01.03.2019 plkst. 14 pie Krievijas vēstniecības Rīgā notiks “tukšo krēslu” akcija, lai atgādinātu par 64 ukraiņu politieslodzītajiem Krievijā

  0
  89

  Rīga, 25.febr., LETA. Rakstnieku biedrība “Latvijas PEN” kopā ar “Ukrainas PEN” 1.martā plkst.14 pie Krievijas vēstniecības rīkos “tukšo krēslu” akciju, lai atgādinātu par 64 ukraiņu politieslodzītajiem Krievijā, aģentūru LETA informēja biedrībā.
  Pasākums tiek organizēts, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz notiekošo diskrimināciju, represijām un cilvēktiesību pārkāpumiem, kas vērsti pret okupētajā Krimas teritorijā dzīvojošajiem Krimas tatāriem un etniskajiem ukraiņiem, skaidroja biedrībā.
  Tās pārstāvji uzsver, ka Krimā un Krievijā ir pretlikumīgi aizturēti vairāk nekā 70 Ukrainas pilsoņi, to skaitā 24 karagūstekņi, kurus Krievija pērn 25.novembrī pretlikumīgi sagūstīja pēc militārā uzbrukuma Ukrainas karakuģiem Kerčas šaurumā un Melnajā jūrā.
  “PEN International” kopš 80.gadiem savos pasākumos izmanto tā dēvēto “tukšo krēslu”, kas simbolizē rakstnieku, kas pasākumā nevar piedalīties sava apcietinājuma, aizturēšanas, pazušanas, draudu vai slepkavības dēļ. Pēdējo gadu laikā Ukraina ir pārņēmusi šo ideju un “tukšo krēslu” velta Krievijā sagūstītajiem politieslodzītajiem un karagūstekņiem, skaidroja biedrībā.
  2018.gada 15.novembrī “Ukrainas PEN” rīkoja “tukšā krēsla” pasākumu Kijevā, bet 2019.gada 17.februārī cilvēktiesību aktīvisti to izdarīja Minhenes Drošības konferences laikā.
  “Latvijas PEN” atzinīgi vērtējot Latvijas centienus starptautiskajā darba kārtībā aktualizēt jautājumu par politieslodzītajiem un Krievijas agresiju pret Ukrainu, taču uzskata, ka starptautiskajai pilsoniskajai sabiedrībai pret Krieviju ir jāvērš lielāks spiediens.
  Ar šo pasākumu organizācijas vēlas atgādināt Krievijai, ka tai ir jāievēro starptautiskie tiesību principi un cilvēktiesības, nekavējoties atbrīvojot politieslodzītos un karagūstekņus, tostarp ukraiņu kinorežisoru un rakstnieku Oļegu Sencovu, žurnālistu Romānu Suščenko un citus.
  Pasākumā piedalīsies “Ukrainas PEN” pārstāvji Andrejs Kurkovs un Jurijs Vinničuks, “Latvijas PEN” un citu organizāciju aktīvisti.
  “Latvijas PEN” filiāle tika nodibināta 1928.gadā, tās darbība tika apturēta 1940.gadā, taču okupācijas gados “Latvijas PEN” un “Igaunijas PEN” darbojās emigrācijā.
  Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas starptautiska rakstnieku, publicistu un redaktoru organizācija “PEN” aktīvi darbojusies līdz 2004.gadam, tās vadītājs bija Knuts Skujenieks. 2018.gada 6.martā atjaunotā biedrība ir šīs organizācijas darbības turpinātāja.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/A325362F-6C98-48E1-8121-7215B71DD364/

  Attēla avots: http://www.protesti.lv/4441-2/