11.09.2018 Rīgas apgabaltiesa sāks skatīt Ogres mēra Helmaņa lietu

  0
  620

  Rīga, 11.sept., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien plkst.14 sāks skatīt izspiešanā apsūdzētā Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa (VL-TB/LNNK) krimināllietu, liecina tiesu kalendārā pieejamā informācija.
  Apgabaltiesā lieta nonākusi, jo pārsūdzēts spriedums, ar kuru Helmanim un tā brīža Ogres televīzijas īpašniekam Artūram Robežniekam piespriests naudas sods 100 minimālo mēnešalgu jeb 38 000 eiro apmērā par izspiešanu grupā.
  Kā ziņots, 2009.gadā Valsts policija Helmani aizturēja saistībā ar lietu, kas ierosināta par mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kāds kompromitējošs sižets. Vienlaikus tika aizturēts Robežnieks.
  Helmanis kopā ar Robežnieku apsūdzēti par līdzekļu izspiešanu no Helmaņa bērnu krusttēva Gunāra Kārkliņa pirms pašvaldības vēlēšanām. Helmaņa aizstāvis Saulvedis Vārpiņš toreiz atzīmēja, ka augstākminēto televīzijas sižetu neviens neesot redzējis, tādēļ nevarot komentēt.
  Helmanis pret viņu vērsto apsūdzību nosaucis par politisko izrēķināšanos un uzskata, ka lieta pret viņu sākta pateicoties viņa politiskajam oponentam Kārkliņam. Pēc Helmaņa teiktā, Kārkliņš vēlējies panākt detālplāna apstiprināšanu lielveikala būvniecībai, pret ko stingri iestājies Helmanis, jo konkrētajā teritorijā izveidota piemiņas vieta represētajiem.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/342C917C-669E-46C3-9272-EEF4D755D89B/