12.02.2019 plkst. 10 pie Satiksmes ministrijas notiks pikets “Par sociālajām garantijām taksometru vadītājiem” un “Pret ēnu ekonomiku”

0
204

Rīga, 11.febr., LETA. Latvijas Taksometru arodbiedrība otrdien, 12.februārī, plkst.10 pie Satiksmes ministrijas (SM), Gogoļa ielā 3, piketēs, lai pievērstu uzmanību kritiskajai situācijai vieglo taksometru nozarē un aicinās ieviest patentmaksu, kas garantētu taksometru vadītāju sociālo apdrošināšanu, aģentūru LETA informēja arodbiedrībā.
Piketa galvenie lozungi būs “Pret ēnu ekonomiku” un “Par sociālajām garantijām taksometru vadītājiem”.
Arodbiedrībā skaidroja, ka ēnu ekonomikas līmenis taksometru pārvadājumu nozarē ir ļoti augsts, jo valsts noteiktais regulējums ir neveiksmīgs un neefektīvs. “Iepriekšējā Saeima vēsturē ieies ar unikālu nodokļu risinājumu – sociālais nodoklis tika uzlikts automašīnām nevis to vadītājiem. Varēja viegli paredzēt, ka šis nodoklis izgāzīsies, jo šāds modelis neļauj identificēt personas, par kurām ir nomaksāts sociālais nodoklis. Pēc šīm izmaiņām ēnu ekonomikas līmenis nav samazinājies un taksometru vadītāji ir palikuši bez sociālās apdrošināšanas,” pauda biedrībā.
Latvijas Taksometru arodbiedrībā arī atzīmēja, ka pasažieru pārvadājumu nozarē sociālā nodokļa nomaksa ir vitāli svarīga, tādēļ SM tiks aicināta nekavējoties ieviest patentmaksu kā nodokļu nomaksas instrumentu, kas ietver gan sociālo nodokli, gan iedzīvotāju ienākuma nodokli. Patentmaksa būtu individuāla, kas garantētu taksometru vadītāju sociālo apdrošināšanu.
“Ceram, ka satiksmes ministrs Tālis Linkaits, kurš publiski ir solījis taksometru nozari sakārtot, ieklausīsies taksometru vadītājos un izlēmīgi risinās sociālā nodrošinājuma un ēnu ekonomikas samazināšanas jautājumus,” pauda arodbiedrībā.
Latvijas Taksometru arodbiedrība izveidota 2008.gada beigās.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/A1A227E4-E3B0-4CC7-9698-CAF4EF1EBA1A/

Attēla avots: https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/naglis-priekslikums-ieviest-patentmaksu-taksometru-nozare-ir-apsveicams.d?id=47751059