13.02.2019 Beļģijā NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā nacionālais streiks paralizē aviosatiksmi un sabiedrisko transportu. Lidostā “Rīga” atcelti trešdien plānotie “airBaltic” un “Ryanair” reisi uz un no Beļģijas

  0
  320

  Beļģijā nacionālais streiks paralizēs aviosatiksmi

  Brisele, 12.febr., LETA–AFP. Beļģijā nacionālā streika dēļ otrdien vēlu vakarā un trešdien būs paralizēta aviosatiksme.
  Tā kā streikā iesaistīsies arī gaisa satiksmes kontrolieri, Beļģijas gaisa satiksmes kontroles dienests “Skeyes” paziņojis, ka no otrdienas pulksten 22 (23 pēc Latvijas laika) līdz trešdienai pulksten 22 (23 pēc Latvijas laika) Beļģijas gaisa telpā aizliegti lidojumi, kas zemāki par 8000 metriem. Tas nozīmē, ka Beļģijas lidostās nepacelsies un nenolaidīsies neviena lidmašīna.
  Tiks atļauti tikai militārie, valdības un ārkārtas lidojumi.
  Lidojumi Beļģijas gaisa telpā virs 8000 metriem tiek vadīti no kontrolcentra Nīderlandes pilsētā Māstrihtā.
  Paredzams, ka streika dēļ nekursēs arī vilcieni, autobusi un tramvaji.
  Nespējot vienoties par algām, streiku izsludinājušās trīs lielās arodbiedrības. Briseles centrā trešdien gaidāmas protesta demonstrācijas un mītiņi.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/8B43E8F7-86E8-437A-90C0-9F3D518C460D/

  Atcelti trešdien plānotie “airBaltic” un “Ryanair” reisi uz un no Beļģijas

  Rīga, 13.febr., LETA. Beļģijā notiekošā nacionālā streika dēļ trešdien atcelti plānotie Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” un Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” reisi uz un no Beļģijas, liecina starptautiskās lidostas “Rīga” publiskotā informācija.
  Tostarp atcelti “airBaltic” reisi no Rīgas uz Briseli, kas plānoti plkst.7.20 un 16.35, kā arī reisi no Briseles uz Rīgu, kuru ielidošanas laiki bija paredzēti plkst.13 un 22.20. Atcelts arī “Ryanair” reiss no Briseles “Šarleruā” lidostas uz Rīgu, kura ielidošanas laiks bija plānots plkst.20.45 un reiss no Rīgas uz Briseles “Šarleruā” lidostu, kas bija plānots plkst.21.10.
  Aģentūra LETA jau vēstīja – tā kā streikā iesaistīsies arī gaisa satiksmes kontrolieri, Beļģijas gaisa satiksmes kontroles dienests “Skeyes” paziņojis, ka no otrdienas plkst.22 (plkst.23 pēc Latvijas laika) līdz trešdienai plkst.22 (plkst.23 pēc Latvijas laika) Beļģijas gaisa telpā aizliegti lidojumi, kas zemāki par 8000 metriem. Tas nozīmē, ka Beļģijas lidostās nepacelsies un nenolaidīsies neviena lidmašīna.
  Tiks atļauti tikai militārie, valdības un ārkārtas lidojumi.
  Lidojumi Beļģijas gaisa telpā virs 8000 metriem tiek vadīti no kontrolcentra Nīderlandes pilsētā Māstrihtā.
  Paredzams, ka streika dēļ Beļģijā nekursēs arī vilcieni, autobusi un tramvaji.
  Nespējot vienoties par algām, streiku izsludinājušās trīs lielās arodbiedrības. Briseles centrā trešdien gaidāmas protesta demonstrācijas un mītiņi.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/30A95563-758C-45D1-9DC1-217A115DCA99/

  Beļģijā norisinās nacionālais streiks

  Brisele, 13.febr., LETA–AFP. Beļģijā trešdien norisinās nacionālais streiks, kura dēļ atcelti visi avioreisi, apturēta vairāku uzņēmumu darbība un ievērojami traucēta dzelzceļa satiksme.
  Trīs arodbiedrību rīkotais streiks būtiski ietekmējis sabiedrisko transportu, jo sevišķi Briselē, kur trešdien norisinās NATO valstu aizsardzības ministru sanāksme.
  Tikmēr nacionālā dzelzceļa kompānija norāda, ka streika dēļ varētu tikt atcelta puse vilcienu reisu visā valstī.
  Savukārt Beļģijas gaisa satiksmes kontroles dienests “Skeyes” otrdien paziņoja, ka valsts gaisa telpā tiks aizliegti lidojumi, kas zemāki par 8000 metriem. Tas nozīmē, ka Beļģijas lidostās nepaceļas un nenolaižas neviena lidmašīna.
  Valsts mēroga streiks tiek rīkots ar mērķi panākt strādājošo algu paaugstināšanu.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/13414054-7D19-FEE7-0055-FB60E947EEBE/

  Pabriks piedalās NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē

  Rīga, 13.febr., LETA. Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks šodien un rīt piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, kurā ministri diskutēs par atturēšanas un aizsardzības spēju stiprināšanu mainīgajā drošības situācijā, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.
  Sanāksmes dienaskārtībā būs tādi jautājumi kā vienlīdzīgs sloga sadalījums starp dalībvalstīm, pašreizējie drošības izaicinājumi, tostarp vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu līguma darbības pārtraukšana Krievijas saistību neievērošanas dēļ, NATO dalība starptautiskajās operācijās, NATO un ES turpmākā sadarbība, kā arī NATO Gatavības iniciatīvas attīstība, kas paredz alianses esošo spēku gatavības paaugstināšanu un reaģēšanas ātruma palielināšanu visās sabiedroto valstīs.
  Pabrikam sanāksmes laikā paredzēta divpusēja tikšanās ar Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Sadžānu, lai pārrunātu ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu saistītās aktualitātes, kā arī Latvijas un Kanādas līdzšinējo un turpmāko sadarbību aizsardzības jomā.
  Tāpat Pabriks piedalīsies Kanādas aizsardzības ministra organizētajā sanāksmē NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas dalībvalstīm, kurā piedalīsies arī Albānija, Itālija, Spānija, Slovēnija, Polija, Čehija, Melnkalne un Slovākija, lai pārrunātu daudznacionālās bataljona līmeņa kaujas grupas klātbūtni Latvijā.
  NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.
  NATO aizsardzības ministru sanāksmi Briselē vadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/4B429C2A-0B6C-4EAA-BA32-8B03DA6A0692/

  Attēla avots: https://twitter.com/brusselsairport