13.1.2018. atklāj vilciena maršrutu Viļņa – Daugavpils

0
593

Vilciena maršruts Viļņa – Daugavpils tiks atklāts šo sestdien

Vilciens maršrutā Viļņa – Daugavpils sāks kursēt jau šajās brīvdienās, pirmais vilciena sastāvs Daugavpils virzienā dosies 13. janvārī.
Lietuvas valsts dzelzceļu kompānija Lietuvos geležinkeliai no 13. janvāra atkal sāks pārvadāt pasažierus no Viļņas uz Daugavpili, vēsta TVNet..
“Šogad tas ir jau otrais starptautiskais vilcienu maršruts no Lietuvas,” pateica Lietuvos geležinkeliai pasažierpārvadājumu direktors Lins Baužis.
Līdz šim Lietuvos geležinkeliai pārvadāja pasažierus līdz pierobežas stacijai Turmantas, taču jau pērn sāka cīnīties par maršruta pagarināšanu par 15 kilometriem — līdz Daugavpilij.
Jaunais maršruts atvērt pēc tam, kad Latvijas dzelzceļa inspekcija sniedza attiecīgu atļauju Lietuvos geležinkeliai. Šo atļauju Lietuva centās saņemt jau pērnajā gadā, taču dēļ ieilgušajām procedūrām nesaņēma to.
Lietuvas transporta ministrs Roks Masjulis iepriekš paziņoja, ka Latvijas nevēlēšanās atļaut pasažieru pārvadājumus uz Daugavpili varētu būt saistīta ar Lietuvas puses izjaukto dzelzceļa posmu Mažeiķi — Reņģe.
…Info avots: https://sputniknewslv.com/Baltics/20180112/7013606/vilna-daugavpils-sestdiena.html

Sāks kursēt vilciens Daugavpils-Viļņa

Rīga, 13.janv., LETA. Šodien sāks kursēt Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmuma “Lietuvos geležinkeliai” nodrošinātais vilciens maršrutā Daugavpils-Viļņa, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Vilciens no Daugavpils uz Viļņu aties plkst.8.57 un 15.41, bet no Viļņas – plkst.5.42 un 11.45. Vilciens brauks caur Visaginu, Dūkštu, Švenčonēļiem un Pabradi.
Šie vilcieni kursēs nedēļas nogalēs. No Daugavpils Lietuvas galvaspilsētā varēs nokļūt divarpus stundās.
Līdz šim “Lietuvos geležinkeliai” pasažierus veda līdz Turmantas stacijai pie Latvijas robežas, no kurienes uz Viļņu sešas reizes dienā kursē dīzeļvilcieni. Dzelzceļa uzņēmums jau pērn vēlējās pagarināt šo maršrutu par aptuveni 15 kilometriem – līdz Daugavpilij, bet tam bija jāsaņem Latvijas Valsts Dzelzceļa tehniskās inspekcijas (VDzTI) atļauja.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/C85B6029-B2C1-47C3-9B60-89EBD2600C02/

“Pasažieru vilciens”: Daugavpils-Viļņas vilcienu maršruta savienojums stiprinās pasažieru mobilitāti starp visām Baltijas valstīm

Rīga, 14.janv., LETA. Lietuvas dzelzceļa uzņēmuma “Lietuvos geležinkeliai” nodrošinātais vilcienu maršruta savienojums ar Lietuvas galvaspilsētu Viļņu un Daugavpili stiprinās pasažieru mobilitāti starp visām Baltijas valstīm, aģentūrai LETA uzsvēra AS “Pasažieru vilciens” pārstāvji.
Reisi Viļņa-Daugavpils-Viļņa pasažieriem ir pieejami no sestdienas, 13.janvāra, un tie turpmāk kursēs sestdienās un svētdienās. Šiem reisiem ir starptautisko pārvadājumu statuss, un Latvijas teritorijā šie vilcieni pieturēs tikai Daugavpilī.
Šāda maršruta izveide var nodrošināt ērtu un drošu vilciena savienojumu starp visām trim Baltijas valstu galvaspilsētām – Viļņu, Rīgu un Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, atzina “Pasažieru vilciena” pārstāvji.
“Pasažieru vilciena” pārstāvji arī prognozēja, ka līdz ar jauno savienojumu Daugavpils var kļūt par pievilcīgu tūrisma apskates vietu Lietuvas iedzīvotājiem.
Reiss uz Viļņu no Daugavpils aties plskt.8.57, galastacijā Viļņā tas pienāks plkst.11.39, bet otrs reiss no Daugavpils aties plkst.15.41, galastacijā Viļņā tas pienāks plkst.18.24. Laiks ceļā ir divas stundas un 42 minūtes. Biļete vienam braucienam vienā virzienā maksās deviņus eiro.
Jau ziņots, ka reisus Viļņa – Daugavpils – Viļņa realizē Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums “Lietuvos geležinkeliai” jeb “Lietuvas dzelzceļš”.
Līdz šim “Lietuvos geležinkeliai” pasažierus veda līdz Turmantas stacijai pie Latvijas robežas, no kurienes uz Viļņu sešas reizes dienā kursē dīzeļvilcieni. Dzelzceļa uzņēmums jau pērn vēlējās pagarināt šo maršrutu par aptuveni 15 kilometriem – līdz Daugavpilij, bet tam bija jāsaņem Latvijas Valsts Dzelzceļa tehniskās inspekcijas (VDzTI) atļauja.
“Pasažieru vilciens” ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no “Latvijas dzelzceļa” veiktajām funkcijām. Iepriekš “Pasažieru vilciens” 100% bija “Latvijas dzelzceļa” meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/2B3A8954-EF3C-4D88-B339-13253EAD4460/

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.