14.11.2015 plkst. 15:30 pie Rīgas Cirka protests pret cietsirdību pret dzīvniekiem cirkā

  0
  757

  13.11.2015 plkst. 18:00 pie Rīgas Cirka protests pret cietsirdību pret dzīvniekiem cirkā
  Informāciju sagatavoja biedrība “Dzīvnieku brīvība”.
  Šajā nedēļas nogalē pie Rīgas cirka notiks trīs organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotas protesta akcijas pret cietsirdību cirkā, kurās plāno piedalīties vairāki simti cilvēku. Protesti notiks pirms izrādēm “Gigantisko strūklaku šovs”, kurās uzstājas vardarbībā pret dzīvniekiem pieķertā dzīvnieku dresētāja Natālija Berežko.
  Protestējot pret Rīgas cirka sadarbību ar vardarbībā pret dzīvniekiem pieķerto dresētāju Natāliju Berežko un iestājoties par cilvēcīgu cirku, šajā nedēļas nogalē pie Rīgas cirka notiks trīs piketi – 13.novembrī plkst.18.00, 14.novembrī plkst.15.30 un 15.novembrī plkst.12.30. Paredzams, ka tie būs lielākie un vizuālie iespaidīgākie protesti pie Rīgas cirka, kādi līdz šim notikuši.
  Jau ziņots, ka LTV1 raidījums “Kultūršoks” nesen atklājis, ka šobrīd Rīgas cirkā šobrīd uzstājas bēdīgi slavenā dresētāja Natālija Berežko, kuras vardarbība pret dzīvniekiem ir dokumentēta šokējošos video materiālos. Tajos redzams, kā Natālija Berežko sit pērtiķīti ar steku pa galvu un vardarbīgi grūž ar seju pret arēnas apmali, kā arī asistē otram dresētājam, kurš sit, žņaudz un met pret grīdu pērtiķus Džoniju un Kuzju. Šī informācija ir plaši izskanējusi medijos, un video materiālos dokumentētās Natālijas Berežko dresūras metodes ir raisījušas sabiedrības sašutumu.
  “Ir prātam neaptverami, ka Kultūras ministrijai piederošā valsts iestāde VSIA “Rīgas cirks” algo šādus cietsirdīgus dresētājus un tur dzīvniekus tik nožēlojamos apstākļos,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere. “Lāčus Rīgas cirkā šobrīd tur sprostos, kas ir mazāki par 2 kvadrātmetriem, bet pērtiķiem atvēlēta mazāk nekā 1 kvadrātmetra platība tukšā režģu būrī. Vai tā nav dzīvnieku mocīšana?”
  Protesta akcijas pret dzīvnieku izmantošanu cirkā aizsākās pirms pusotra gadaī, kad Latvijas sabiedrības sašutumu izsauca “Rīgas cirka” sadarbība ar vardarbīgo ziloņu dresētāju Larsu Holšeru. Kopš tā laika Rīgā notikušas jau 40 protesta akcijas gan pie Rīgas cirka, gan pie Arēnas Rīga, kad tajā uzstājās dzīvnieku dresētāji brāļi Zapašnije.
  Papildu informācija:
  biedrība “Dzīvnieku brīvība”
  dzivniekubriviba@dzivniekubriviba.lv Tālrunis: 25154601
  Raidījums “Kultūršoks”
  http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/30.10.2015-kultursoks.-ka-savvalas-dzivnieku-izmantosanas-aizliegums-izmain.id58981/
  Video, kuros dokumentētas Natālijas Berežko dresūras metodes:
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/D4AD85AC-4263-40A1-9B00-03BE9F6E33D2/