16.3.2017. leģionāru gājienā Rīgā piedalīsies 3000 cilvēku, premjers lūdz nepiedalīties tajā

  0
  1377

  Leģionāru gājienā Rīgā 16. martā plānots trīskārt lielāks latviešu radikāļu skaits nekā pērn — tajā piedalīsies vairāk nekā trīs tūkstoši ultralabējo nacionālistu, informē avīze “Izvestija”, atsaucoties uz pilsonisko apvienību pārstāvjiem. “Manāmais neonacistiskā noskaņojuma atbalsts ir saistīts ne tikai ar dominējošo pret Krieviju vērsto noskaņojumu, bet arī ar iekšpolitisko situāciju, — avīzi informēja Krievu kopienu savienībā un Latvijas Antifašistu komitejā.
  Latvijā vērojams Krievijai naidīgo izteikumu un nacistu ideoloģijas atbalsta uzplaukums. Rīgas mērs Nils Ušakovs jau atzīmēja, ka 2016. gadā tā saucamajā leģionāru gājienā piedalījās mazāk nekā 900 cilvēki, bet 2017. gadā to skaits pārsniegs 3 tūkstošus.” “Patlaban situācija tikai pasliktinās, un aizvien lielāks skaits pilsoņu atbalsta šāda veida pasākumus. Pirmkārt, maršs notiek uz Rietumos valdošā antikrieviskā histērijas fona. Otrkārt, pie visa vainojot Maskavu un radot iedomātu ienaidnieku, Latvijas valdība cenšas noturēties pie varas, neskatoties uz kolosālo ekonomiskās un sociālās situācijas pasliktināšanos valstī,” — pauda Krievu kopienu savienības koordinators Latvijā Aleksandrs Gapoņenko.
  To, ka šogad akcijā izies lielāks skaits dalībnieku, apstiprināja arī pasākuma galvenais organizators — “Daugavas vanagi”. “Likumdošanas iniciatīvām patlaban nav nozīmes, jo pati valdība atbalsta demonstrācijas. Pie tam, domājams, arī partneri NATO un ES nesaskata draudus nacisma atdzimšanā. Gluži pretēji, tamlīdzīgas akcijas tiek uztvertas kā vārda brīvības izpausme. Šādā situācijā politiskais mazākums nevar gūt panākumus centienos pretoties gājienam,” — uzsvēra Jānis Urbanovičs no partiju apvienības “Saskaņas centrs”. Iepriekš Latvjas premjerministrs Māris Kučinskis informēja, ka neplāno piedalīties Waffen SS leģionāra dienai veltītajos pasākumos pie Brīvības pieminekļa, un aicināja arī citus ministrus sekot viņa piemēram, pavēstīja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars. “Latvijas premjerministrs neplāno piedalīties 16. marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa un aicina arī citus ministrus to nedarīt,” — Vaivara teikto publicējusi aģentūra RIA Novosti. Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un kultūras ministre Dace Melbārde 16. martā dosies uz Lestenes karavīru kapiem. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs arī piedalīsies pasākumos Lestenē un ziedus pie Brīvības pieminekļa noliks “no darba brīvajā laikā”. 2014. gadā nodoms piedalīties Leģionāru dienai veltītajā gājienā maksāja amatu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Eināram Cilinskim (VL-TB/LNNK), kuru valdības vadītāja Laimdota Straujuma palūdza atstāt ministra posteni
  …Info avots: https://sputniknewslv.com/Latvia/20170314/4160263/Waffen-ss-gajiens-16marts-riga-neonacistisks-noskanojums.html

  16. marts ir leģionāru piemiņas diena, kurā godinām mūsu zēnus un vīrus, kas 2. Pasaules kara laikā Latviešu leģiona rindās cīnījās pret Padomju savienību, cenšoties nepieļaut Baigā gada atkārtošanos.

  Piemiņas pasākumi 16.3.2017. Rīgā un Lestenē:

  10:00 – Dievkalpojums Sv. Jāņa baznīcā
  11:00 – Gājiens no Sv. Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa
  14:00 – Piemiņas pasākums Lestenes Brāļu kapos
  18:00 – Vīru kopas “Vilki” koncerts Latviešu biedrības namā

  1940. gada jūnijā Latvijā sākās baisākais no periodiem latviešu tautas vēsturē – padomju vara nežēlīgi iznīcināja Latvijas inteliģenci, virsniekus un labākos saimniekus. Represēti tika desmitiem tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. 1941. gada vasarā padomju okupāciju nomainīja nacistu okupācija. Pēc pieredzētā t.s. “Baigajā gadā“, daudzi bija gatavi brīvprātīgi vai pēc mobilizācijas iet cīņā pret padomju režīmu. Latviešu leģiona rindās nokļuva teju vai katras latviešu ģimenes locekļi, drosmīgi cīnoties pret jauna Baigā gada atkārtošanos. Tie bija mūsu tēvi, vīri, dēli, brāļi… un viņi ir pelnījuši, ka mēs viņus atceramies, neskatoties uz to, ka cīnījušies “nepareizajā pusē”.

  …Info avots: https://www.facebook.com/events/1342350719141678/

  If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.