16.6.2017. pēc ugunsgrēka “Grenfell Tower” Londonā izcēlušies protesti. Meja valdības namā tiksies ar ugunsgrēkā cietušajiem

  0
  609
  People demonstrate demanding answers over the Grenfell Tower fire, in London, Friday June 16, 2017. Grief over a London high-rise tower fire that killed dozens turned to outrage Friday amid reports that the materials used in a recent renovation of the public housing block may have fueled the inferno. (AP Photo/Tim Ireland)

  Pēc Londonā “Grenfell Tower” ēkā notikušā ugunsgrēka sabiedrības sašutums pāraudzis protestos, kas piektdien izcēlusies vairākās vietās Kensigtonas un Čelsijas rajonos.
  Pēc tikšanās ar vietējiem iedzīvotājiem Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja spēcīgas policijas apsardzes pavadībā steigā devās prom, notikuma vietā novēroja aģentūras “Reuters” fotogrāfs.
  Ar valdības rīcību neapmierinātie protestētāji tikmēr dzinās pakaļ viņas automašīnai un kliedza, pavēstīja “Reuters” fotogrāfs.
  Meja tikās ar apkaimes iedzīvotājiem, ugunsgrēkā cietušajiem un apkaimes līderiem, solot sniegt piecus miljonus mārciņu (5,7 miljoni eiro) lielu palīdzību, garantijas mājokļiem un palīdzību piekļuvē bankas kontam un naudai.
  “Šodien manis izsludinātais atbalsts paredz sniegt upuriem tūlītēju palīdzību, kas viņiem nepieciešama, lai parūpētos par sevi un saviem mīļotajiem,” norādīts Mejas paziņojumā.
  Protestētāji ir pieprasījuši rīcību no vietējām amatpersonām, kurām uzdots izmitināt pēc ugunsgrēka bez pajumtes palikušos cilvēkus.
  Protestētāji bažījas, ka pašvaldība bez pajumtes palikušos nosūtīs tālu no to ierastās apkaimes. Londona ikdienā sakaras ar hronisku mājokļu trūkumu, un daudzi bažījas, ka notikušā rezultātā būs spiesti pamest pilsētu.
  Vairāki desmiti cilvēku centās ielauzties Kensingtonas un Čelsijas administratīvajā ēkā, vainojot varasiestādes par viņu ciešanu ignorēšanu.
  Protestētāji izkliedza saukļus – “Mēs vēlamies taisnību!”, “Kaunieties!”, “Slepkavas!” – iesaistoties sadursmē ar apsargiem ēkas vestibilā.
  Simtiem citu tikmēr protestēja pie ēkas, prasot taisnību ugunsgrēka upuriem.
  Viens protestētājs turēja rokās plakātu ar uzrakstu “Tiek meklēts”, kurā bija minēts par “Grenfell Tower” pārvaldīšanu atbildīgās Kensingtonas un Čelsijas Īres vadības organizācijas priekšnieks, kuru vainoja “korporatīvā slepkavībā”.
  “Grenfell Tower” atrodas strādnieku šķiras apkaimē, no kuras netālu slejas daudzu miljonu vērtās mājas Kensingtonas luksusa rajonā.
  “Ir noziedzīgi ietīt mājas ar uzliesmojošu plastmasu”, bija lasāms citā protestētāju uzrakstā. Ir parādījusies informācija, ka renovācijas laikā ēka apšūta ar materiāliem, kas nav noturīgi pret liesmām.
  Ēkas iedzīvotāji vairākkārt pērn pabeigtās renovācijas laikā sūdzējušies par ugunsdrošību, tomēr neesot tikuši uzklausīti.
  “Mēs atrodamies Lielbritānijas bagātākajā rajonā, un tieši šajā rajonā atrodas ēka, kur dzīvo daži no nabadzīgākajiem, un drošības pasākumi galīgi nav pienācīgi,” norādīja viens no protesta organizētājiem.
  Jau vēstīts, ka ugunsgrēks 24 stāvu ēkā “Grenfell Tower” izcēlās naktī uz trešdienu. Līdz šim apstiprināts, ka tajā gājuši bojā 30 cilvēki.
  Britu mediji tikmēr vēstījuši, ka joprojām nav atrasti vairāk nekā 70 cilvēki. Tikmēr vietējie iedzīvotāji vainojusi policiju par patiesā bojāgājušo skaita slēpšanu.
  “Grenfell Tower” dzīvoja ap 600 cilvēku un pazudušas veselas ģimenes. Policija brīdinājusi, ka tā varētu nebūtu spējīga identificēt visus ugunsgrēkā bojāgājušos.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/C262C063-5CEC-4713-950C-B4CA3F5B0419/ un http://www.dailymail.co.uk/wires/ap/article-4613024/The-Latest-About-4-million-raised-London-fire-victims.html

  Meja valdības namā tiksies ar “Grenfell Tower” ugunsgrēkā cietušajiem

  Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja valdības namā sestdien tiksies ar ugunsgrēkā “Grenfell Tower” Londonā cietušajiem, informēja viņas preses dienestā.
  Meja, kura tiek kritizēta par savu reakciju uz traģēdiju, kurā vismaz 30 cilvēku zaudējuši dzīvību, tiksies ar cietušajiem, brīvprātīgajiem un kopienas līderiem.
  “Premjerministre šorīt vadīja starpvaldības sanāksmi, lai nodrošinātu visu iespējamo atbalstu tiem, kurus skārusi “Grenfell” traģēdija,” norādīja britu premjeres preses dienestā.
  “Pēc tam viņa Dauningstrītas 10.namā tiksies ar iedzīvotāju, cietušo, brīvprātīgo un kopienas līderu grupu,” tajā informēja.
  Meja tiek kritizēta par izvairīšanos no tikšanās ar ugunsgrēka ēkas un tās apkaimes iedzīvotājiem, kad viņa ceturtdien apmeklēja izdegušo 24 stāvu ēku. Piektdien, kad viņa atgriezās notikuma vietā, pūlis premjeri sagaidīja ar izsaucieniem “kaunies” un “gļēvule”.
  Policijas darbinieki centās norobežot pūli, kas izsvilpa premjeri un iesaistījās sadursmēs, kad viņas automašīna aizbrauca no vietējās baznīcas, kur viņa tikās ar traģēdijā izdzīvojušajiem, iedzīvotājiem un brīvprātīgajiem.
  Televīzijā piektdien pārraidītā intervijā Meja izvairījās no jautājumiem, vai viņa ir nepareizi izpratusi sabiedrības noskaņojumu.
  Jau vēstīts, ka ugunsgrēks 24 stāvu ēkā “Grenfell Tower” izcēlās naktī uz trešdienu. Pašlaik ir apstiprināta 30 cilvēku bojāeja, bet upuru skaits visticamāk pieaugs, jo ir daudz bezvēsts pazudušo.
  “Grenfell Tower” dzīvoja ap 600 cilvēku un pazudušas veselas ģimenes. Policija brīdinājusi, ka tā varētu nebūtu spējīga identificēt visus ugunsgrēkā bojāgājušos.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/133C779D-EC82-00DC-CD76-A601BED8325A/

  Policija: Londonas ēkas ugunsgrēkā bezvēsts pazuduši 58 cilvēki, kas tiek uzskatīti par mirušiem

  Londona, 17.jūn., LETA–AFP. Pēc traģiskā ugunsgrēka Londonas daudzstāvu ēkā “Grenfell Tower” bezvēsts pazuduši vai bojāgājuši ir 58 cilvēki, un visi bezvēsts pazudušie tiek uzskatīti par bojāgājušiem, sestdien žurnālistiem paziņoja Londonas policijas komandieris Stjuarts Kandijs.
  “Mēs nenogurstoši strādājām, lai noskaidrotu, cik cilvēku tajā naktī varētu būt atradušies “Grenfell Tower”, un pašlaik mēs nevaram teikt, ka viņi ir drošībā vai veseli,” viņš atzina.
  “Mums ir informācija par 58 cilvēkiem, kas tajā naktī bija “Grenfell Tower” un ir bezvēsts pazuduši, un tādējādi diemžēl man ir jāpieņem, ka viņi ir miruši,” viņš atzina.
  Viņš informēja, ka oficiālais traģēdijas upuru skaits joprojām ir 30. Līdz šim no ēkas iznestas 16 cilvēku mirstīgās atliekas. 58 bezvēsts pazudušo skaitā ir arī šie 30 oficiālie traģēdijas upuri.
  Policija necer 24 stāvu ēkā, kurā bija 120 dzīvokļus, atrast izdzīvojušos.
  Kandijs pauda cerību, ka upuru skaits apstāsies pie 58, tomēr viņš pieļāva, ka tas varētu pieaugt, ja ēkā atradušies arī citi cilvēki, par kuriem policijai nav informācijas. Tāpat iespējams, kāds no cilvēkiem, ko pašlaik uzskata par bezvēsts pazudušu, vēl pieteiksies policijā sveiks un vesels.
  Kā pirmo oficiāli atpazīto upuri policija identificējusi 23 gadus vecu Sīrijas bēgli Mohammedu Alhadžali, kurš Lielbritānijā kopā ar brāli ieradies 2014.gadā.
  Policija izmeklē ugunsgrēka cēloņus un pērn ēkā veiktos remontdarbus. Viņš solīja, ka pietiekamu pierādījumu gadījumā visi vainīgie tiks tiesāti.
  Jau vēstīts, ka ugunsgrēks 24 stāvu ēkā “Grenfell Tower” izcēlās naktī uz trešdienu.
  “Grenfell Tower” dzīvoja ap 600 cilvēku un pazudušas veselas ģimenes. Policija brīdinājusi, ka tā varētu nebūtu spējīga identificēt visus ugunsgrēkā bojāgājušos.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/133C7795-0440-AD29-A587-DE88D2326538/
  If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.