17.10.2018 iedzīvotājus pasākumā Lielajos kapos aicina iesaistīties Rīgas vēsturiskā centra plānošanā

  0
  464

  Rīga, 17.okt., LETA. Rīgas Lielajos kapos šodien notiks pasākums, kurā ikviens interesents aicināts iesaistīties Rīgas vēsturiskā centra plānošanā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Solvita Brence.
  Pasākuma tēma būs Lielo kapu kultūrvēsturisko vērtību saglabāšana un teritorijas attīstība pilsētvides kontekstā, kā arī jaunas tramvaju infrastruktūras izbūve piegulošajā teritorijā.
  Plkst.16 interesenti aicināti tikties skvērā, kas atrodas Pērnavas ielas un Krišjāņa Barona ielas krustojumā. Tur pašvaldības pārstāvji sniegs informāciju par tramvaju attīstības projekta jaunās infrastruktūras iekļaušanos šajā teritorijā, bet turpinājumā plānots iepazīt Lielo kapu teritoriju.
  Departaments aicina dalībniekus sekot līdzi laika apstākļu prognozei un attiecīgi sagatavoties 1,5 stundu ilgai pastaigai.
  Savukārt no plkst.17.30 līdz plkst.19, Rīgas Franču liceja Svētku zālē, Mēness ielā 8, paredzēta tematiska diskusija, kurā tiks runāts par Lielo kapu un apkārtējās teritorijas attīstības iespējām iedzīvotāju vērtējumā, kā arī tiks uzklausītas idejas, kā veicināt šīs teritorijas kultūrvēsturisko vērtību izpratni un atpazīstamību, sekmējot to saglabāšanu un aizsardzību.
  Tāpat plānots runāt par problēmām, kas skar šo apkaimi un kuru risināšana iespējama pilsētas teritorijas plānojumu izstrādes un īstenošanas procesā vai arī praktiskajā Lielo kapu un apkārtējo teritoriju pārvaldībā. Uzmanība tiks pievērsta arī vēsturiskā centra nākotnes izaicinājumiem un iespējām.
  Jau ziņots, ka Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments šī gada laikā organizē īpašu pasākumu programmu, lai sniegtu aktuālo informāciju un iesaistītu iedzīvotājus attīstības plānošanas aktivitātēs Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijā.
  Kopumā departaments šogad plāno organizēt sešus pasākumus ar iedzīvotāju līdzdalību, kā arī divas profesionāļu darba grupas un noslēguma sanāksmi.
  Rīgas dome 2017.gada nogalē pieņēma lēmumus par Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas Publiskās ārtelpas tematiskā plānojuma, Mājokļu attīstības tematiskā plānojuma un Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības tematiskā plānojuma izstrādi.
  Jauna plānošanas dokumenta izstrādi iecerēts uzsākt pēc jaunā Rīgas teritorijas plānojuma apstiprināšanas 2019./2020.gadā.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/421C5692-8519-46BB-9E48-D8C38B38E0BC/