20.2.2018. Kurzemes apgabaltiesa skatīs “Delnas” prasību pret Lembergu par nepatiesu un aizskarošu ziņu atsaukšanu

  0
  359

  Ventspils, 1.febr., LETA. Kurzemes apgabaltiesa 20.februārī apelācijas instancē plāno skatīt biedrības “Sabiedrība par atklātību “Delna”” civilprasību pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”) par nepatiesu godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un atvainošanos par nepamatota aizskaroša viedokļa paušanu, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Aiga Laugale.
  Lieta tiks skatīta apgabaltiesā, jo “Delna” pārsūdzējusi Ventspils tiesas (tagadējās Kurzemes rajona tiesas) pagājušā gada 7.decembra spriedumu, ar kuru organizācijas civilprasība tika noraidīta. Biedrības pārstāvji iepriekš pauda viedokli, ka tiesas spriedums ir “nelikumīgs, nepamatots un ir atceļams”, tāpēc “Delna” nolēmusi to pārsūdzēt pilnā apmērā.
  Kā ziņots, Ventspils tiesa noraidīja “Delnas” prasību Lembergam atsaukt un atvainoties par nepatiesām un godu un cieņu aizskarošām ziņām, kā arī atvainoties par nepamatotu aizskarošu viedokli.
  Lembergs iepriekš sacīja, ka savos izteikumos par “Delnu” neko nepatiesu nesaskata. “”Delna” ir mazskaitlīga organizācija, bet viņus regulāri aicina uzstāties medijos, sevišķi valsts radio un valsts televīzijā,” sacīja politiķis. “Piemēram, Latvijas brīvo arodbiedrību savienība ir daudz plašāka organizācija, ar desmitiem tūkstošiem biedru, tāpat Latvijas Darba darba devēju konfederācija ir liela organizācija, bet viņu pārstāvjus medijos nez kāpēc tik bieži nemana,” norādīja Lembergs, paužot viedokli, ka “Delnu” varot uzskatīt par “pēc būtības politiski orientētu organizāciju, starp kuras biedriem ir ar reālo politiku saistīti cilvēki.”
  “Tāds ir mans viedoklis. Kā viņi par mani izsaka viedokli, tā es par viņiem. Par viedokli netiesā,” sacīja Lembergs, komentējot Ventspils tiesas spriedumu. “Mani izteikumi par “Delnu” nav ziņas, tas ir viedoklis. Tas, ka par viedokļa paušanu var iesūdzēt tiesā, tikai norāda, cik tālu “Delna” ir no demokrātisko vērtību izpratnes demokrātiskā sabiedrībā. “Delna” par mani izsakās un gāna mani jau gadiem, bet es viņus par to tiesā nesūdzu. Laikam “Delna” uzskata, ka es par viņiem drīkstu izteikties tikai komplimentāri,” piebilda Lembergs.
  “Delna” bija vērsusies Ventspils tiesā ar prasības pieteikumu pret Lembergu, jo 2016.gada 2.novembra preses konferencē “Valstī līdz idiotismam ir novesta personāla atlases politika”, kuras video ieraksts pieejams Ventspils pilsētas domes “Youtube” kanālā, Lembergs vairākkārt pieminēja “Delnu”, piemēram, sakot, ka “”Delna” pārstāv trīs biedrus” un “[“Delna”] ir ārzemju specdienestu finansēta organizācija”. Savukārt 2016.gada 30.novembra preses konferencē “Vai “Delna” ir politiska organizācija? Juridiski nav, faktiski ir!” Lembergs pauda, ka “[“Delnas”] padome atrodas politisku amatpersonu rokās”.
  “Delnas” ieskatā Lemberga izteikumi ir nepatiesi, nepamatoti un negatīvi ietekmē organizācijas reputāciju.
  “Delna” jau 2016.gada 14.decembrī nosūtīja Ventspils pilsētas domei un Lembergam pretenziju ar lūgumu šīs ziņas atsaukt un atvainoties biedrībai. Taču lūgums netika respektēts, tāpēc “Delna” vērsusies tiesā, skaidroja organizācijā.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133ECE96-476F-93B8-DE31-C25C186B6843/