21.3.2017. plkst. 13 Kara muzejā genocīda upuriem veltīta konference

  0
  760

  Notiks uz PSRS soda nometnēm deportēto ungāru un latviešu piemiņai veltīta konference.
  UZ PADOMJU SAVIENĪBAS SODA NOMETNĒM DEPORTĒTO UNGĀRU UN LATVIEŠU POLITISKO IESLODZĪTO PIEMIŅAI VELTĪTA KONFERENCE UN IZSTĀDES ATKLĀŠANA – 2017.gada 21.martā.
  Otrā pasaules kara laikā un pēc kara vairāk nekā četri miljoni ārzemju ieslodzītie – 23 dažādu tautību cilvēki, tostarp arī latvieši un ungāri, tika deportēti uz Gulaga nometnēm. Laika posmā no 1944. – 1956. gadam aptuveni 600 000 – 800 000 ungārus izsūtīja uz PSRS Gulaga nometnēm. Šajā ziņā Latvijas un Ungārijas vēsture ir līdzīga. Tie, kam izdevās izdzīvot un atgriezties, neuzdrošinājās runāt par piedzīvotajām šausmām. Pirms atbrīvošanas viņiem tika pavēlēts aizmirst un nekad nerunāt par pieredzēto. Ungārijas sabiedrībā terminu Gulags un “maļenkij robot” nozīme bija visiem saprotama. Gandrīz katrai ungāru ģimenei bija kāds rads vai draugs, kas pats bija pieredzējis, ko šie termini nozīmē. Ungāru valodā izteiciens “maļenkij robot” kļuva par sinonīmu piespiedu darbiem un bailēm, ka nekad neatgriezīsies mājās.
  Lai nekad netiktu aizmirsts deportēto traģiskais liktenis, Ungārijas valdība 2016. gadu pasludināja par Gulaga nometnēs ieslodzīto piemiņas gadu.
  Ungārijas vēstniecība sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju rīko uz padomju soda nometnēm deportēto ungāru un latviešu piemiņai veltītu konferenci, kā arī izstādes „Ungāri GULAGA nometnēs Padomju Savienības teritorijā 1944.-1956. gadā” atklāšanu. Konferencē kopīgo vēsturi no dažādiem aspektiem aplūkos ungāru un latviešu vēsturnieki.
  Šie pasākumi ir Ungārijas vēstniecības pienesums 25.marta pasākumiem Latvijā. Tādejādi vēstniecība vēlas godināt komunistiskā genocīda upuru piemiņu.
  Dalība bez maksas. Valodas: latviešu, angļu.
  Pasākumi notiks Latvijas Kara muzejā, Rīga, Smilšu ielā 20
  Konferences sākums plkst. 13.00 (Konferenču zāle)
  Izstādes atklāšana plkst. 15.30. (3. stāvs)
  Uz Padomju Savienību deportēto cilvēku un politieslodzīto piemiņas gadam veltītie pasākumi tiek īstenoti ar Ungārijas Cilvēkresursu ministrijas un Cilvēkresursu biroja atbalstu. Izstādi izveidoja Vēstures izpētes institūts “Veritas” (Budapešta).
  Papildu informācija: Inguna Andžāne , vēstnieces asistente, Ungārijas vēstniecība; Baznīcas 20/22, Rīga; Tālrunis: (+371) 6721 7500; E-pasts: IAndzane@mfa.gov.hu
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/EE1303A9-5DDF-4ADE-A576-6C6F09E22E0F/

  If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.