22.01.2019 plkst. 10 pie Saeimas notiks protesti pret Kariņa veidoto valdību, pret Saeimā neievēlētu tiesībām ieņemt ministru amatus, vienlaikus pieprasot ārkārtas vēlēšanas. Dzintaram atkal esot aizdomas…

0
410

Demonstrācijā pieprasīs ārkārtas vēlēšanas

Rīga, 14.janv., LETA. Nākamās nedēļas otrdienā, 22.janvārī, plkst.10 pie Saeimas paredzēta protesta akcija, kuras viens no mērķiem ir pieprasīt ārkārtas vēlēšanas.
Informācija par protesta akciju atrodama sociālā tīkla “Facebook” grupā “Latvijas tautas demonstrācija”, kurā pēdējās nedēļās aktīvi plānota šī pasākuma norise, saskaņojot demonstrācijas laiku, saukļus, atpazīšanās zīmes.
Protesta akcijas mērķis, kas pieteikts Rīgas domē, ir pretošanās partiju apvienības “Jaunā Vienotība” (JV) politiķa Krišjāņa Kariņa veidotajai valdībai. Tāpat plānots protestēt pret Saeimā neievēlētu pilsoņu tiesībām ieņemt ministru amatus, vienlaikus pieprasot ārkārtas vēlēšanas.
Kā “pazīšanās zīmes” protesta dalībnieki izvēlējušies dzeltenas vestes, kas plaši izmantotas protestos Francijā. Pagājušajā nedēļas nogalē dzeltenās un oranžās vestēs protestā bija devušies arī politiķes Tatjanas Ždanokas vadītās Latvijas Krievu savienības uzrunāti cilvēki.
Minētās “Facebook” grupas ierakstos aktīvi kritizēts valdības veidošanas process, īpašu atbalstu izsakot partijas “KPV LV” premjera amata kandidātam Aldim Gobzemam – grupā iepriekš organizēta arī atbalsta akcija Gobzemam, kas pie Rīgas pils notika decembra sākumā.
Ar aicinājumu doties uz protestu šorīt dalījies arī deputāts Aldis Gobzems (KPV LV). Viņš ierakstā “Facebook” uzsver, ka JV valdība ” jau ir visu laiku nepopulārākā un rada milzīgu vilšanos cilvēkos, jo netiek ievērota tautas griba, kā tam būtu jābūt demokrātiskā valstī”. Norādot, ka, viņaprāt, “ar kurnēšanu dīvānos vai interneta komentāros neko panākt nevar,” viņš sola iznākt pie viņa atbalstītājiem, kuri būs sanākuši uz protestu. Vienlaikus Gobzems pauda, ka minētā demonstrācija neesot ne viņa, ne viņa partijas organizēts pasākums.
Rīgas domē aģentūrai LETA apstiprināja, ka 22.janvārī plkst.10 pie Saeimas ir pieteikts pikets. Organizatori plāno, ka pasākumā piedalīsies ap 200 dalībnieku.
Valsts drošības dienestā aģentūrai LETA apliecināja, ka dienests ir informēts par šo akciju un atbilstoši savai kompetencei pievērsīs uzmanību pasākuma norisei.
Dienestā piebilda, ka jebkura publiska pasākuma laikā pastāv risks, ka to savu mērķu īstenošanai var izmantot radikāli noskaņotas personas.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/D1C24EFD-5A27-43C2-9BFB-137DEBC330D9/

Dzintaram aizdomas, ka “oligarhi cenšas nepieļaut valdības izveidošanu un panākt ārkārtas vēlēšanas”

Rīga, 18.janv., LETA. Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līderim Raivim Dzintaram ir aizdomas, ka “oligarhi par katru cenu cenšas nepieļaut valdības izveidošanu un panākt ārkārtas vēlēšanas”.
Komentējot “KPV LV” politiķu izteikumus par valdības veidošanu, Dzintars aģentūrai LETA sacīja, ka partija “KPV LV” ir ļoti neviendabīga. Taču būtu vienkāršāk, ja būtu skaidri redzams, kurš vēlas strādāt valdībā un kurš – nevēlas.
Dzintara vērtējumā kontroversāli priekšlikumi valdības deklarācijai arī netiek iesniegti ar mērķis panākt izmaiņas šajā dokumentā, bet jautājums ir kopumā par valdības izveidošanu vai neizveidošanu un iespēju radīt “totālu haosu”.
Kā ziņots, “KPV LV” līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa nolēmusi neatbalstīt topošo Kariņa valdību, ja tās deklarācijā netiks iekļauts punkts par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas atcelšanu, teikts paziņojumā, ko politiķe publicējusi “Facebook” kontā.
Līdzīgu ierakstu publicējusi arī “KPV LV” deputāte Karina Sprūde, savukārt parlamentārietis Aldis Gobzems (KPV LV) dalījies ar abiem ierakstiem, piebilstot, ka “turpinājums sekos”.
Iepriekš politiķis Gobzems, pret kuru bija izteikti iebildumi kā “KPV LV” virzītu iekšlietu ministra amata kandidātu, paziņoja, ka izlēmis balsot pret “Jaunās Vienotības” (JV) vadītu valdību un partijas Saeimas frakcijas sēdē to aicinās darīt arī pārējos frakcijas deputātus.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/9280E132-C3E6-47B5-94DB-7F4C8CAF24B5/

Brigmanis: Atbalstot valdības vadīšanas uzticēšanu vecajiem politiķiem, jaunās partijas būs zaudētājas

Rīga, 18.janv., LETA. Atbalstot valdības vadīšanas uzticēšanu vecajiem politiķiem, jaunās partijas būs politiskas zaudētājas, jo nebūs attaisnojušas savu vēlētāju cerības, šodien aģentūrai LETA sacīja Zaļo un zemnieku savienības valdes loceklis, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.
Lai gan Brigmanis pieļauj, ka Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) vadībā valdība varētu tikt apstiprināta, ZZS politiķis norāda, ka paradoksālākais šajā situācijā ir tas, ka valdību vadīs vecie politiķi, lai gan vēlētājs ir devis salīdzinoši lielu mandātu jaunajiem politiskajiem spēkiem.
“Man absolūti nav saprotams, kāpēc valdību jāveido un jāuztic premjera amats faktiski vecajiem politiķiem, kas vēlēšanās ir zaudējuši,” akcentēja ZZS valdes loceklis. Līdz ar to jaunie politiskie spēki, balsojot par šo valdību, ļoti riskēs, ignorējot savu vēlētāju doto mandātu, akcentēja politiķis.
Līdz ar to Brigmanis saprot politiķa Alda Gobzema (KPV LV) nostāju nebalsot par “Jaunās Vienotības” vadītu valdību. ZZS politiķim nav personīgu iebildumu pret JV cilvēkiem, bet viņš akcentēja, ka būtu jārespektē jauno politisko spēku tiesības vadīt valdību atbilstoši vēlēšanu rezultātiem. Brigmani pārsteidz arī “Attīstībai/Par!” norobežošanās no iespējas vadīt valdību, “tagad pamūkot malā”.
Politiķis norādīja, ka Zviedrijas piemērs rāda, ka arī citur valdības veidošana nav vienkārša, ilgst mēnešiem, taču dzīve tāpēc neapstājas.
Brigmanis pieļāva, ka tā būs “pārpratumu valdība” un, ņemot dažādos uzstādījumus, par ko paredzēts panākt vienošanos, prognozējams, ka opozīcijai būs viegli strādāt, jo topošais Ministru kabinets nebūs iekšēji stabils.
Pagaidām valdības veidošanas sarunas liecina, ka topošās Ministru kabineta apstiprināšanas gadījumā ZZS varētu nonākt opozīcijā.
Kā ziņots, šodien turpinās sarunas par valdības veidošanu. Reizē “KPV LV” līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa nolēmusi neatbalstīt topošo Kariņa valdību, ja tās deklarācijā netiks iekļauts punkts par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas atcelšanu, teikts paziņojumā, ko politiķe publicējusi “Facebook” kontā.
Līdzīgu ierakstu publicējusi arī “KPV LV” deputāte Karina Sprūde, savukārt parlamentārietis Aldis Gobzems (KPV LV) dalījies ar abiem ierakstiem, piebilstot, ka “turpinājums sekos”.
Kariņš šodien plkst.15.30 tiksies ar “KPV LV” frakciju, lai pārrunātu valdības veidošanu.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/13413A63-8188-D1F4-51C8-2AB0A2363D49/

Aldis Gobzems

Ļoti iespējams, ka facebook esat pamanījuši šādu aicinājumu, jo tas ticis nošērots jau gandrīz 9 tūkstošus reižu. Šajā sakarā vēlos Jūs informēt par sekojošo:
1. Ir acīmredzams, ka Vienotības pagaidām vēl neizveidotā valdība jau ir visu laiku nepopulārākā un rada milzīgu vilšanos cilvēkos, jo netiek ievērota tautas griba, kā tam būtu jābūt demokrātiskā valstī. Tautas gribai tiek vienkārši uzspļauts, un arī tas ir acīmredzams. Cik tālu Vienotības valdības nepopularitāte pieaugs pēc tās izveidošanas, varam tikai minēt.
2. Vienmēr esmu teicis, ka ar kurnēšanu dīvānos vai interneta komentāros neko panākt nevar. Tāpēc jebkura legāla (uzsveru – legāla) sabiedrības demonstrācija ir demokrātijas sastāvdaļa, un cilvēku tiesības apvienoties mītiņos ir Satversmē garantēta tiesība.
3. Ne es personīgi, ne manis pārstāvētā partija nav šīs demonstrācijas organizatori vai idejas autori un nepauž publiski atbalstu/noliegumu šim pasākumam. Vienlaikus apliecinu, ka 22.01. noteikti no Saeimas iziešu pie saviem atbalstītājiem, ja tādi tur būs, jo uzticība, ko sniedz tā saucamais parastais cilvēks man nozīmē visvairāk.
…Info avots: https://www.facebook.com/gobzems/posts/2195926260430566?__xts__[0]=68.ARBP2thAkuIZsHH63aTnWDtuQceElYE_wSp9saWukcHXJe6zLoT0Otch_BaxlLN6mCKAYudtFNKxO1x3xJBsnY4i1goRtOCm-FZy5eLZBWIk0YA9QpPQddNEjmyE765ErazBJPMJUTIQ19y6mrmg1mSpnNNd3D1fHbIvy1iGTe3vk1OKmfHUkRD6-upqLDPG4ubttkPKb-nlZtg–eMgTSS1KaLpHUUxD84DcFS_K8es_YUCYBpoQuWsozQKnN2XsE0ywhHn9kxLkL0c8mnuSNW35Cd2b23Mbk2yaP0hNMijHYLV-QYnGC_HWFzAhFEGjazRLJ57OUtQ0nKP9wD-d5KZpSgeqeoyfMQwWiuszCJEqX-Ygn9K6x3_pA&__tn__=-R

FOTO avots: https://jauns.lv/raksts/zinas/313300-latvija-briest-dzelteno-vestu-nemieri-aicina-uz-protestiem-pie-saeimas