22.10.2017. Berlīnē notiek demonstrācija pret “naidu un rasismu Bundestāgā”

  0
  1090

  Berlīne, 22.okt., LETA–DPA. Nosodot “naidu un rasismu Bundestāgā”, tūkstošiem cilvēku svētdien Berlīnē devušies gājienā no Brandenburgas vārtiem uz parlamentu.
  Mītiņu pirms jaunā parlamenta sasaukuma pirmās sēdes organizēja federālā arodbiedrība, kreiso ekstrēmistu partija “Die Linke” (“Kreisie”), geju un lesbiešu tiesību aizstāvju organizācijas un vairākas citas mazākas grupas.
  “24.oktobrī labējie ekstrēmisti un rasisti ieņems vietas Bundestāgā,” norādīja mītiņa organizētāji, aicinot iestāties pret “naidu un rasismu Bundestāgā”.
  Jau vēstīts, ka 24.septembrī notikušajās Bundestāga vēlēšanās pirmo reizi parlamentā iekļuva pret imigrāciju noskaņotā eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (AfD), kas izcīnīja 12,6% balsu.
  AfD ir pēdējā pusgadsimta laikā pirmā parlamenta apakšpalātā iekļuvusī partija, kura politiskajā spektrā atrodas pa labi no konservatīvajiem.
  Mudinot cilvēkus pievienoties protestētājiem, nevalstiskā organizācija “Campact” aicināja “nozagt šovu AfD”.
  “Kad AfD pirmo reizi 24.oktobrī sēdīsies Bundestāgā, tai jāzina, ka mūsu parlaments nav skatuve rasismam. diskriminācijai un vēstures sagrozīšanai,” paziņoja “Campact”.
  Viena no protestētājām gan norādīja, ka demonstrācija notiek pārāk vēlu un nevar aizkavēt AfD politiķus no vietu ieņemšanas Bundestāgā. Savukārt cits demonstrācijas dalībnieks norādīja, ka šodien ieradies, lai aicinātu pārējās partijas parlamentā protestēt pret AfD.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/696C9768-9D07-48DD-B5CA-407610925EE4/