23.11.2016 plkst. 8:30 pie Saeimas pikets pret mikrouzņēmumu nodokļa likvidēšanu

  1
  25223

  Plāno piketēt pret mikrouzņēmumu nodokļa likvidēšanu.
  Nākamnedēļ, 23.novembrī, aktīvistu grupa plāno pie Saeimas piketēt pret mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likvidēšanu.
  Sociālajā tīklā “Facebook” rokdarbnieku un amatnieku interešu grupā “Handmade in Latvia” izplatīts paziņojums par plānoto piketu. Paziņojumā norādīts, ka piketu organizē fiziskas personas, kas ir MUN maksātāji.
  Paziņojumā teikts, ka klajā nākusi ziņa, ka 23.novembrī Saeimas deputāti balsos par MUN likvidēšanu. “Tas apcirps iespējas aptuveni 50 tūkstošiem Latvijas mazo uzņēmēju un pašnodarbināto, kuri vēlas legāli strādāt un nopelnīt iztikai sev un ģimenei,” uzsver piketa ierosinātāji.
  Tāpat piketa pieteikumā minēts, ka jāpanāk obligāto sociālo iemaksu atcelšana, jo daudziem nav izdevīgi katru mēnesi valstij maksāt 97 eiro uz savas algas rēķina, pat tajos mēnešos, kad ienākumi netiek gūti.
  Pikets ar 200 cilvēku dalību esot pieteikts saskaņošanai Rīgas domē (RD), bet detalizētāku informāciju RD aģentūrai LETA nesniedza.
  Neesot izslēgts, ka piketu apmeklēs plašāks pulks, tāpēc piketa rīkotāji aicina pieteikties arī brīvprātīgos kārtības nodrošinātājus.
  LETA jau ziņoja, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, noraidot priekšlikumus ilgāk saglabāt šo režīmu.
  Latvijas Reģionu apvienība (LRA), “No sirds Latvijai” (NSL), kā arī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija rosināja izslēgt no likumprojekta normu, kas paredz, ka pieteikties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusam var līdz 2017.gada 30.jūnijam.
  Deputāte Inguna Sudraba (NSL) vaicāja, “kāpēc ir tik ciniska attieksme pret cilvēkiem, kāpēc izmaiņas nevar virzīt normālā kārtībā vai vienoties par kompromisu”. Savukārt Mārtiņš Bondars (LRA) pārmeta koalīcijas politiķiem solījumu nepildīšanu, piebilstot, ka tos, kas nepilda solījumus, var saukt vārdā, kas “sākās ar burtu “m”.
  Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS) atbildēja, ka nevar izslēgt, ka mikrouzņēmumu nodokļa režīms “daļēji transformēsies” kādā jaunā režīmā. Viņš arī teica, ka ir jārada vienkāršs režīms, kas būtu sabalansēts arī attiecībā uz sociālajām iemaksām.
  Koalīcijas deputāti atturējās balsojumā par LRA, NSL un Tautsaimniecības komisijas priekšlikumiem, kas paredzēja izslēgt termiņu, līdz kuram var pieteikties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusam. Arī tas izraisīja Bondara kritiku, kurš norādīja, ka, neatbalstot kādu ieceri, ir jābalso pret, nevis jāatturas.
  Tāpat netika atbalstīti opozīcijas priekšlikumi par to, ka likumam būtu jāstājas spēkā vēlāk, kā arī citi ierosinājumi.
  Likumprojekts arī paredz, ka esošajiem mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kas vēlēsies turpināt saimniecisko darbību pēc 2018.gada 31.decembra, līdz 2018.gada 15.decembrim būs reģistrējas par uzņēmumu ienākuma nodokļa vai iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju.
  LETA jau ziņoja, ka Saeimas Budžeta komisija vakar izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumprojektu. Jaunā likuma mērķis ir ieviest atbalsta programmas jaunuzņēmumiem un tādējādi veicināt to veidošanos Latvijā. Koncepcijā norādītais sasniedzamais mērķis paredz ik gadu reģistrēt 20 uzņēmumus un piesaistīt 120 augsti kvalificētus darbiniekus.
  Šos likumprojektus galīgajā lasījumā Saeimas sēdē paredzēts vērtēt 23.novembrī.
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/plano-piketet-pret-mikrouznemumu-nodokla-likvidesanu un http://www.leta.lv/search/find/?patern=pikets%20%2023.novembr%C4%AB&mode=nonozare,stem,wide&item=5543AA13-E6AF-4A31-9009-3F1D8FC3C1C8
  Facebook tīklā mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji aicina pievienoties piketam visus interesentus.
  Kā ziņo aģentūra LETA, 23. novembrī, aktīvistu grupa plāno pie Saeimas piketēt pret mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likvidēšanu. Paziņojums par plānoto piketu publicēts rokdarbnieku un amatnieku interešu grupā “Handmade in Latvia” sociālajā tīklā Facebook: https://m.facebook.com/groups/764962623518190 . Tajā norādīts, ka piketu organizē fiziskas personas, kas ir MUN maksātāji. Paziņojumā teikts, ka klajā nākušā ziņa, ka 23. novembra balsošanā tiks apstiprināta MUN likvidēšana. “Tas apcirps iespējas aptuveni 50 tūkstošiem Latvijas mazo uzņēmēju un pašnodarbināto, kuri vēlas legāli strādāt un nopelnīt iztikai sev un ģimenei,” — uzsver piketa ierosinātāji. Tāpat piketa pieteikumā minēts, ka jāpanāk obligāto sociālo iemaksu atcelšana, jo daudziem nav izdevīgi katru mēnesi valstij maksāt 97 eiro uz savas algas rēķina, pat tajos mēnešos, kad ienākumi netiek gūti. Saskaņošanai Rīgas domē esot pieteikts pikets ar 200 cilvēku dalību, tomēr piketa rīkotāji neizslēdz, ka tajā piedalīsies vairāk cilvēku, tāpēc brīvprātīgie kārtības nodrošinātāji arī tiek aicināti ņemt dalību. Jau tika ziņots, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, noraidot priekšlikumus ilgāk saglabāt šo režīmu. “No sirds Latvijai” frakcijas deputāte Inguna Sudraba vaicāja, “kāpēc ir tik ciniska attieksme pret cilvēkiem, kāpēc izmaiņas nevar virzīt normālā kārtībā vai vienoties par kompromisu”. Savukārt Mārtiņš Bondars pārmeta koalīcijas politiķiem solījumu nepildīšanu, piebilstot, ka tos, kas nepilda solījumus, var saukt vārdā, kas “sākās ar burtu “m”. Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra atbildēja, ka nevar izslēgt, ka mikrouzņēmumu nodokļa režīms “daļēji transformēsies” kādā jaunā režīmā, un piebilda, ka ir jārada vienkāršs režīms, kas būtu sabalansēts arī attiecībā uz sociālajām iemaksām. Koalīcijas deputāti atturējās balsojumā par priekšlikumiem, ko izvirzījuši Latvijas Reģionu apvienības, “No sirds Latvijai” un Tautsaimniecības komisijas pārstāvji, kas paredzēja izslēgt termiņu, līdz kuram var pieteikties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusam. Arī tas izraisīja Bondara kritiku, kurš norādīja, ka, neatbalstot kādu ieceri, ir jābalso pret, nevis jāatturas. Tāpat netika atbalstīti opozīcijas priekšlikumi par to, ka likumam būtu jāstājas spēkā vēlāk, kā arī citi ierosinājumi. Likumprojekts tai skaitā paredz, ka esošajiem mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kas pēc 2018. gada 31. decembra vēlēsies turpināt saimniecisko darbību, līdz 2018. gada 15. decembrim būs reģistrējas par uzņēmumu ienākuma nodokļa vai iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju.
  Info avots: http://sputniknewslv.com/Latvia/20161118/3231897/amatnieki-piketes-pret-MUN-likvidesanu.html
  let_17484860