24.2.2018. plkst.12 Esplanādē motiks kārtējā protesta akcija pret pāreju uz izglītību latviešu valodā; cer sagaidīt arī jauniešus un vāks parakstus

  2
  1238

  Rīga, 17.febr., LETA. Pēc nedēļas, 24.februārī, Esplanādē notiks kārtējā protesta akcija pret pāreju uz izglītību latviešu valodā, aģentūra LETA noskaidroja Latvijas Krievu savienībā.
  Protesta akcija tiks veltīta pirmās krievu skolas Latvijā 229.gadadienai. “Mums ir skaidri jāpaziņo – krievu skolai būt!” uzsvēra protesta organizatori, paužot viedokli, ka tā ir viņu kultūras vērtība, identitātes garantija un nacionālo tradīciju saglabāšana.
  Ja iepriekšējās protesta akcijās organizatori uzsvēra, ka viņi nav aicinājuši piedalīties skolēnus, tad šoreiz viņi cer sagaidīt vecākus ar bērniem, kā arī krievu skolu audzēkņus.
  Mītiņa laikā tiks vākti paraksti aicinājumam Valsts prezidentam, Saeimai, ANO, Eiropas Savienībai un UNESCO saglabāt un attīstīt krievu skolas Latvijā.
  “Vairs nedrīkst sēdēt mājās, nedrīkst klusēt,” uzsvēra organizatori.
  Kā ziņots, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien lēma izskatīšanai pirmajā lasījumā Saeimā virzīt likumprojektus par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolā.
  Tāpat otrdien Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien noraidīja vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstītu iniciatīvu Latvijā saglabāt bilingvālo izglītību.
  Izglītības likuma un Vispārējās izglītības likuma grozījumi paredz no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.
  …Info avots; http://www.leta.lv/news/latvia/0C0C4A31-393D-4544-B2BB-FFB0CDAB55C6/ un https://www.facebook.com/events/1306158592851398/

  Jevgēņijs Leškovskis

  Uzbruksim Melnā Kārļa reformai ar mītiņu un tautas dziesmām

  Sestdien, 24. februārī, no plkst. 12:00 līdz 14:00 Esplanādē pie Raiņa pieminekļa notiks kārtējais aizstāvības mītiņš krievu izglītībai Latvijā.
  Šis mītiņš jums ir jāapmeklē, citādi jūsu bērni drīz vien skolā mācīsies svešā valodā. Ar šādu aicinājumu Krievu skolu aizstāvības štābs vēršas pie visiem — nesēdēt sestdien mājās, bet iziet un skaļi pateikt “nē” izglītības reformai, ko uzspiež Melnā Kārļa ministrija.
  Šis mītiņš ir veltīts pirmās krievu skolas 229. gadadienai, kas vēra durvis Latvijā, kura valstiskumu ieguva daudz vēlāk. Tolaik pat par latviešu pastāvēšanu maz kurš zinājis. Starp citu, pirmā zinātniskā latviešu gramatika parādījās vien 1907. gadā — tās autori bija Jānis Endzelīns un Kārlis Mīlenbahs. Kā saka, salīdziniet datus un atšķirība kļūs acīmredzama… Un tagad “lielās un varenās” latviešu valodas nesējs Melnais Kārlis — Šadurskis grasās ar saknēm izravēt visu krievu izglītību Latvijā.
  Vieta mītiņam izraudzīta ar nodomu — pie dzejnieka Raiņa pieminekļa, kurš teica, Latvija visiem, nevis “Latvija latviešiem”. Latvijas PSR oficiālā bija krievu valoda. Taču padomju vara “centrā un vietās” visos veidos saglabāja un saudzēja latviešu valodu. Iedzīvotājiem bija izvēle: kādā skolā sūtīt bērnu — krievu vai latviešu. Pateicībā par to šodien Latvijas varasvīri nolēmuši iznīcināt izglītību krievu valodā un atņemt tās pilsoņiem (nodokļu maksātājiem) izvēles tiesības.
  “Mums ir stingri jāpaziņo: “Krievu skolai būt!” Tā ir mūsu kultūras vērtība, mūsu identitātes pamats un nacionālo tradīciju saglabāšanas garantija. Mītiņa laikā notiks parakstu vākšana, lai vērstos pie Saeimas, Latvijas prezidenta, kā arī ANO, Eiropas Savienībā un UNESCO par krievu skolu saglabāšanas un attīstības nepieciešamību republikā. Šobrīd ir svarīga katra balss, katrs paraksts! Vairs nedrīkst sēdēt mājās, nedrīkst klusēt!” uzstāj Štāba dalībnieki.
  Latvijas aktīvists Vladimirs Lindermans savā Facebook lapā aicina izmantot mītiņā “saukļus”. Pēc viņa sacītā, tas padarīs mītiņu par “brašāku un jauneklīgāku”.
  Un pat pats piedāvā dažus variantus, turklāt daži no tiem ir diezgan asi.
  “Latvija ir mūsu kopīgās mājas! Vēlamies mācīties dzimtajā valodā,” — šo variantu autors piedāvā ar piezīmi “politiski korekti”.
  “Mācieties krievu valodu, latvieši! Iesakām no visas sirds!” — tas ir labais “sauklis”.
  Starp “saukļiem” ir pat teksts latviešu valodā.
  …Info avots: https://sputniknewslv.com/Latvia/20180217/7419456/mitins-tautas-dziesmas-reforma-melnais-karlis.html un https://www.facebook.com/events/1306158592851398/