250 cilvēku protesta pavadījumā Saeima aizliedz savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs. Gandarīti par deputātu lēmumu aizliegt cirkā dzīvniekus aktīvisti nosvin uzvaru

  0
  632

  Saeima šodien galīgajā lasījumā tomēr aizliedza cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus, lai gan atbildīgā komisija iepriekš bija atbalstījusi citādu formulējumu.
  Skatot Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus galīgajā lasījumā, parlamenta vairākums nolēma neatbalstīt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumu, kas paredzēja cirka izrādēs izmantot vien speciāli izveidotā sarakstā minētus dzīvniekus.
  Līdz ar to netika mainīta pirmajā lasījumā atbalstītā redakcija, kas aizliedz gan savvaļā iegūtu, gan nebrīvē audzētu dzīvnieku apmācīšanu un izmantošanu kā atrakciju dzīvniekus cirka izrādēs vai atrakcijās.
  Deputāte Inguna Rībena (VL-TB/LNNK) debatēs uzsvēra, ka Saeima jau divos iepriekšējos lasījumos nepārprotami ir noraidījusi savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā. Viņa atgādināja, ka par aizlieguma noteikšanu iestājas Zemkopības ministrijas ekspertu darba grupa, Pārtikas un veterinārais dienests, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Dabas aizsardzības pārvalde, Kultūras ministrija, Rīgas nacionālais zooloģiskais dārzs un arī vairākas nevalstiskās dzīvnieku aizsardzības organizācijas.
  Rībena aicināja neatbalstīt alternatīvo priekšlikumu, lai neļautu dzīvnieku cirka atbalstītājiem izmantot pēdējo iespēju “izgāzt visu, ko mēs un dzīvnieku aizstāvji vairāku mēnešu garumā esam izrunājuši un pieņēmuši”. Saeimas vairākums atbalstīja deputātes pozīciju šajā jautājumā un neatbalstīja alternatīvo priekšlikumu.
  Savukārt deputāte Jūlija Stepaņenko (S) norādīja, ka cirka jautājums savā ziņā ir atmaskojis tā saucamo dzīvnieku aizstāvju organizāciju, kuras biedri ir arī parādījuši sevi “no tās sliktākās puses”. “Jo mēs redzam, ka viņi ļoti grib aizstāvēt dzīvniekus, bet tajā pašā laikā nav runa ne par dzīvniekiem lauksaimniecībā, savvaļas dzīvnieku labturību, nedz arī par privātajās kolekcijās uzturēto dzīvnieku labturību. Šis jautājums nevienu neinteresē,” pauda deputāte.
  Stepaņenko arī izteicās, ka līdzīgas organizācijas Eiropā ir saistītas ar iekšzemes terorismu. “Pašlaik uz deputātiem izdara spiedienu šaura interešu grupa, kura it kā pārstāv dzīvnieku intereses, un šādas līdzīgas organizācijas Eiropā pēc “Eiropol” datiem tiek saistītas, tai skaitā ar iekšzemes terorismu un nacionālās drošības apdraudējumu,” apgalvoja politiķe.
  Deputāts Kārlis Seržants (ZZS) aicināja principiāli izšķirties, vai dzīvniekiem cirkā ir vai nav jābūt. “Ja kādam liekas, ka dzīvnieki cirkā ir brīvi un laimīgi, iesaku atvērt sociālo tīklu “Youtube” un ierakstīt angļu valodā tur “nežēlīgas izturēšanās pret dzīvniekiem cirkā”. Jūs tur redzēsiet tik daudz video par to, kā šie dzīvnieki tiek dauzīti, klapēti un pat spīdzināti ar strāvu, lai pakļautos dresētāja komandām, ka, nu, diez vai jūsu bērniem tas būtu jāredz,” uzsvēra politiķis.
  Parlamentārietis Jānis Ādamsons (S) no pauda, ka, “ja to kaisli un degsmi, ar kādu tiek aizstāvētas dzīvnieku tiesības, ievirzītu pareizajā gultnē,”tad mēs jau būtu viena no labklājības zemēm acīmredzot ne tikai Eiropā”. Viņš taujāja, vai tikpat kaislīgi kā tagad tiek aizstāvētas dzīvnieku intereses, deputāti būtu gatavi aizstāvēt arī pensionāru un sociāli neaizsargātu cilvēku intereses. “Kad mēs runājam par bērnu tiesību aizsardzības likumiem, nopietniem labojumiem, debates vispār nav,” piebilda deputāts.
  Saeima šodien arī nolēma likumā paplašināt aizliegumu sagūstīt un turēt nebrīvē savvaļas dzīvniekus. Tagad tas attieksies ne vien uz putniem un zīdītājiem, bet arī abiniekiem un rāpuļiem, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā. Likuma grozījumi arī noteic jaunas valsts nodevas apmēru par dzīvnieku izmēģinājuma projekta atļaujas izsniegšanu.
  Tāpat noteikts, ka izmēģinājumu dzīvnieka audzētājam, piegādātājam un lietotājam jāpilnveido dzīvnieku audzēšanas, turēšanas, kopšanas un procedūrās izmantojamās metodes, lai likvidētu vai līdz minimumam samazinātu jebkuras iespējamās sāpes, ciešanas, diskomfortu vai ilgstošu kaitējumu dzīvniekiem.
  Ar iniciatīvu aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs 2015.gadā pēc sarunām ar dzīvnieku aizsardzības biedrībām klajā nāca Pārtikas un veterinārais dienests. Drīz pēc tam jaunizveidotās Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sēdē tika pieņemts lēmums izveidot darba grupu, uzdodot sagatavot priekšlikumus attiecīgiem grozījumiem normatīvajos aktos.
  Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkā jau ir aizliegta. Latvijas cirkos nav pastāvīgi izmitinātu savvaļas sugu dzīvnieku. Visi savvaļas sugu dzīvnieki, kas tiek izmantoti cirka izrādēs Latvijā, tiek ievesti ar ceļojošiem cirkiem no citām valstīm.
  Kā ziņots, “Dzīvnieku brīvība” Saeimā iesniedza vairāk nekā 26 000 cilvēku parakstus petīcijā “Par cilvēcīgu cirku”, kas aicina izbeigt dzīvnieku izmantošanu cirkā, aģentūru LETA informēja organizācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/0FBEB5A7-3B26-4583-9645-CA840AE93C20/

  Pie Saeimas ap 250 cilvēku protestē pret dzīvnieku izmantošanu cirkā

  Ceturtdien ap 250 cilvēku pie Saeimas protestēja pret dzīvnieku izrādīšanu cirkā, savukārt vēl 40 aktīvisti iestājās par cirku ar dzīvniekiem.
  Abi pasākumi pie Saeimas iepriekš notikuši jau vairākas reizes un arī šoreiz tie norisinājās līdzīgi.
  “Cilvēcīgā cirka” aizstāvji bungu rīboņas pavadībā skandēja dažādus vēstījumus, piemēram: “Cietsirdībai cirkā – nē” un “Zvēriem sāp tāpat kā tev”. Uz viņu turētajiem plakātiem cita starpā bija rakstīts “Vardarbība nav kultūra” un “Lēta pūļa izklaide deputātiem kultūra?”.
  Savukārt dzīvnieku cirka aizstāvji bija ieradušies ar plakātiem, uz kuriem attēlotas lāču bildes ar cilvēkiem, kuras parakstītas ar vārdiem: “Kā patiesībā ceļojošajos cirkos dzīvo lāči?!”. Tāpat uz viena no plakātiem pausts apgalvojums, ka “Mēs mīlam mūsu dzīvniekus un mūsu dzīvnieki mīl mūs”.
  Jau vēstīts, ka šīs protesta akcijas tiek organizētas par un pret ieceri veikt labojumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas ļautu Latvijas cirkos izmantot nebrīvē dzimušu savvaļas sugu dzīvniekus.
  Saeima šodien attiecīgo likumprojektu skatīs galīgajā lasījumā.
  Kā ziņots, protesta organizētājs, nodibinājums “Dzīvnieku policija” lūdz Saeimas deputātus noraidīt Dzīvnieku aizsardzības likumā visus trešajam lasījumam virzītos priekšlikumus. “To mērķis ir destruktīvs, haosu radošs un pat apzināti maldinošs,” kritizē nodibinājums. Organizācija aicina Saeimas deputātus arī trešajā lasījumā atbalstīt speciālistu izstrādāto un valdības virzīto likumprojekta pantu par visu savvaļas sugu dzīvnieku aizliegumu izmantot atrakcijām.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133C777C-7447-92B5-495F-84056FB1B588/

  Gandarīti par deputātu lēmumu aizliegt cirkā dzīvniekus aktīvisti šovakar rīkos svinības

  Gandarīti par deputātu lēmumu aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā biedrības “Dzīvnieku brīvība” pārstāvji šovakar rīkos svinības, liecina paziņojums biedrības kontā sociālajā tīklā “Facebook”.
  Biedrība aicina draugus un atbalstītājus uz pasākumu “Cirka kampaņas uzvaras atzīmēšana”. Pasākumā neformālā gaisotnē paredzēts atcerēties kopā piedzīvoto un izbaudīt “neilgu atpūtas brīdi, pirms turpināt iesākto darbu”. Pasākums notiks biedrības birojā Puškina ielā 11, no plkst.18.
  Biedrības valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons aģentūrai LETA sacīja, ka izjūt lielu lepnumu par neskaitāmajiem cilvēkiem, kas atbalstīja šo kampaņu. “Liels lepnums par cilvēkiem un organizācijām, kas neatlaidīgi strādāja pie šī likuma tapšanas un aizstāvēja to valsts iestādēs un komisijās. Lepnums par visiem tiem medijiem, ierēdņiem un politiķiem, kuri neļāva šim jautājumam pazust no dienas kārtības,” sacīja Andersons.
  Viņš uzsvēra, ka panāktie grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas nosaka pilnīgu savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkā, nav bijusi tikai cīņa par dzīvniekiem cirkā, bet kopīgs pilsoniskās sabiedrības panākums noteikt, kādā valstī dzīvot. “Tā ir cīņa par mums pašiem. Cīņa par iespēju pašiem noteikt savu dzīvi, savu kultūru, savu valsti. Šodienas uzvara nav uzvara tikai dzīvniekiem, bet arī uzvara visai Latvijas sabiedrībai. Tā vieš cerības un dod spēku jaunām pilsoniskās sabiedrības uzvarām nākotnē,” viņš teica.
  Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā tomēr aizliedza cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus, lai gan atbildīgā Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija iepriekš bija atbalstījusi citādu formulējumu. Līdz ar to netika mainīta pirmajā lasījumā atbalstītā redakcija, kas aizliedz gan savvaļā iegūtu, gan nebrīvē audzētu dzīvnieku apmācīšanu un izmantošanu kā atrakciju dzīvniekus cirka izrādēs vai atrakcijās.
  Kā zināms, skatot Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus galīgajā lasījumā, parlamenta vairākums nolēma neatbalstīt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumu, kas paredzēja cirka izrādēs izmantot vien speciāli izveidotā sarakstā minētus dzīvniekus.
  Ar iniciatīvu aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs 2015.gadā pēc sarunām ar dzīvnieku aizsardzības biedrībām klajā nāca Pārtikas un veterinārais dienests. Drīz pēc tam jaunizveidotās Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sēdē tika pieņemts lēmums izveidot darba grupu, uzdodot sagatavot priekšlikumus attiecīgiem grozījumiem normatīvajos aktos.
  Vēstīts arī, ka “Dzīvnieku brīvība” Saeimā iesniedza vairāk nekā 26 000 cilvēku parakstus petīcijā “Par cilvēcīgu cirku”, kas aicina izbeigt dzīvnieku izmantošanu cirkā, aģentūru LETA informēja organizācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/E1200936-DA63-4CA5-9378-EFC35F2D8C90/

  “Dzīvnieku brīvības” komentārs par šodienas Saeimas balsojumu

  Šodien Saeima pēdējā lasījumā pieņēma grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas nosaka pilnīgu savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkā. Biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētāja Aivara Andersona komentārs:
  Ir liels lepnums par neskaitāmajiem cilvēkiem, kas atbalstīja šo kampaņu. Liels lepnums par cilvēkiem un organizācijām, kas neatlaidīgi strādāja pie šī likuma tapšanas un aizstāvēja to valsts iestādēs un komisijās. Lepnums par visiem tiem medijiem, ierēdņiem un politiķiem, kuri neļāva šim jautājumam pazust no dienas kārtības. Man ir liels prieks, ka mums ir ar ko lepoties!
  Šī cīņa nav tikai par dzīvniekiem cirkā – tā ir cīņa par mums pašiem. Cīņa par iespēju pašiem noteikt savu dzīvi, savu kultūru, savu valsti. Šodienas uzvara nav uzvara tikai dzīvniekiem, bet arī uzvara visai Latvijas sabiedrībai. Tā vieš cerības un dod spēku jaunām pilsoniskās sabiedrības uzvarām nākotnē.

  Ar cieņu
  “Par cilvēcīgu cirku” koordinatore Katrīna Krīgere; Tālr. 25154601

  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/782EEED7-D72D-4345-95DD-5DA25B84DEA3/

  Par cilvēcīgu cirku

  Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā tomēr aizliedza cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus, lai gan atbildīgā komisija iepriekš bija atbalstījusi citādu formulējumu. Skatot Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus galīgajā lasījumā, parlamenta vairākums nolēma neatbalstīt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumu, kas paredzēja cirka izrādēs izmantot vien speciāli izveidotā sarakstā minētus dzīvniekus. Līdz ar to netika mainīta pirmajā lasījumā atbalstītā redakcija, kas aizliedz gan savvaļā iegūtu, gan nebrīvē audzētu dzīvnieku apmācīšanu un izmantošanu kā atrakciju dzīvniekus cirka izrādēs vai atrakcijās. Tvitera lietotāji izsaka viedokļus par pieņemtā likuma grozījumiem.

  Mājas lapu izstrādātājs Endijs Lisovskis priecājas par jaunumiem.
  Endijs Lisovskis
  @ELisovskis
  Beidzot kāda laba ziņa! twitter.com/letanewslv/sta…
  Thu Jun 15 08:33:38 +0000 2017

  Fonda “Nāc līdzās!” valdes priekšsēdētāja Sarma Freiberga priecājas par Saeimas deputātu lēmumu.
  Sarma Freiberga
  @Sarma_Freiberga
  Beidzot! Lepojos, ka @Jekaba11 3.lasījumā atbalstīja savvaļas dzīvnieku cirka aizliegumu! Tomēr būsim kulturāla valsts #dzivnieki #brivibā
  Thu Jun 15 09:59:45 +0000 2017

  Sabiedrības aktīvismu pamanījis žurnālists Imants Frederiks Ozols.
  Frederiks Ozols
  @incaustum
  Ka mēs pret valsts izlaupīšanu, par labāku izglītību un vispār dzīvi šajā valstī ar tādu degsmi cīnītos kā pret dzīvniekiem cirka izrādēs!
  Thu Jun 15 09:49:21 +0000 2017

  Deputāte Ilze Viņķele (V) citē Jūlijas Stepaņenko (S) teikto šodienas debatēs.
  Ilze Vinkele
  @Vinkele
  Dzīvnieku tiesību aizstāvji izrādās ir iekšējie teroristi. Drauds valsts drošībai. ©Jūlija Stepaņenko
  Thu Jun 15 07:42:34 +0000 2017

  Komunikācijas jomā strādājošā Nadīna Elekse nav izpratusi Stepaņenko argumentus.
  Nadīna
  @NadinaElekse
  Jūlija Stepaņeko šodien paziņojusi, ka dzīvnieku aizstāvju biedrība “ir drauds valsts drošībai”…. Nez, kuras valsts?
  Thu Jun 15 08:51:54 +0000 2017

  Tikmēr Pēteris Pabērzs aicina aizdomāties par “vienkāršās” tautas izklaidēm.
  Peteris Paberzs
  @avangards
  Vai ir ticis padomāts, ka, aizliedzot dzīvnieku cirku un bamšļus, “vienkāršās” tautas izklaides iespējas tiek samazinātas līdz minimumam?
  Thu Jun 15 09:34:05 +0000 2017

  Tvitera lietotājs Reinis Šuba nav apmierināts ar izmaiņām.
  Raimonds … Shuba
  @shuba_themetal
  latvija iet galīgā sūdā. tagad arī rīgas cirka māju var jaukt nost #aunu_bars https://t.co/bVQDn2VWKu
  Thu Jun 15 09:09:17 +0000 2017

  Mācītājs Ivo Pavlovičs norāda uz organizācijas “Dzīvnieku brīvība” slēptajiem mērķiem.
  Ivo Pavlovičs
  @IvoPavlovics
  Dzīvnieku brīvība ir absurda cirks. Ja tiem būtu vara, tad ne piena, ne gaļas ne olu… un aizmirstiet par ādas apģērbu – deformēta morāle
  Thu Jun 15 09:51:04 +0000 2017

  Neapmierinātos līdzcilvēkus pamanījusi folkloras pētniece Māra Treiberga.
  Māra Treiberga
  @jenuufa
  daži soctīklos uzvedas tā, it kā viņu personīgais tīģeris nu palicis bez darba un tiks izdzīts Pampāļu mežā nomirt badu.#dzīvniekubrīvība
  Thu Jun 15 09:12:50 +0000 2017
  …Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/ec32189b-3aa9-4b8d-8eeb-02e7ff44fc2e

  If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.