3.-5.2.2017 Ķīpsalas hallē notiks izstāde «Balttour 2017»: Fokusā drošas ceļošanas veicināšana

0
1139

Šogad starptautiskās izstādes-gadatirgus “Balttour 2017” fokusā būs jautājums par drošības veicināšanu ceļošanas laikā, šodien žurnālistiem teica izstādes “Balttour 2017” projektu vadītājs Dainis Bricis.
Viņš skaidroja, ka izstādes organizētāju nolūks ir mazināt negatīvo iespaidu, ko uz dažādu valstu tūrisma industriju atstāj vai var atstāt atsevišķi notikumi, piemēram, terorakti.
“Gribam izstādes apmeklētājos mazināt mītu ietekmi, kas rada to vispārinoši negatīvo priekšstatu par kādas valsts drošību vispār. Proti, ja kādā valstī gadās kāds terorakts vai cita veida nekārtības, nelaimes gadījumi, tas vēl nenozīmē, ka valstī ir zems drošības līmenis kopumā. No negadījumiem pasargāts nav neviens. Tāpēc mēs aicināsim apmeklētājus komunicēt ar dažādu valstu pārstāvjiem, lai noskaidrotu visus sev interesējošos jautājums par situāciju kādā valstī,” sacīja Bricis.
Lai sniegtu plašāku informāciju par drošas ceļošanas iespējām, izstādē piedalīsies arī Ārlietu ministrija (ĀM), informēja ĀM Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa, kura žurnālistiem atzīmēja, ka ĀM informācija liecina, ka pēdējo gadu laikā palielinās individuālo ceļotāju skaits. Šie ceļotāji arī mēdzot izvēlēties par savu ceļojumu galamērķiem eksotiskas valstis, piemēram, Kubu, Kambodžu, Jaunzēlandi, Maurīciju.
Vēl viena tendence ir ceļotāju došanās ne tikai uz eksotiskām valstīm, bet arī uz valstīm, kurās nav Latvijas pārstāvniecības. Tāpēc, pēc ĀM domām, ir ļoti būtiski, lai ceļotgribētāji jau ir parūpējušies par savu drošību vēl pirms došanās ceļā.
Tikmēr Bricis norādīja, ka šogad izstādē plaši būs pārstāvēts Āzijas reģions. Būšot partneri no Butānas, Nepālas, Indonēzijas. Kā atzīmēja Bricis, Āzijas reģiona partneru aktivitātes pieaugums izstādē skaidrojams ar to, ka šī reģiona bizness ir sapratis, ka Latvijā un Baltijā dzīvojošie iedzīvotāji ir vērā ņemami un uzrunājami klienti.
Tāpat šogad izstāde būs uzsvars par ceļošanas iespējām Turcijā, par ko vēstīs gan vietējie tūroperatori, gan arī pārstāvji no Turcijas. Piedalīsies arī pārstāvji no Ēģiptes.
Kā ik gadu, arī šogad izstādē būs plaši pārstāvēts Lietuvas un Igaunijas piedāvājums, kā arī būs pieejama informācija par Latvijas apceļošanas iespējām.
Savukārt kopējais izstādes apmeklētāju skaits šogad varētu būt līdzīgs citu gadu apmeklējumam – apmēram 30 000 cilvēku, no kuriem četri līdz pieci tūkstoši būs nozares profesionāļi, prognozēja Bricis.
Kā ziņots, izstāde-gadatirgus “Balttour 2017” notiks no 3.februāra līdz 5.februārim un tajā plānots atklāt jauno ceļojumu sezonu. Izstādē būs iespējams iepazīties ar atpūtas iespējām un tūrisma jaunumiem Latvijā un 40 citās pasaules valstīs. Vienuviet savus piedāvājumus prezentēs apmēram 850 uzņēmumu no Eiropas, Centrālās Āzijas un Tuvo Austrumu valstīm. Izstādes ekspozīciju veidos vairāk nekā 470 stendi abās Izstāžu centra hallēs.
“Balttour 2017” un biznesa forumu rīko ALTA, nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība “BT 1”.
…Info avots: http://www.leta.lv