3.7.2017. vairāk nekā 600 ģimenes ārstu sāk beztermiņa streiku. Ģimenes ārstus neapmierina piedāvātā 1049 eiro alga, jo tā ir mazāka nekā vidēji citiem ārstiem

0
1386

Pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 streiku sāk ģimenes ārsti.
Tā kā Veselības ministrijas un ģimenes ārstu streika sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, ģimenes ārsti nolēma no pirmdienas sākt streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām.
Šajā laikā ģimenes ārsti pārtrauks sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.
Streikā piedalīsies vairāk nekā 600 ģimenes ārsti.
Streika laikā Nacionālā veselības dienesta mājaslapā darbosies īpaša interaktīva karte par primārās veselības aprūpes saņemšanas iespējām pacientiem. No plkst.12 primārā veselības aprūpe tiks nodrošināta slimnīcās, veselības centros, poliklīnikās, kā arī citās veselības aprūpes iestādēs, tostarp tajās ģimenes ārstu praksēs, kas streikā nepiedalīsies.
Īpašā kartē būs redzamas visas ārstniecības iestādes, kur var vērsties pēc primārās veselības aprūpes pakalpojuma, tāpat visu diennakti darbosies arī konsultatīvais tālrunis. Karti iespējams apskatīt portālā ” https://vmnvd.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=ad577fc52d4a44ae93c02c3b8e26b177 “. Savukārt detalizētu informāciju par medicīniskās palīdzības saņemšanu protesta laikā iespējams iegūt VM mājaslapā ” http://www.vmnvd.gov.lv/lv/mediciniskas-palidzibas-sanemsana-protesta-laika “.
Viena no ģimenes ārstu prasībām ir palielināt patlaban noteikto kapitācijas naudas maksājumu par 30%, savukārt ministrija piedāvājusi palielināt kapitācijas naudā iekļauto darba algu. Ģimenes ārstam nav tikai darba alga par ārstniecisko darbu, bet ģimenes ārsts ir arī prakses vadītājs, tāpēc kapitācijas naudā iekļauti arī dažādi administrācijas izdevumi. Šī iemesla ģimenes ārstiem svarīgi, lai tiek palielināta visa kapitācijas nauda.
Tāpat VM un ģimenes ārstu domas atšķiras jautājumā par reformā iekļauto ieceri veidot kopprakses. Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide skaidroja, ka šādu kopprakšu veidošana nozīmēs dežūras vakara stundās un brīvdienās, kas mainīs visu līdzšinējo darba modeli.
….Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/AB10583C-867C-4771-A0AA-F8AC992363EB/

Ģimenes ārstu streikā piedalīsies arī LLĢĀA

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija (LLĢĀA) arī piedalīsies ģimenes ārstu streikā, kas sāksies rīt, 3.jūlijā, aģentūrai LETA sacīja LLĢĀA vadītāja Līga Kozlovska.
Viņa pauda, ka kopumā streikā patiešām piedalīsies vairāk nekā 600 ģimenes ārstu.
Tomēr Kozlovska norādīja, ka asociācija iestājas par sarunām, tāpēc tā lems par konstruktīvu dialogu ar Veselības ministriju (VM) savu prasību izpildei streika laikā.
Kā ziņots, nedēļas sākumā Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) un VM streika sarunās nepanāca vienošanos, tāpēc 3.jūlijā sāksies ģimenes ārstu streiks.
“Diemžēl vienošanās ar VM nav panākta, jo VM piedāvājums bija tāds pats kā iepriekš un nekāda pretimnākšana nav bijusi. Palikām katrs savās pozīcijās, līdz ar to vairs sarunu nebūs un 3.jūlijā plkst.12 Latvijā sāksies ģimenes ārstu streiks,” iepriekš sacīja asociācijas prezidente Sarmīte Veide.
3.jūlijā sāktais streiks būs beztermiņa un turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām.
Tajā piedalīsies vairāk nekā 600 ārstu.
…Info avots: http://www.leta.lv/home/important/223E1545-E2FA-4EF9-90DB-7CCB350B58D9/

Ģimenes ārstus neapmierina piedāvātā 1049 eiro alga, jo tā ir mazāka nekā vidēji citiem ārstiem

Veselības ministrija (VM) ģimenes ārstiem nākamgad piedāvāja algu 1049 eiro apmērā, kas ir par aptuveni 200 eiro mazāk nekā vidēji būs atalgojums citiem ārstiem, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide.
Šāds piedāvājums ģimenes ārstus neapmierina, apliecināja Veide. Šobrīd ģimenes ārsta alga ir vidēji 886 eiro pirms nodokļu nomaksas. 2018.gadā tā tikusi piedāvāta par aptuveni 200 eiro mazāka nekā vidēji būs ārsta atalgojums, bet 2020.gadā – par 320 eiro mazāka.
“Ja ņem vērā, ka ģimenes ārsts ne tikai nodarbojas ar ārstniecību, bet vada savu praksi, viņu darbu varētu pielīdzināt slimnīcas nodaļas vadītāja amatam,” sacīja Veide, piebilstot, ka šāda darbinieka atalgojums ir lielāks nekā parastam ārstam.
Veselības ministre Anda Čakša intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja, ka ģimenes ārstiem vairākkārt ir skaidrots, ka šī atšķirība veidojas uz nakts stundu rēķina. Proti, stacionārā režīmā strādājošie mediķi par nakts darbu saņem piemaksu.
Veide gan uzsvēra, ka mediķus uztrauc ne tikai atalgojums. Otrs jautājums ir veselības ministres piedāvātā reforma, bet trešais – e-veselības jautājums.
“Pēdējā gada laikā ir tikai solīts, ka būs. Tā kā esam jau pirms gada stāvējuši pie Ministru kabineta, neredzam citas iespējas, kā tikai streikot,” norādīja Veide. Streikā iesaistīties esot gatava aptuveni puse ģimenes ārstu jeb vairāk nekā 650 mediķi.
“Valsts medicīna ir uz ļoti kritiskas robežas. Ja finansējums nebūs, pirmais, kas sabruks, būs ģimenes ārstu prakses, tad stacionāri un beigu beigās valsts medicīnas vairs nebūs. Jo sliktāk iet valsts medicīnai, jo privātā medicīna var zelt un augt, bet vai mūsu iedzīvotāji var to atļauties,” pauda Veide.
LĢĀA vadītāja arī apgalvoja, ka no VM ir saņemta vēstule, ka streikojošie ģimenes ārsti nedrīkstēs izrakstīt ne kompensējamās zāles, ne valsts laboratoriskos izmeklējumus, ne izmeklējumus pie valsts apmaksātiem speciālistiem. Viņasprāt, šādi ministrija caur pacientiem soda ģimenes ārstus, tomēr faktiski zaudētājs ir pacients.
Veide sacīja, ka piektdien premjeram un veselības ministrei ir nosūtīta vēstule, lūdzot mediķus pēc iespējas ātrāk aicināt uz streika sarunām.
Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja, ka viņas pārstāvētajai asociācijai ir tikai viena prasība, proti, kopumā palielināt finansējumu veselības aprūpei. Tam asociācija vēlas rakstisku apliecinājumu. Kozlovska tic, ka par šo prasību ir iespējams vienoties.
Viņa nemācēja pateikt, cik Lauku ģimenes ārstu asociācijas biedru piedalīsies streikā, jo daļa darbojas arī LĢĀA.
Kozlovska informēja, ka šovakar plkst.17 ir paredzēta Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas ārkārtas valdes sēde, kurā tiks runāts par konkrētiem soļiem streika laikā un iespējamu konstruktīvu dialogu.
Kā ziņots, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 streiku sāks ģimenes ārsti. Tā kā VM un ģimenes ārstu streika sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, ģimenes ārsti nolēma no pirmdienas sākt streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām. Šajā laikā ģimenes ārsti pārtrauks sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.
….Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/4A7BADD6-36BA-4401-BE08-F024F1D34F10/

Inga PAPARDE, 03.07.2017, Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai

Ģimenes ārstu streiks pārbaudījums valdības darbam

Šodien sākas beztermiņa ģimenes ārstu streiks, kurā darbu pārtrauks vairāki simti ģimenes ārstu visā Latvijā. Tā ir plašākā un nozīmīgākā mediķu protesta akcija pēdējo desmit gadu laikā, jo atšķirībā no piketiem šis streiks ietekmē arī pacientu iespējas saņemt medicīnisko palīdzību. Iespējams, tikai tā var piespiest politiķus ieklausīties mediķu prasībās izpildīt prasības un sakārtot veselības aprūpi.
Jūlijs būs krīzes mēnesis medicīnā, jo no jūlija mediķi – māsas un ārsti – daudzās Latvijas slimnīcās pārtrauc strādāt pagarināto normālo darba laiku, kas nozīmē medicīniskās palīdzības ierobežošanu arī slimnīcā, kā arī pārbaudes laiku valdības darbam un spējai rast risinājumu tik kritiskā situācijā.

Streiks būs

Lai arī valdības vadītājs Māris Kučinskis aicināja ģimenes ārstus atlikt streika uzsākšanu līdz 22. jūlijam, kad paredzēts Saeimā pieņemt lēmumus par nodokļu reformu, kas vienlaikus skar arī finansējuma piesaisti veselības nozarei, ģimenes ārsti nolikto streika datumu nemainīs un šodien, pirmdienā, sāk beztermiņa streiku. Beztermiņa streiks nozīmē darba pārtraukšanu līdz brīdim, kad ir panākta vienošanās par streikotāju prasību izpildi. «Streiks būs, streikā piedalīsies vairāk nekā 600 ģimenes ārstu, un katru brīdi vēl kāds nāk klāt un izsaka gatavību streikot. Jo ātrāk valdība mūs sauks uz savām sarunām, jo ātrāk vienosimies, jo streiks būs īsāks, pagaidām uz sarunām streika komiteja nav saukta,» streika priekšvakarā sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.

Sarunas nevedas

Pagājušajā nedēļā uz tikšanos ģimenes ārstus aicināja Ministru prezidents Māris Kučinskis, taču uz to ieradās tikai Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska. Viņa pēc tikšanās atzina, ka saruna ar premjeru bijusi konstruktīva, taču, lai mediķi atliktu streiku, ir nepieciešamas garantijas un pierādījumi tam, ka streika prasības tiks īstenotas. Uz tikšanos neatnāca streika ierosinātāji – Latvijas Ģimenes ārstu asociācija, jo uz tikšanos nav aicināta streika komiteja, proti, streika gadījumā tikai šāda komiteja ir tiesīga risināt strīdus jautājumus. Jāatgādina, ka Veselības ministrija ģimenes ārstu streiku par tādu neuzskata, saucot to par protesta akciju. Rezultātu nav devis arī mediatora, proti, starpnieka – Latvijas Ārstu biedrības priekšsēdētāja Pētera Apiņa – iecelšana starp Veselības ministriju, valdību un ģimenes ārstiem.

Nenozagt streiku

Veselības ministrijas un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas attiecības zināmā mērā jau var saukt par konfliktējošām, jo asociācija uzskata par nepieļaujamu, ka ministrija tā vietā, lai domātu, kā izpildīt mediķu prasības, biedē mediķus ar līgumiem, ko tie noslēguši ar Nacionālo Veselības dienestu. Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas juriste Solvita Olsena pastāstīja, ka Nacionālais Veselības dienests pateicis, ka streika laikā neapmaksās prakses darba organizāciju, ja tajā pacientus apkalpos māsas un ārsta palīgi, taču tas esot streika likuma pārkāpums. Abām valsts institūcijām jau ir iesniegta protesta vēstule ar pieprasījumu nekavējoties pārtraukt ietekmēt streikotājus. Par nepieļaujamu rīcību asociācija uzskata arī ģimenes ārstu aizstājēju meklēšanu streika laikā. «Lai streikam būtu jēga, nedrīkst aizstāt darbiniekus – ja ārsti streiko, ir noteikts minimālais palīdzības apmērs, lai neapdraudētu cilvēka veselību un dzīvību, bet ne vairāk,» saka S. Olsena.

Tikai akūtā palīdzība

Ģimenes ārsti streika laikā sniegs palīdzību akūtās situācijās, taču nedarīs neko no tā, ko paredz ģimenes ārstu līgums par valsts pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem. Vissarežģītākā situācija varētu būt hroniskiem pacientiem, kuriem streika laikā nepieciešamas receptes kompensējamiem medikamentiem, tādas ģimenes ārsti neizrakstīs. Arī darba nespējas lapas – ne.
Veselības ministrija informē, ka veselības aprūpe tiks nodrošināta slimnīcās, veselības centros, poliklīnikās un tajās ģimenes ārstu praksēs, kas streikā nepiedalīsies. Nacionālā Veselības dienesta mājaslapā izveidotajā vietnē ir atrodama informācija par vietām, kur saņemt nepieciešamo medicīnisko palīdzību. Streika laikā tiks izveidoti arī jauni dežūrārstu punkti.

***

VIEDOKĻI

Māris KUČINSKIS, premjerministrs:

– Lai panāktu, ka veselības aprūpes sistēma uzlabojas, ka mediķi saņem pienācīgu atalgojumu, ka iedzīvotājiem tiek nodrošināta kvalitatīva veselības aprūpe, ir jābūt dialogam. Pašlaik ir panāktas svarīgas vienošanās, kam vēl jānodrošina likuma spēks, ko plānots nodrošināt Saeimā līdz 22. jūlijam. Panāktās vienošanās ir trauslas, jo tās ietver nepopulārus lēmumus, tāpēc aicinu jūs, mediķus, būt atsaucīgiem un sniegt priekšlikumus, kā veselības aprūpi vajadzētu pilnveidot, lai tā būtu kvalitatīva un pieejama katram godprātīgam nodokļu maksātājam. Paldies visiem mediķiem, kas ir pauduši atbalstu uzsāktajām reformām un nāk talkā ar saviem padomiem, to ļoti novērtēju, tādēļ darīšu visu, kas ir manos spēkos, lai sakārtotu veselības jomu.

Sarmīte VEIDE, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja:

– Streiks būs, streikā piedalīsies vairāk nekā 600 ģimenes ārstu, un katru brīdi vēl kāds nāk klāt un izsaka gatavību streikot. Jo ātrāk valdība mūs sauks uz savām sarunām, jo ātrāk vienosimies, jo streiks būs īsāks, pagaidām uz sarunām streika komiteja nav saukta.

***

UZZIŅA
Informācija iedzīvotājiem par veselības aprūpes saņemšanas iespējām ģimenes ārstu streika laikā
• KONSULTATĪVAIS TĀLRUNIS. Ja nepieciešams medicīniska rakstura padoms vienkāršu saslimšanu gadījumos (saaukstēšanās, galvassāpes, kakla un ausu sāpes, vemšana, caureja un nelielas traumas), iedzīvotāji visu diennakti varēs zvanīt uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.
• DEŽŪRĀRSTI. FELDŠERPUNKTI. Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību primāri varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniegs medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros, savukārt lauku reģionos – feldšerpunktos. Ārstniecības iestādēs tiks paplašināts to ārstniecības personu loks, kas protesta laikā drīkstēs izrakstīt pacientiem valsts kompensējamo medikamentu receptes.
• Gadījumā, ja tie nav pieejamā attālumā, iedzīvotāji ar sūdzībām varēs vērsties arī steidzamās medicīniskās palīdzības punktos un slimnīcu uzņemšanas nodaļās.
• PEDIATRI. Jaundzimušo un bērnu vakcinācijai būs iespējams vērsties pie dežūrārstiem vai pediatriem, lai saņemtu rekomendācijas par paredzēto vakcināciju veikšanas iespējām. Vakcinācija tiks īstenota vakcinācijas kabinetos.
• SLIMNĪCAS. Akūtos gadījumos – traumu, hronisku slimību paasinājuma un citos – medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniegs steidzamās medicīniskās palīdzības punktos (ārpus Rīgas) un slimnīcu uzņemšanas nodaļās.
• ĀTRĀ PALĪDZĪBAS. Dzīvībai kritiskos gadījumos jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113.
• Nacionālā Veselības dienesta mājaslapā izveidota interaktīva karte, kur iedzīvotājiem vērsties pēc palīdzības akūtos gadījumos, www.vmnvd.gov.lv.
Avots: Nacionālais Veselības dienests
…Info avots: http://news.lv/Neatkariga_Rita_Avize_Latvijai/2017/07/03/gimenes-arstu-streiks-parbaudijums-valdibas-darbam

Veide pārliecināta, ka pacienti ģimenes ārstu streiku atbalsta

Pacienti Latvijas ģimenes ārstu streiku atbalsta, ir pārliecināta Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide.
Viņa aģentūrai LETA norādīja, ka asociācija un ārsti saņem atbalstošas un uzmundrinošas pacientu ziņas. “Zvana un saka, ka pacienti atbalsta streiku,” teica Veide.
Neskatoties uz pacientu atbalstu, LĢĀA neizprotot “draudu vēstuļu” sūtīšanu ģimenes ārstiem. “Vēstulēs rakstīts, ka ar tiem, kas streikos, tiks pārtraukts līgums,” sacīja Veide, piebilstot, ka tas ir pretlikumīgi. Tāpat asociācijai neesot skaidrs, kāpēc Nacionālais veselības dienests (NVD) ģimenes ārstu streiku dēvē par protesta akciju, ignorējot vēl jūnija vidū LĢĀA izsūtīto streika pieteikumu. Neievērojot streika principu, NVD, nevis Veselības ministrija (VM) pieprasa informāciju no ārstiem, kas nepilda līguma prasības, pauda Veide.
Viņa atzina, ka ģimenes ārsti esot gatavi sniegt prasīto informāciju, taču viņi atbildēšot tikai likumā noteiktām institūcijām – VM, Valsts darba inspekcijai un Nacionālajai trīspusējās sadarbības padomei.
“VM neko nav pieprasījusi. Tāpat mēs neesam sagaidījuši atbildi lūgumam streika komitejai tikties ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS). Mums nav neviena uzaicinājuma, neviena zvana, kādas informācijas,” norādīja Veide. Viņa pauda cerību, ka valdība spēs pēc iespējas ātri organizēt pušu tikšanos, jo “jo ilgāk vilks sarunu sākumu, jo tas parādīs valdības attieksmi pret sabiedrības veselību un cilvēkiem”.
Veide solīja ar streiku “stāvēt līdz pēdējam”, lai gan viņa arī atzina, ka LĢĀA ir gatava kompromisiem, ja par tiem notiks sarunas un ja varēs panākt vienošanos. “Domāju, ka Kučinskis arī nav ieinteresēts vilkt garumā sarunas, jo tas parādīs viņa attieksmi pret veselības aprūpi,” secināja Veide.
Kā ziņots, VM un ģimenes ārstu streika sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, tāpēc ģimenes ārsti nolēma no šodienas sākt streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām.
Šajā laikā ģimenes ārsti pārtrauc sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.
Streikā piedalās vairāk nekā 600 ģimenes ārsti.
Viena no ģimenes ārstu prasībām ir palielināt patlaban noteikto kapitācijas naudas maksājumu par 30%, savukārt ministrija piedāvājusi palielināt kapitācijas naudā iekļauto darba algu. Ģimenes ārstam nav tikai darba alga par ārstniecisko darbu, bet ģimenes ārsts ir arī prakses vadītājs, tāpēc kapitācijas naudā iekļauti arī dažādi administrācijas izdevumi. Šī iemesla ģimenes ārstiem svarīgi, lai tiek palielināta visa kapitācijas nauda.
Tāpat VM un ģimenes ārstu domas atšķiras jautājumā par reformā iekļauto ieceri veidot kopprakses. Veide skaidroja, ka šādu kopprakšu veidošana nozīmēs dežūras vakara stundās un brīvdienās, kas mainīs visu līdzšinējo darba modeli.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/ED83988A-096B-480A-9E88-86C406BECF7D/

Veide: Katru dienu ģimenes ārstu streikam plāno pievienoties vēl pāris ģimenes ārstu

Katru dienu ģimenes ārstu streikam plāno pievienoties vēl pāris ģimenes ārstu, aģentūrai LETA atzina Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) vadītāja Sarmīte Veide.
Veide sacīja, ka patlaban streikā piedalās 658 ārsti, taču ik dienas tam pievienojas pa kādam ārstam – vakar streikotāju pulkam piebiedrojās trīs ārsti, savukārt šodien viens. Asociācijas vadītāja prognozē, ka šāda streikotāju rindu palielināšanās notiks arī nākamajās dienās.
Latvijā ir 1269 ģimenes ārsti, skaidroja Veide, piebilstot, ka 1163 no viņiem ir LĢĀA biedri.
Veide atklāja, ka 35% no streika dalībniekiem ir Rīgā, savukārt 65% – pārējā Latvijas teritorijā. Detalizētu analīzi par streikojošo mediķu sadalījumu pa reģioniem LĢĀA neesot veikusi.
Kā ziņots, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 vairāk nekā 600 ģimenes ārsti sākuši streiku.
Lai risinātu nozares problēmas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) ceturtdien uz tikšanos aicinājis ģimenes ārstu pārstāvjiem. Plānots, ka sanāksmē piedalīsies arī veselības ministre Anda Čakša.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/2FF58C5C-BCAF-44EB-810E-EE4024323EA9/

Latvijas slimnīcu biedrība (LSB) par slimnīcu darbības nodrošināšanu ĢĀ streika laikā

Sakarā ar būtiskām neskaidrībām slimnīcu darbības nodrošināšanā streika laikā un nepietiekošo ārstu un māsu skaitu slimnīcu uzņemšanas nodaļās, papildus ĢĀ pacientu aprūpe slimnīcās būs apgrūtināta.
Par to Latvijas slimnīcu vadītāji informēja VM jau tikšanās reizē 26.06.2017.
Veselības ministrijas plānotā rezidentu piesaiste darbam slimnīcu uzņemšanas nodaļās, nav nodrošināta un plānotais VM atalgojums nav motivējošs, jau strādājošiem ārstiem, papildus darba veikšanai.
LSB informē pacientus, ka vispirms slimnīcas nodrošinās pacientiem neatliekamo palīdzību un, tikai pēc tam, rindas kārtībā sniegs aprūpi ĢĀ streika pacientiem.
Informējam arī, ka maksa par šiem papildus sniegtajiem pakalpojumiem slimnīcās, noteikta kā par ambulatoro konsultāciju – 4.27EUR, vai kā maksas pakalpojums 15 -20EUR apmērā, apejot plānveida pacientu rindas.
LSB arī informē, ka VM plānotā mājas aprūpes nodrošināšana ĢĀ pacientiem, slimnīcu uzņemšanas nodaļu personālam nav iespējama, sakarā ar tiešo pienākumu veikšanu un aizliegumu pamest savu tiešo darba vietu.
Pamatojoties uz to, LSB aicina pacientus izturēties saprotoši un bez vajadzības neapmeklēt slimnīcu uzņemšanas nodaļas.
LSB sasauc ārkārtas sēdi Jūrmalas slimnīcā 05.07.2017. plkst.14:00, lai apspriestu slimnīcu tālāko darbību ĢĀ streika un personāla trūkuma apstākļos.
Ar cieņu,
J.Kalējs , Latvijas Slimnīcu biedrība(LSB), 67038214, lsb@aslimnica.lv , www.LSB.LV
…Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/E1B95EE8-2F2A-4BBD-8E2F-A51DC1E69F38/

Čakša: Streiks kā protesta formāts nozarē ir jaunums

Streiks kā protesta formāts veselības nozarē nav aprobēts, tāpēc līdz galam nav skaidrs, kā pareizi un secīgi iziet tam cauri, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” atzina veselības ministre Anda Čakša.
Ministre pauda, ka šis streiks būs laba mācība, lai zinātu, kā rīkoties. Tas ir formāts, kādā ārsti meklē risinājumu, viņa uzsvēra. “Es domāju, ka krīze nozarē ir ilgāku laika posmu. Šobrīd vienkārši mediķi to savu iekšējo sajūtu pauž ļoti skaļi,” sacīja Čakša.
Komentējot sestdien sākušos mediķu brīdinājuma akciju, atsakoties strādāt pagarināto normālo darba laiku, Čakša sacīja, ka citā formātā, tomēr arī šajā gadījumā mediķi iestājas par savu atalgojumu. Šī protesta akcija liek ārstniecības iestādēm daudz organizētāk plānot savu darbu, skaidroja ministre.
Čakša vairākkārt norādīja, ka finansējuma pieaugums veselības nozarei būs. Tas radīsies, par procentpunktu palielinot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Vaicāta, vai tas ir labākais risinājums nozarei, ministre atbildēja: “Tas ir labākais risinājums, lai mēs tiktu pie naudas, jo nozare bez finansējuma nevar attīstīties”.
Kā ziņots, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 streiku sāks ģimenes ārsti. Tā kā VM un ģimenes ārstu streika sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, ģimenes ārsti nolēma no pirmdienas sākt streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām. Šajā laikā ģimenes ārsti pārtrauks sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.
Tāpat vēstīts, ka, pieprasot uzlabojumus veselības aprūpes darbiniekiem, no sestdiena aptuveni 800 mediķi Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkotajā brīdinājuma akcijā pārtrauc strādāt pagarināto normālo darba laiku.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/C3BF8CBD-CD17-4817-913A-36C10C398149/

Keris: Brīdinājuma akcijas iespaids būs jūtams pakāpeniski mēneša laikā

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkotās brīdinājuma akcijas rezultāti būs jūtami pakāpeniski mēneša laikā, aģentūrai LETA pauda LVSADA vadītājs Valdis Keris.
“Brīdinājuma akcija ir uzsākta un norit tā kā bija plānots. Nekādi ārkārtas, neparedzēti notikumi nav bijuši. Tas ir labi, mēs savlaicīgi par akciju paziņojām un līdz ar to bija laiks saplānot darbus,” norādīja Keris, uzsverot, ka akcijas atstātais iespaids uz pakalpojumu sniegšanu izpaudīsies pakāpeniski mēneša laikā.
Keris pastāstīja, ka LVSADA ir vērsusies pie Veselības ministrijas ar vēstuli, kurā izsaka priekšlikumus par to, ka steidzami jāsāk sadarbību pie veselības aprūpes finansēšanas likuma izveides atbilstoši tam, ko pagājušā nedēļā nolēma Nacionālās trīspusējās sadarbības padome (NTSP). Vēstule tika nosūtīta pagājušā nedēļas beigās un uz to ministrijas atbilde vēl nav saņemta, teica Keris.
Kā ziņots, pieprasot uzlabojumus veselības aprūpes darbiniekiem, sestdien aptuveni 800 mediķi LVSADA rīkotajā brīdinājuma akcijā pārtrauca strādāt pagarināto normālo darba laiku. Arodbiedrība lēmumu par brīdinājuma akciju pieņēma, jo grozījumi Ārstniecības likumā nenodrošinot arodbiedrības iecerētos uzlabojumus veselības aprūpes darbiniekiem, kas strādā pagarināto normālo darba laiku.
Tāpat vēstīts, ka koalīcijas un NTSP sēdēs pagājušā nedēļā nolemts, ka veselības nozares finansēšanai par procentpunktu tiks palielinātas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/9C85CD06-A7D1-4D3A-B820-969B9BE842FA/

NVD lūdz ģimenes ārstus sniegt informāciju par savu dalību streikā

Nacionālais veselības dienests (NVD) lūdz ģimenes ārstus sniegt informāciju par savu dalību streikā, aģentūru LETA informēja NVD sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga.
Daļa no ģimenes ārstiem nav iesniegusi informāciju par dalību protesta akcijā vai šobrīd nevar sniegt viennozīmīgu atbildi, skaidroja Štālberga. Tajā pašā laikā vairāki ģimenes ārsti atkārtoti sazinājušies ar NVD, lai ziņotu, ka ir mainījuši savu lēmumu un protesta akcijā tomēr nepiedalīsies.
Lai efektīvi plānotu un nodrošinātu iedzīvotājiem medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas protesta laikā, NVD aicina ģimenes ārstus steidzami sniegt informācija par savu dalību protesta akcijā. Ja informācija par dalību līdz šim nav sniegta vai tā ir mainījusies, par to jāinformē NVD līdz 4.jūlija plkst.8.
Vienlaikus NVD lūdzis arī Latvijas Ģimenes ārstu asociāciju un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju iesniegt viņu rīcībā esošo informāciju par ģimenes ārstiem, kuri piedalās protesta akcijā.
Streika likums paredz, ka Streika komiteja ne vēlāk kā septiņas dienas pirms streika uzsākšanas attiecīgajam darba devējam, Valsts darba inspekcijai (VDI) un Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sekretāram rakstveidā iesniedz streika pieteikumu, kurā norāda streika uzsākšanas datumu, laiku un streika vietu, streika iemeslus, streikotāju prasības un skaitu, kā arī streika komitejas sastāvu un vadītāju.
Streika norises atbilstību likumam un citiem normatīvajiem aktiem uzrauga VDI.
Štālberga skaidroja ka gadījumos, kad rodas nepieciešamība saņemt kādu no ģimenes ārsta sniegtajiem pakalpojumiem, vispirms iedzīvotāji tiek aicināti sazināties ar sava ģimenes ārsta praksi, lai noskaidrotu, vai ģimenes ārsts piedalās protesta akcijā.
Ja ģimenes ārsts nav pieejams, primāri ieteicams vērsties pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetencē un protesta laikā pieņem pacientus ne tikai vakara stundās, bet arī dienas laikā. Bet lauku reģionos var vērsties feldšerpunktos, kuros strādā ārstu palīgi.
Savukārt, ja dežūrārsti vai feldšerpunkti nav pieejamā attālumā, medicīnisko palīdzību var saņemt steidzamās medicīniskās palīdzības punktos vai slimnīcu uzņemšanas nodaļās. Šajās iestādēs jāvēršas arī tad, ja konsultācija ir nepieciešama steidzami, piemēram, hronisku slimību paasinājuma gadījumos, traumu, apdegumu un citos akūtos gadījumos.
Kā ziņots, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 vairāk nekā 600 ģimenes ārsti sākuši streiku.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/E2BDC8B9-78D9-4AD4-B893-E7246CF417C9/

Valsts darba inspekcija ģimenes ārstu streiku neuzrauga

Valsts darba inspekcija (VDI) neuzrauga ģimenes ārstu streiku, jo tas nav klasisks streiks, kurā iesaistīts darba devējs un darbinieks, aģentūrai LETA pastāstīja inspekcijā.
Inspekcijā skaidroja, ka šis nav klasiskais streika gadījums, jo tajā nav iesaistīts darba devējs un darbinieks, bet gan ārsti, kuriem ir privātprakses. Līdz ar to šo konkrēto gadījumu VDI neuzrauga.
VDI streiks ir pieteikts, bet vairāk informācijas par streika norisi VDI nav.
Likumā streiks definēts kā kolektīvā interešu strīda risināšanas veids, kas izpaužas tādējādi, ka uzņēmuma, nozares darbinieki vai darbinieku grupa brīvprātīgi pilnībā vai daļēji pārtrauc darbu nolūkā panākt prasību izpildi
Streika likumā noteikts, ka tā norises atbilstību likumam un citiem normatīvajiem aktiem uzrauga VDI. Inspekcija nosaka streika sarunu vietu un laiku, ja darba devējs un streika komiteja nespēj panākt vienošanos. Tāpat VDI atbilstoši likumam dabas katastrofas, liela mēroga avārijas vai epidēmijas gadījumā ir tiesības atlikt vai pārtraukt streiku uz laiku līdz trim mēnešiem attiecībā uz personām, kas iesaistītas dabas katastrofas, liela mēroga avārijas vai epidēmijas novēršanā vai seku likvidēšanā.
Likums nosaka arī, ka VDI ir tiesības dot saistošus norādījumus kolektīvā interešu strīda pusēm, ja tās nenodrošina, lai minimālā apjomā tiktu turpināts darbs sabiedrībai nepieciešamajos dienestos vai uzņēmumos, kura pārtraukšana radītu draudus valsts drošībai, visas sabiedrības, kādas iedzīvotāju grupas vai atsevišķu indivīdu drošībai, veselībai vai dzīvībai.
Kā ziņots, Veselības ministrijas (VM) un ģimenes ārstu streika sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, tāpēc ģimenes ārsti nolēma no pirmdienas sākt streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām.
Šajā laikā ģimenes ārsti pārtrauc sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.
Streikā piedalās vairāk nekā 600 ģimenes ārsti.
Viena no ģimenes ārstu prasībām ir palielināt patlaban noteikto kapitācijas naudas maksājumu par 30%, savukārt ministrija piedāvājusi palielināt kapitācijas naudā iekļauto darba algu. Ģimenes ārstam nav tikai darba alga par ārstniecisko darbu, bet ģimenes ārsts ir arī prakses vadītājs, tāpēc kapitācijas naudā iekļauti arī dažādi administrācijas izdevumi. Šī iemesla ģimenes ārstiem svarīgi, lai tiek palielināta visa kapitācijas nauda.
Tāpat VM un ģimenes ārstu domas atšķiras jautājumā par reformā iekļauto ieceri veidot kopprakses. Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide skaidroja, ka šādu kopprakšu veidošana nozīmēs dežūras vakara stundās un brīvdienās, kas mainīs visu līdzšinējo darba modeli.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/391E46F6-5F99-4BF2-A388-AC201E79E18C/

“Latvijas attīstībai”: Ja Čakša un Kučinskis nespēj pieņemt lēmumus veselības aprūpes jomā, viņiem jāatstāj amati

Ja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un veselības ministre Anda Čakša nespēj pieņemt nepieciešamos lēmumus veselības aprūpes jomā, viņiem būtu jāatstāj amati, uzskata partijas “Latvijas attīstībai” (LA) vadītājs, Rīgas domes deputāts Juris Pūce.
Kā aģentūru LETA informēja partijas pārstāvis Artūrs Toms Plešs, LA aicina Ministru prezidentu nekavējoties uzdot veselības ministrei Čakšai izpildīt valdības deklarācijā noteiktos uzdevumus. “Ja esošā veselības ministre to nav spējīga īstenot, ir jādod vieta cilvēkam, kas spēs pieņemt drosmīgus lēmums un īstenot reformu,” pauž Pūce.
“Ja Kučinskis nav spējīgs pieņemt šādu lēmumu, tādējādi apdraudot visu Latvijas iedzīvotāju veselību un iespēju savlaicīgi saņemt kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumus, aicinām viņu atstāt savu amatu un dot vietu cilvēkam, kas spēs īstenot valdības deklarācijā ierakstīto un uzņemties par to atbildību,” uzsver LA vadītājs.
Saistībā ar ģimenes ārstu streiku partija aicina premjerministru uzņemties atbildību par kritisko stāvokli veselības nozarē un spert nepieciešamos soļus, lai īstenotu valdības deklarācijā solīto veselības aprūpes reformu. Ģimenes ārstu streiks, kurā no šodienas piedalīsies vairāk nekā 600 ģimenes ārstu, ir indikators smagajam stāvoklim, kurā atrodas Latvijas veselības aprūpes sistēma, norāda partijas pārstāvji.
“Ir skaidrs, ka desmitgadēm Latvijas valdību pielietotā metode veselības aprūpes “ugunsgrēku” dzēšanai – uzmest uz katru jaunu uzliesmojumu krūzīti ūdens jeb nozarei nebūtiski palielināt publisko finansējumu – vairs nestrādā. Esošā sistēma acīmredzami nespēj nodrošināt pat esošās iedzīvotāju vajadzības, nemaz necerot tikt galā ar nākotnes izaicinājumiem. Resursu trūkuma dēļ atliktā ārstniecība un specifisko slimību profilakšu nepietiekamība vien palielina problēmu skaitu nākotnē, nevis ietaupa nodokļu maksātāju naudu,” akcentē Pūce.
Partijā skaidro, ka veselības aprūpes problēmas ir sistēmiskas un tās nav iespējams atrisināt tikai ar mehānisku finansējuma palielināšanu gadu no gada. Ir izveidota necaurskatāma veselības aprūpes organizācijas sistēma ar neskaidru modeli tā finansēšanai, tādēļ papildus naudas piešķiršana veselības nozarei ir kā naudas likšana caurā maisā, pārliecināti politiskā spēka pārstāvji.
“Topošam un esošam pacientam šī sistēma nespēj dot pat minimālas drošības garantijas par veselības aprūpes pakalpojuma pieejamību. Turklāt sistēma pakāpeniski izdeg – jaunu profesionāļu piesaiste ir pilnīgi atkarīga no veselības aprūpes institūciju spējas “apiet” noteikto regulējumu un jauno mediķu gatavības pieņemt šādus necaurspīdīgas “spēles” noteikumus. Veselības aprūpes speciālisti, kas ir tieši atkarīgi no valdības lēmumiem, tai skaitā medmāsas, jaunie ārsti un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, cieš no cienīgu darba apstākļu trūkuma,” teikts partijas paziņojumā.
“Kučinska valdība pirms pusotra gada iesāka ar drosmīgiem paziņojumiem veselības aprūpes jomā, solot visaptverošu nozares reformu, jaunu finansēšanas modeli un skaidrību pacientiem par pakalpojumu pieejamību. Šodien skaļo paziņojumu un solījumu rezultāts ir vien tukša skaņa. Veselības aprūpes reforma tā arī nav sākta. Veselības sistēmas finansēšanas modeļa vietā ir piedāvāta darba nodokļu paaugstināšana, saucot to par apdrošināšanu un valdībai tā arī nespējot nodefinēt, ko iedzīvotāji saņems par nodokļu pieaugumu,” norāda Pūce, piebilstot, ka ģimenes ārstu streiks ir jāuztver kā pēdējais brīdinājums valdībai.
Kā ziņots, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 streiku sāks ģimenes ārsti. Tā kā VM un ģimenes ārstu streika sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, ģimenes ārsti nolēma no pirmdienas sākt streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām. Šajā laikā ģimenes ārsti pārtrauks sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.
Tāpat vēstīts, ka, pieprasot uzlabojumus veselības aprūpes darbiniekiem, no sestdienas aptuveni 800 mediķi Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkotajā brīdinājuma akcijā pārtrauc strādāt pagarināto normālo darba laiku.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/BC6E0C2F-422B-4483-AFCD-DA493BC1A3EF/

Premjers: Ministra vai pat valdības nomainīšana nenovedīs pie risinājuma atrašanas veselības nozarē

Ministra vai pat valdības nomainīšana nenovedīs pie risinājuma atrašanas veselības nozarē, šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
“Tiem, kas domā, ka nomainot ministri vai pat valdību, pēkšņi tiks nonākts pie risinājuma – (..) visticamāk un diemžēl skumjā atbilde ir, nē,” sacīja Kučinskis. Taujāts par vērtējumu ministres darbam, valdības vadītājs atbildēja, ka Čakšai ir jātiek galā ar veselības nozares aktuālajiem jautājumiem, un viņa arī cīnās, lai to panāktu.
Premjerministrs pauda cerību, ka dialogā ar iesaistītajām pusēm tiks panākta kopīga sapratne.
E-veselības sistēma tika ieviesta noteiktajos termiņos, taču “saudzējoša attieksme” varētu būt pret ārstiem senioriem, kādu laiku veicot apmācību, norādīja valdības vadītājs.
Komentējot ģimenes ārstu prasības pēc papildus finansējuma, Kučinskis norādīja, ka ģimenes ārsti ir ļoti svarīgi veselības aprūpes struktūrā, un tas arī tiks ievērots proporcionāli pārējiem medicīnas sektoriem.
Jau ziņots, ka veselībai nākamgad papildus būs pieejami 190 līdz 200 miljoni eiro, sacīja Kučinskis.
Ap 110 miljoniem eiro veidos līdzekļi, kuru novirzīšana saistībā ar veselības finansēšanas reformu, ir saskaņota ar Eiropas Komisiju. Apmēram 80 miljoni eiro būs līdzekļi no sociālā nodokļa palielināšanas par vienu procentpunktu.
Kā ziņots, reaģējot uz situāciju veselības nozarē, streiku sākuši ģimenes ārsti un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības pārstāvji brīdinājuma akcijas veidā pārtraukuši strādāt pagarināto normālo darba laiku.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/CDCE5F2E-66D4-46AD-9EBA-4FEB399C9F14/

Kučinskis: Veselībai nākamgad papildus būs pieejami apmēram 200 miljoni eiro

Veselībai nākamgad papildus būs pieejami 190 līdz 200 miljoni eiro, šodien pēc koalīcijas sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Ap 110 miljoniem eiro veidos līdzekļi, kuru novirzīšana saistībā ar veselības finansēšanas reformu, ir saskaņota ar Eiropas Komisiju. Apmēram 80 miljoni eiro būs līdzekļi no sociālā nodokļa palielināšanas par vienu procentpunktu.
Pašlaik tiek gatavots rīkojuma projekts par darba grupas izveidošanu, kura līdz 1.septembrim izstrādātu likumprojektu par veselības valsts obligāto apdrošināšanu, piebilda Kučinskis.
Kā ziņots, reaģējot uz situāciju veselības nozarē, streiku sākuši ģimenes ārsti un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) pārstāvji brīdinājuma akcijas veidā pārtraukuši strādāt pagarināto normālo darba laiku.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133C7CF0-A930-20E7-D492-7CC81390C1E3/

Urbanovičs “tur īkšķus” par mediķiem, lai viņi panāktu valdības pretimnākšanu

Partijas “Saskaņa” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs saistībā ar veselības jomas pārstāvju organizētajām akcijām “tur īkšķus” par mediķiem, lai viņiem izdotos ar šāda veida spiedienu panākt valdības pretimnākšanu.
Valdošā koalīcija “nav naska uz pierunāšanu”, bet, mediķiem esot solidāriem ar savu arodbiedrību vadītājiem, “viņiem viss izdosies”, pārliecināts opozīcijas politiķis.
“Latviski” ir pierasts, ka varai nav atbildības savu algas maksātāju priekšā un ka tikai ar tādu spiedienu, kādu pašlaik izdara mediķi, var panākt rezultātu, pauda Urbanovičs.
Taujāts par atbildīgajiem pašreizējā situācijā, viņš akcentēja, ka nav nozīmes meklēt grēkāžus. Reizē politiķis vērsa uzmanību, ka risinājums netiek rasts latviskās cerības un pacietības dēļ, ka “varneši un varneses apdomāsies”. Taču tā nekur nav noticis, jo izmaiņas parasti tiek panāktas ar spiedienu jeb ārstu rīkotajām akcijām, uzsvēra “Saskaņas” frakcijas vadītājs.
Vaicāts par līdzekļu avotiem veselības jomai, Urbanovičs norādīja, ka valstij nauda ir, bet līdzekļu piešķiršana konkrētām jomām ir atkarīga no prioritātēm.
Kā ziņots, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 vairāk nekā 600 ģimenes ārsti sākuši streiku.
Savukārt Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības pārstāvji no 1.jūlija brīdinājuma akcijas veidā pārtraukuši strādāt pagarināto normālo darba laiku.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/22B44C8E-1D19-4818-B657-78CBB2933648/

Cīnās par savām tiesībām

Pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 streiku sāks ģimenes ārsti. Tā kā Veselības ministrijas un ģimenes ārstu streika sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, ģimenes ārsti nolēma no pirmdienas sākt streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām. Šajā laikā ģimenes ārsti pārtrauks sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus. Streikā piedalīsies vairāk nekā 600 ģimenes ārsti. Vairums tvitera lietotāju sliecas atbalstīt mediķus, izskan arī mediķiem veltīta kritika un aizdomas par to, kam patiesībā izdevīgs šis streiks.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) advokāte Solvita Olsena atbalsta mediķu prasības.
Solvita Olsena
@S_Olsena
Latvijas ģimenes ārsti var! Streikos,lai cīnītos par savām un savu pacientu tiesībām. twitter.com/ltvzinas/statu…
Mon Jul 03 06:36:20 +0000 2017

Arī žurnālists Imants Frederiks Ozols atbalsta mediķus.
Frederiks Ozols
@incaustum
Šodien esmu ģimenes ārstu pusē. Patiesībā katra pusē, kas pastāv par godīgu samaksu par savu darbu. Tikai tā mēs visi varam tikt uz priekšu.
Mon Jul 03 05:31:16 +0000 2017

Ārsts Andris Skride atbalsta streiku.
Andris Skride
@AndrisSkride
Atbalstu ģimenes ārstu streiku!Tikai apvienojoties var panākt izmaiņas!Aicinu nepakļauties @andacaksa iebiedēšanas un šķelšanas politikai!
Mon Jul 03 07:30:02 +0000 2017

Ārstu rīcību nosoda tvitera lietotāja Gundega.
Gundega
@Gundega3
Būs grūti pēc ārstu streika ar cieņu paskatīties uz ārstiem, ja šantāža ar cilvēku dzīvībām kādam liekas labs veids, kā pielikt pie algas.
Mon Jul 03 07:43:11 +0000 2017
Gundega
@Gundega3
Rodas jautājums, kā ar šādu ētikas standartu cilvēki vispār nonāca medicīnas nozarē.
Mon Jul 03 07:44:28 +0000 2017

Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins izsaka savas domas par streika iemesliem.
ainars steins
@ainarssteins
Sākas ģimenes ārstu streiks! Domāju, ka tā pamata cēlonis nav tik daudz nauda, cik VM absurdās birokrātiskās prasības, kas nemitīgi pieaug.
Mon Jul 03 05:51:36 +0000 2017

Savs viedoklis par streika patiesajiem iemesliem ir tvitera lietotājam “Vito Vilkam”.
Vito Vilks
@VitoVilks
Par algām streiko tikai med.māsas. Ğim.ārsti streiko, jo apdraudēta viņu iespēja vārīties priv.praksēs, kuru dēļ māsām ir tik zema alga.
Mon Jul 03 06:10:24 +0000 2017

Mediķu rīcība neietekmēs basketbolista, basketbola trenera Valda Valtera dzīvi.
OvertimeLV
@OvertimeLv
Es personīgi vēl nevienu reizi neesmu bijis pie ģimenes ārsta.Lai streiko kaut gadu.
Mon Jul 03 05:35:12 +0000 2017

Tikmēr tvitera lietotājs Armands priecājas, ka viņas ģimenes ārste streikā nepiedalās.
Armands
@TaurusEpsilon
Paveicas, ka man gimenes arste ir normala – no rita aizgaju, sanemu darba nespejas lapu, pienema, nosutija pie kirurga.
Mon Jul 03 07:08:59 +0000 2017

Ar risinājumu akūtajai problēmai dalās uzņēmējs Dairis Kučiks.
Dairis Kuciks
@DairisK
Veselības nozarei vajadzīgas divas lietas, pirmā daudz naudas, otrā daudz slimu cilvēku. Nebūs streiku un farmācijas bizness laimīgs.
Sun Jul 02 20:44:21 +0000 2017

Savukārt mūziķis Andris Sējāns joko par ģimenes ārstu rīcību.
Andris Sējāns
@andrissejans
Ģimenes ārstiem vnk kaut kur baltais popup pikniks.
Mon Jul 03 07:34:12 +0000 2017
…Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/da6b5a9a-2749-451e-b624-eb90af7db3b5/