31.10.2016 plkst. 16:00 Rīgas Centrāltirgū notiek protests pret Rīgas domes amatpersonu patvaļu un plāniem atbrīvoties no apakšnomnieka

  0
  1021

  31.10.2016 plkst. 16:00 Rīgas Centrāltirgū protestē pret Rīgas Centrāltirgus plāniem atbrīvoties no apakšnomnieka, pret Rīgas domes amatpersonu patvaļu, lai neatbalstītu Rīgas Centrāltirgus lēmumu lauzt nomas līgumus un likvidēt aptuveni 1000 tirdzniecības vietu.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/calendar/?_d=2016-10-31
  Ar 2016. Gada 1. novembri AS “Rīgas Centrāltirgus” vienpusēji pārtrauc apakšnomas līgumu ar SIA “Mercados” par Rīgas Centrāltirgus Slēgtās teritorijas nomu. AS “Rīgas Centrāltirgus” juridiskās daļas vadītājs Māris Skudra skaidro, ka līgums tiek lauzts, pamatojoties uz vairākiem konstatētiem būtiskiem tirdzniecības noteikumu pārkāpumiem, kas nav novērsti pēc atkārtotu brīdinājumu izteikšanas.
  Lai protestētu pret šādu Centrāltirgus rīcību 31. oktobrī un 1. novembrī Rīgas Centrāltirgū un Rātslaukumā notiks protesta akcijas.
  …Info avots un video: http://play24.lv/video/6133/centraltirgus-lauzis-ligumu-un-likvides-aptuveni-1000-tirgotaju-vietu
  Rīgas Centrāltirgus, iepriekš nevienu nebrīdinot, nolēmis lauzt nomas līgumus un likvidēt aptuveni 1000 tirdzniecības vietu, aģentūrai LETA sacīja tirdzniecības vietu iznomātāja «KN un partneri» valdes loceklis Armands Gritāns.
  «KN un partneri» Centrāltirgus centrālajā daļā apsaimnieko aptuveni 7000 kvadrātmetrus lielu platību, uz kuras uzbūvēts ap 100 tirdzniecības kioskiem, vairākas kafejnīcas, noliktavas. Šajā teritorijā ir aptuveni 1000 tirdzniecības vietas, kuras iznomātas gan fiziskām, gan juridiskām personām, skaidroja Gritāns.
  «Nomas līgumi ar tirgotājiem ir noslēgti līdz 2018.gada beigām, bet pēkšņi uzzinām, ka, nevienu nebrīdinot, nomas līgumi tiks lauzti. Centrāltirgus nekādu informāciju nesniedz, esam tikai dzirdējuši, ka šajā teritorijā tirgum ir savi plāni – viņi grib veidot apstādījumus, bruģēt celiņus,» sacīja Gritāns.
  Lai protestētu pret šādu Centrāltirgus rīcību, 31.oktobrī plkst.16 Rīgas Centrāltirgū un 1.novembrī plkst.15.30 Rātslaukumā notiks protesta akcijas, informēja Gritāns.
  …Info avots: http://financenet.tvnet.lv/nozares/630859-uznemejs_centraltirgus_nebridinot_plano_likvidet_ap_1000_tirdzniecibas_vietu ; video: http://skaties.lv/zinas/latvija/skandals-rigas-centraltirgu-lauz-ligumu-ar-tirdzniecibas-vietu-apsaimniekotaju/
  Rīgas centrāltirgu pusotru mēnesi vada partijas Saskaņa jauniešu organizācijas vadītājs Andris Morozovs. Viņš šajā amatā nomainīja Jāņa Urbanoviča biznesa partneri Anatoliju Abramovu, kuru šovasar apcietināja KBAB darbinieki. Jaunajā postenī Centrāltirgus šefs Morozovs demonstrēja apņēmību sakārtot tirgu, kur līdz šim darbojās starpniekuzņēmumi. Šonedēļ Morozovs paziņoja, ka kāda iepriekš Saskaņas politiķiem piederējusī firma vairs tirgū nesaimniekos, kas izraisīja konfliktu. Jaunais Centrāltirgus šefs un nomnieks viens otru vaino kukuļa piedāvāšanā un pieprasīšanā, vēsta TV3 raidījums «Nekā Personīga».
  Starpniekfirma Rīgas centrāltirgū darbojas gadiem. Kad tā piederēja Saskaņas politiķiem, tad te brīvi varēja tirgot bez kases aparātiem, bez pavaddokumentiem un savādāk aizdomīgi pārkāpjot likumu. Kolīdz firma vairs nepiederēja Saskaņas politiķiem, sākās problēmas.
  Firma KN un partneri Rīgas centrāltirgū ienāca pirms 19 gadiem vēl laikos, kad nebija tādas partijas Saskaņa. Tā piederēja Parex bankas Kredītu un līzinga departamenta direktoram Mihailam Kameņeckim un šīs bankas darbiniekiem. Vēlāk, kad Rīgā pie varas nonāca Saskaņa, paplašinājās arī uzņēmuma KN un partneri teritorijas centrāltirgū. Tai iznomāja zivju paviljonu un blakus esošo teritoriju. Firma savukārt, iznomāja to tālāk tirgotājiem. 2014.gadā Kameņeckis savas daļas KN Partneri pārdeva uzņēmējiem, kas apsaimniekoja Nakts tirgu.
  Kameņecka laikā firma plauka un zēla. Neviens neprasīja tai kaut ko darīt tirgus labiekārtošanā. Likās, ka tikpat vienkārši pelnīt būs arī jaunajiem īpašniekiem. Tomēr šovasar viss mainījās. Jūnijā par tirgus valdes locekli kļuva partijas Saskaņas jauniešu organizācijas restart.lv vadītājs Andris Morozovs.
  Firmai KN un partneri ir aizdomas, ka ar viņa ziņu esot noorganizētas anonīmas sūdzības par Centrāltirgus pārdevējiem. VID sācis pārbaudes. Atradis, ka vairākiem nav kases aparātu, citi nav varējuši uzrādīt preces izcelsmi, vēl kādam nav bijuši sakārtoti darbinieku saraksti. Morozovs vērsies ar pretenzijām pret starpniekuzņēmumu, tas atbildējis, ka, kā tirgotāji ievēro likumu, nav viņa problēma. Taču izrādās, ka pretenzijām bijis juridisks pamats, jo jau līgumā ar Kameņecka firmu bijusi iekļauta prasība, ka atbildība par tirdziecības likumību gulstas uz KN un partneri.
  Tirgus direktors nenoliedz, ka viņam ar Gritānu bijušas vairākas sarunas pēc tam, kad administrācija firmai izteikusi brīdinājumu par līguma laušanu. 600 000 viņš prasījis neesot. Esot prasījis mazāku summu un nevis sev, kā varētu padomāt, bet gan centies piedzīt firmas parādus par nomu.
  Pēc sarunas, kurā it kā esot apspriesti 600 000, firmas vadītājs Gritāns ir vērsies KNAB, savukārt Morozovs esot aizgājis pie Valsts policijas priekšneka Inta Ķuža ar sūdzību, ka Gritāns viņam grib iedot 30 000 eiro kukuli. Ķuzis to Nekā personīga apstiprināja. Arī Morozovs šajos jautājumos iesaistījis Saeimas deputātu Andreju Elksniņu.
  Elksniņš sarunā ar Nekā personīga atzina, ka palīdz Morozovam ieviest kārtību Centrāltirgū, vinš vēršot valsts iestāžu uzmanību uz problēmām tirgū. Centrāltirgus kapitāla daļu turētājs ir Rīgas mērs.
  …Info avots: http://apollo.tvnet.lv/zinas/centraltirgus-sefs-un-nomnieks-viens-otru-vaino-kukulosana/775869
  Arnis Kluinis
  Rīgas pašvaldības uzņēmums Rīgas Centrāltirgus pārņem tirgus slēgtās teritorijas apsaimniekošanu un samazina slēgtās teritorijas tirdzniecības vietu nomas maksu.
  Neatkarīgā jau 21. oktobrī informēja, ka un kāpēc «Centrāltirgus grib novākt starpnieku» – šajā gadījumā SIA Mercados, kura tiesības apsaimniekot 7700 kvadrātmetrus tirgus teritorijas pagātnē sniedzas līdz 1999. gadam. Daudz svarīgāk, ka tās tikušas pagarinātas līdz 2018. gada 1. decembrim, bet Centrāltirgus administrācija uzskata par iespējamu tās lauzt jau šā gada 1. novembrī. «Apakšnomas līgums ar SIA Mercados tiek lauzts, pamatojoties uz nomnieka apsaimniekotajā teritorijā vairākkārtēji konstatētiem būtiskiem tirdzniecības noteikumu pārkāpumiem, kas nav novērsti pēc atkārtotu brīdinājumu izteikšanas, kā arī apakšnomas līgumā noteiktās nomas maksas samaksas termiņa neievērošanu,» skaidrots Rīgas Centrāltirgus izplatītajā paziņojumā.
  Mercados bizness bija sadalīt kopējo teritoriju pusotrā simtā tirdzniecības vietu, kas tikušas iznomātas par 20-25 eiro dienā. Tagad pats Centrāltirgus piedāvā nomniekiem caurmērā divreiz zemāku nomas maksu plašā amplitūdā no 2,84 eiro dienā (sēņu, zaļumu u.tml. pārdošana) līdz 12,80 eiro dienā (poligrāfijas produkcijas izplatīšana) un vēl vairāk par tiesībām tirgoties no automašīnām un kioskos. Šī informācija sīki un smalki izklāstīta Centrāltirgus mājaslapas www.centraltirgus.lv sadaļā Tirgotājiem.
  Šajā nedēļā sākās un līdz 1. novembrim jāpabeidz nomas līgumu pārslēgšana, lai tirgošanās varētu netraucēti ritēt tālāk. Vai tas tā būs vai ne, lielā mērā parādīs 31. oktobris, kad Mercados sola sarīkot protesta mītiņu turpat Centrāltirgū un 1. novembrī arī pie Rīgas domes. Proti, ja noteicošā slēgtās teritorijas apakšnomnieku masa no Mercados nomniekiem būs kļuvusi par Centrāltirgus nomniekiem, tad nomnieki un viņu darbinieki tirgosies, nevis mītiņos.
  Par slēgto sauktajai tirgus teritorijas daļai nav kopējas sienas un vārtu. To aizņem tirdzniecības letes ar un bez nojumēm un atsevišķi kioski. Jautājums ir par to piederību, sākot no 1. novembra. Ja īpašnieks ir Mercados, tas neļautu izmantot tirdzniecības inventāru tiem, kas vairs nebūs Mercados nomnieki. Centrāltirgus pauž, ka «pēc līguma darbības beigām visas slēgtās teritorijas rekonstrukcijas laikā uzceltās būves pāriet a/s Rīgas Centrāltirgus īpašumā» 1. novembrī, jo «apakšnomnieks līgumā paredzētajā kārtībā laikus ir informēts par līguma vienpusēju pārtraukšanu».
  …Info avots: http://nra.lv/latvija/riga/189561-centraltirgus-parnem-teritoriju.htm
  Rīgas Centrāltirgū pamatīgu ažiotāžu radījusi jaunā vadītāja vēlme atbrīvoties no nevēlamiem nomniekiem. Tirgus priekšnieks lauzis līgumu ar diviem uzņēmumiem, apsūdzot tos negodīgā darbībā, nemaksājot nodokļus. Uzņēmēji uzskata, ka ar viņiem notiek izrēķināšanās, kādēļ darbu zaudēs vismaz 100 cilvēku, un solīts rīkot pamatīgus piketus.
  Centrāltirgus vadība nomainījās jūnijā, kad iepriekšējo vadītāju Anatoliju Abramovu aizturēja KNAB aizdomās par koruptīviem noziegumiem. Amatā stājās Saskaņas jaunās paaudzes pārstāvis Andris Morozovs, kurš tagad izlēmis izsvēpēt, pēc paša teiktā, negodīgos uzņēmējus.
  Andris Morozovs, AS Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs: Nereģistrētie pārdevēji, nekārtības, nesankcionēta tirdzniecība, tirdzniecība bez čekiem un kases aparātiem. Tā ir daļa no pārkāpumiem.
  Māris Skudra, AS Rīgas Centrāltirgus juridiskās daļas vadītājs: Līguma laušana jau ir notikusi. 29. septembrī tika nosūtīta vēstule, ka februārī, jūlijā, augustā esam lūguši sakārtot un novērst nekārtības. Esam saņēmuši atkārtoti vēstuli no VID.
  Nežēlastībā kritusī firma KN un partneri Centrāltirgus centrālajā daļā apsaimnieko aptuveni 7000 kvadrātmetrus lielu platību. Tajā ir 100 tirdzniecības kiosku, vairākas kafejnīcas, noliktavas. Kopumā aptuveni 1000 tirdzniecības vietu.
  Armands Gritāns, KN un partneri valdes loceklis: Pēc manā rīcībā esošās informācijas, simts cilvēku ir palikuši bez darba. Ziedu tirgotāji, viņiem tirdzniecības vietas nav atrastas. Ja visi šie ļaudis paliks bez darba, es nezinu, ar ko viņi baros savas ģimenes?
  Atbildot uz pārmetumiem par tirgotāju nodokļu nemaksāšanu, Gritāns vainīgs nejūtas.
  Armands Gritāns, KN un partneri valdes loceklis: Mēs esam tikai apakšnomnieki. Neesam tirgus pārvaldnieki. Saskaņā ar likumiem mēs nevaram prasīt, vai jums ir kases aparāts, pavadzīmes. Neesam ne Ekonomikas policija, ne VID, ne PVD.
  Gritāns sola nepadoties un rīkot vērienīgus piketus, lai vērstu pašvaldības un iedzīvotāju uzmanību uz tirgū notiekošo. Centrāltirgus vadītājs ir nepiekāpīgs, un šim spiedienam sola nepadoties. Vienlaikus Morozovs nespēj izklāstīt, ko tad tirgus īsti darīs atbrīvotajā teritorijā, par to ziņas būšot tuvākajā nākotnē. Tikmēr tirgū notiekošais radījis labvēlīgu augsni baumām un bailēm, ka pārmaiņas varētu maksāt darbavietas vienkāršajiem ļaudīm.
  …Info avots un video: http://skaties.lv/zinas/latvija/tirisana-rigas-centraltirgu-uznemeji-sudzas-par-izrekinasanos-vadiba-parmet-nodoklu-nemaksasanu/
  centraltirgus
  centraltirgu-rok