Valdība nevar atļauties neatpirkt gāzes uzglabāšanas un pārvades sistēmu

  0
  841

  RĪGA, Feb 26, BNS. Kučinskis nedomā, ka “Latvijas Gāzei” būtu izredzes Satversmes tiesā. Ministru prezidents Māris Kučinskis nedomā, ka energokompānijai “Latvijas Gāze” būtu izredzes Satversmes tiesā saistībā ar gaidāmo gāzes tirgus atvēršanu un uzņēmuma sadalīšanu.
  “Es nedomāju, ka ir kaut kādas izredzes Satversmes tiesā. Kur nu vēl liberālāku attieksmi, kāda ir bijusi pie mums? Mēs esam viena no pēdējām valstīm, kura gāzes tirgu liberalizē. Otra lieta ir “Latvijas Gāzes” runas par to, ka tā tiesāsies par privilēģijām, ko paredz iepriekš ar valsti slēgtie līgumi. Uz šo jautājumu es atbildi nezinu, bet domāju, ka valsts savu pozīciju argumentēs. Valstij ir argumenti, uz kuriem balstīties,” intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja Kučinskis.
  Premjera ieskatā gāzes tirgus atvēršanā un “Latvijas Gāzes” sadalīšanā panākts kompromiss – neapmierinātas beigās ir abas puses. “Patiesība jau parasti ir pa vidu,” viņš piebilda.
  Aģentūra BNS jau rakstīja, ka “Latvijas Gāze” padome piektdien spriedīs par tālāko rīcību saistībā ar gāzes tirgus atvēršanu Latvijā un uzņēmuma sadalīšanu. Nav izslēgta kompānijas vēršanās Satversmes tiesā.
  Tāpat vēstīts, ka Saeima 11.februārī apstiprināja Enerģētikas likuma grozījumus par gāzes tirgus atvēšanu Latvijā un “Latvijas Gāzes” sadalīšanu. Uzņēmuma ieskatā likuma grozījumi ir pretrunā kompānijas privatizācijas līgumiem un no tiem izrietošajām monopoltiesībām, kā arī ir radikāli attiecībā uz īpašumtiesību atsavināšanu.
  Pilnu intervijas tekstu lasiet http://bbs.bns.lv sadaļā “Komentāri/ Intervijas”.
  BNS, +371 67088616, eko_zinas@bns.lv
  …Info avots: http://www.bns.lv/topic/1533/news/50840888/
  RĪGA, Feb 26, BNS. Kučinskis: valdība nevar atļauties neatpirkt gāzes uzglabāšanas un pārvades sistēmu. Valdība nevar atļauties neatpirkt no energokompānijas “Latvijas Gāze” tirgus atvēršanā nodalīto pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoru, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis.
  Taujāts, vai pēc gāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora nodalīšanas valsts vispār var atļauties neapirkt šo uzņēmumu, premjers norādīja, ka viņa ieskatā – nē. “Bet analīze par to visu arī ir jāveic, un procesam ir jābūt gana atklātam. Ja valsts kaut ko iegulda, tad to nevar darīt slepus,” uzsvēra Kučinskis.
  Savukārt noskaidrot to, par kādu cenu attiecīgie aktīvi varētu tikt atpirkti, būšot ekonomikas ministra uzdevums. “Viņam būs aktīvi jāiesaistās, negaidot to dienu, kura ir noteikta likumā. Darbam ir jāsākas ātrāk, lai mums būtu sapratne. Šobrīd es nekādas summas nevaru nosaukt,” teica premjers.
  Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Saeima 11.februārī apstiprināja Enerģētikas likuma grozījumus par gāzes tirgus atvēšanu Latvijā un “Latvijas Gāzes” sadalīšanu. Uzņēmuma ieskatā likuma grozījumi ir pretrunā kompānijas privatizācijas līgumiem un no tiem izrietošajām monopoltiesībām, kā arī ir radikāli attiecībā uz īpašumtiesību atsavināšanu.
  Likumā paredzētas valsts pirmpirkuma tiesības iegādāties no “Latvijas Gāzes” nodalīto pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoru.
  Pilnu intervijas tekstu lasiet http://bbs.bns.lv sadaļā “Komentāri/ Intervijas”.
  BNS, +371 67088616, eko_zinas@bns.lv
  …Info avots: http://www.bns.lv/topic/1533/news/50841665/
  latvijas-gaze