Latvija Turcijai jau piešķīra 4,3 miljonus eiro. Vajadzēs vēl

  0
  877

  “Lai mazinātu migrācijas krīzes izraisīto ietekmi Eiropas Savienībā (ES)”, arī Latvijai nākas sniegt finansiālo palīdzību patvēruma meklētāju un to uzņemošo kopienu atbalstam caur Bēgļu atbalsta mehānismu Turcijai. Līdz šā gada ceturtajam ceturksnim Latvijai jāveic pirmā iemaksa 1 038 315 eiro apmērā.
  Ņemot vērā Turcijas nozīmīgo lomu bēgļu krīzes pārvaldībā, ES un Turcija ir vienojušās par sākotnējo finansiālo palīdzību bēgļu uzturēšanai Turcijas teritorijā 3 miljardu eiro apmērā.
  Latvijai līdz rudenim Turcijai jāiemaksā vairāk nekā vienu miljonu eiro, bet kopējā Latvijas iemaksa saistībā ar ES un Turcijas vienošanos paredzēta 3,5 miljoni eiro. Iemaksu grafiks jāiesniedz jau līdz marta beigām. Kā liecina valdības sagatavotais grafiks, maksājumi tiks veikti līdz 2019. gada ceturtajam ceturksnim.
  Pirmais miljons eiro tiks piešķirts no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.
  InfoTOP.lv atgādina, ka tā nav visa no ES puses Turcijai apsolītā summa: pēc tam, kad turki būs iztērējuši pirmos 3 miljardus, tai ir apsolīti vēl 3 miljardi. Savukārt Latvijas valdība – tolaik vēl Laimdotas Straujumas personā – pagājušā gada novembra beigās nolēma, ka Latvija iemaksās 4,3 miljonus eiro atbalstam Turcijai bēgļu problēmu risināšanai un atbalstīs Turcijas iestāšanās sarunu sākšanu ar ES. Sīkāk par to lasiet šeit http://www.infotop.lv/article/lv/koalicija-vienpratigi-atbalsta-turciju-un-uzdavina-tai-43-miljonus-eiro
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/latvijas-valdiba-turcijai-pieskira-43-miljonus-eiro-vajadzes-vel
  turcijas-prezidenta-vizite-latvija