5.4.2018. plkst. 8:30 pie Saeimas notiks pikets par sievietes tiesībām lemt par savu ķermeni

0
752

15. marta pikets tiek pārcelts!
7. martā Saeimas Sociālo un darba lietu komisija nolēma atkārtoti apspriest aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas, tāpēc Saeimā 15. martā šos grozījumus neizskatīs.
Pārceļam 15. marta piketu uz nenoteiktu laiku. Visticamāk tas notiks aprīlī, dienā, kad grozījumi tiks izskatīti.
Atgādinām – 2016. gada 16. jūnijā grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā sabiedrības spiediena (ieskaitot mūsu vairākkārtējos piketus un cita veida protestus) sniedza atpakaļ komisijai un pagarināja priekšlikumu iesniegšanas termiņus. Tomēr 2017. gada 12. decembrī komisijas deputāti neatbalstīja ne E. Smiltēna, ne Veselības ministrijas, ne Labklājības ministrijas priekšlikumus, kas atceltu paredzamo aizliegumu.
Sociālo un darba lietu komisija paredzēja virzīt grozījumus atkal izskatīšanai Saeimā 15. martā, tomēr nezināmu iemeslu dēļ pārdomāja un, spriežot pēc likumprojekta referenta V. Orlova (Saskaņa) izteikumiem LETA, aizliegumu nedzemdējušām sievietēm dzemdēt atkal plānots apspriest ar mediķiem. Tāpat arī skaidros problēmas ar vienotā dzimumšūnu donoru reģistra izveidi. Komisija to plānojusi darīt marta beigās, tātad grozījumi ātrāk par aprīli Saeimā nenonāks.
Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas Veselības ministrija bija sagatavojusi projektu vienotam dzimumšūnu donoru reģistram, kas atrisinātu daudzus ar ziedošanu saistītus problēmjautājumus, un izslēgtu šādu absurdu priekšlikumu iespējamību, taču tam nepieciešami 150 000 euro, kas budžetā netika piešķirti. Par reģistra nepieciešamību tiek runāts jau gadiem, taču tas vēl joprojām nav izdarīts.
Informācija par datumu tiks precizēta, tiklīdz tā būs mūsu rīcībā, tādēļ lūdzam visus turpināt sekot šīs lapas aktivitātēm, lai mums būtu iespēja kopīgi pretoties nepamatotiem aizliegumiem un cīnīties par katra paša tiesībām lemt pār savu ķermeni.
…Info avots: https://www.facebook.com/events/164440497687942/?notif_t=plan_edited&notif_id=1520771692505077