6.12.2017. Itālijā neofašisti “piesaka karu” medijiem, tādējādi protestējot pret imigrantiem labvēlīgu noskaņojumu izplatīšanu; ap 200 žurnālistu atrodas policijas aizsardzībā

0
190

Roma, 6.dec., LETA–DPA. Itālijas neofašistu partija “Forza Nuova” (“Jaunais spēks”) trešdien pieteikusi “karu” lielākajam kreisi centriski noskaņotajam laikrakstam “La Repubblica”, un tās aktīvisti pie izdevuma redakcijas sarīkojuši protesta akciju.
Aptuveni desmit maskoti vīrieši pie laikraksta redakcijas ieradās ar plakātiem, kas aicināja uz izdevuma boikotu, un aizdedzināja dūmu sveces. Viens no protestētājiem nolasīja “kara pieteikumu” avīzei “La Repubblica” un nedēļrakstam “l’Espresso”.
Savā feisbuka lapā “Forza Nuova” apsūdzējusi laikrakstu imigrantiem labvēlīgu noskaņojumu izplatīšanā, norādot, ka “Roma un Itālija aizstāvama ar rīcību”, kas nepieciešamības gadījumā atbalstāma ar fizisku spēku.
Gan valdība, gan opozīcija nosodījusi “Forza Nuova”, un iekšlietu ministrs Marko Minīti ieradās “La Repubblica” redakcijā, lai paustu savu solidaritāti.
Savukārt senators Andrea Markuči, kas pārstāv valdošo kreisi centrisko Demokrātisko partiju, pieprasījis “Forza Nuova” aizliegšanu.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/A28A86B6-40DB-4DD6-A47E-00CC209DAE92/

Itālijā ap 200 žurnālistu atrodas policijas aizsardzībā

Roma, 7.dec., LETA–AFP. Itālijā apmēram 200 žurnālistiem ir nodrošināta policijas aizsardzība, trešdien paziņoja valdība, minot kā “jaunu parādību” labējo ekstrēmistu draudus ziņu organizācijām.
Iekšlietu ministrija savā paziņojumā informēja, ka pastāv vismaz 19 plāni žurnālistu aizsardzībai, kā arī tiek īstenoti 167 “modrības pasākumi”, tostarp regulāras policijas patrulēšanas rajonos, kur dzīvo žurnālisti.
Šie skaitļi tika publicēti, atzīmējot koordinācijas centra atklāšanu, kura mērķis ir vērsties pret žurnālistu iebiedēšanu valstī, kur varas iestādes vēl turpina cīnīties pret organizētās noziedzības grupējumu ietekmi.
Ministrijas paziņojumā teikts, ka šogad ir reģistrēti 90 mediju iebiedēšanas gadījumi, bet attiecīgā pērnā gada periodā – 114.
Iekšlietu ministrija tomēr brīdināja, ka tā pievērsīs “īpašu uzmanību augošajai parādībai – neonacistu un neofašistu grupējumu, kā arī organizētās noziedzības šūniņu izteiktiem draudiem žurnālistiem, kuri ar savu darbu izgaismo likumpārkāpumus”.
Movembrī kāds mafijas darbonis uzbruka žurnālistam, kurš viņam jautāja par viņa sakariem ar neofašistu organizāciju Romas tuvumā.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/133C9C7E-A219-9B5D-ED8B-8CB4E4A9EE50/

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.