7.11.2016 bezmaksas «puteņa biļetes» autovadītājiem Rīgas sabiedriskajā transportā

  0
  1157

  7.novembrī Rīgā autovadītāji sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, ieviesīs tā saucamās “puteņa biļetes”.
  Sakarā ar meteorologu prognozēm par snigšanas turpināšanos, pirmdien 7.novembrī autovadītāji Rīgā sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, jo tiks ieviestas tā saucamās “puteņa jeb sniega biļetes.” Pamatojoties un Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, attiecīgu rīkojumu izdos Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs. Nepieciešamības gadījumā “puteņa biļešu” periodu pagarinās, par ko tiks ziņots atsevišķi.
  Par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam. Šo iespēju var izmantot jebkura no ģimenes pilngadīgām personām, autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi. Tas apliecinās, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis. Bezmaksas braukšana neattiecas uz mikroautobusu pārvadājumiem.
  Minētos braukšanas atvieglojumus pašvaldība ievieš, lai mazinātu satiksmes intensitāti stipru nokrišņu laikā ziemas periodā, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu. Šobrīd pilsētā turpinās brauktuvju tīrīšana un sniega izvešana pēc intensīvās snigšanas nedēļas nogalē, kas galvaspilsētā atnesa vairāk nekā 20 cm biezu sniega segu.
  Pirmo reizi tā saucamās “puteņa biļetes” pašvaldība ieviesa 2012. gada decembrī.
  Papildu informācija: Uģis Vidauskis, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa , t. 67105908; 26334633
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/1485E501-FCDE-4FDE-BF61-2AA7E01118E5/
  putena-biletes