7.11.2016 plkst. 12 LBAS namā notiks diskusija “Vai patērētājiem elektroenerģija būs lētāka?”

  0
  1024

  Tekla Žabova, Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas valdes priekšsēdētāja
  Lai skaidrotu, kā regulatora rosinātie grozījumi tarifu aprēķināšanas metodikā ietekmēs elektroenerģijas cenu, Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) kopā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) rīko informatīvu diskusiju “Vai patērētājiem elektroenerģija būs lētāka?”
  Diskusija notiks pirmdien, 7.novembrī, LBAS telpās Rīgā, Bruņinieku iela 29, tās sākums plkst.12.00.
  Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) sagatavojusi grozījumus elektroenerģijas pārvades un sadales tarifu aprēķināšanas metodikā, piedāvājot mainīt pieeju kapitāla atdeves likmes noteikšanai. Tā kā SPRK lēmums ietekmēs ikvienu no patērētājiem, diskusijas rīkotāji vēlas uzklausīt regulatoru, ekspertus, iesaistīto uzņēmumu pārstāvjus, lai iegūtu informāciju un saņemtu atbildi uz jautājumu, vai elektroenerģija pēc tarifu aprēķina metodikas izmaiņām patērētajiem kļūs lētāka vai dārgāka.
  Informatīvajā diskusijā piedalīsies LPIAA padomes priekšsēdētāja Tekla Žabova, LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, SPRK pārstāvji, AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis un uzņēmuma attīstības direktors Rolands Lūsveris, Ekonomikas ministrijas, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, enerģētikas eksperti, mediji.
  Tekla Žabova, Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas valdes priekšsēdētāja: “Mēs kā patērētāju interešu pārstāvji regulāri uzklausām iedzīvotāju bažas par elektroenerģijas, ūdens, gāzes un citu pakalpojumu tarifu izmaiņām un to pamatotību. Situācijā, kad nabadzības riskam pakļauta vismaz ceturtā daļa valsts iedzīvotāju, tarifu struktūrai un to noteikšanas mehānismam jābūt maksimāli caurspīdīgam un taisnīgam, aprēķinos nedrīkst iekļaut pozīcijas, kas nepamatoti sadārdzina patērētāju izmaksas. Uzskatām, ka regulatoram jāveic tādas tarifu aprēķināšanas izmaiņas, kas nodrošinātu visu patērētāju interesēm un maksātspējai atbilstošu pakalpojumu maksu.”
  Papildu informācija: Tekla Žabova, Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas valdes priekšsēdētāja ; 67296884 ; www.pateretajs.lv ; info@pateretajs.lv
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/ABE70F2E-A325-41CA-8EAA-8EC4CFB2D86A/
  tumsa-elektriba