7.12.2018 Dānijas kroņprincis Frederiks piedalās Dānijas un Latvijas radošo industriju tīklošanās pasākumā. “TabFab” radošā kvartāla metu konkursā uzvarējis Latvijas arhitektu birojs “NRJA”

0
766

Dānijas kroņprincis un kroņprincese apmeklē ar Latvijas mākslu, dizainu un vēsturi saistītas vietas

Rīga, 7.dec., LETA. Dānijas kroņprincis Frederiks un kroņprincese Mērija šodien apmeklē ar Latvijas mākslu, dizainu un vēsturi saistītas vietas, liecina Dānijas vēstniecības Latvijā informācija.
Karaliskais pāris vizītē Latvijā ieradās jau 6.decembrī, taču šodien dienas gaitā kroņprincis un kroņprincese tika iepazīstināti ar Dānijas īpašo devumu par godu Latvijas simtgadei, kas ietver arhitektu konkursu. Uzvarētājas skices veidos pamatu tam, kā bijusī “Scandinavian Tobacco” mājvieta – tabakas fabrika Rīgā, tiks pārbūvēta par jaunu Latvijas kultūras akadēmijas ēku un radošo industriju inkubatoru.
Savukārt kroņprincese Mērija viesojas nodibinājumā “Centrs Dardedze”, lai tiktos ar nevalstiskās organizācijas pārstāvjiem, iepazītos ar “Centrs Dardedze” darbu un kopā ar bērniem piedalītos pretmobinga nodarbībā.
Vizītes noslēgumā karaliskais pāris dodas ekskursijā uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.
Dānijas karaļnama piedalīšanās Latvijas simtgades svinībās pasvītrojot stiprās divpusējās saites starp Dāniju un Latviju, uzsvēra vēstniecībā.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/9DFAD515-BDEF-47E3-A1F9-E2BB76434DFD/

Paziņo ”TabFab” kvartāla arhitektoniskās vīzijas konkursa uzvarētāju

Rīga, 7.dec., LETA. Dānijas kroņprincis Frederiks un kroņprincese Mērija šodien Rīgā atklāj radošo industriju forumu “Creative Industries. Matchmaking” un apbalvo “TabFab” radošā kvartāla pilnīgas izbūves arhitektoniskās vīzijas metu konkursa uzvarētāju, aģentūru LETA informēja foruma organizētāji.
“TabFab” radošais kvartāls Miera ielā būs izglītības, kultūras un radošo industriju centrs – jauna mājvieta Latvijas Kultūras akadēmijai, Rīgas Kino muzejam un Latvijas Fotogrāfijas muzejam, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubatoram.
Ceremonija, kurā piedalās arī Dānijas kultūras ministre Mete Boka, notika plkst.9 mākslas muzejā “Rīgas Birža”, Domu laukumā 6, Rīgā.
Radošo industriju forums “Creative industries. Matchmaking” ir starta signāls Latvijas un Dānijas sadarbības projektam “TabFabExpansion” un turpmākām abu valstu sadarbības aktivitātēm, ko paredzēts īstenot trīs gadu laikā.
Forumā Latvijas un Dānijas uzņēmēji, kā arī radošo industriju pārstāvji diskutē par sadarbības un attīstības iespējām. Foruma dalībniekiem iespēja iepazīties ar tādiem Dānijas uzņēmumiem kā “Muuto”, “Vipp”, “Nordlux”, “Bang&Olufsen”, “Kvist Industries”, “Hoppekids”, kā arī dibināt starptautiskus kontaktus ar profesionālu moderatoru atbalstu.
Foruma norises laikā izstādē ir iespējams apskatīt Dānijas interjera dizaina paraugus, kā arī “TabFab” radošā kvartāla metu konkursa žūrijas vērtējumā par labākajām atzītās arhitektonisko risinājumu skices.
“TabFab” radošā kvartāla būvniecību un attīstību “Valsts nekustamie īpašumi” plāno pabeigt līdz 2022.gadam. Projekta kopējais budžets ir 5,058 miljoni eiro, no tiem 4,98 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums un Latvijas budžeta līdzekļi, bet 78 000 ir Dānijas atbalsts.
Projekts ir daļa no “Valsts nekustamo īpašumu” pārmaiņu programmas “100 adreses Latvijas simtgadei”.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/55F1B38E-B53C-49C2-A9EC-A01886A6A685/

“TabFab” radošā kvartāla metu konkursā uzvarējis Latvijas arhitektu birojs “NRJA”

Rīga, 7.dec., LETA. Starptautiskajā metu konkursā “”TabFab” radošā kvartāla pilnīgas izbūves arhitektoniskā vīzija” uzvarējis Latvijas arhitektu birojs “NRJA”, piektdien paziņoja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).
Arhitektu birojs “NRJA” tiks aicināts piedalīties sarunu procedūrā par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību. “NRJA” darbs par labāko tika atzīts gandrīz vienprātīgā starptautiskās žūrijas balsojumā. Konkursa uzvarētāji saņems 18 000 eiro naudas balvu.
Otro vietu un godalgu 14 000 eiro apmērā žūrija piešķīra Latvijas un Apvienotās Karalistes personu apvienības “”Alsins Architecture”, “Kalve arhitekti”, “Fabrum”” darbam, bet trešo vietu konkursā ieguva SIA “Būvdizains”, kas saņems godalgu 10 000 eiro apmērā.
Vienlaikus veicināšanas balvas 2000 eiro apmērā katru piešķirtas Dānijas uzņēmumam “Sleth”, Latvijas un Dānijas personu apvienībai LAAA, kuru veido “Lauder Architects”, “Ainavu projektēšanas darbnīca ALPS”, “A.Ābeles inženieru birojs” un “Acitektura”, uzņēmumu apvienībai no Dānijas “”Arkitekt MAA”, “DSA Ark Studio”, “Jorgen Taxholm & Nils Jeppe Hansen Wuttke & Ringhof Arkitekter BDA MMA”, “Thomas Ringhof Knud Aarup Kappel”” un Apvienotās Karalistes kompānijai “Richard Galey & Partners (Leicester)”.
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica sacīja, ka žūrijas vērtējuma pamatā bija arhitektoniskā risinājuma kvalitāti, ideju un atbilstību lietotāju vajadzībām, tā iekļaušanos pilsētas ainavā un teritorijas labiekārtojuma funkcionalitāti un pievilcību. Tikpat svarīgi bija arī ēkas ilgtermiņa ekspluatācijas aspekti.
“Uzvarējušais piedāvājums ir drosmīgs, oriģināls, ar potenciālu piesaistīt gan pilsētas iedzīvotājus, gan ārvalstu viesus. Šajā vīzijā žūrija saskatīja spēcīgu kompozīciju, arhitektu izpratni par pilsētvidi un meistarīgi apvienotas radošā kvartāla lietotāju vajadzības,” sacīja Gruškevica.
Konkursā kopumā tika saņemti 17 pieteikumi.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka metu konkursa kopējais balvu fonds ir 50 000 eiro, ko nodrošina Dānijas Kultūras ministrija ar Dānijas Ārlietu ministrijas atbalstu, kā arī sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu un privātiem dāņu fondiem.
Gruškevica iepriekš sacīja, ka saņemtais piedāvājumu skaits atbilst konkursa specifikai un nolikuma sarežģītībai. “Galu galā “TabFab” kā teritorija ir daļa no UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautā objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” un daļa no valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” tiešā tuvuma, to aizsardzības jeb tā saucamās bufera zonas. Turklāt būtiski ir ne tikai radoši un mūsdienīgi atrisināt kvartāla attīstību – vēl ir jāņem vērā tā nākotnes lietotāju vajadzības,” pauda VNĪ pārstāve.
Atbilstoši nolikumam galvenie kritēriji, kas tika vērtēti, ir arhitektoniskā risinājuma kvalitāte, izteiksmība, idejas oriģinalitāte, jauno būvapjomu iekļaušanās Rīgas vēsturiskā centra ainaviskajā pilsētvidē, plānojuma atbilstība telpu programmai, konkursa objekta energoefektivitāte un ilgtspējīgie risinājumi, teritorijas labiekārtojuma un apzaļumojuma koncepcija, gājēju un velosipēdistu plūsmu organizācija, autostāvvietu risinājums, kā arī publiskās ārtelpas funkcionalitāte un atraktivitāte.
“TabFab” radošais kvartāls būs izglītības, kultūras un radošo industriju centrs – jauna mājvieta Latvijas Kultūras akadēmijai, Rīgas Kino muzejam un Latvijas Fotogrāfijas muzejam, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubatoram.
“TabFab” radošā kvartāla būvniecību un attīstību VNĪ plāno pabeigt līdz 2022.gada beigām, Teritorijas kopējā platība ir 7229 kvadrātmetri, kopējā apbūves platība – 13 362 kvadrātmetri. Projekta kopējais budžets ir 5,058 miljoni eiro, no tiem 4,98 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums un Latvijas budžeta līdzekļi, bet 78 000 ir Dānijas Karalistes atbalsts.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/5E21604A-F3D4-408B-8EDB-2E83DD3CC1C9/

Viņu Karaliskās Augstības Dānijas kroņprincis Frederiks pasākumā: http://www.liaa.gov.lv/lv/pasakumi/tiklosanas-pasakums-sadarbibas-iespeju-veicinasana-starp-daniju-un-latviju-radosajas-industrijas