7.9.2017. plkst. 19 notiks “SkeptiCafe” diskusija par akadēmisko ētiku Latvijas augstskolās

0
1053

Sekojot nesenajām publiskajām diskusijām par akadēmiskās ētikas, plaģiāta un nekvalitatīvu informācijas avotu jautājumiem Latvijas augstskolās, 7.septembrī Skeptiskā biedrība aicina uz SkeptiCafe diskusiju par akadēmisko godīgumu un ētikas standartiem Latvijas studentu vidū.
SkeptiCafe diskusijā par akadēmisko godīgumu eksperti un studenti diskutēs par to, kādi ir plaģiāta cēloņi akadēmiskajā vidē Latvijā un kāda rīcība situāciju uzlabotu.
Par savu pieredzi, saskaroties ar plaģiātu un sekmējot akadēmisko godīgumu, pastāstīs, iespējams, šajā lauciņā pieredzējušākie profesionāļi Latvijā:
• LU SZF bibliotēkas konsultants Jānis Kreicbergs, kurš bijis viens no Latvijas lielāko universitāšu tīkla plaģiāta kontroles rīka ieviesējiem un pētījis datorprogrammu izmantošanu plaģiāta kontrolē, kā arī
• Kristofers Rībers (Christopher Rieber), Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) Informācijas servisu un bibliotēkas vadītājs, kurš augstskolā vadījis anti-plaģiāta programmatūras attīstību, kā arī starptautiski uzstājies par to, kā studentiem sekmēt izpratni par plaģiātu.
Jautājumu un atbilžu sesija pasākuma noslēgumā norisināsies daļēji angļu un latviešu valodā. Ja nepieciešams, tiks nodrošināts tulkojums.
Skeptiskā biedrība uz racionālu, informētu sarunu vakaru aicina ikvienu interesentu viesmīlīgajā Vecrīgas bārā Follow The Rabbit, Vecpilsētas 19, 7.septembrī plkst.19:00!
SkeptiCafe diskusiju vakarus organizē Skeptiskā Biedrība, kura jau vairāk kā piecus gadus regulāri organizē populārzinātniskus pasākumus Rīgā, kuros akadēmiķi, zinātnieki un zinātnes atbalstītāji skaidro zinātniskus atklājumus un, diskutējot par praktiskām, pretrunīgām tēmām, sekmē kritisko domāšanu un zinātnes izpratni sabiedrībā.
Sekot līdzi jaunumiem par pasākumu var tā Facebook lapā: https://www.facebook.com/events/1820798461565602/
…Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/9640E96A-E896-423F-948F-494A52C043D0/