8.marta protesti par vienādu atalgojumu, līdztiesību un ziediem: Solidaritātes gājienā par sieviešu tiesībām Latvijā dodas vairāk nekā simts cilvēku

  2
  2501

  Solidaritātes gājienā atgādinās par sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības nozīmi Latvijā

  Rīga, 5.marts, LETA. Šonedēļ norisināsies solidaritātes gājiens, lai atgādinātu, ka Latvijā jārunā par sieviešu tiesībām, jārisina ar dzimumu līdztiesību saistītie jautājumi, kā arī jāveido drošāka, iekļaujošāka un iespējās līdzvērtīgāka vide sievietēm, aģentūru LETA informēja gājiena rīkotāju pārstāve Džemma Sudraba.
  Gājiena rīkotāji uzsver, ka 8.martam nav jābūt vienīgajai dienai, kad darba vietā, kur sievietēm salīdzinoši maksā mazāk nekā viņu kolēģiem-vīriešiem, par viņām atceras ar kūku un tulpi. “Tai nav jābūt vienīgajai dienai, kad nevērīgi vai pat vardarbīgi dzīvesbiedri atceras uzdāvināt neļķes, lai tādā veidā atlīdzinātu par nevienmērīgu pienākumu sadalījumu ģimenē, kur sievietes nostrādā “otro maiņu” tīrot, mazgājot, taisot ēst un rūpējoties par bērniem,” uzver Sudraba.
  Solidaritātes gājiena rīkotāji pārliecināti, ka 8.marts ir diena, kad visai sabiedrībai kopumā vajadzētu domāt par to, kā padarīt Latvijas sabiedrību līdztiesīgāku. “Tā vietā, lai izrādītu atzinību “daiļajam dzimumam” ar ziediem un šokolādi, parādīsim sievietēm un sabiedrībai kopumā, ka katra sieviete pelnījusi būt līdzvērtīga, pilntiesīga un līdztiesīga sabiedrības locekle, kuras drošība un labklājība mums ir svarīga,” aicina pasākuma rīkotāji.
  Šogad gājiena galvenais uzdevums būs vērst uzmanību uz varmācību pret sievietēm, un šī iemesla dēļ gājiena dalībnieki tiek aicināti apģērbā izmantot sarkano vai rozā krāsu, proti, solidaritātes simbolu ar vardarbības un seksuālās varmācības upuriem.
  Pēc Sudrabas paustā, kaut arī Latvijā sieviešu līdztiesībā pēdējos gados vērojams progress, un, salīdzinot ar daudzām citām valstīm, sievietēm Latvijā dota ievērojama brīvība, piemēram, ģērbties, kā vēlas, strādāt, ieņemt vadošus amatus, vadīt automašīnu un brīvi izteikties, nedrīkst apstāties pie sasniegtā, jo sievietes Latvijā ir pelnījušas daudz vairāk, uzskata gājiena rīkotāji.
  Sudraba uzsvēra, ka katru gadu piecas sievietes Latvijā noslepkavo viņu dzīvesbiedri, turklāt gandrīz katrs Latvijas sabiedrības loceklis personīgi pazīst kādu vardarbības upuri, kas visbiežāk ir sieviete, un šis rādītājs ir augstākais Eiropas Savienībā. “Tai pašā laikā Latvijas politiķi kavējas ratificēt Stambulas konvenciju, apgalvojot, ka Latvijas sievietes jau ir gana pasargātas, un pievērš savu uzmanību jautājumiem, kam būtu jābūt sievietes pašas ziņā, atkārtoti mēģinot aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas, par spīti nespējai šādu aizliegumu pamatot ar zinātniskiem faktiem vai ārstu vairākuma viedokli,” norāda Sudraba.
  Vienlaikus viņa sacīja, ka Saeimā iestrēdzis arī 10 000 parakstus savākušais likumprojekts par partnerattiecību legalizēšanu, kas ļautu likumiski regulēt un pasargāt sievietes attiecībās, kas nav reģistrētas dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā. “Kamēr statistika rāda, ka nabadzībai Latvijā ir sievietes ar bērniem seja, tiek organizēti valsts apmaksāti un nepopulāri pirmslaulību kursi un diskutēts par iespējām, kā īpaši pasargāt precētos pārus, kultivējot novecojušus dzimumu stereotipus,” uzsver gājiena rīkotāji.
  Sudraba arī piebilda, ka jauniešiem nepieciešama plaši pieejama informācija un pakalpojumi reproduktīvajā veselībā. Abortu jautājums Latvijā ir aktuāls, taču pasaules pieredze rāda, ka ierobežojumi tikai veicina nelegālo abortu skaitu, un vienīgais risinājums būtu izglītot cilvēkus un palīdzēt viņiem rūpēties par savu reproduktīvo veselību.
  Solidaritātes gājiens sāksies ceturtdien, 8.martā, plkst.8.30 pie Saeimas.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/28FDC3F5-A417-4338-A117-7A67ABEA1009/

  Spānijā sieviešu tiesību atbalstam plānota streika dēļ atceļ simtiem vilcienu pārvadājumu

  Madride, 7.marts, LETA–AFP. Visā Spānijas teritorijā ceturtdien nekursēs vairāk nekā 300 vilcienu, reaģējot uz strādnieku streiku, kas Starptautiskajā sieviešu dienā plānots sieviešu tiesību aizstāvībai, trešdien paziņojusi Transporta ministrija.
  Nekursēs apmēram 200 no pavisam 568 starppilsētu vilcieniem, kā arī 105 tālsatiksmes vilcieni, pavēstīja ministrija.
  Steiks ietekmēs arī Madrides metro darbību.
  Uz 24 stundu streiku aicinājušas desmit arodbiedrības. Feministu organizācijas aicinājušas sievietes ceturtdien netērēt naudu un nepildīt savus mājas darbus.
  Tikmēr divas lielākās Spānijas arodbiedrības – CCOO un UGT – aicinājušas savus biedrus ceturtdien uz divām stundām pārtraukt darbu.
  Kampaņa vērsta pret nevienlīdzību starp sievietēm un vīriešiem.
  Gaidāmais streiks Spānijā pēdējās nedēļās daudz apspriests, un diskusijā iesaistījušās arī daudzas slavenas sievietes.
  Aktrise Penelope Krusa atcēlusi ieplānotos pasākumus un gatavojoties “mājas” streikam, atstājot savu vīru Havjeru Bardemu rūpēties par pāra diviem bērniem.
  Tikmēr divas no premjerministra Marjano Rahoja vadītās valdības piecām sievietēm paziņojušas, ka labāk ceturtdien būtu strādāt palēninātā režīmā, darot tikai to, kas paredzēts darba līgumā.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/77550DDF-691E-41A6-93B0-FA7FCBE06377/

  “Eurostat”: Sieviešu atalgojuma nevienlīdzība Latvijā nedaudz lielāka nekā ES vidēji

  Rīga, 7.marts, LETA. Latvijā sievietes par stundas darbu saņem vidēji par 17% mazāku atalgojumu nekā vīrieši, un tas ir nedaudz augstāks rādītājs nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas biroja “Eurostat” dati par 2016.gadu.
  Vismazākā atalgojuma atšķirība starp dzimumiem reģistrēta Rumānijā (5,2%), Itālijā (5,3%), Luksemburgā (5,5%), Beļģijā (6,1%), Polijā (7,2%) un Slovēnijā (7,8%).
  Savukārt vislielākā atalgojuma atšķirība starp sievietēm un vīriešiem reģistrēta Igaunijā, kur sievietes par darba stundu saņem par 25,3% mazāku atalgojumu nekā vīrieši. Igaunijai seko Čehija (21,8%), Vācija (21,5%), Lielbritānija (21%) un Austrija (20,1%).
  Lietuvā sievietes saņem vidēji par 14,4% mazāku atalgojumu nekā vīrieši.
  ES vidēji 2016.gadā sieviešu atalgojums par vienu darba stundu vidēji bija par 16,2% mazāks nekā vīriešiem.
  Salīdzinājumā ar 2011.gadu dzimumu atalgojuma atšķirība ir samazinājusies lielākajā daļā ES valstu.
  Būtiskākais samazinājums reģistrēts Rumānijā – par 4,4 procentpunktiem, Ungārijā – par četriem procentpunktiem, kā arī Spānijā un Austrijā – par 3,4 procentpunktiem.
  Tikmēr ievērojamākais pieaugums reģistrēts Portugālē – par 4,6 procentpunktiem, Slovēnijā – par 4,5 procentpunktiem un Maltā – par 3,3 procentpunktiem. Latvijā un Lietuvā dzimumu atalgojuma atšķirība palielinājusies par 2,9 procentpunktiem, bet Igaunijā tā sarukusi par diviem procentpunktiem.
  2016.gada dati ir par 25 ES valstīm, bet Grieķijai, Horvātijai un Īrijai pieejami 2014.gada dati.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133ED53D-DDC2-5C9B-4251-CF9AB94D78BE/

  Aptauja: Starptautisko sieviešu dienu svinēs 64% Latvijas iedzīvotāju

  Rīga, 7.marts, LETA. Gandrīz divas trešdaļas jeb 64% Latvijas iedzīvotāju šogad plāno svinēt 8.martu jeb Starptautisko sieviešu dienu, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktā aptauja.
  Aptaujas dati liecina, ka 8.marta svinēšanas plāni zināmā mērā saistīti ar iedzīvotāju vecumu. Piemēram, 59% jauniešu vecumā līdz 30 gadiem atzīst, ka atzīmēs Starptautisko sieviešu dienu, kamēr to pašu apgalvo 64% līdz 68% iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 60 gadiem.
  Aptaujā atklājies, ka arī sievietes nedaudz biežāk nekā vīrieši šogad plāno atzīmēt 8.martu jeb Starptautisko sieviešu dienu. Sieviešu dienu atzīmēs 66% sieviešu un 62% vīriešu.
  Vienlaikus gandrīz visas aptaujātās sievietes jeb 94% Latvijas sieviešu 8.martā priecātos par saņemtiem apsveikumiem, ziediem vai kādām citām dāvanām. Arī 72% vīriešu vecumā no 18 līdz 60 gadiem šogad plāno 8.martā apsveikt sev kādu īpašu sievieti vai sievietes, dāvināt ziedus vai kādas citas dāvanas.
  Aptaujā secināts, ka sieviešu vecums būtiski neietekmē to, vai viņas priecātos saņemt 8.marta apsveikumus. Savukārt vīriešu vidū gan ir vērojama iezīme, ka par 30 gadiem vecāki vīrieši biežāk nekā jaunieši plāno 8.martā apsveikt sev īpašās sievietes.
  No 27.februāra līdz 1.martam ar interneta starpniecību visā Latvijā tika aptaujāti 825 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/79BDA701-EEB7-47EB-8E6B-49E633DE85C1/

  Pienācis laiks rīcībai attiecībā uz sieviešu tiesībām: teiksim “ JĀ” Direktīvai par darba un ģimenes dzīves līdzsvaru

  Starptautiskajā Sieviešu dienā 8. martā Eiropas arodbiedrības aicina steidzami pieņemt Eiropas Komisijas ierosināto Direktīvu par darba un ģimenes dzīves līdzsvaru.
  Eiropas Savienības likumdošana šajā jomā noteikti paplašinās sieviešu nodarbinātības iespējas un palielinās vecāku līdztiesīgāku iespēju izmantošanu ģimenes dzīvē.
  Gadījumā, ja minētā Direktīva tiks pieņemta, tā stiprinās sieviešu tiesības daudzās dalībvalstīs, pamatojoties uz Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (ETUC) pasūtīto pētījumu:
  • Apmaksāts 10 dienu atvaļinājums tēviem: jaunums Austrijā, Kiprā, Čehijā, Vācijā, Horvātijā un Slovākijā;
  • Četru mēnešu apmaksāts un otrai pusei nenododams vecāku atvaļinājums: varētu uzlabot tiesības Bulgārijā, Īrijā, Itālijā, Nīderlandē un Apvienotajā Karalistē;
  • Piecu dienu apmaksāts aprūpētāju atvaļinājums: padarītu vieglāku dzīvi strādājošajiem cilvēkiem, kuri uzņemas atbildību par aprūpējamiem radiniekiem, tādās valstīs kā Francija, Rumānija un Malta;
  • Tiesības pieprasīt elastīgus darba noteikumus: uzlabotu iespējas lielākajā daļā dalībvalstu, īpaši Kiprā, Igaunijā un Rumānijā.
  ETUC ģenerālsekretārs Luka Visentini uzsver, ka Direktīvas par darba un ģimenes dzīves līdzsvaru pieņemšana jūtami uzlabotu strādājošo sieviešu un aprūpētāju dzīves. Tomēr vairākas valdības šim priekšlikumam pretojas. Arodbiedrības noteikti aicina dalībvalstis nepakārtot dzimumu līdztiesību un darbinieku tiesības budžeta vai subsidiaritātes jautājumiem.
  “Jaunas tiesības atturētu daudzas sievietes no darba uzteikšanas, samazinātu aprūpes izmaksas, kas notiek uz veselības un sociālo pakalpojumu rēķina, kā arī iedrošinātu tēvus īstenot taisnīgu pienākumu sadali, un stiprinātu dzimumu līdztiesību,” skaidro ETUC konfederālā sekretāre M.Mira. ”Valdībām un uzņēmumiem jāsniedz darbiniekiem un aprūpētājiem palīdzoša roka, nevis jāstājas ceļā darba un ģimenes dzīves vieglākai saskaņošanai.”
  Direktīvas par darba un ģimenes dzīves līdzsvaru projektu Eiropas Komisija publicēja 2017.gada aprīlī, 15.martā to atkal skatīs dalībvalstu nodarbinātības lietu ministri.
  Saskaņā ar EUROSTAT datiem, galvenais iemesls, kāpēc sievietes Eiropā nestrādā, ir tāds, ka viņām ir jāpieskata bērni un radinieki, kuri ilgstoši slimo. Pētījumi rāda, ka Eiropas sievietes divreiz lielāku laika pavada mājas darbos nekā vīrieši, pat tad, ja viņi ir bez darba, bet sievietes strādā.
  Sīkāka informācija pieejama šeit:
  https://www.etuc.org/sites/www.etuc.org/files/circular/files/etuc_wlb_country_sheets_ose_final_19_01_2018.pdf
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/1374EE7B-06A8-491A-ACF1-E33BECA2FE9F/

  AS „Dzintars” valdes priekšsēdētāja, ekonomikas doktora Iļjas Gerčikova uzrunu Starptautiskajā sieviešu dienā

  „No visas sirds apsveicu sievietes Starptautiskajā sieviešu dienā. Šie ir jauki, sirsnīgi svētki. Sievietes, mums vīriešiem, ir galvenais dzīvē. Jūsu dēļ, mēs esam gatavi uz visu.Jūs piepildiet šo pasauli ar savu skaistumu un dzīves enerģiju,sasildiet ar maigumu un dvēseles dāsnumu, radiet sirsnības un mājīguma atmosfēru, – atzīmēja savā uzrunā lielākā pašmāju parfimērijas un biokosmētikas ražotāja AS Dzintars valdes priekšsēdētājs Iļja Gerčikovs.
  Šo gadu Dzintars ir veltījis Jums – sievietēm. Ļoti drīz pārdošanā parādīsies plašs jaunu produktu klāsts: jauna mūsdienīga sieviešu parfimērija „Beautiful Lady”, „My Charm”, „Flower Melody” un daudz citu nosaukumu starp kuriem katra sieviete atradīs sev vēlamo, individuālo aromātu kurš par sievieti izstāstīs vairāk kā viņas rokraksts.
  Dzintars laboratoriju speciālisti turpina attīstīt ārstnieciskās kosmētikas līniju „Future Formula SOS” un ļoti drīz šo līniju papildinās produkti sejas, roku un kāju ādas kopšanai. Sērijas „Future Formula SOS” produkti ir ļoti augstvērtīgi, jo vērsti uz konkrētu problēmu risināšanu.
  Šogad sievietes iepriecināsim ar jaunu, mūsdienīgu dekoratīvo kosmētiku “Dzintars”, kura tiks veidota uz dabīgu vasku un eļļu bāzes. Mēs sekojam saviem principiem – kosmētikai jābūt dabīgai un efektīvai.
  Veiksmi, veselību un laimi Jums!”
  AS “Dzintars” valdes priekšsēdētājs Iļja Gerčikovs
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/34D99C02-FAB8-47E1-9913-77AA9A118B8F/

  RMS sveiks pasažieres Starptautiskajā Sieviešu dienā

  8. martā pilnsabiedrības “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) minibusu vadītāji rīta reisos sveiks pasažieres Starptautiskajā Sieviešu dienā, dāvinot tulpes. Šī akcija kļuvusi par skaistu tradīciju, kas šogad norisināsies jau ceturto gadu.
  Arī šogad vairāki tūkstoši dāmu, kuras brauks RMS minibusos, saņems ziedus 8. marta svētkos. Kā atzinušas pašas pasažieres, ir ļoti patīkami saņemt apsveikumus šajos svētkos pašā rīta agrumā. Tas rada pacilājošu un pozitīvu noskaņojumu visai dienai, un arī brauciens sajūtu ziņā ir īpašāks un patīkamāks. Kopumā par trim gadiem, uzņēmums ir uzdāvinājis vairāk nekā 15 000 ziedu, sveicot dāmas 8. martā.
  Pirmo reizi Sieviešu dienu sāka svinēt ASV — 1909. gadā Amerikas sociālistiskā partija izsludināja februāra pēdējo svētdienu par Nacionālo sieviešu dienu. Itālijā šajā dienā vīrieši dāvina sievietēm dzeltenas mimozas. Daudzās valstīs, kā Bosnija un Hercegovina, Brazīlija, Bulgārija, Horvātija, Latvija, Igaunija, Lietuva, Polija, Maķedonija, Moldova, Melnkalne, Rumānija, Krievija, Serbija, Slovākija, Slovēnija dāvina sievietēm puķes.
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/690FC5FC-973A-4935-B3C2-ABF80E9EAA62/

  Solidaritātes gājienā par sieviešu tiesībām Latvijā dodas vairāk nekā simts cilvēku

  Rīga, 8.marts, LETA. Šodien, sākot gājienu, lai aktualizētu sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības nozīmi Latvijā, pie Saeimas pulcējās vairāk nekā simts cilvēku, novēroja aģentūra LETA.
  Pie Saeimas ar plakātiem rokās, lai aktualizētu šī gada gājiena galveno tēmu – vardarbība pret sievieti – pulcējās visu vecumu sievietes, vīrieši un bērni.
  Cilvēkiem rokās bija plakāti ar tādiem saukļiem kā “Stulbi likumi kropļo sabiedrību”, “Es neesmu vīrieša riba, mana riba nav boksa maiss”, “Feminisms lamu vārds, vardarbība norma?”, “#metoo”, “Līdztiesība nāk par labu visiem dzimumiem”, “Nē upuru vainošanai”, “Roku rokā pret vardarbību”, “Sievietes var pašas lemt” un “Sievietes vieta ir revolūcijā”, kā arī daudzi citi saukļi, kuros bija vērojams plašs tematu loks, tostarp aktuālas tēmas – plānotais olšūnu ziedošanas aizliegums nedzemdējušām sievietēm un politiķu vidū strīdus radījušais jautājums par Stambulas konvencijas ratificēšanu.
  Gājiena dalībniekus pie Saeimas uzrunāja biedrības “Centrs Marta” vadītāja Iluta Lāce, kura skaidroja, ka gājiena mērķis ir likt likumdevējiem aizdomāties par sieviešu tiesību nozīmi Latvijā. “Mēs pieprasām ieklausīties sieviešu stāstos, iestāties par sieviešu drošību, ratificēt Stambulas konvenciju un izturēties pret sievietēm ar cieņu,” sacīja Lāce.
  Viņa norādīja, ka svarīgi arī beigt vainot vardarbībā cietušās sievietes, tostarp vardarbības provocēšanā.
  Dalībnieki gājienā devās saukli: “Ļaujiet sievietēm lemt!”
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133ED542-4C33-DE73-6A9F-A5C30B4B671A/

  Aptauja: Sabiedrības viedoklis par dzimumu līdztiesību Latvijā dalās

  Rīga, 8.marts, LETA. Sabiedrības viedoklis par dzimumu līdztiesību Latvijā dalās, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
  Februārī iedzīvotājiem tika lūgs izteikt savu attieksmi pret apgalvojumu, vai pašreiz Latvijā visās jomās pastāv pilnīga vīriešu un sieviešu līdztiesība.
  Aptaujā noskaidrots, ka nedaudz vairāk nekā puse (51%) iedzīvotāju šādam apgalvojumam kopumā piekrīt – 37% respondentu tam drīzāk piekrīt, savukārt vēl 14% tam piekrīt pilnībā.
  Pretēju viedokli šogad pauda 43% iedzīvotāju, uzsverot, ka Latvijā ir problēmas dzimumu līdztiesības jomā. 31% aptaujāto norādīja, ka minētajam apgalvojumam viņi drīzāk nepiekrīt, savukārt vēl 12% tam pilnībā nepiekrīt.
  Salīdzinot ar pagājušo gadu, iedzīvotāju, kuri saskata problēmas dzimumu līdztiesības jomā, īpatsvars palielinājies par diviem procentpunktiem.
  Šogad vēl seši procenti iedzīvotāju nespēja sniegt konkrētu viedokli šajā jautājumā.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/8C85C867-2DB4-42D7-9170-4341470CF8B7/

  “Centrs Marta” vadītāja: Sieviešu dienā pieprasām cieņu pret sievietes dzīvību un viņas izvēli

  Rīga, 8.marts, LETA. Šodien Starptautiskajā sieviešu solidaritātes dienā pieprasām cieņu pret sievietes dzīvību un cieņu pret sievietes izvēli, šodien pie Saeimas, uzrunājot solidaritātes gājiena par sieviešu tiesībām Latvijā dalībniekus, teica biedrības “Centrs Marta” vadītāja Iluta Lāce.
  Viņa pateicās visiem cilvēkiem, kas bija ieradušies uz solidaritātes gājienu, norādot uz virkni sieviešu tiesību pārkāpumu Latvijā, tostarp uz politiķu nespēju sadzirdēt sieviešu pausto. “Kā gan varam izskaust vardarbību, ja lēmumu pieņēmēji nedzird sievietes balsi, ignorē sievietes stāstus, ignorē sievietes, kas cieš no vardarbības, sievietes, kas cieš no seksuālās ekspluatācijas, sievietes, kuras dzīvo nereģistrētās attiecībās un tiesiski nav pasargātas,” sacīja Lāce.
  Pēc viņas paustā, gājiena dalībnieki sapulcējušies, lai pieprasītu lēmumu pieņēmējus strādāt līdztiesībai un vērsties pret vardarbību, kā arī iestāties par drošību. “Vairākas partijas ir paziņojušas, ka likumprojektu, kas salāgotu Latvijas likumus ar Eiropas Padomes Konvenciju, kas vēršas pret vardarbību pret sievieti, neatbalstīs, un vēl vakar Saeima paziņoja, ka kopdzīves likums skatīts netiks. Sieviešu balsis tiek apklusinātas, sieviešu balsis tiek apšaubītas, sieviešu stāstiem netic,” uzstāja biedrības vadītāja.
  Atsaucoties uz dažādiem cietušo sieviešu stāstiem, Lāce norādīja, ka ir daudz veidu, kā nedzirdēt sievietes balsi, kā nonicināt sievietes teikto. “Mēs pieprasām patiesi ieklausīties sieviešu balsī, sieviešu stāstos, ieklausīties, nesakropļojot un nemazinot to vērtību. Mēs pieprasām patiešām iestāties par sieviešu drošību, mēs pieprasām ratificēt konvenciju pret vardarbību pret sievietēm,” norādīja Lāce.
  Jau ziņots, ka ceturtdien, sākot gājienu, lai aktualizētu sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības nozīmi Latvijā, pie Saeimas pulcējās vairāk nekā simts cilvēku. Pie Saeimas ar plakātiem rokās, lai aktualizētu šī gada gājiena galveno tēmu – vardarbība pret sievieti – pulcējās visu vecumu sievietes, vīrieši un bērni.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/36748AB4-C997-4E8D-A40E-2B10E1F0C04E/

  Tiesībsargs: Žēl, ka 21.gadsimtā atsevišķās tiesību jomās sievietes joprojām ir īpaši apdraudētas

  Rīga, 8.marts, LETA. Vēl aizvien pastāv atsevišķas tiesību jomas, kurās sievietes tiek diskriminētas, secinājis tiesībsargs Juris Jansons.
  Tiesībsargs, būdams Eiropas tiesiskās vienlīdzības aizsardzības institūciju tīkla biedrs, Sieviešu dienas kontekstā vēlas vērst sabiedrības uzmanību uz iepriekšējos periodos veikto izpēti par sieviešu diskrimināciju darba vidē.
  “Man ir žēl, ka 21.gadsimtā mums joprojām ir jāizdala atsevišķas sieviešu tiesības, kas pierāda, ka šī sabiedrības grupa ir īpaši apdraudēta. Sievietes nedrīkst tikt diskriminētas. Sabiedrībā ir jāpastāv dzimumu līdztiesībai. Es iestājos par dzimumu līdztiesību un mudinu sabiedrību darīt to pašu!” uzsvēra Jansons.
  Jau 2012./2013.gadā tiesībsargs aptaujāja darba devējus un mazu bērnu māmiņas par diskriminācijas aizlieguma principa ievērošanu darba tiesiskajās attiecībās. No daudzu respondenšu sniegtajām atbildēm bija secināms, ka pēc atgriešanās no bērna kopšanas atvaļinājuma darba vieta viņām netika saglabāta – 8% respondenšu tika pazeminātas amatā, 4% – saņēma darba līguma uzteikumus, 4% – piespiedu kārtā parakstīja vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu, 3% – piespiedu kārtā parakstīja dokumentus par aiziešanu no darba pēc pašas vēlēšanās. Tāpat 9% no aptaujas dalībniecēm norādīja, ka pēc atgriešanās no bērna kopšanas atvaļinājuma atšķirībā no visiem pārējiem uzņēmuma darbiniekiem viņām tika samazināts atalgojums. Aptaujā tika konstatēts, ka 43% mazu bērnu māmiņas ir saskārušās ar darba devēja netaisnīgu (diskriminējošu) attieksmi ģimenes stāvokļa vai bērnu dēļ.
  Savukārt 2016. gada nogalē veiktā aptauja rāda, ka 28% respondenšu un 13,9% respondentu atzīmēja, ka savā darbavietā ir saskārušies ar netaisnīgu (diskriminējošu) attieksmi ģimenes stāvokļa dēļ. Diskriminācijas gadījumā darba vietā ģimenes stāvokļa dēļ vairums respondenšu (168 atbildes) nav mēģinājušas aizstāvēt savas tiesības. 99 respondentes konfliktu ar darba devēju risināja savstarpēju sarunu vai sarakstes ceļā. Deviņas aptaujas dalībnieces vērsās arodbiedrībā, trīs – Valsts darba inspekcijā un viena sieviete vērsās tiesā.
  Jansons uzsvēra, ka Starptautiskā sieviešu diena ir skaisti svētki, kuros priecāties par sievietēm, dāmām, lēdijām, kā nu kuram tīk viņas dēvēt, taču šodien īpaši tiek vērsta sabiedrības uzmanība uz sieviešu tiesībām būt sabiedrībā, baudīt tādas pašas tiesības kā vīriešiem, kā arī būt atbilstoši novērtētām, izslēdzot jebkādus diskriminējošus apstākļus.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/433D22DE-185E-4680-A89A-CB0E5CE01AB5/

  “Twitter” – spēcīgākā platforma sieviešu tiesību atbalstam

  Starptautiskā sieviešu diena, kas ik gadu tiek atzīmēta 8. martā, ir par dzimumu vienlīdzību, kā arī sieviešu sociālo, ekonomisko, kultūras un politisko sasniegumu svinēšanu. Daudzos gadījumos tieši ‘Twitter’ ir bijusi vieta, kur pirmo reizi publiskoti būtiski paziņojumi, kas pēc tam ir rosinājuši globālas diskusijas.
  Pēdējo sešu mēnešu laikā ‘Twitter’ platformā par 50 procentiem pieaugušas diskusijas par sieviešu tiesībām. Aizvien biežāk parādās tādi apzīmējumi kā feminisms un dzimumu līdztiesība. “‘Twitter’ ir devis iespēju izveidoties jaunas alianses un parādīties jauniem viedokļu līderiem. Izmantojot mirkļbirkas jeb haštagus, šobrīd ir daudz vieglāk kopīgi apspriest dažādus notikumus un problēmjautājumus neatkarīgi no tā, vai lietotājs ar to ir personīgi saistīts. Piemēram, mirkļbirkas #SheInspiresMe ietvaros cilvēki visā pasaulē apmainās ar viedokļiem par to, kādas sievietes iedvesmo tieši viņus,” saka uzņēmuma ‘HTTPool Baltic’ vadītājs Arnis Ozols.

  Miljoniem tvītu, desmitiem valstu – kampaņa #MeToo maina pasauli

  Kopš 2017. gada oktobra, visā pasaulē ir nosūtīti aptuveni 8 miljoni ierakstu ar mirkļbirku #MeToo. Tā sākās ar vienu ierakstu un nu jau kļuvusi par globālu kustību, kurā kopumā aktīvi piedalījušās 67 pasaules valstis. Tādas mirkļbirku kampaņas pasaules mērogā kā #MeToo, #Aufschrei Vācijā vai #BalanceTonPorc Francijā ir piemēri izcilām iniciatīvām, kas aizsākušās vietnē ‘Twitter’, raisot sociālās un politiskās debates.
  Lai izceltu vēl nedzirdētas balsis un viedokļus, ‘Twitter’ ieviesis mirkļbirku #HereWeAre. Mirkļbirka radusies no ‘Twitter’ Mārketinga daļas vadītājas Lesijas Berlandas (Leslie Berland) ieraksta Starptautiskā Elektronikas šova laikā, reaģējot uz runātāju – sieviešu – trūkumu. Kopš tā laika šis tehnoloģiju šovs ir kļuvis par platformu, kas atbalsta arī sieviešu viedokļus, https://twitter.com/Twitter/status/970384028422496256
  Par oficiālo Starptautiskās Sieviešu dienas mirkļbirku var uzskatīt #IWD2018. ‘Twitter’ ir radījis arī īpašas emocijzīmes, kuras var aktivizēt, lietojot šādas mirkļbirkas: #InternationalWomensDay #WomensDay #PressforProgress.
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/0DC1DB13-F867-4D56-B538-D1B0524CA933/

  Kā vīrieši var atbalstīt sievietes tehnoloģiju nozarē?

  Dalīto pakalpojumu centrs Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) uzdeva šādu jautājumu vairākām darbiniecēm un ar tehnoloģiju nozari saistītām sievietēm dažādos karjeras posmos, lai uzzinātu viņu domas par to, ko viņas gribētu sagaidīt no vīriešiem vadošos amatos un kolēģiem. Kāds ir rezultāts? Saraksts ar konkrētām lietām, ko vīrieši var darīt jau šodien, lai ietekmētu sieviešu karjeru.

  1. Pirmkārt: cieņa.

  “Tu esi sieviete programmētāja? Kādēļ tu izvēlējies tik vīrišķīgu profesiju?”. Tas ir citāts no dzīves. Tele2 SSC pārstāves, kas nodarbojas ar programmatūras izstrādi un dizainu, dalījās pārdomās par to, ko viņas sagaida no kolēģiem. Viņas nepiedāvā nedz izsmalcinātas apmācību un darba-audzinātāju programmas, nedz arī vēlmi saņemt īpašu attieksmi. Viss, ko viņas vēlās, ir, lai vīriešu būtu draudzīgi un izturētos ar cieņu.

  2. Esi vienlīdzīgs partneris arī mājās.

  Programmatūru izstrādātāji IT nodaļās mēdz strādāt ilgāk, lai pabeigtu svarīgus projektus, tādēļ mājas solī jāpiedalās arī pārējiem ģimenes locekļiem. Bez atbalsta, sievietes var izdegt,” atzīst Tatjana Riblova, Tele2 SSC Klientu tehniskā atbalsta komandas vadītāja.
  Lai arī mūsdienu vīrieši jau pieliek vairāk pūļu, lai palīdzētu mājās, daudzi fakti liecina, ka karjeras sievietes daudz biežāk jūtas izdegušas. Sievietes smagi strādā darbā, bet, pārnākot mājās, uzsāk darbu otrajā maiņā. Lai sievietes patiesi gūtu panākumus darba vidē, viņām ir nepieciešams līdzvērtīgs darba sadalījums arī mājās, sākot no rūpēm par bērniem un trauku mazgāšanas līdz tīrās veļas locīšanai un iepirkumu veikšanai.

  3. Atzīt sieviešu centienus un ieguldījumus darbā

  Tele2 SSC Pārdošanas sistēmu atbalsta grupas vadītāja Olga Lukša dalās atzinumos: “Viena no lietām, ko vīrieši var darīt bez īpašām pūlēm, ir, pārrunājot projektus ar kolēģiem, pārliecināties, ka viņi atzīst sievietes nopelnus un ieguldījumus darbā. Piemēram, tā vietā, lai teiktu “mēs atradām nopietnu tehnisko defektu kodā”, var teikt: “Jeļena, atrada nopietnu tehnisko defektu kodā”.

  4. Apmeklē un brīvprātīgi piedalies dažādos sievietes tehnoloģiju nozarē pasākumos

  Vīrieši vari atbalstīt sievietes tehnoloģijās vienkārši apmeklējot pasākumus un ziedojot tiem savu laiku, daloties ar savām zināšanām un pieredzi. “Piedalīšanās parāda, ka tev nav vienalga. Mēs vienmēr meklējam brīvprātīgos, atbalstītājus un darbnīcu vadītājus,” piebilst organizācijas Riga TechGirls viena no dibinātājām Alina Karpeļceva, norādot, ka tas ir veids kā atbalstīt tos, kas var palīdzēt citiem nākotnē.
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/A109AE0D-17FB-45E9-8099-EBB9C0E92EF0/

  VIDEO: Starptautiskajā sieviešu dienā Ferratum dala papīra rozes un aicina domāt par sieviešu vienlīdzību

  8.martā Ferratum Bank pilsētās visā pasaulē, tostarp Rīgā, dalīja papīra rozes. Šīs puķes dāvināšana simbolizē ierasto pieeju Starptautiskajā sieviešu dienā, tajā pašā laikā Ferratum roze bija atritināma un nesa vēstījumu, kas rosina rozes saņēmēju pastāvēt par sevi un mest izaicinājumu ierastajam. Galu galā, sievietes šajā dienā nevēlas rozes, viņas grib tikt uzklausītas, būt vienlīdzīgas un gūt atzinību.
  Ideja par atritināmām papīra rozēm radās, jo 2017. gadā īpaša uzmanība tika veltīta seksuālās vardarbības un aizskaršanas biežajiem gadījumiem, par kuriem sievietes runāja kampaņā #MeToo. Runājot par netaisnību pret sievietēm, aizskaršana, jo īpaši darbavietā, ir tikai aisberga redzamā daļa. Tajā pašā laikā vēsture rāda, ka skaitļos ir spēks. Ferratum saprot, ka pirmais solis ceļā uz pārmaiņām ir izpratne, bet mēs arī zinām, ka svarīgi ir rīkoties.
  Ja kaut kas ir darīts noteiktā veidā ilgu laiku, tas nebūt nenozīmē, ka tā tam ir jābūt. Patiesībā daudzos gadījumos tradīcijas ir arhaiskas. Ferratum uzskata, ka tradīcijas ir jāpārbauda un jālauž. Mēs sakām “Veco prom, jauno šurp! Ir pienācis laiks pārmaiņām.”
  Šogad Ferratum Starptautisko sieviešu dienu atzīmēja ne tikai dalot puķes, bet arī izveidojot īpašu caurspīdīgu sienu rosīgajā Tallinas vēsturiskajā centrā. Allaž aizņemtajiem pilsētas biroju darbiniekiem, dodoties uz darbu, un pilsētas viesiem, ejot ziemīgā rīta pastaigā, nācās izvēlēties un pieņemt lēmumu – meklēt citu ceļu vai mesties uz vienu roku ar citiem un ņemt rokās āmuru, lai izsistos caur sienu.
  Tāpat Ferratum esošās klientes saņēma arī pastkarti, kurā tika attēloti vecmodīgi stereotipi par dzimumu. Uz ziedu motīviem rotātās rozā pastkartes bija ierasti Sieviešu dienā lietoti teksti, kas pastkartes saņēmēju provocē kartīti saplēst. Pēc pastkartes saplēšanas parādījās cita vēsts, kas sveica pastkartes saņēmēju ar paražu laušanu.
  Ferratum mērķis ir lauzt lietu ierasto gaitu. Kurš piedalās? #PlayYourPart.
  Ar Ferratum īpašo Sieviešu dienas kampaņu var iepazīties šeit: https://www.ferratum.lv/lv/sieviesu-diena
  Ar caurspīdīgās sienas aktivitāti Tallinā var iepazīties šeit:
  VIDEO: https://youtu.be/_0gMUSP-o9o
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/BBB81DD4-156C-4B69-A764-727AD8F11698/

  Bet kā tad vīrieši?!

  Šonedēļ norisināsies solidaritātes gājiens, lai atgādinātu, ka Latvijā jārunā par sieviešu tiesībām, jārisina ar dzimumu līdztiesību saistītie jautājumi, kā arī jāveido drošāka, iekļaujošāka un iespējās līdzvērtīgāka vide sievietēm, aģentūru LETA informēja gājiena rīkotāju pārstāve Džemma Sudraba. Solidaritātes gājiena rīkotāji pārliecināti, ka 8.marts ir diena, kad visai sabiedrībai kopumā vajadzētu domāt par to, kā padarīt Latvijas sabiedrību līdztiesīgāku. “Tā vietā, lai izrādītu atzinību “daiļajam dzimumam” ar ziediem un šokolādi, parādīsim sievietēm un sabiedrībai kopumā, ka katra sieviete pelnījusi būt līdzvērtīga, pilntiesīga un līdztiesīga sabiedrības locekle, kuras drošība un labklājība mums ir svarīga,” aicina pasākuma rīkotāji. Tvitera lietotāju vidū izskan pārmetums, ka, runājot par dzimumu līdztiesību, netiek pieminēta pret vīriešiem veiktā vardarbība.

  Kino kritiķe Alise Zariņa aicina piedalīties gājienā.
  alise zarina @phronemophobe
  8. martā Sieviešu solidaritātes gājiens. No rīta. Agri. Lai vērstu uzmanību uz vardarbību pret sievietēm. Kāpēc tieši pret sievietēm? Vienreiz gadā. Vienu dienu. Parunāt tieši un tikai par sievietēm. Pat ne runāt. Draudzīgi pastaigāties. Aicināti visi. https://www.facebook.com/events/650512905339372/?active_tab=about ; http://pbs.twimg.com/media/DXczt1uWkAEOkV8.jpg
  Sun Mar 04 14:16:55 +0000 2018

  Žurnālists Iļja Poļakovs neizprot pasākuma norises vietas izvēli.
  Iļja Poļakovs @Ilja_Polakovs
  @phronemophobe @bankovskis Ko jums pie Saeimas darīt? Deputāti ir tie sitēji? Ejiet pa Maskavas ielu! Ejiet Zolitūdē, Purvciemā, Imantā! Sabiedrībā nevajadzētu valdīt uzskatam, ka sišana ir kaut kripatiņu sliktāka rīcība par aizvainojošiem vārdiem. Un nevajadzētu ražot melus, ka W sistas biežāk par M.
  Sun Mar 04 15:13:03 +0000 2018

  Vēsturnieks Viktors Dāboliņš norāda iemeslu, kāpēc pasākumu neapmeklēs.
  Viktors Dabolins @TheVektors
  @phronemophobe ja jūs kādreiz runāsiet par sieviešu vadarbību pret vīriešiem (tādas sievietes laikam sauc par stiprām sievietēm), tad es labprāt pastaigāšos jūsu kompānijā.
  Sun Mar 04 22:05:55 +0000 2018

  Tvitera lietotāja Eva Mārtruža uzskata, ka nepieciešams ievērot dzimumu vienlīdzību.
  Eva Martuza @eva53228400
  Visi piedzimsts kaili – vienādi kaili. Gan sievietes, gan vīrieši. Arī vardarbības pretiniekiem ir vienādas iespējas runāt gan par sievietēm, gan vīriešiem visos forumos. Un cik vīriešu, jaunu zēnu ir cietuši no vardarbības? Ja vienlīdzība, tad lai dzīvo vienlīdzīgas iespējas.
  Tue Mar 06 10:30:42 +0000 2018

  Dzimumu diskrimināciju izklaides jomā pamanījis bloga “Cehs.lv” autors Toms Lūsis.
  Toms Lūsis @LusisToms
  Ieraugot pasākumu aprakstos “Uzstājas tikai sievietes”, iedomājos, kāds tracis tiktu sacelts, ja kāds uzdrošinātos organizēt pasākumu, kura reklamēšanai izmantotu tekstu “Uzstājas tikai vīrieši”. Dzimumu diskriminācija, gluži kā rasisms, darbojas tikai vienā virzienā.
  Tue Mar 06 09:03:56 +0000 2018

  Izskanējušos iebildumus pamanījusi sieviešu tiesību aktīviste Linda Curika.
  L.Curiha @curiha
  Kā paceļam jautājumu par vardarbību pret sievietēm, visi pēkšņi atceras, cik ļoti viņas patiesībā satrauc vardarbība pret vīriešiem. Žēl tikai, ka darīt gan neviens no šiem kliedzējiem neko negrib. Taisat dienas/diennakts centrus, atbalsta grupas- atbalstīsim jūs!
  Mon Mar 05 15:14:29 +0000 2018
  L.Curiha @curiha
  Kad mēs novembrī runājam par prostatas vēzi un vīriešu veselību, neesmu dzirdējusi ‘BET KĀ TAD SIEVIETES, VIŅĀM ARĪ VĒZIS!’. Līdzko paceļas vardarbības pret sievieti jautājums, vienmēr dzirdu ‘BET KĀ TAD VĪRIEŠI?’
  Mon Mar 05 12:43:46 +0000 2018

  Sociālantropologs Klāvs Sedlenieks norāda uz statistiku.
  Klāvs Sedlenieks @klavsse
  @curiha Sava taisnība tur ir, jo vīrieši kopumā no vardarbības cieš vairāk
  Mon Mar 05 13:41:08 +0000 2018

  Tvitera lietotājs Jānis Circenis precizē teikto.
  Jānis Circenis @serioussam909
  @klavsse @curiha Jā, un vardarbības veicēji pārsvarā ir CITI vīrieši.
  Mon Mar 05 16:21:14 +0000 2018

  Parīzes Politisko studiju institūta pasniedzēja Una Bergmane rosina cilvēkus būt politiski aktīvākiem.
  Una Bergmane @UnaBergmane
  Tautieti/tautiete, kad Tev, uzzinot ka citi tautieši protestē pret X, gribās mesties pie datora un nikni rakstīt “Bet kāpēc jūs neprotestējat pret Y?” mirkli apstājies un padomā. Varbūt tieši Tu esi tas/tā, kuram jācīnās par Y? Varbūt ne citiem par visu, bet arī Tev par kaut ko.
  Tue Mar 06 09:16:35 +0000 2018
  Una Bergmane @UnaBergmane
  Ja kāds cīnās ar vardarbību pret sievietēm, neprasi kāpēc viņš/viņa nerūpējās arī par vīriešiem. Dari Tu kaut ko, lai sabiedrība pievērstu uzmanību varadrbībai pret vīriešiem. Ja kāds palīdz bēgļiem neprasi kāpēc viņš/viņa nepalīdz bērnu namiem. Palīdzi bērnu namiem pats/pati.
  Tue Mar 06 09:22:08 +0000 2018
  …Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/8520eabc-bae7-4bb8-86f5-8dbad7abf2b7

  Par tulpēm un vienādu atalgojumu

  Tvitera lietotāji iegrimuši gadskārtējā diskusijā par 8.marta svinēšanu. 8.marts daudzviet pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā sieviešu diena. Šīs dienas būtība ir aktualizēt sieviešu cīņu par vienlīdzīgām tiesībām un iespējām. Starptautiskās Sieviešu dienas pirmsākumi meklējami 1857.gada 8.martā, kad tekstila rūpnīcas strādnieces Ņujorkā, ASV, devās protesta gājienā, vēršoties pret zemajām algām un smagajiem darba apstākļiem. Kamēr daļa nolēmuši svētkus neatzīmēt, jo saista to ar PSRS laiku tradīciju, citi tviterlietotāji norāda uz esošajām nepilnībām dzimumu līdztiesības jautājumā.

  Tvitera lietotājs Jegureijs atklāj savu nostāju pret 8.martu.
  Jegureijs
  @jegurejs
  @elitaveidemane @ainaronkuls PSRS svētki. Cienot vēsturi šos svētkus nesvinu. Ziedus dāvinu citas dienās, nekādu problēmu
  Thu Mar 08 07:02:42 +0000 2018

  Ar vēstures faktiem viņu iepazīstina publiciste Elita Veidemane.
  Elita Veidemane
  @elitaveidemane
  @jegurejs @ainaronkuls PSRS tos pārņēma no ASV, kur 19.gadsimta vidū bija šo svētku pirmsākums. ja cienāt vēsturi, tad tā vispirms jāiepazīst. 🙂 un noteikti šajā dienā nevienai nedāviniet ziedus, nevienai!!!
  Thu Mar 08 07:05:54 +0000 2018

  Jegureijs norāda asociācijas ar 8.martu.
  Jegureijs
  @jegurejs
  @elitaveidemane @ainaronkuls Es to izdarīju vakar, un darīšu rīt. Vēl 8.marts man asociējas ar dienu, kad vīrieši saņem drosmi un beidzot uzdāvina ziedus, principā šī būtu jādēvē par vīriešu saņemšanos dienu
  Thu Mar 08 07:18:37 +0000 2018

  Pret 8.martu esošā nostāja samulsinājusi ierēdni Aigu Aizpurieti.
  AigaAizpurieteBalode
  @aiga_balode
  @ZiemasEzis Jā, man jau arī likās dīvaini, ka vairs vispār nevar puķes sagaidīt no pretējā dzimuma 🙂 14.febr. nevar, jo sveši svētki ne mūsu, 8.martā arī, protams, nevar. Kad es, lūdzu, drīkstu gribēt tulpes? 🙂
  Wed Mar 07 21:45:00 +0000 2018

  Sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Lejiņa aicina apvienot ziedu dāvināšanu ar sarunām par dzimumu līdztiesību.
  Dagnija Lejiņa 🦄
  @DagnijaLejina
  Noklausīta saruna – “Dāvināt tulpes? Nedāvināt? Varbūt dabūšu pa muti?” -sveiciens vispārējā apmulsuma svētkos. Aicinu dāvināt ziedus gan šodien, gan visas citas dienas un izmantot šodienu par iemeslu sarunai – vai manā darbā sievietēm un vīriešiem ir līdzvērtīgs atalgojums 💐 #8 https://pbs.twimg.com/tweet_video_thumb/DXvstkIW4AE8PWE.jpg
  Thu Mar 08 06:15:21 +0000 2018

  Par pareizajām prioritātēm spriež tvitera lietotāja Astra Meklere.
  Astra Meklere
  @Astra_M
  Kāpēc man #8marts Latvijā man liekas smieklīgs? Sāksim no LR Saeima: Stambulas konvencija, “olšūnu” likums, arī Kopdzīves likums – varbūt vispirms šos un pēc tam savas noļukušās tulpes?
  Thu Mar 08 06:26:25 +0000 2018

  Pretrunas nesaskata žurnāla “Annas psiholoģija” galvenā redaktore Anna Peipiņa.
  Anna Peipina
  @annapeipina
  Skaisti ziedi neizslēdz līdztiesību.
  Thu Mar 08 08:13:30 +0000 2018

  Uzņēmējs Kristiāns Purviņš atklāj savu viedokli par Starptautiskās sieviešu dienas nozīmi.
  Kristiāns Purviņš
  @KristianPurvin
  Nespēju izturēt to degradēto ziedu psihozi. Kārtējais postpadomju mantojums- puķes, šokolāde un viss. Aicinu nosēsties ar sievām, bērniem, kolēģiem, draugiem un aprunāt galveno- sieviešu lomu sabiedrībā! Kas jāmaina, kas ir labi, kā radīt drošību utt. Esmu cita paaudze!
  Thu Mar 08 07:12:22 +0000 2018

  Viedokli izsaka arī partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs Juris Pūce.
  Juris Pūce
  @pucej
  @KristianPurvin Es domāju, ka pretruna ir tad, ja dāvina ziedus un domā, ka ar to visas sieviešu tiesību lietas ir atrisinātas. Ja nedomā un rīkojas, tad ziedi ir ziedi – kaut kas tāds, kas iepriecina.
  Thu Mar 08 07:59:33 +0000 2018

  Valsts pārvaldē strādājošā Ilze Salna dalās savos šīsdienas novērojumos.
  Ilze Salna
  @IlzeSalna
  Ir kaut kas sirsnīgs un jauks tajos lielajos, ikdienā nopietnajos kungos, kas šodien, priecīgi kā tādi pusaugu puikas, lavās pa kāpnēm, aiz muguras slēpjot tulpju pušķus, un savstarpēji saķiķinās! #8marts
  Thu Mar 08 06:52:00 +0000 2018

  Savukārt Ilze Balode pieņem, ka ir labāks veids, kā tērēt ziediem paredzēto naudu.
  Ilze Balode
  @idzis
  Tad jau labāk tos dažus eiro šodien noziedojiet kādai dzīvnieku patversmei. #8Marts
  Thu Mar 08 07:15:06 +0000 2018
  …Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/e12ec56d-4ee0-466f-8f7f-d10d0a6b433d/