AM: Regulāri tiek izplatīti negatīvi vēstījumi ar mērķi mazināt uzticību Latvijā izvietotajiem sabiedroto spēkiem

  0
  519

  Rīga, 26.dec., LETA. Reaģējot uz pastiprinātu NATO klātbūtni Latvijā, regulāri tiek izplatīti negatīvi vēstījumi, lai mazinātu uzticību NATO un sabiedroto spēku karavīriem, aģentūrai LETA pastāstīja Aizsardzības ministrijā (AM).
  AM skaidroja, ka vēstījumi tiek izplatīti, manipulējot ar daļēji reāliem un daļēji izdomātiem faktiem un mēģinot ietekmēt sabiedrību.
  Ministrijā arī uzsvēra, ka “mūsdienu informācijas karā galvenais uzsvars ir nevis uz faktiem, bet emocijām. Ja izdodas izraisīt sabiedrībā spēcīgas emocijas – bailes vai dusmas – raksts, komentārs vai audiovizuālais materiāls ir savu uzdevumu izpildījis, pat ja tajā paustie fakti nav pareizi.”
  AM arī uzsvēra, ka NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri regulāri iesaistās dažādos sabiedriskos pasākumos un labdarības projektos. Tostarp decembrī viņi viesojās Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, lai Ziemassvētkos sveiktu bērnus, sarūpējot viņiem gan dāvanas, gan sniedzot muzikālu priekšnesumu: http://www.protesti.lv/viss-karam-nevis-latvijas-tautai-karmer-latvijas-berni-gaida-garum-garas-rindas-nato-karaviri-sturma-ienem-bernu-slimnica-labakas-vietas-dzivokliem-karaviriem-luznava-aizsardzibas-ministrija-atvele/
  Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.
  Kaujas grupu veido vairāk nekā 1000 karavīru.
  NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/DDA95E06-25C2-49F5-B5F1-9158EA635A04/

  FOTO avots: http://www.protesti.lv/viss-karam-nevis-latvijas-tautai-karmer-latvijas-berni-gaida-garum-garas-rindas-nato-karaviri-sturma-ienem-bernu-slimnica-labakas-vietas-dzivokliem-karaviriem-luznava-aizsardzibas-ministrija-atvele/