Apcietināts „Ogres namsaimnieka” direktors. Izkrāpti 90 961 eiro, aizturētas 11 personas. Ogres novada pašvaldībai “Ogres namsaimniekā” jau pavasarī tika ieteikts veikt auditu. Viens no “Ogres namsaimnieka” lietā aizturētajiem atbrīvots pret 30 000 eiro drošības naudu

  0
  1414

  Ogrē kratīšanas, apcietināts „Ogres namsaimnieka” direktors

  Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki šonedēļ ir veikuši virkni kratīšanu Ogrē, tostarp arī Ogres pašvaldības kapitālsabiedrības Ogres namsaimnieks telpās. Kopā tikušas aizturētas vienpadsmit personas, kam ir piemēroti dažādi drošības līdzekļi, – daļa no aizturētajiem ir atbrīvoti pret drošības naudu, savukārt trešdien, 25.oktobrī tiesa ir piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu Ogres namsaimnieka direktoram Aigaram Briedim. Ir vēl divi citi apcietinātie, kuru personības pagaidām nav zināmas.
  Kā zināms Pietiek, Briedis tiek turēts aizdomās par noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 177. panta trešajā daļā – „krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, vai ja tā izdarīta, iegūstot narkotiskās, psihotropās, stipri iedarbīgās, indīgās vai radioaktīvās vielas, sprāgstvielas, šaujamieročus vai munīciju”. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gits Siviņš ir apliecinājis, ka Ogres namsaimnieka direktors apcietināts, savukārt plašākus komentārus nav sniedzis.
  Pēdējā laikā Egīla Helmaņa (attēlā) vadītās Ogres novada pašvaldības iestāžu darbībai pastiprinātu uzmanību ir pievērsušas vairākas tiesībsargājošās iestādes. Tostarp ir tikušas pārbaudītas, iespējams, pretlikumīgas darbībām Ogres Basketbola skolā (OBS), kur ne bez OBS direktores Ilgas Neimanes ziņas, iespējams, pat ar viņas līdzdalību trenere Māra Šūtele regulāri no vecākiem iekasējusi naudu par dalību turnīros un citās OBS aktivitātēs.
  Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, pamatojoties uz Teritorijas attīstības plānošanas likuma 27.panta pirmās daļas noteikumiem, ir apstrīdēti Ogres novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr.8/2017, kas pieņemti Ogres novada domes ārkārtas sēdē šā gada 13.jūlijā.
  Šo saistošo noteikumu grafiskajā daļā cita starpā paredzēta Parka ielas posma no Pļavas ielas līdz Upes prospektam likvidācija – tiek likvidētas gan ielas sarkanās līnijas, gan funkcionālais zonējums – ielas teritorija. Šāds lokālplānojuma risinājums ir klajā pretrunā ar Administratīvās apgabaltiesas lēmumiem, kas saistīti ar Iritas Kārkliņas un Sergeja Grekova prasības izskatīšanu pret Ogres novada domi saistībā ar detālplānojuma realizāciju vairākiem zemesgabaliem.
  Tā vietā, lai ļautu privātpersonām realizēt spēkā esošu detālplānojumu, Ogres novada pašvaldības domes amatpersonas ir mēģinājušas sabotēt tiesas sprieduma izpildi, ar augstāka līmeņa plānošanas dokumentu juridiski likvidējot ielas posmu, par kura izbūves tiesībām tiesa ir pieņēmusi lēmumu.
  Tiesa, neviena no šīm lietām nevarētu būt par pamatu Ogrē notikušajām kratīšanām un aizturēšanām. Savukārt jau pēc Pietiek sniegtās informācijas Valsts policijas publiskotās ziņas liecina, ka runa ir par Ogres namsaimniekam piederoša 90 961 eiro izkrāpšanu, – šī nauda pārskaitīta uz mahinācijās iesaistītu personu kontiem. Saistībā ar šiem faktiem veiktas kopumā 15 kratīšanas.
  …Info avots: http://m.pietiek.com/raksti/ogre_kratisanas,_apcietinats_ogres_namsaimnieka_direktors

  Ogrē no pašvaldības uzņēmuma izkrāpti teju 91 tūkstotis eiro; otrdien aizturētas 11 personas

  Aizdomās par naudas līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā no Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres Namsaimnieks”, otrdien, 24.oktobrī, Valsts policija aizturēja 11 personas, tajā skaitā arī trīs vadoša līmeņa pašvaldības uzņēmuma darbiniekus. Personas tiek turētas aizdomās par pašvaldības uzņēmumam piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90961,74 eiro apmērā un iespējamu tā legalizēšanu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.
  Sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde guva informāciju par iespējamu naudas izkrāpšanu kādā Ogres pašvaldības uzņēmumā. Veicot izmeklēšanas darbības, Valsts policija noskaidroja, ka visticamāk izkrāptie naudas līdzekļi, tiek legalizēti, tos pārskaitot uz trešo personu bankas kontiem.
  Turpinot pirmstiesas izmeklēšanu, Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki veica 15 sankcionētas kratīšanas vairākās adresēs Rīgas reģionā, kuru laikā izdevās gūt vairākus priekšmetus ar iespējamu pierādījumu nozīmi – dažādus dokumentus, informācijas datu nesējus, zīmogus, skaidras naudas līdzekļus, kā arī divus ieročus. Zīmīgi, ka aizturēšanas laikā divas personas centās iznīcināt kādu datu informācijas nesēju, kā arī daļēji izdzēsa informāciju no datora. Lai atgūtu šo informāciju, notikuma vietā nekavējoties tika piesaistīts Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes eksperts, kurš šo informāciju atguva.
  Minētās izmeklēšanas laikā, otrdien Valsts policija aizturēja 11 personas, no kurām trīs ir pašvaldības uzņēmuma vadoša līmeņa darbinieki. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu, vakar, trīs no aizdomās turētajām personām – 1979., 1974. un 1978.gadā dzimušiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Pārējām astoņām personām pašlaik piemērots statuss – persona pret kuru uzsākts kriminālprocess. Šobrīd pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.
  Par minēto nodarījumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Tāpat uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziedzīgu nodarījumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
  …Info avots:
  http://www.leta.lv/press_releases/396F9F40-ACD9-4933-BC09-425CA3A8ABD7/

  Policija atklājusi vērienīgu krāpšanu “Ogres namsaimniekā” un aizturējusi 11 personas

  Rīga/Daugavpils, 26.okt., LETA. Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizdomās par Ogres novada pašvaldības aģentūrai “Ogres namsaimnieks” piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90 961 eiro apmērā aizturējusi 11 personas, tajā skaitā arī trīs vadoša līmeņa pašvaldības uzņēmuma darbiniekus, aģentūru LETA informēja VP.
  Sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu policija ieguva informāciju par iespējamu naudas izkrāpšanu pašvaldības uzņēmumā. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidroja, ka, visticamāk, izkrāptie naudas līdzekļi tiek legalizēti, tos pārskaitot uz trešo personu bankas kontiem.
  Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki veica 15 kratīšanas vairākās adresēs Rīgas reģionā, kuru laikā izdevās iegūt vairākus priekšmetus ar iespējamu pierādījumu nozīmi – dažādus dokumentus, informācijas datu nesējus, zīmogus, skaidras naudas līdzekļus, kā arī divus ieročus.
  Aizturēšanas laikā divas personas centās iznīcināt kādu datu informācijas nesēju, kā arī daļēji izdzēsa informāciju no datora. Lai atgūtu šo informāciju, tika piesaistīts Kriminālistikas pārvaldes eksperts, kurš šo informāciju atguva.
  Minētās izmeklēšanas laikā otrdien policija kopumā aizturējusi 11 personas, no kurām trīs ir pašvaldības uzņēmuma vadoša līmeņa darbinieki. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu vakar trīs no aizdomās turētajām personām – 1979., 1974. un 1978.gadā dzimušiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Pārējām astoņām personām pašlaik piemērots statuss – persona pret kuru sākts kriminālprocess.
  Policijā sākts kriminālprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa. Tāpat sākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa.
  Ogres novada pašvaldības aģentūrā “Ogres namsaimnieks” minēto informāciju aģentūrai LETA nekomentēja.
  Savukārt Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) minēto informāciju aģentūrai LETA nedz noliedza, nedz apstiprināja, sakot, ka viņa rīcībā pagaidām nav oficiālas informācijas no tiesībsargājošajām iestādēm par “Ogres namsaimniekā” notikušo.
  “Ogres namsaimnieka” direktors pagaidām atrodoties atvaļinājumā un darbā viņam vajadzētu iznākt nākam pirmdien, tad arī varētu kļūt vairāk zināms par notikušo.
  Pašvaldības vadītājs pieļāva, ka kratīšana uzņēmumā varētu būt veikta par darbībām ūdens saimniecības jomā, kas bijušas pavasarī. Par kādām tieši darbībām ir runa, Helmanis neprecizēja.
  “Ogres namsaimnieka” direktors ir Aigars Briedis. Aģentūra pārvalda Ogres novada pašvaldības nekustamo īpašumu – daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas un citus īpašumus. Tāpat tā pārvalda centralizētās siltumapgādes, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas, organizē komunālos pakalpojumus, sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, nodrošina mežu, parku un apstādījumu apsaimniekošanu un pašvaldības ielu uzturēšanu.
  Aģentūras struktūrvienība “Neptūns” nodrošina peldbaseina un saunas pakalpojumus, organizē veselības veicināšanas un profilakses pasākumus, tai skaitā iedzīvotāju informēšanu, konsultācijas, izglītošanu, personisko iemaņu attīstīšanu, dzīvesveida un kaitīgu paradumu maiņas veicināšanu visās vecuma grupās.
  Šī nav pirmā reize, kad ar Ogres pašvaldību saistītu iestāžu darbinieki nokļuvuši tiesībsargājošo iestāžu aizdomu lokā. Tā šopavasar prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā Ogres bērnudārza “Riekstiņš” amatpersona un pieci darbinieki apsūdzēti par fiktīvu nodarbināšanu. Pieci Ogres vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes darbinieki veica fiktīvi nodarbināto personu pienākumus, saņēma viņu vietā naudu, kā arī viltoja dokumentus, parakstoties fiktīvo darbinieku vārdā.
  Kriminālprocesā par cietušo atzīta Ogres novada pašvaldība.
  Savukārt Helmanis apsūdzēts par izspiešanu un pirmā instance viņam piespriedusi 38 000 eiro sodu. Spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Helmani 2009.gadā aizturēja saistībā ar lietu, kas ierosināta par mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kompromitējošs sižets. Vienlaikus aizturēts arī tā brīža Ogres televīzijas īpašnieks Artūrs Robežnieks.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133C9125-03EE-B844-CC90-162D485EDC20/

  Pašvaldība varētu lemt par “Ogres namsaimnieka” auditu un apsvert tā reorganizāciju

  Rīga, 26.okt., LETA. Ogres novada dome nākamās nedēļas sākumā plāno organizēt ārkārtas sēdi, lai pārrunātu situāciju ar pašvaldības aģentūru “Ogres namsaimnieks” un lemt par audita veikšanu uzņēmumā vai apsvērt tā reorganizāciju, aģentūrai LETA sacīja domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK).
  Helmanis apgalvoja, ka viņam arvien nav oficiālās informācijas par notikušo “Ogres namsaimniekā” un iespējamām aizturētām personām.
  Helmanis turpina pieļaut, ka policijas aizdomas varētu būt saistītas ar notikumiem, kas risinājušies gada sākumu vai iepriekšējā gadā, proti, iespējams, notikušas kādas darbības, kas būtu jāvērtē kontekstā ar krimināllikuma normām. Nekādus sīkākus komentārus Helmanis nesniedza.
  Viņš norādīja, ka pirmdien vai otrdien tiks sasaukta domes ārkārtas sēde, kurā varētu lemt par auditoru piesaisti vai revīziju “Ogres namsaimniekā”. Tāpat varētu apsvērt “Ogres namsaimnieka” reorganizāciju, piebilda Helmanis.
  Kā ziņots, Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizdomās par Ogres novada pašvaldības aģentūrai “Ogres namsaimnieks” piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90 961 eiro apmērā aizturējusi 11 personas, tajā skaitā arī trīs vadoša līmeņa pašvaldības uzņēmuma darbiniekus.
  Sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu policija ieguvusi informāciju par iespējamu naudas izkrāpšanu pašvaldības uzņēmumā. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidroja, ka, visticamāk, izkrāptie naudas līdzekļi tiek legalizēti, tos pārskaitot uz trešo personu bankas kontiem.
  Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka starp aizturētajām personām varētu būt aģentūras vadītājs Aigars Briedis un Inženiertīklu pārvaldes vadītājs Vjačeslavs Paramonovs.
  Aģentūrai LETA neizdevās sazināties ar Paramonovu, jo viņam ir izslēgts telefons.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/F116F291-36FC-4DC4-AFF8-11716F26EA81/

  “Ogres namsaimnieka” krāpšanas lietā starp aizturētajiem varētu būt aģentūras vadītājs Briedis un kādas pārvaldes vadītājs Paramonovs

  Rīga, 26.okt., LETA. Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” krāpšanas lietā starp aizturētajiem varētu būt aģentūras vadītājs Aigars Briedis un Inženiertīklu pārvaldes vadītājs Vjačeslavs Paramonovs, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
  Aģentūrai LETA neizdevās sazināties ar Paramonovu, jo viņam ir izslēgts telefons.
  Jau ziņots, ka Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizdomās par Ogres novada pašvaldības aģentūrai “Ogres namsaimnieks” piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90 961 eiro apmērā aizturējusi 11 personas, tajā skaitā arī trīs vadoša līmeņa pašvaldības uzņēmuma darbiniekus, aģentūru LETA informēja VP.
  Sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu policija ieguva informāciju par iespējamu naudas izkrāpšanu pašvaldības uzņēmumā. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidroja, ka, visticamāk, izkrāptie naudas līdzekļi tiek legalizēti, tos pārskaitot uz trešo personu bankas kontiem.
  Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki veica 15 kratīšanas vairākās adresēs Rīgas reģionā, kuru laikā izdevās iegūt vairākus priekšmetus ar iespējamu pierādījumu nozīmi – dažādus dokumentus, informācijas datu nesējus, zīmogus, skaidras naudas līdzekļus, kā arī divus ieročus.
  Aizturēšanas laikā divas personas centās iznīcināt kādu datu informācijas nesēju, kā arī daļēji izdzēsa informāciju no datora. Lai atgūtu šo informāciju, tika piesaistīts Kriminālistikas pārvaldes eksperts, kurš šo informāciju atguva.
  Minētās izmeklēšanas laikā otrdien policija kopumā aizturējusi 11 personas, no kurām trīs ir pašvaldības uzņēmuma vadoša līmeņa darbinieki. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu vakar trīs no aizdomās turētajām personām – 1979., 1974. un 1978.gadā dzimušiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Pārējām astoņām personām pašlaik piemērots statuss – persona pret kuru sākts kriminālprocess.
  Policijā sākts kriminālprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa. Tāpat sākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa.
  Ogres novada pašvaldības aģentūrā “Ogres namsaimnieks” minēto informāciju aģentūrai LETA nekomentēja.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/47D61355-AFA0-4527-96FE-5916AB1B2C3C/

  Ogres novada pašvaldībai tās aģentūrā “Ogres namsaimnieks” jau pavasarī ieteikts veikt auditu

  Valmiera, 27.okt., LETA. Ekonomikas policija Ogres novada pašvaldībai jau pavasarī bija ieteikusi veikt auditu pašvaldības aģentūrā “Ogres namsaimnieks”, taču pašvaldība to nav paveikusi, aģentūrai LETA pauda pašvaldības deputāts Edvīns Bartkevičs (Ogres novadam).
  Pavasarī pašvaldības deputāti no saraksta “Ogres novadam” vērsās Ekonomikas policijā ar iesniegumu par iespējamiem pārkāpumiem pašvaldības aģentūrā “Ogres namsaimnieks”, aģentūru LETA informēja pašvaldības deputāts Jānis Latišs (Ogres novadam).
  Iesniegumā deputāti norādījuši uz to, ka, veicot māju apsaimniekošanu, uzņēmums veic pierakstījumus. Piemēram, izremontējot ēkai 2 kvadrātmetrus, rēķins tiek piestādīts par 10 kvadrātmetriem. Tāpat arī par darba stundām un materiāliem, un aģentūras darba spēks tikmēr nodarbināts privātajos objektos, stāsta Latišs un norāda, ka toreiz policija to nav varējusi pierādīt.
  Taču Ekonomikas policija jau tad ieteikusi veikt auditu pašvaldības aģentūrā, taču tālāk par runāšanu lietas nav tikušas, saka Bartkevičs, kurš arī pieļāva, ka aģentūrā varētu būt izkrāpta vēl lielāka summa nekā tā, par ko sākta izmeklēšana. Viņaprāt, kriminālprocesā par 90 961 eiro izkrāpšanu varētu būt pielietotas līdzīgas darbības kā tās, par kurām deputāts rakstīja iesniegumu Ekonomikas policijai.
  Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) norādīja, ka pārkāpumi veikti saistībā ar pavasarī un vasarā īstenotajiem ūdenssaimniecības pakalpojumiem, tomēr neprecizēja ne veiktos darbus, ne pārkāpumus. Viņš atzīmēja, ka aģentūrai bija aizdomīgi darījumu partneri. Arī tos priekšsēdētājs neprecizēja, norādot uz to, ka pašvaldībai nav oficiālas informācijas un tā veiks revīziju, lai noskaidrotu, kas noticis.
  Helmanis jau iepriekš informēja, ka nākamās nedēļas sākumā sasauks domes ārkārtas sēdi, lai pārrunātu situāciju pašvaldības aģentūrā “Ogres namsaimnieks” un lemtu par audita veikšanu uzņēmumā vai apsvērtu tā reorganizāciju.
  Aģentūras LETA aptaujātie deputāti atbalstīja audita veikšanu. Lielākā daļa uzskata, ka lemt par uzņēmuma reorganizāciju ir pāragri un šis jautājums ir kārtīgi jāapsver.
  Latišs atbalsta audita veikšanu uzņēmumā, jo tas varētu parādīt iespējamos pārkāpumus un nesakritības uzņēmumā, taču nepiekrīt idejai reorganizēt pašvaldības aģentūru, jo tas varētu nozīmēt vairāku nelielu uzņēmumu izveidi un sadārdzināt sadzīves pakalpojumus. Tāpat pastāvot risks, ka kāds no pašvaldības uzņēmumiem varētu nonākt privātās rokās.
  Par reorganizācijas ideju skeptisks ir arī Bartkevičs, minot, ka vadošos amatos varētu tikt ielikti līdzīgi personāži un iedzīvotāju apkrāpšana varētu tikai turpināties.
  Latišs pauda kritiku arī par to, ka vadībai, pieņemot darbā Briedi, bija zināms, ka viņam ir kriminālpārkāpumi par mantas izsaimniekošanu.
  Kā ziņots, VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizdomās par Ogres novada pašvaldības aģentūrai “Ogres namsaimnieks” piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90 961 eiro apmērā aizturējusi 11 personas, tajā skaitā arī trīs vadoša līmeņa pašvaldības uzņēmuma darbiniekus.
  Sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu policija ieguvusi informāciju par iespējamu naudas izkrāpšanu pašvaldības uzņēmumā. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidroja, ka, visticamāk, izkrāptie naudas līdzekļi tiek legalizēti, tos pārskaitot uz trešo personu bankas kontiem.
  Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka starp aizturētajām personām varētu būt aģentūras vadītājs Aigars Briedis un Inženiertīklu pārvaldes vadītājs Vjačeslavs Paramonovs.
  Aģentūrai LETA neizdevās sazināties ar Paramonovu, jo viņam ir izslēgts telefons.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133C9130-EA4A-6AFF-8BB5-223F24C02377/

  Dome uz laiku atstādina “Ogres namsaimnieka” direktoru Briedi

  Valmiera, 27.okt., LETA. Ogres novada dome piektdien ārkārtas sēdē lēmusi uz trim mēnešiem atstādināt pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” direktoru Aigaru Briedis, kurš, iespējams, ir aizturēts lietā par naudas līdzekļu izkrāpšanu no aģentūras.
  Domē norādīja, ka trīs mēnešu atstādināšanas laiks noteikts, balstoties ar Briedi noslēgtajā darba līgumā. Pēc trim mēnešiem Briedim būšot jāsniedz domei paskaidrojumi, lai tā varētu tālāk lemt par pašvaldības aģentūras vadību.
  Uz šo laiku par direktora pienākumu izpildītāju iecelts bijušais SIA “Ikšķiles māja” Siltumapgādes un apsaimniekošanas dienesta vadītājs Kaspars Grīnbergs.
  Opozīcijas deputāts Jānis Latišs (“Ogres novadam”) sēdē vaicāja, kādēļ direktora pienākumu izpildītājs nav izraudzīts no pašas aģentūras vidus, uz ko domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) atbildēja, ka uzņēmumam noderētu skats no malas, ko var piedāvāt Grīnbergs.
  Stāstot par sevi deputātiem, Grīnbergs norādīja, ka pirms trim gadiem pieteicies “Ogres namsaimnieka” direktora amatam, taču no tā attiecies zinātnisko projektu dēļ. Grīnbergam ir doktora grāds inženierzinātnēs.
  Kā ziņots, Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizdomās par “Ogres namsaimniekam” piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90 961 eiro apmērā aizturējusi 11 personas, tajā skaitā arī trīs vadoša līmeņa pašvaldības uzņēmuma darbiniekus. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidroja, ka, visticamāk, izkrāptie naudas līdzekļi tiek legalizēti, tos pārskaitot uz trešo personu bankas kontiem.
  Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka starp aizturētajām personām varētu būt aģentūras vadītājs Briedis un Inženiertīklu pārvaldes vadītājs Vjačeslavs Paramonovs.
  Aģentūrai LETA neizdevās sazināties ar Paramonovu, jo viņam ir izslēgts telefons.
  Ogres novada domes priekšsēdētājs Helmanis aģentūrai LETA norādīja, ka pārkāpumi saistīti ar pavasarī un vasarā īstenotajiem ūdenssaimniecības pakalpojumiem, tomēr neprecizēja ne veiktos darbus, ne pārkāpumus. Viņš atzīmēja, ka aģentūrai bija aizdomīgi darījumu partneri. Arī tos priekšsēdētājs neprecizēja, norādot uz to, ka pašvaldībai nav oficiālas informācijas un tā veiks revīziju, lai noskaidrotu, kas noticis.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133C913D-4775-0AE5-BE55-974CE361D66C/

  Domes priekšsēdētājs: “Ogres namsaimnieka” direktors Briedis atstādināts par neatrašanos darba vietā

  Rīga, 28.okt., LETA. Ogres pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” direktors Aigars Briedis pašlaik no amata atstādināts, jo nav bijis savā darba vietā, kad tas vajadzīgs, aģentūrai LETA sacīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK).
  Briedim it kā esot atvaļinājums, teica Helmanis, piebilstot, ka nu jau atstādinātajam “Ogres namsaimnieka” direktoram būtu jāierodas darba vietā pirmdien, 30.oktobrī.
  Jautāts, vai Briedis varētu būt apcietināto personu vidū lietā, kas saistīta ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieku veiktajām kratīšanām, Helmanis teica, ka ne viņa, ne Ogres novada domes rīcībā neesot šādas informācijas. Tāpat šo informāciju nav ne apstiprinājusi, ne noliegusi policija.
  “Oficiālas informācija par iespējamo Brieža atrašanos apcietinājumā mums nav. Arī policija nav to ne apstiprinājusi, ne noliegusi. Zinām tik daudz, cik medijos ir izskanējusi informācija,” norādīja Helmanis.
  Viņš atzīmēja, ka par “Ogres namsaimnieka” direktora pienākumu izpildītāju ieceltā Kaspara Grīnberga galvenais uzdevums ir normalizēt situāciju uzņēmumā.
  “Aģentūra “Ogres namsaimnieks” ir liels uzņēmums, kas nodrošina pakalpojumus lielai daļai Ogres iedzīvotāju. Tāpēc tas nedrīkstēja palikt bez vadītāja. Grīnberga kunga galvenais uzdevums ir normalizēt situāciju uzņēmumā, veicot nepieciešamās darbības, lai to īstenotu. Būtiski ir arī saprast, kas un kā tieši noticis “Ogres namsaimniekā”,” uzsvēra Helmanis.
  Kā ziņots, Ogres novada dome 27.oktobrī ārkārtas sēdē lēma uz trim mēnešiem atstādināt pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” direktoru Briedi, kurš, iespējams, ir aizturēts lietā par naudas līdzekļu izkrāpšanu no aģentūras.
  Domē norādīja, ka trīs mēnešu atstādināšanas laiks noteikts, balstoties ar Briedi noslēgtajā darba līgumā. Pēc trim mēnešiem Briedim būšot jāsniedz domei paskaidrojumi, lai tā varētu tālāk lemt par pašvaldības aģentūras vadību.
  Uz šo laiku par direktora pienākumu izpildītāju iecelts bijušais SIA “Ikšķiles māja” Siltumapgādes un apsaimniekošanas dienesta vadītājs Grīnbergs.
  Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizdomās par “Ogres namsaimniekam” piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90 961 eiro apmērā aizturējusi 11 personas, tajā skaitā arī trīs vadoša līmeņa pašvaldības uzņēmuma darbiniekus. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidroja, ka, visticamāk, izkrāptie naudas līdzekļi tiek legalizēti, tos pārskaitot uz trešo personu bankas kontiem.
  Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka starp aizturētajām personām varētu būt aģentūras vadītājs Briedis un Inženiertīklu pārvaldes vadītājs Vjačeslavs Paramonovs.
  Tiesa, viens no aģentūras “Ogres namsaimnieks” lietā aizturētajiem ir atbrīvots pret 30 000 eiro drošības naudu, tomēr policijā aģentūrai LETA nekomentēja, kas ir atbrīvotā persona.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133C9145-44AE-2C7D-A377-6F0462D5BF17/

  Viens no “Ogres namsaimnieka” lietā aizturētajiem atbrīvots pret 30 000 eiro drošības naudu

  Rīga, 27.okt., LETA. Viens no aģentūras “Ogres namsaimnieks” lietā aizturētajiem ir atbrīvots pret 30 000 eiro drošības naudu, “TV3 ziņām” pavēstīja Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bauska.
  Tomēr Valsts policijā aģentūrai LETA nekomentēja, kas ir atbrīvotā persona.
  Jau ziņots, ka VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizdomās par Ogres novada pašvaldības aģentūrai “Ogres namsaimnieks” piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90 961 eiro apmērā aizturējusi 11 personas, tajā skaitā arī trīs vadoša līmeņa pašvaldības uzņēmuma darbiniekus, aģentūru LETA informēja VP.
  Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka starp aizturētajām personām varētu būt aģentūras vadītājs Aigars Briedis un Inženiertīklu pārvaldes vadītājs Vjačeslavs Paramonovs.
  Sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu policija ieguva informāciju par iespējamu naudas izkrāpšanu pašvaldības uzņēmumā. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidroja, ka, visticamāk, izkrāptie naudas līdzekļi tiek legalizēti, tos pārskaitot uz trešo personu bankas kontiem.
  Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki veica 15 kratīšanas vairākās adresēs Rīgas reģionā, kuru laikā izdevās iegūt vairākus priekšmetus ar iespējamu pierādījumu nozīmi – dažādus dokumentus, informācijas datu nesējus, zīmogus, skaidras naudas līdzekļus, kā arī divus ieročus.
  Aizturēšanas laikā divas personas centās iznīcināt kādu datu informācijas nesēju, kā arī daļēji izdzēsa informāciju no datora. Lai atgūtu šo informāciju, tika piesaistīts Kriminālistikas pārvaldes eksperts, kurš šo informāciju atguva.
  Minētās izmeklēšanas laikā otrdien policija kopumā aizturējusi 11 personas, no kurām trīs ir pašvaldības uzņēmuma vadoša līmeņa darbinieki. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu vakar trīs no aizdomās turētajām personām – 1979., 1974. un 1978.gadā dzimušiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Pārējām astoņām personām pašlaik piemērots statuss – persona pret kuru sākts kriminālprocess.
  Policijā sākts kriminālprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa. Tāpat sākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/8EEE980B-9F00-41CA-A7A1-D097FA921C32/