“Audi” darbinieku streiks Ungārijā licis apturēt daļu ražošanas arī Vācijā

  0
  181

  Bukareste, 28.janv., LETA–DPA. Vācijas autobūves uzņēmuma “Audi” rūpnīcai Ingolštatē pirmdien nācies apturēt daļu ražošanu, ņemot vērā darbinieku streiku Ungārijas rūpnīcā, kas piegādā rezerves daļas.
  Uzņēmuma preses pārstāvis norāda, ka aptuveni 10 000 darbinieku “Audi A3”, “A4”, “A5” un “Q2” ražošanas līnijās Ingolštates rūpnīcā pirmdien un otrdien nebūs darba.
  Pagaidām nav arī skaidrs, vai būs iespējams ražošanu atjaunot ierastajā režīmā trešdien.
  Jau ziņots, ka vairāk nekā 4000 “Audi” darbinieku Ungārijā ceturtdien sāka vienas nedēļas streiku, tādējādi cenšoties pieprasīt atalgojuma palielināšanu.
  “Audi” rietumu pilsētas Ģēras rūpnīcā nodarbina aptuveni 13 000 cilvēku, un rūpnīcas lielākā arodbiedrība AHFSZ paziņojusi, ka streiks ilgs no ceturtdienas līdz 31.janvārim.
  AHFSZ norāda, ka streika laikā pārrunas ar uzņēmuma vadību turpināsies, taču streiks varētu tikt arī pagarināts, ja netiks panākta vienošanās.
  Sarunas par atalgojumu 2019.gadā sākās pērn septembrī, darbiniekiem vēloties panākt 18% palielinājumu. AHFSZ skaidro, ka uzņēmuma “Mercedes-Benz” darbinieki Kečkemētas rūpnīcā centrālajā Ungārijā saņēmuši atalgojuma paaugstinājumu par 22% bez nepieciešamības rīkot streiku.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/13413B0E-88B3-9EFC-CB3B-CF971B6F3AE3/

  FOTO un info avots: https://hungarytoday.hu/wage-talks-ongoing-at-audi-hungaria-during-strike/