Augstākās tiesa skatīs lietu par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusa zaudēšanas brīdi

  0
  908

  Rīga, 15.febr., LETA. Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments šodien skatīs lietu par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusa zaudēšanas brīdī, aģentūru LETA informēja AT pārstāve Baiba Kataja.
  Lietā ir jāizšķir jautājums, no kura brīža mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs zaudē mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu, ja nav izpildīts kāds no likumā noteiktajiem šāda uzņēmuma kritērijiem, bet deklarē šādu neatbilstību, tikai vēlāk, iesniedzot nodokļu deklarācijas precizējumus.
  Pieteicēja 2013.gada decembrī iesniedza 2012.gada 4.ceturkšņa deklarācijas precizējumus, no kurām bija redzams, ka pieteicējas darbinieka ienākums pārsniedz likumā pieļauto. Valsts ieņēmumu dienests noteica, ka pieteicēja zaudē mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu ar 2014.gada 1.janvāri. Pieteicējas ieskatā, tai šis statuss jāzaudē jau ar 2013.gada 1.janvāra.
  Lietā ir strīds par to, kā piemērot Mikrouzņēmumu nodokļa likuma normu, kas paredz, ka šādā gadījumā mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statuss tiek zaudēts ar nākamo taksācijas periodu. Administratīvā apgabaltiesa pieteikumu noraidījusi, bet pieteicēja iesniegusi kasācijas sūdzību, uzskatot, ka apgabaltiesa tiesību normu interpretējusi nepareizi.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/118FB690-B992-438B-BFEF-A2D89DB452BC/