Bezbikšu sapnīši tuvojas Eiropai

  0
  822

  Tirgus un socioloģisko pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati uzrāda, ka 2016. gada vidū “visu sapņu apmierināšanai” iedzīvotājiem Latvijā ik mēnesi būtu nepieciešami 3316 eiro. Lai arī šogad fiksētais rezultāts ir augstākais mērījumu veikšanas vēsturē, tomēr tas joprojām liecina par sapņu pieticību. Ņemot vērā cilvēku ienākumus turīgākajās Eiropas Savienības (ES) valstīs, 3316 eiro ir tāds “bezbikšu sapnītis”, kas cita starpā varētu liecināt, ka cilvēki Latvijā joprojām necer savas dzīves laikā sasniegt īsti eiropeisku dzīves līmeni, tāpēc “labāk pat nesapņot”. Tiesa gan, “sapņu summas” palielināšanās netieši uzrāda, ka ambīcijas aug visai strauji, bet tas ļauj cerēt, ka samazinās arī sabiedrības “pacietības robeža”.
  2000. gadā, kad sākti “sapņu naudas” mērījumi, tika konstatēta pieticīgākā ikmēneša naudas summa savu sapņu apmierināšanai – togad iedzīvotājiem mēnesī vajadzēja 1164 eiro.
  Kopš 2000. gada iedzīvotājiem ik mēnesi nepieciešamās naudas apjoms sapņu īstenošanai kāpis, savukārt, iestājoties ekonomiskajai krīzei, pēc 2008. gada šī summa ik gadu rukusi, līdz 2012. gadā sasniedza 1930 eiro. Pēdējo piecu gadu laikā “sapņu” summa ir strauji augusi, šogad sasniedzot 3316 eiro.
  Bet, kas zin, varbūt cilvēkiem vienkārši sāk atbrīvoties fantāzija.
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/bezbiksu-sapnisi-tuvojas-eiropai
  eiropas-pateretaju-sapnis