Bezdarbniece kļūst par VID parādnieci: Ierēdņi noklusējuši svarīgu informāciju!

  0
  1254

  Vēstule no tiesu izpildītāja Alisei ir kā auksta ūdens šalts. Jauniete tiek vainota, ka nelikumīgi saņēmusi bezdarbnieka pabalstu par diviem mēnešiem pagājušā gada pavasarī par kopējo summu 306 eiro, bet tagad jāmaksā gandrīz uz pusi vairāk, par skarbo situāciju skaidro “Bez Tabu”.
  Jaunajai sievietei jau ir bloķēti gan bankas konti, gan sabojāta kredītvēsture.
  Izrādās, ka Alise pagājušā gada martā un aprīlī esot saņēmusi bezdarbnieka pabalstu, kas viņai neesot pienācies, jo marta sākumā nodibinājusi savu SIA un Valsts ieņēmumu dienestā reģistrējusies kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja. Kaut nav bijis nekādu ienākumu, tik un tā automātiski skaitījusies kā darba ņēmēja, un tas nozīmē, nekādi pabalsti nepienākas.
  Alise lūdza VID darbiniecei konsultāciju, vai mainīsies bezdarbnieka statuss, ja būs mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja. Ierēdne paziņoja, ka nekas nemainīsies bezdarbnieka statusā tik ilgi, līdz uzņēmumā nebūs ienākumu. Kad būs ienākumi, jāziņo Nodarbinātības valsts aģentūrai un bezdarbnieka statusu zaudēs.
  Sekojot Valsts ieņēmumu dienesta darbinieces norādījumiem, tiklīdz maija sākumā bijuši pirmie ienākumi pāris dienu laikā ziņojusi Nodarbinātības valsts aģentūrai un statusu zaudējusi.
  “Pārbaudot mūsu datu bāzi esam konsttējuši, ka persona atbilstoši un laicīgi informējusi aģentūru par izmaiņām,” skaidro aģentūrā.
  Tas bijis par vēlu, un Alise paliek pie sava, vainīgi Valsts ieņēmumu dienesta ierēdņi, kas viņai nav paskaidrojuši, ka vajadzējis paziņot nevis tikai, kad ir ienākumi, bet, kad reģistrējusies kā mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja. Kā mainās statuss, vajadzējis vaicāt Nodarbinātības valsts aģentūrai, bet par pašu pabalstu – Valsts sociālās apdrošināšanas dienestam.
  “Man ir jābūt tam gudrajam cilvēkam, kam visu jāzina, vai jūs, pie kā es griežos? Viņu vainas dēļ man tagad sanāk uztraukties par tādām lietām, ko man nevajdzētu uztraukties,” ar asarām acīs izsakās Alise.
  VID darbiniece skaidro, ka, visticamāk, informācija tika pasniegta pareizi. Noskaidrot patiesību par to, kā norisinājās šī konsultācija, nevar noskaidrot.
  Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra gan izsūtījusi Alisei paziņojumu, ka radusies pabalsta pārmaksa jau oktobrī un vien februārī parāda piedziņu uzsākusi tiesu izpildītāja. Līdz tam varējusi lēmumu apstrīdēt.
  Alise apgalvo, ka ierēdņiem esot izsūtījusi vēstules ar iesniegumu, kurā izklāstījusi situāciju, savukārt dienesti noliedz, ka vēstules būtu saņēmuši.
  Tagad Alisei nekas cits neatliek, kā maksāt vien ragā gandrīz ar visiem soda procentiem.
  …Info avots: http://nozagts.focus.lv/news/bezdarbniece-klust-par-vid-paradnieci-ieredni-noklusejusi-svarigu-informaciju?11269