Centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus ar politaģitācijas lapeles “Ir” palīdzību

  0
  812

  Bijušā politiķa Ainara Šlesera sarunas viesnīcā “Rīdzene” attiecībā uz Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”) izdevumā “Ir” esot atspoguļotas sagrozītā formā, savā paziņojumā masu medijiem apgalvoja Lembergs.
  “Sarunu forma un saturs, cik tas attiecas uz mani, ir apzināti, melīgi sagrozīts, tai skaitā izdaiļots ar spēcīgiem palīgvārdiem,” norādīja Ventspils mērs.
  Lembergs arī atgādināja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un prokuratūra septiņus gadus esot meklējuši viņa dalību Rīgas Tirdzniecības ostā un lidsabiedrībā “AirBaltic”: “Neatrada, jo nav iespējams atrast to, kas nav.”
  Politiķis norāda, ka vienīgais, kas attiecībā uz šīm sarunām, ir norādīts patiesi, tas ka viņš Latvijā un ārpus tās pazīstot vairāk nekā 1000 cilvēku un ir ticies ar vairāk nekā 10 000.
  Tostarp viņš pazīstot Šleseru, politiķus – Solvitu Āboltiņu, Ģirtu Valdi Kristovski, bijušo Valsts prezidentu Valdi Zatleru un citus.
  Kā ziņots, viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133C7834-94CD-5CB7-5C4A-69E454839418/

  Aivars Lembergs

  Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

  Jau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera “Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls “Ir”.
  Šai sakarā – tiem, kam šī tēma interesē, varu informēt par sekojošo:
  1) sarunu forma un saturs, cik tas attiecas uz mani, ir apzināti, melīgi sagrozīts, tai skaitā izdaiļots ar spēcīgiem palīgvārdiem;
  2) KNAB un Prokuratūra septiņus gadus meklēja manu dalību Rīgas Tirdzniecības ostā – neatrada, lidsabiedrībā “AirBaltic” – neatrada, jo nav iespējams atrast to, kas nav;
  3) mēs esot sastādījuši 2010.gadā jauno valdību ar “Saskaņas” dalību – tikai nezin kāpēc valdību sastādīja ZZS kopā ar “Vienotību”.
  Vienlaicīgi sarunās, ja tādas ir bijušas, vienīgais, kas norādīts patiesi, ka es Latvijā un ārpus tās pazīstu vairāk kā 1000 cilvēku un esmu ticies ar vairāk kā 10`000. Tai skaitā es pazinu un pazīstu Aināru Šleseru, Solvitu Āboltiņu, Ģirtu Valdi Kristovski, Valdi Zatleru un daudzus, daudzus, daudzus citus. Ja kādam nav slinkums – viņš no tā var izdarīt jebkuru, visplānprātīgāko secinājumu, jebkuru iespējamo fantāzijas lidojumu, kuru es nevaru regulēt un netaisos mēģināt to darīt.
  Pēc šīs kampaņas ļoti labi izgaismojas, kuri bija “oligarhu lietas” pasūtītāji un izpildītāji. Politiskais farss “oligarhu lieta” piedzīvoja kaunpilnu fiasko. Ar šo kampaņu tiek mēģināts glābt no negoda un pazemojuma gan “oligarhu lietas” pasūtītājus no partijas “Vienotība”, gan izpildītājus – nu jau jaunizceptos politiķus Strīķi, Jurašu u.c. Pasūtītāju vieta ir politikas mēslainē, turpat nokļūs arī izpildītāji – jaunizceptie politiķi.
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/66EE362D-44AB-4454-9E50-1F4B16D72E23/

  Vējonis: Oligarhu sarunas veicina sabiedrības neuzticību politiķiem

  Ja šādas sarunas, kā oligarhu sarunas notiek, tas vēlreiz pierāda, ka sabiedrības neuzticība politiķiem pieaug, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
  Viņš norādīja, ka no ētiskā aspekta publiskotajās oligarhu sarunās dzirdētais nav pieņemams, tomēr tiesībsargājošās institūcijas ir veikušas sarunu analīzi, kuras pamatā arī pieņēmušas lēmumus par konkrētām lietām.
  “Ir jārunā, vai tajās institūcijās, kas nodarbojas ar šādu sarunu atšifrēšanu un konkrētu darījumu pierādīšanu, ir pietiekama kapacitāte. Šīs sarunas vēlreiz apliecina, ka valdībai plānojot nākamo gadu budžetus, tiesībsargājošajām iestādēm ir jāmeklē papildus finansējums, lai varētu stiprināt šo iestāžu un izmeklēšanas kapacitāti,” teica Vējonis.
  Tikmēr premjers uzsvēra, ka no savas puses darīs visu, lai Latvijā šādas jautājumu risināšanas metodes nebūtu pieņemamas, kā arī norādīja uz valdības šī brīža darbu un arī nākotnes plāniem tiesībsargājošo orgānu stiprināšanā. Viņš arī piekrita Vējonim, ka sarunu analīze ir tiesībsargājošo institūciju pārziņā.
  “Kas attiecas uz šo sarunu satura jautājumiem, tie ir tiesībsargājošo orgānu rīcības ziņā un emocijas noteikti nav labākais padomdevējs, lai kādu sodītu vai liktu aiz restēm. Acīmredzot, nav citu iespēju, kā uz viņu slēdzieniem paļauties,” piebilda Kučinskis.
  Kā ziņots, viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/43028915-8189-4833-AE08-2564E0748B61/

  Lembergs: “Rīdzenes” sarunu forma un saturs attiecībā uz mani ir sagrozīti

  Bijušā politiķa Ainara Šlesera sarunas viesnīcā “Rīdzene” attiecībā uz Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”) izdevumā “Ir” esot atspoguļotas sagrozītā formā, savā paziņojumā masu medijiem apgalvo Lembergs. “Sarunu forma un saturs, cik tas attiecas uz mani, ir apzināti, melīgi sagrozīts, tai skaitā izdaiļots ar spēcīgiem palīgvārdiem,” norādīja Ventspils mērs. Lembergs arī atgādināja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un prokuratūra septiņus gadus esot meklējuši viņa dalību Rīgas Tirdzniecības ostā un lidsabiedrībā “AirBaltic”: “Neatrada, jo nav iespējams atrast to, kas nav.” Lemberga teiktais gan nepārliecina tvitera lietotājus.

  Žurnālists Arnis Krauze manījis, ka Lembergs nenoliedz, ka šādas sarunas notikušas.
  Arnis Krauze
  @arniskrauze
  Sagrozītas, izdaiļotas. Bet svarīgākais, ka Lembergs nenoliedz sarunu faktu un saturu kopumā. twitter.com/delfilv/status…
  Tue Jun 27 12:47:28 +0000 2017

  Arī Jānim Novickim šķiet būtiski, ka Lembergs nenoliedz faktu, ka šādas sarunas notikušas.
  Janis Novickis
  @JanisNovickis1
  @DelfiLV Lupīznis. Labi, bet bija un ar to viss pateikts.
  Tue Jun 27 12:34:13 +0000 2017

  Jurists Kristaps Kretainis cer, ka politiķis centīsies pierādīt savu nevainību.
  Kristaps Kretainis
  @Kristap_s
  Ja oligarhu sarunas esot “sagrozītas un izdaiļotas”, tad lai ceļ prasību tiesā. Lembergs jau parasti ir nasks uz tiesāšanos. 🙂
  Tue Jun 27 13:02:23 +0000 2017
  …Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/79d39ae6-687c-4a97-8fa8-e2303cf8b8fd

  Sagrozītie pierādījumi

  Tvitera lietotāji turpina apspriest tā dēvēto oligarhu sarunu lietu. Pēc sarunu publicēšanas izdevumā “Ir”, Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) otrdien paziņojumā masu medijiem pauda viedokli, ka sarunas esot atspoguļotas sagrozītā formā. “Sarunu forma un saturs, cik tas attiecas uz mani, ir apzināti, melīgi sagrozīts, tai skaitā izdaiļots ar spēcīgiem palīgvārdiem,” norādīja Ventspils mērs. Kā ziņots, viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā, taču nepietiekamu pierādījumu trūkuma dēļ kriminālprocess tika izbeigts. Daļa tvitera lietotāju uzskata, ka Lembergs klaji melo, jo ierakstītās sarunas uzskata par drošticamām. Turpretī citiem pilnīgai pārliecībai trūkst sarunu oriģināls, nevis sarunu ieraksts, ko ierunājuši citi cilvēki.

  Žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele komentē Lemberga sūdzības.
  Nellija Ločmele @NellijaL
  Lembergs melo. Viņš ir teicis ik vārdu, kas publicēts Rīdzenes sarunās. Šonedēļ IR turpinājums par oligarhu medijiem aivarslembergs.lv/al/2017/06/27/…
  Tue Jun 27 17:52:30 +0000 2017

  Teiktajam piekrīt Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins (VL-TB/LNNK).
  Eriks Zarahovics @originalLNO
  @NellijaL Varējāt neteikt, tas pat ezim skaidrs.
  Tue Jun 27 20:15:03 +0000 2017

  Gleznotāja Ilze Jaunberga apbrīno žurnāla “Ir” galvenās redaktores drosmi.
  Ilze Jaunberga @IlzeJaunberga
  Baigā akna tomēr Nellijai @NellijaL, respect! Apbrīnojami
  Tue Jun 27 18:18:04 +0000 2017

  Uz sarunu autentiskumu atsaucas Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa- Egnere (V).
  Inese Lībiņa-Egnere @ineselibina
  Te audioieraksts, kas skaidri pierāda, ka visi personāži un sarunu saturs ir īsti! mob.ir.lv mob.irlv.lv/2017/6/22/audi…
  Wed Jun 28 05:58:38 +0000 2017

  Par Lemberga sūdzībām šaubās juriste Ilze Peipiņa.
  Ilze Peipiņa @ilz
  “Viss ir sagrozīts!! Es neko neatceros!! Tie ir meli!!” vs. audioieraksts twitter.com/ineselibina/st…
  Wed Jun 28 06:49:13 +0000 2017

  Savukārt uzņēmējam Ainaram Brūvelim nešķiet, ka var uzticēties aktieru ierunātajām sarunām.
  Χάρων @ainarsbr11
  @ineselibina @JolantaRubene Nav taisnība-tas taču nav oriģinālais audioieraksts, bet “iestudējums”- ielasa aktieri!… twitter.com/i/web/status/8…
  Wed Jun 28 06:05:11 +0000 2017
  Χάρων @ainarsbr11
  @edgarsj @ineselibina @JolantaRubene @irLV Īpaši nesekoju politiskiem “teātra uzvedumiem”, pat ja tie, iespējams ir… twitter.com/i/web/status/8…
  Wed Jun 28 07:18:25 +0000 2017

  Tvitera lietotājs Uģis Lazdiņš vēlētos noklausīties sarunu oriģinālu.
  Uģis Lazdiņš @ULazdins
  @ineselibina Nopietni? Ieskaņota izrāde, nevis īstais ieraksts. Vai tiešām īstos ierakstus arī nevar palaist? cc: @NellijaL
  Wed Jun 28 07:10:25 +0000 2017

  Psihoterapeits Viesturs Rudzītis bilst, ka nedzirdot sarunu oriģinālu, tiek atstāta vieta klausītāja interpretācijai.
  Viesturs Rudzītis @VRudzitis
  @NellijaL Vārdi tiek interpretēti. Un tad teicējam jātaisnojas par to, kas sadzirdēts, nevis teikts. Ziedojiet akla… twitter.com/i/web/status/8…
  Tue Jun 27 20:27:07 +0000 2017

  Ierēdne Ināra Rubene pieņem, kā varētu izpausties iepriekšminētā interpretācija.
  Ināra Rubene @InraRubene
  @VRudzitis @NellijaL Īstenībā jau Lembergs teica, Dievs palīdz, mēs sadzirdējām bļ… tagad nanagam jātaisnojas!
  Tue Jun 27 21:17:52 +0000 2017

  Vēsturnieks Gustavs Strenga ironizē par vainīgo.
  Gustavs Strenga @agnerts
  Lembergs:”Par kuru cilvēku tu vari, bļaģ, garantēt, ka viņš nebūs otrs Zatlers, nu, pasaki?” To rupjo vārdu noteikti sorosīti ir pielikuši.
  Tue Jun 27 16:08:01 +0000 2017
  …Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/249814ab-9284-4b9f-9ab9-dfe4674c9721