CVK lemj par I.Vilkastes un 2 nepilsoņu svītrošanu no socdemokrātu kustības “Par Neatkarīgu Latviju!” Rīgas vēlēšanu saraksta

  0
  1192

  Jānis Kuzins, VSDK “Par Neatkarīgu Latviju!” ģenerālsekretārs

  Centrālā vēlēšanu komisija šodien, 13.5.2017, lems par Ināras Vilkastes un 2 Latvijas Republikas nepilsoņu svītrošanu no VSDK “Par Neatkarīgu Latviju!” Rīgas vēlēšanu saraksta.
  Šodien 16.00 atklātā sēdē, Rīgā,Smilšu ielā 4 Centrālā vēlēšānu komisija lems par Ināras Vilkastes un Latvijas Republikas nepilsoņu Pāvela Suhlova un Aidina Askerova svītrošanu no Vislatvijas Sociāldemokrātu kustības “Par Neatkarīgu Latviju!” Rīgas kandidātu saraksta. VSDK “Par Neatkarīgu Latviju!” ģenerālsekretārs Jānis Kuzins saņemot līdzīgu lēmumu no Rīgas vēlēšanu komisijas, to apstrīdēja CVK.
  Ināra Vilkaste tika svītrota, jo nebija dzēsta sodāmība, bet nepilsoņiem Latvijā nav tiesības balotēties pašvaldību vēlēšanās, lai gan citās ES valstīs tas ir iespējams. “Inārai Vilkastei pēc mūsuprāt netaisnīgās lietas sodāmībai bija jādzēšas un viņa uzlikto naudas sodu samaksāja, bet Latvijas Republikas nepilsoņi 18 no 27 Eiropas Savienības valstīm deklarējot savu dzīves vietu un maksājot nodokļus var balotēties vēlēšanās, bet Latvijā – nē. Tas nav taisnīgi, saprotam, ka varam zaudēt un iziesim šo ceļu, ka arī tiesa atstās visu, kā ir. Mēs tad vērstīsimies Eiropas Cilvēktiesību tiesā par diskrimināciju, jo tāda dažāda attieksme pret saviem tautiešiem nav pieļaujama apstākļos, kad citās ES valstīs Latvijas Republikas nepilsoņiem piešķir vairāk politisko tiesību nekā Latvija!”, uzsver Jānis Kuzins.
  …Info avots: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1462082727175893&set=a.112555818795264.16117.100001225394405&type=3&theater ; http://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/97153/pasvaldibu-velesanas.-bezmaksas-prieksvelesanu-agitacij/ un video: https://www.youtube.com/watch?v=eXbKg9ZvngA

  Sodāmības dēļ Vilkastei liedz kandidēt pašvaldību vēlēšanās Rīgā

  Rīgas pašvaldības vēlēšanu komisija ir svītrojusi kriminālsodīto Ināru Vilkasti no kustības “Par neatkarīgu Latviju!” iesniegtā saraksta pašvaldību vēlēšanām galvaspilsētā.
  Kustība šo lēmumus pārsūdzējusi Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK), kas par to lems šodien plkst.16 komisijas telpās, aģentūru LETA informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
  Likums nosaka, ka uz pašvaldības domi nevar kandidēt personas, kuras ir sodītas par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, ja viņas nav reabilitētas, viņu sodāmība nav dzēsta vai noņemta.
  Pērn stājās spēkā spriedums tā dēvētajā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lietā, ar kuru Vilkastei tika piespriests 40 000 latu (56 914 eiro) naudas sods.
  CVK sēdē šodien tiks skatīts arī cits Rīgas pašvaldības vēlēšanu komisijas lēmums par nepilsoņu Pāvela Suhlova un Aidina Askerova svītrošanu no minētā kandidātu saraksta.
  “Par Neatkarīgu Latviju!” pārstāvis Jānis Kuzins paziņojumā medijiem apgalvo, ka Vilkaste viņai uzlikto naudas sodu ir samaksājusi un sodāmībai bija jādzēšas. Viņš arī pauž neapmierinātību, ka nepilsoņiem Latvijā nav tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās, jo, kā apgalvo kustības pārstāvis, vairākās citās Eiropas Savienības valstīs nepilsoņi varot kandidēt.
  Ja CVK atstās spēkā lēmumu par liegumu nepilsoņiem kandidēt vēlēšanās, Kuzins sola to apstrīdēt tiesā, lai zaudējuma gadījumā arī Latvijas tiesās varētu vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā. “Dažāda attieksme pret saviem tautiešiem nav pieļaujama, kad citas ES valstis Latvijas nepilsoņiem piešķir vairāk politisko tiesību nekā Latvija,” norāda kustības ģenerālsekretārs.
  “Par neatkarīgu Latviju!” saraksts ir reģistrēts pašvaldību vēlēšanām un tā līderi ir AS “Marika” valdes priekšsēdētājs un radio “Pik 100 FM” īpašnieks Juris Žuravļovs, ekonomikas maģistrs Einārs Graudiņš un fotogrāfs Edvīns Puķe.
  Pašvaldību vēlēšanas notiks jūnija pirmajā sestdienā.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/EB46FFCB-BD9E-481A-BA91-33CCD7309CFC/

  CVK atstāj spēkā lēmumu sodāmības dēļ Vilkastei liegt kandidēt pašvaldību vēlēšanās Rīgā

  Rīga, 13.maijs, LETA. Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien atstāja spēkā lēmumu no kustības “Par neatkarīgu Latviju!” iesniegtā saraksta pašvaldību vēlēšanām galvaspilsētā svītrot kriminālsodīto Ināru Vilkasti.
  Kā aģentūra LETA uzzināja komisijā, tā šodien atstāja spēkā Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumus, ar kuriem no “Par neatkarīgu Latviju!” kandidātu saraksta svītroti trīs kandidāti – Pāvels Suhlovs, Aidins Askerovs un Vilkaste.
  CVK, iepazīstoties ar lietas materiāliem un uzklausot iesaistītās puses, secināja, ka Suhlovs un Askerovs no kandidātu saraksta svītroti, pamatojoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegto informāciju, kas liecina, ka abiem kandidātiem nav ne Latvijas, ne citas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonības. Līdz ar to atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam šīs personas nevar pieteikt par deputātu kandidātiem pašvaldību vēlēšanās un viņi no kandidātu saraksta jāsvītro.
  Savukārt par sarakstā pieteikto deputātu kandidāti Vilkasti tika saņemta Iekšlietu ministrijas centra izziņa, ka kandidāte ir sodīta par smagu noziegumu un sodāmība nav dzēsta. Līdz ar to arī viņai atbilstoši minētā likuma noteikumiem nav tiesību kandidēt pašvaldību vēlēšanās.
  CVK lēmumu trīs darba dienu laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.
  Likums nosaka, ka uz pašvaldības domi nevar kandidēt personas, kuras ir sodītas par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, ja viņas nav reabilitētas, viņu sodāmība nav dzēsta vai noņemta.
  Pērn stājās spēkā spriedums tā dēvētajā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lietā, ar kuru Vilkastei tika piespriests 40 000 latu (56 914 eiro) naudas sods.
  “Par Neatkarīgu Latviju!” pārstāvis Jānis Kuzins paziņojumā medijiem iepriekš apgalvoja, ka Vilkaste viņai uzlikto naudas sodu ir samaksājusi un sodāmībai bija jādzēšas. Viņš arī pauda neapmierinātību, ka nepilsoņiem Latvijā nav tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās, jo, kā apgalvo kustības pārstāvis, vairākās citās Eiropas Savienības valstīs nepilsoņi varot kandidēt.
  Ja CVK atstās spēkā lēmumu par liegumu nepilsoņiem kandidēt vēlēšanās, Kuzins solīja to apstrīdēt tiesā, lai zaudējuma gadījumā arī Latvijas tiesās varētu vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā.
  “Par neatkarīgu Latviju!” saraksts ir reģistrēts pašvaldību vēlēšanām un tā līderi ir AS “Marika” valdes priekšsēdētājs un radio “Pik 100 FM” īpašnieks Juris Žuravļovs, ekonomikas maģistrs Einārs Graudiņš un fotogrāfs Edvīns Puķe.
  Pašvaldību vēlēšanas notiks jūnija pirmajā sestdienā.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/FE009935-02B6-4D2B-A17A-95D96609C214/