Dāsnās prēmijas KNAB un VID darbiniekiem – tā aiziet vairāk nekā 50 000 eiro!

  0
  1313

  Kaut gan lielākā daļa no “Latvijas avīzes” aptaujātajām valsts iestādēm atzinušas, ka decembrī prēmijas darbiniekiem nav izmaksājuši, tautas “mīlētākajās” iestādēs VID un KNAB piemaksas bijušas ievērojamas.

  KNAB prēmijās – vairāk nekā 20 tūkstoši eiro
  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) prēmijas tiek paredzētas “par pašaizliedzīgu vai drošsirdīgu rīcību, veicot amata pienākumus, kā arī par kāda nozieguma novēršanu vai atklāšanu, kas radījis vai varētu radīt būtisku kaitējumu”.
  KNAB prēmijas par papildu pienākumu veikšanu izmaksātas 14 darbiniekiem – kopumā 1010 eiro. Savukārt par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitātes piemaksu saņēmuši 112 biroja darbinieki – kopumā 20 773 eiro.

  VID trim cilvēkiem kopumā piešķir 29 tūkst. eiro
  Jau tika informēts, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) aizvadītā gada nogalē izmaksājis prēmijas trim Muitas policijas pārvaldes amatpersonām par profesionālu rīcību, kuras rezultātā 2016. gadā aprīlī tika atklāta liela daudzuma kokaīna kontrabanda. Šo amatpersonu darbību rezultātā tikai aizturētas vainīgās personas un izņemti 43 kilogrami kokaīna. Trim darbiniekiem izmaksāti 29 419 eiro. Citas prēmijas 2016. gadā nebija paredzētas.

  Deputātiem – prēmijas nepienākas
  Saeimā neesot prakses gadu nogalēs darbiniekiem izmaksāt gada prēmijas, piemaksas vai naudas balvas, un arī šogad nekas tāds neesot bijis. Savukārt, deputātiem likums vispār neparedz iespēju tikt pie prēmijām.

  VUGD dāsni apbalvo “ofisa rūķīšus”, nevis glābējus
  Ziņu aģentūra LETA vēsta, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš par papildu darbu saistībā ar pārrēķinātās darba samaksas kompensēšanas mehānismu piešķīris piemaksas vairāk nekā 30 VUGD darbiniekiem. Šie darbinieki gan nav ne glābēji, ne ugunsdzēsēji, bet gan VUGD centrālā biroja darbinieki no Finanšu plānu pārvaldes, Personāla pārvaldes, dokumentu aprites un pārvaldības nodaļas, juridiskās nodaļas, kā arī trīs VUGD priekšnieka vietnieki.
  Piemaksas darbiniekiem esot noteiktas līdz 20% apmērā no katra konkrētā darbinieka mēnešalgas, bet priekšnieka vietniekiem – līdz 15% lielu piemaksu par novembri un decembri saņems arī Āboliņa vietnieki. VUGD mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka vietniekiem vidējā mēnešalga ir 2222 eiro.
  Savukārt pa internetu sācis plaši ceļot Valsts kontroles sagatavotais materiāls par finanšu līdzekļu izlietojumu prēmijās un naudas balvās 2015. gadā. Šo materiālu savā “Twitter” nopublicējis arī Andrejs Elksniņš.

  …Info avots: http://nozagts.com/news/dasnas-premijas-knab-un-vid-darbiniekiem-%e2%80%93-ta-aiziet-vairak-neka-50-000-eiro?10126