Francijas ziemeļos dievkalpojums pārtop par ķīlnieku krīzi ar līķiem

  0
  757

  Divi nažiem bruņoti cilvēki saņēmuši vairākus ķīlniekus baznīcā pilsētā Senetjēna pie Rūvjē (Francija). Abi uzbrucēji ir aizturēti, vairāki ķīlnieki ievainoti.
  Divi nažiem bruņoti cilvēki saņēmuši vairākus ķīlniekus baznīcā pilsētā Senetjēna pie Rūvjē Normandijā, Francijas ziemeļos, ziņo Sputnik International.
  Sākotnējā informācija liecina, ka noziedznieki saņēmuši gūstā 4 līdz 6 cilvēkus. Incidenta vietā sapulcēti policijas papildspēki.
  Avīze Figaro ziņo, ka noziedznieki baznīcā iekļuvuši pa aizmugures durvīm. Trauksmi sacēlusi kāda mūķene, kurai izdevies bēgt no baznīcas. Ķīlnieku vidū bija priesteris, divas mūķenes un divi draudzes locekļi.
  Vēlāk kļuva zināms, ka abi uzbrucēji ir neitralizēti. Vairāki ķīlnieki ievainoti un nogādāti slimnīcā.
  Pašlaik Francijā izsludināts ārkārtas stāvoklis. Pērnā gada novembrī ieviestie ierobežojumi tika pagarināti pēc terorakta Nicā 14. jūlijā, kad zem kravas automašīnas riteņiem gāja bojā 84 cilvēki.
  …Info avots: http://sputniknewslv.com/world/20160726/2494082.html
  Francijas ziemeļos dievkalpojums pārtop par ķīlnieku krīzi ar līķiem. Vienā no Ruānas apkārtnes baznīcām Francijas ziemeļos otrdien notikusi ķīlnieku sagrābšana, taču Iekšlietu ministrija ziņo, ka abi bruņotie noziedznieki ir likvidēti.
  Vienlaikus tiek ziņots, ka nogalināts arī viens no ķīlniekiem, bet otrs guvis smagus ievainojumus.
  Šobrīd uz nozieguma vietu Sentetjēnduruvrē dodas Francijas prezidents Fransuā Olands un iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs.
  Laikraksts “Le Figaro”, atsaucoties uz policiju, vēsta, ka divi ar nažiem bruņoti vīrieši dievkalpojuma laikā par ķīlniekiem bija sagrābuši piecus cilvēkus, tostarp priesteri un divas mūķenes, kā arī divus dievlūdzējus.
  Kāds avots policijā aģentūrai AFP pavēstīja, ka nogalinātais esot priesteris, kuram uzbrucēji pārgriezuši rīkli.
  Uzbrucēju motīvi pagaidām nav zināmi, taču prokuratūra jau paziņojusi, ka izmeklēšana uzticēta pretterorisma izmeklēšanas tiesnešiem.
  …Info avots: http://www.leta.lv/home/important/5462DE60-542A-4444-B721-AFDCFC0F3928/
  drosibnieki