Dokumenti pierāda, ka Dzelzavas ielas koku ciršanas ierosinātāji tiešām ir „Lidl” ķēdes attīstītāji

  0
  917

  Kristīne Mihailova

  Publiski pieejamie dati atklāj, ka skandalozo koku izciršanas projektu Rīgā, Dzelzavas ielā 75b tiešām virza Lidl veikalu tīkla attīstītāji. Kompānija, slēpjoties aiz izkārtnes “lielveikals” un vietējās SIA Investīciju aģentūra, grasās ienākt Latvijas tirgū ar skandālu Purvciemā.
  Īpašuma un projekta attīstītājs Rīgā, Dzelzavas ielā 75b atbilstoši publiski pieejamai informācijai ir uzņēmums SIA Investīciju aģentūra, kuras 100% īpašnieks ir SIA Triaito Latvija (Triaito Latvija īpašnieks – SIA Rītava Holdings, kura īpašnieki ir Rafails Deifts ar 90.00002% un Arnolds Koņevņikovs ar 9,99998%).
  Savukārt Zemesgrāmatā atrodama informācija (atzīme izdarīta 07.12.2016), ka starp nekustamā īpašuma pārdevēju SIA Investīciju aģentūra un pircēju SIA MMS Property Solutions ir noslēgts nekustamā īpašuma pirkuma līguma notariālais akts par nekustamā īpašuma pārdošanu.
  SIA MMS Property Solutions 100% īpašnieks ir Vācijas uzņēmums CE-Beteiligungs GmbH, kas, balstoties uz publiski pieejamu informāciju, ir Lidl ķēdes attīstītājs gan Igaunijā, gan arī Lietuvā.
  Turklāt jau 2010. gadā mediji ziņoja, ka SIA Lidl Latvija vienīgais īpašnieks CE-Beteiligungs GmbH pieņēmis reorganizācijas lēmumu un darbība Latvijā tolaik tika pārtraukta.
  Attīstības stadija pašlaik: līdz 26. jūlijam notiek publiskā apspriešana par desmitiem koku izciršanu Dzelzavas ielā 75b, notiek aktīvi iedzīvotāju protesti pret zaļās zonas iznīcināšanu un veikala celtniecību blakus bērnudārzam.
  Rīgas Dome nezina, neizpauž vai arī slēpj, kāds tieši lielveikals tiks būvēts. Kāpēc vajadzīga šāda slepenība? Iespējams, atbilde ir meklējama daudzajās negatīvajās publikācijās par Lidl darba metodēm, kas radījis visai skandalozu slavu (izvairīšanās tirgot vietējo produkciju, problēmas ar produktu kvalitāti, pakaļdarinājumi, neeksistējošas fermas, izdomāti piegādātāji, narkotikas, kas atrastas banānu kravās, darbinieku izspiegošana). Iespējams, slepenība ir arī tāpēc, ka pirmais mēģinājums ienākt tirgū neizdevās un viņiem nācās aiziet no Latvijas.
  Ņemot vērā faktu, ka par koku ciršanu tika noklusēts līdz pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, tad šis draud izvērsties par politisku skandālu. Rīgas domes rīcība negatīvi atsaucas uz pašu elektorāta interesēm Purvciemā.
  Piebildīšu, ka vakar zīme par veikala celtniecību vispār bija no laukuma pazudusi! Tā atradās attālā pagalmā. Vai šādas Fantomasa cienīgas paslēpes ir pieklājīgs veids, kā rīkoties lielai kompānijai?
  Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova komentārs no Facebook: “Šodien kopā ar Mājokļu un vides komitejas vadītāju Vjačeslavu Stepaņenko meklējām risinājumus, lai saglabātu kokus šajā privātajā zemesgabalā. Strādāsim kopā ar projekta autoriem un būvniekiem. Domāju, ka kokus izdosies saglabāt. Tajā pašā laikā jāatzīmē, ka pats par sevi Lidl lielveikals nav sliktākais, ko var atvērt apkaimē. Vismaz cenas tur ir ļoti pieejamas. Taču kokus arī pieskatīsim.”
  …Info avots: http://www.pietiek.com/raksti/dokumenti_pierada,_ka_dzelzavas_ielas_koku_cirsanas_ierosinataji_tiesam_ir_lidl_kedes_attistitaji

  Sakustinās tirgu

  Tvitera lietotāji izsaka domas par ziņu, ka Latvijā drīzumā varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls “Lidl”. Kā ziņots, “LNT ziņas” jūlija beigās vēstīja, ka Latvijā drīzumā varētu ienākt “Lidl”, kas jau iegādājies zemes gabalu vairumtirdzniecības bāzes izbūvei. Faktu apliecinājis Latvijas Tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs. “”Lidl” ir spēris soli, lai ienāktu Latvijā. Ir nopirkts zemes gabals, kurā ir plānots uzbūvēt vairumtirdzniecības bāzi. Tā ir nepieciešama, lai varētu sākt operēt Latvijā,” viņš norāda. Tvitera lietotāju vidū nav vienprātības, citi gaida jauna veikala ienākšanu tirgū, tikmēr citi nobažījušies par sekām, ko radīs šīs izmaiņas.

  Paziņojums nepārsteidz juristu Voldemāru Burģi.
  voldemārs burģis @voldemars
  Šodag svinam 15 gadu jubileju apgalvojumam, ka “Latvijā drīzumā varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls “Lidl””.
  Zum Wohl!
  Wed Jul 26 20:37:24 +0000 2017

  Tviterlietotājs “Ledusauksts” nav apmierināts ar dzirdēto.
  Ledusauksts @ledusauksts
  Nepietiek ar mahimu un super neto, tagad mums arī lidl’s būs. Nu joptvai.
  Wed Jul 26 19:42:58 +0000 2017

  Arī “Agneška” nav īsti apmierināta ar uzņēmuma plāniem.
  Agneška @agnese_zee
  @ledusauksts un galvenais, ka to veikalu taisīs blakus manām mājām. tas nekas, ka man tur jau kādi četri veikali ir. 😀
  Wed Jul 26 19:45:17 +0000 2017

  Vīlies līdzcilvēkos ir projektu vadītājs Ģirts Birziņš.
  Ģirts Birziņš @nostradamusboy
  @Dzintris Latvieši vienkārši ir naiva idiotu tauta. Facebookā palasīju komentārus, ka cilvēki priecājas par LIDL ienākšanu Latvijā.
  Mon Jul 31 10:55:20 +0000 2017

  Tikmēr tviterotājs “Ābrahams Minkolns” norāda uz veikala zemajām cenām.
  Ābrahams Minkolns @MinkolnAbraham
  @nostradamusboy @Dzintris un gribi teikt, ka tas ir slikti? ja, piemēram, pienu var nopirkt par 40 centiem, ne eiro… twitter.com/i/web/status/8…
  Mon Jul 31 14:50:20 +0000 2017

  Par diskusijas dalībniekiem izsakās Daugavpils Universitātes pasniedzējs Dmitrijs Oļehnovičs.
  Dmitrijs Oļehnovičs @Olehnovics
  Prieks par tiem, kas iebilst pret LIDL ienākšanu Latvijā, jo viņi, visdrīzāk, iepērkas MC2
  Sun Jul 30 09:36:20 +0000 2017

  Savukārt digitālā mārketinga speciālists Jānis Polis pieņem, ka iebildumi pret veikalu beigsies līdz ar tā atklāšanu.
  Jānis Polis @JanisPolis
  Šodien iebilst, rīt stāvēs km garā rindā uz atklāšanu. 😀 Diez, LV ir bijis kāds būvprojekts, pret kuru iedzīvotāji… twitter.com/i/web/status/8…
  Thu Jul 27 08:50:54 +0000 2017

  Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars uzskata, ka veikalam būtu jāatbalsta vietējie ražotāji.
  Edgars Tavars @Edgars_T
  Par LIDL ienākšanu Latvijā:
  Ja šī mazumtirdzniecības ķēde apņemtos vairāk (kā RIMI un Maxima) tirgot Latvijas preces, tad viss ok, citādi ..
  Sun Jul 30 12:49:55 +0000 2017

  Tikmēr tvitera lietotājs Juris Zarinskis atbildību veļ uz valdības pleciem.
  Juris Zarinskis @J_Zarinsky
  @Edgars_T Nav bērnudārzs. Tirgos to, ko ir izdevīgi. Valstij jārada priekšnoteikumi, lai viet.raž.prod. b… twitter.com/i/web/status/8…
  Sun Jul 30 13:13:56 +0000 2017

  Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes loceklis Gatis Ābele vērš uzmanību, ka arī amatpersonas iesaistījušās diskusijā par veikala “Lidl” darbības uzsākšanu Latvijā.
  Gatis Ābele @GatisAbele
  Deputātu un citu politisko aktīvistu domas par 🇱🇻 pārtikas ražotāju interesēm saistībā ar @lidl veikalu plāniem ir ārkārtīgi cienījamas
  Thu Aug 03 06:23:21 +0000 2017
  Gatis Ābele @GatisAbele
  @lidl Jādara vairāk! Piemēram, pirmspensijas dienās jāiet uz #Supernetto un jākaunina cilvēki par ekonomiskā patrio… twitter.com/i/web/status/8…
  Thu Aug 03 06:28:19 +0000 2017
  …Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/9f819b01-ea59-4a7e-9849-715a4a54df53