Drošībnieki pārbauda informāciju par Jaunzēlandes šāvēja iespējamo viesošanos Latvijā. “Facebook” aizliegs baltā nacionālisma un separātisma atbalsta izpausmes

0
230

“Facebook” aizliegs baltā nacionālisma un separātisma atbalsta izpausmes

Vašingtona, 28.marts, LETA–DPA. Uzņēmums “Facebook” savās tīmekļa platformās, arī sociālajā tīklā “Instagram”, aizliegs baltā nacionālisma un separātisma atbalsta izpausmes, trešdien paziņoja uzņēmums, norādot, ka šīs koncepcijas ir “cieši saistītas” ar organizētiem naida grupējumiem.
Jaunās politikas īstenošana sāksies jaunnedēļ.
Uzņēmums jaunās politikas ieviešanu nesaistīja ar kādu konkrētu notikumu, tomēr tā izsludināta neilgi pēc Jaunzēlandes mošeju slaktiņiem, kurus sarīkoja baltais separātists.
Atsevišķas Jaunzēlandes slaktiņu epizodes tika straumētas tiešraidē sociālajā tīklā “Facebook”, un uzņēmums izpelnījās kritiku, ka slaktiņu video sociālajā tīklā nav dzēsti pietiekami operatīvi.
“Pēdējo trīs mēnešu laikā mūsu sarunās ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem un zinātniekiem, kas ir eksperti rasu attiecībās daudzviet pasaulē, gūts apstiprinājums, ka baltais nacionālisms un separātisms būtībā nevar tikt nodalīti no baltās rases pārākuma sludināšanas un organizētajiem naida grupējumiem,” teikts paziņojumā.
“Facebook” arī solīja, ka strādās pie tā, lai efektīvāk “atrastu un dzēstu naida izpausmes mūsu platformās”.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/B19DD3F0-7A6D-422A-8A36-994BFC36E25E/?fbclid=IwAR3vHb78yqWykcgblI8FXt4jcLzP_1t5CkYKcKErMDWRHsNsJEg1m1I-S5M

VDD pārbauda informāciju par Jaunzēlandes šāvēja iespējamo viesošanos Latvijā

Rīga, 1.apr., LETA. Valsts drošības dienests (VDD) pārbauda informāciju par Jaunzēlandē teroraktu sarīkojušā Austrālijas pilsoņa Brentona Taranta iespējamo viesošanos Latvijā, aģentūrai LETA apstiprināja VDD.
“VDD ir saņēmis informāciju par minētās personas iespējamu vizīti Latvijā. Pašlaik dienests veic šīs informācijas pārbaudi, tāpēc no plašākiem komentāriem pagaidām atturēsimies,” norādīja VDD.
Austrālijas pilsonis, labējais ekstrēmists Tarants 15.martā sarīkoja apšaudes divās mošejās Kraistčērčā, nogalinot 50 cilvēkus. Savu uzbrukumu viņš filmēja un pārraidīja sociālajā tīklā “Facebook”, izmantojot dzīvās straumēšanas pakalpojumu. Tarants pirms uzbrukuma publiskoja 74 lappušu garu manifestu.
Igaunijas portāls “postimees.ee” nesen vēstīja, ka Tarants pērn decembrī apmeklējis Igauniju un Latviju. Uzbrucējs arī pieminējis Igauniju savā manifestā.
Austrijas Iekšlietu ministrija un Igaunijas policija apliecinājušas, ka Tarants lidojis no Austrijas uz Igauniju 4.decembrī. Igaunijā vīrietis iznomājis automašīnu, ar kuru dienu vēlāk devies uz Latviju. Pēc divām dienām viņš atgriezies Igaunijā un tad atkal ar autobusu devies Latvijas virzienā.
“Postimees” rīcībā esošā informācija liecina, ka Tarants pavadījis Baltijā aptuveni nedēļu.
Medijos iepriekš arī izskanējis, ka Tarants divas dienas pirms uzbrukuma savā sociālajā tīklā “Facebook” kontā dalījies ar video par Dziesmu svētku svinēšanu Latvijā.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/812A2866-6108-48D2-BCD0-8A503F51911D/

Attēla avots: https://nra.lv/latvija/277065-iespejams-jaunzelandes-savejs-viesojies-latvija.htm