Duelis sācies: “KPV LV” līderis Kaimiņš pretēji Gobzemam neatbalsta ZZS dalību valdībā

0
151

“KPV LV” līderis Kaimiņš neatbalsta ZZS dalību valdībā

Rīga, 6.dec., LETA. Partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) neatbalsta Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) dalību valdībā, tādējādi iebilstot paša partijas biedra, premjera amatam nominētā Alda Gobzema piedāvātajam valdības modelim.
“Mans viedoklis ir tāds, ka Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”), manuprāt, ir Latvijas lielākā nelaime – es esmu to teicis daudzas reizes,” savu nostāju aģentūrai LETA pauda “KPV LV” līderis. Politiķa sirdsapziņa neļaujot iet koalīcijā ar ZZS veidojošo partiju “Latvijai un Ventspilij”.
Kaimiņš norādīja, ka tas ir viņa personīgais viedoklis, par ko viņš informējis “KPV LV” Saeimas frakciju. Viņš arī norādīja, ka par Gobzema piedāvāto ministru sadalījumu vēl būs nepieciešams balsojums “KPV LV” frakcijā.
Kaimiņš neredz problēmu izveidot četru partiju koalīciju ar “KPV LV”, Jauno konservatīvo partiju (JKP), Nacionālo apvienību “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (VL-TB/LNNK) un partiju apvienību “Jaunā Vienotība”. Politiķis norādīja, ka VL-TB/LNNK būtu jāatbalsta pieeja, ka labi strādās arī šo četru partiju modelis.
Vaicāts, vai Kaimiņa nostāja neliecina par šķelšanos “KPV LV”, politiķis atbildēja noraidoši. Viņš norādīja, ka frakcijā ir demokrātija un katram deputātam pašam būs jāpieņem lēmums.
Jau vēstīts, ka Gobzems otrdien nāca klajā ar potenciālā valdības sastāva sākotnējo variantu, visvairāk ministru posteņus piedāvājot JKP, kurai būtu jāpārkāpj pašas noteiktā “sarkanā līnija” un valdībā jāsastrādājas ar ZZS.
Tikmēr JKP aizvien aicina sarunas par valdību turpināt četru partiju sastāvā bez ZZS.
Gobzems aicinājis JKP līdz sestdienas vakaram pārdomāt par labu dalībai viņa valdībā, aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja politiķis.
Viņš akcentēja, ka situācijā, kad nepieciešams apstiprināt budžetu, veikt reformas vai paaugstināt cilvēku algas, “mums vēl jāmācās būt nācijai”, lai īstenotu “smagu, nepopulāru un kopīgu darbu”.
Valsts prezidents devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm.
Savukārt nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars trešdien pēc partijas valdes un frakcijas sēdes pauda, ka valdībai jābūt stabilai un rīcībspējīgai. Ja koalīciju veidotu tās piecas partijas, kas pašlaik piedalās sarunās, tad var turpināt diskusiju gan par deklarāciju, gan atbildības sfēru sadali, uzskata VL-TB/LNNK politiķi. Šajā situācijā ir labas iespējas nonākt pie pozitīva risinājuma, piebilda Dzintars.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133F0D61-4066-9FAA-F829-377C87233C58/

Duelis sācies

Partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) neatbalsta Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) dalību valdībā, tādējādi iebilstot paša partijas biedra, premjera amatam nominētā Alda Gobzema piedāvātajam valdības modelim.
“Mans viedoklis ir tāds, ka Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”), manuprāt, ir Latvijas lielākā nelaime – es esmu to teicis daudzas reizes,” savu nostāju aģentūrai LETA pauda “KPV LV” līderis. Politiķa sirdsapziņa neļaujot iet koalīcijā ar ZZS veidojošo partiju “Latvijai un Ventspilij”.
Nešķiet, ka tvitera lietotāji būtu ļoti pārsteigti par notikušo – kāds pat raksta, ka šādu dueli – Gobzems pret Kaimiņu – jau ir gaidījis. Kāds uzskata, ka valdības veidošanas process ir pārvērties par cirku, cits domā, ka ar šo pavērsienu savu panākusi ir Jaunā konservatīvā partija.
Pēc Kaimiņa paziņojuma secinājumus izdarījis žurnālists Aleksis Zoldners.
Aleksis Zoldners@zoldners
Kaimiņš neatbalsta valdību ar ZZS? OK, tas var nozīmēt to, ka tagad “KPV LV” no Gobzema valdības sarunām izmetīs ZZS, kā to vēlas JKP. Tāpēc, ka bez JKP valdība nesanāktu automātiski, jo būtu 48 balsis. Bez ZZS – 53 balsis. Un tad mēģinātu pierunāt NA, kas negrib 53 balsu valdību
Thu Dec 06 11:22:28 +0000 2018

Šajā situācijā Jelgavas pilsētas domes Klientu apkalpošanas centra vadītājs Jānis Zemene uzskata, ka par premjeru nav jāvirza Gobzemu.
Jānis Zemene@JZemene
Kaimiņš lai premjerē, ja Gobzi nepielaiž…
Thu Dec 06 11:20:16 +0000 2018

Par notikušo komentāru izteicis arī jurists Voldemārs Burģis.
voldemārs burģis@voldemars
Artuss Kaimiņš iziet vienlaikus ar zirdziņu un dāmu!
Šahisti atpūšās.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/kaimins-negaiditi-iebilst-gobzemam-ari-neatbalsta-zzs-valdiba.d?id=50644795
Thu Dec 06 11:10:34 +0000 2018

Arī raidījuma “Krustpunktā” producente Evija Unāma neklusē.
Uzvārds@EvijaUnama
Uz “skatuves”uzkāpa Artuss. LETA –
“”KPV LV” līderis Kaimiņš neatbalsta ZZS dalību valdībā”
Thu Dec 06 11:09:41 +0000 2018

Tvitera konts “MeshurKarinca” uzskata, ka Gobzema valdību mierīgi vēl var izveidot.
MeşhurKarınca@MeshurKarinca
@EvijaUnama Es redzu, ka arī bez ZZS sanāks. It sevišķi tāpēc, ka šodien deputāti nobalsoja par S priekšlikumu NMPD finansējuma palielināšanā. Tā kā var cerēt ka S pret valdību nebalsos.
Thu Dec 06 11:14:23 +0000 2018

Savukārt uzņēmējs Rihards Jērums atgādina, ko iepriekš minējis partijas “Saskaņa” deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.
te pienāca Kindzulis@nahimovs
@MeshurKarinca @EvijaUnama Dombrovskis vakar teica tieši pretējo
Thu Dec 06 11:18:25 +0000 2018

Tvitera konts “Fantomass” jau sen ko tādu gaidījis.
Fantomass@Fantomass18
Kaimiņš pret Gobzemu!Sen jau tādu dueli biju gaidījis un sagaidīju!!!
Thu Dec 06 11:09:26 +0000 2018

Notiekošo par cirku nosaucis Rīgas domes deputāts Ģirts Lapiņš (VL-TB/LNNK).
Ģirts Lapiņš@GirtsLapins
Nu jau tas pārvēršas par absolūtu cirku – partijas vadītājs torpedē savas partijas premjera kandidāta netapušo valdību. Ja tiks līdz balsojumam Saeimā, tad ko, Kaimiņš balsos pret? Kā lai citas partijas atbalsta Gobzemu, ja paša partija neatbalsta? #Klauni https://www.delfi.lv/news/national/politics/kaimins-negaiditi-iebilst-gobzemam-ari-neatbalsta-zzs-valdiba.d?id=50644795
Thu Dec 06 11:42:38 +0000 2018

Pēc šāda paziņojuma Itālijā dzīvojošā Dzintra Simpson redz, kurai partijai šobrīd uzspīdējis cerības stariņš.
Dzintra Simpson@DzSimpson
@lnt_lv Nu, ja tā, tad JKP vēl ir cerība.
Thu Dec 06 11:25:03 +0000 2018

Par šodienas notikumu gaitu izteicies arī tvitera lietotājs Reinis Znotiņš.
Reinis Znotins@ZeReinis
Gobzems no rīta LTV: “Šo valdību var torpedēt tikai JKP.”
Kaimiņš: “Paturi manu aliņu.”
#Gobzeme #Valdība #KadTasVissBeigsies #KadKautKasSāksies
Thu Dec 06 11:44:52 +0000 2018

Savukārt saistībā ar notiekošo ko atcerējies žurnālists Aigars Lazdiņš.
Aigars Lazdiņš@AigLazd
Valdības veidošanas kontekstā nāk prātā viena no priekšvēlēšanu debatēm, kurā Kaimiņš uzstajīgi prasīja Strīķei, vai JKP būtu ar mieru iet vienā valdībā ar ZZS (implikācija, ka tas būtu slikti), savukārt Strīķe atteicās vilkt Sarkanās līnijas 🙂
Thu Dec 06 11:45:56 +0000 2018
…Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/0cb2a231-7a5b-4757-ba93-6db0e3620ebb

Attēla avots: https://www.delfi.lv/news/national/politics/kaimins-negaiditi-iebilst-gobzemam-ari-neatbalsta-zzs-valdiba.d?id=50644795