Dūklavs un Dvorkovičs: labi, ka tiekas un runā, slikti, ka slapstās

  0
  781

  Komentējot Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministru tikšanos ar Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva (Дмитрий Медведев) vietnieku Arkādiju Dvorkoviču (Аркадий Дворкович), zemkopības ministrs Jānis Dūklavs principā taisnīgi ir pateicis, ka “Latvijai ir svarīgi veidot ekonomiskās attiecības ar citām valstīm, īpaši tuvākajām kaimiņvalstīm, piemēram, Igauniju, Lietuvu, Baltkrieviju un arī Krieviju”. Jo vairāk tā sauktā “hibrīdkara” apstākļos.
  Tikšanās laikā Dvorkovičs ir bijis atvaļinājumā, kuru pavadījis Jūrmalā. Tātad jebkurā gadījumā neviens nekādas saistības – ieskaitot, kā droši vien brašākie ērgļi uzskata, Latvijas iztirgošanu Kremlim,– nav uzņēmies. Dūklavs apgalvo, ka, saņēmis piedāvājumu no Krievijas vēstnieka Aleksandra Vešņakova (Александр Вешняков) tikties ar Dvorkoviču, par gaidāmo tikšanos esot informējis ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, pārrunājis pat “tēmas”, kas Latvijai būtu svarīgas neformālā sarunā ar kaimiņvalsts amatpersonu. Taču Rinkēvičam, ministram no “Vienotības”, žēlastības, šajā gadījumā kaut ko tādu “aizmirst” ir izdevīgi, lai “iezāģētu” saviem konkurentiem. Tāpēc lai nu šoreiz paliek skaidrošana, kurš no viņiem melo – Dūklavs vai Rinkēvičs.
  3. augustā Dūklavs Dvorkoviča sabiedrībā ir apmeklējis zivju pārstrādes uzņēmumus “Karavela” un “Gamma A”. Jā, krieviem joprojām garšo latviešu šprotes, un savējās ražot viņi nekādi nevar iemācīties. Tāpēc praktiskam cilvēkam būtu jāpriecājas, ka Krievijas vicepremjers, kura atbildības lokā ir lauksaimniecības un zivsaimniecības jautājumi, iepazinās ar zivju pārstrādes produkcijas ražošanas procesu un gatavo produkciju. Vai viņš ir vai nav “guvis labu iespaidu” par Latvijas uzņēmumu darbību un produkcijas kvalitāti, to zina tikai pats Dvorkovičs, taču arī neziņa šajā jautājumā ir vairāk nekā nekas.
  Protams, Latvijas zivjrūpnieku iespējas atsākt eksportu uz Krieviju kā bija nekādas, tā palika – joprojām ir spēkā Krievijas Veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta (Федеральная служба по ветеринарному и фитосанитарному надзору) aizliegums ievest zivju produkciju no Latvijas un Igaunijas. Tomēr, ja Dvorkoviča garšas kārpiņas tika pietiekami iekairinātas un tagad brēc pēc Rīgas šprotēm, kas to lai zina, visādi brīnumi notiek…
  Visādā ziņā ZZS apgalvo, ka pēc abu uzņēmumu apmeklējuma Dvorkovičs esot izteicis solījumu pievērst uzmanību jautājumam par Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumu eksporta atjaunošanu uz Krieviju.
  Tikšanās turpinājumā zemkopības ministrs, “ievērojot Dvorkoviča atbildības jomas”, pieaicinājis uz sarunu savus partijas biedrus – nejauši turpat tuvumā klīstošos satiksmes ministru Uldi Auguli un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu. “Ievērojot to, ka Krievijas vicepremjera kompetencē ir arī transporta un tranzīta jautājumi, tika pārrunātas Latvijas un Krievijas sadarbības iespējas kravu pārvadājumos un tranzīta jomā,” savā oficiālajā komunikē klāsta ZZS.
  Jā, Latvijas Ārlietu ministrija, sajutusi iespēju “pazīmēties”, tagad rosās uz nebēdu: ĀM it kā “atbalsta praktisko jautājumu kārtošanu ar Krievijas pārstāvjiem”, taču Latvijas amatpersonām esot jāievēro valdības noteiktā kārtība, kādā notiek valsts amatpersonu tikšanās, līdz ar to ministrija sagaidot “izsmeļošu un detalizētu informāciju par šo tikšanos”. ĀM izplata versiju, ka par savu iespējamo tikšanos informējis Dūklavs, taču par pārējo ministru dalību sarunā ĀM neesot bijis informācijas. Un par to, cik bundžiņu Latvijas šprotu izrija potenciālā pretinieka vicepremjers, vēl jo mazāk.
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/duklavs-un-dvorkovics-labi-ka-tiekas-un-runa-slikti-ka-slapstas
  ZZS-tiekas-ar-Krievijas-augsto-amatpersonu