Ekspremjers Guntars Krasts pievienojies Latvijas Reģionu apvienībai, kura mēģinājusi arī pārvilināt Kūtri, ļaujot viņam saglabāt vietu Saeimas Prezidijā

  0
  428

  Ekspremjers Guntars Krasts pievienojies Latvijas Reģionu apvienībai

  Rīga, 29.janv., LETA. Ekspremjers un bijušais Eiropas Parlamenta deputāts Guntars Krasts pievienojies Latvijas Reģionu apvienībai (LRA), iestājoties vienā no apvienību veidojošām partijām “Reģionu alianse”, aģentūru LETA informēja LRA pārstāvis Valdis Verners.
  LRA valdes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga skaidroja, ka LRA aktīvi gatavojas vēlēšanām un nostiprina savas pozīcijas, kas gan daudzām politiskām organizācijām, gan atsevišķiem cilvēkiem liek skatīties uz apvienību kā uz konkurētspējīgu spēku nākamajās Saeimas vēlēšanās. “Mums ir liels gandarījums, ka LRA kā savas “politiskās mājas” izvēlas tik daudz cilvēku, kuri vēlas darboties Latvijas politikā, lai strādātu mūsu valsts iedzīvotāju labā. Tāpēc uzņemt savās rindās Guntaru Krastu, politiķi ar lielu pieredzi, mums ir ieguvums,” norāda Kleinberga.
  Pats Krasts pauž, ka LRA ir politiskā partija, kas ir veidojusies un darbojas ievērojami atšķirīgi no citām Latvijas politiskajām partijām. Apvienību veido dažādu valsts reģionu politiskās partijas, kas ir guvušas vēlētāju atbalstu savā pagastā, pilsētā un novadā. Tas programmatiski nosaka LRA izpratni par sabalansētu valsts teritoriālo attīstību un pamato LRA organizācijas un lēmumu pieņemšanas demokrātismu, par politiķa viedokli informēja apvienības pārstāvji.
  “Cilvēkiem Latvijā ir jābūt politiski aktīviem, un viens no veidiem, kā savu aktivitāti realizēt – ir darbība politiskā partijā. Es pievienojos LRA tāpēc, ka atbalstu visos Latvijas reģionos dzīvojošo cilvēku intereses valsts sabalansētā attīstībā un ticu, ka, realizējot LRA programmu, ir iespējams nodrošināt valstī pozitīvas pārmaiņas. LRA ir partija ar atvērtu, demokrātisku struktūru un noteikti ir viena no tām iespējām, kuru es aicinu apsvērt tiem cilvēkiem, kuri vēlas iesaistīties valsts politiskās dzīves procesos,” norāda ekspremjers.
  Politiskajam spēkam, kas gatavojas parlamenta vēlēšanām, viens no būtiskākajiem faktoriem, kas norāda uz tā spēju augt un attīstīties, ir jaunu biedru piesaiste, pārliecināti LRA pārstāvji.
  Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka Krasts Ministru prezidenta amatu ieņēma 90.gadu beigās. 2004.gadā viņš tika ievēlēts Eiropas Parlamentā kā apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) pārstāvis. 2008.gadā Krasts paziņojis par izstāšanos no TB/LNNK.
  …Ingo avots: http://www.leta.lv/news/latvia/FDE9997D-7E92-4B8B-937E-5119A635DF24/

  Guntars Krasts pievienojas “Latvijas Reģionu Apvienībai”

  Latvijas Republikas bijušais Ministru prezidents un Eiropas Parlamenta deputāts Guntars Krasts pagājušo piektdien pievienojies Latvijas Reģionu Apvienībai (LRA), iestājoties vienā no apvienību veidojošām partijām “Reģionu Alianse”.
  Nellija Kleinberga, LRA valdes priekšsēdētāja: “LRA aktīvi gatavojas vēlēšanām un nostiprina savas pozīcijas, kas gan daudzām politiskām organizācijām, gan atsevišķiem cilvēkiem liek uz mums skatīties kā uz konkurētspējīgu spēku nākamajās Saeimas vēlēšanās. Mums ir liels gandarījums, ka LRA kā savas “politiskās mājas” izvēlas tik daudz cilvēku, kuri vēlas darboties Latvijas politikā, lai strādātu mūsu valsts iedzīvotāju labā. Tāpēc uzņemt savās rindās Guntaru Krastu, politiķi ar lielu pieredzi, mums ir ieguvums.”
  Guntars Krasts, politiskās partijas “Reģionu Alianse” biedrs: “LRA ir politiskā partija, kas ir veidojusies un darbojas ievērojami atšķirīgi no citām Latvijas politiskajām partijām. Apvienību veido dažādu valsts reģionu politiskās partijas, kas ir guvušas vēlētāju atbalstu savā pagastā, pilsētā un novadā. Tas programmatiski nosaka LRA izpratni par sabalansētu valsts teritoriālo attīstību un pamato LRA organizācijas un lēmumu pieņemšanas demokrātismu. Es uzskatu, ka cilvēkiem Latvijā ir jābūt politiski aktīviem, un viens no veidiem, kā savu aktivitāti realizēt, ir darbība politiskā partijā. Es pievienojos LRA tāpēc, ka atbalstu visos Latvijas reģionos dzīvojošo cilvēku intereses valsts sabalansētā attīstībā un ticu, ka, realizējot LRA programmu, ir iespējams nodrošināt valstī pozitīvas pārmaiņas. LRA ir partija ar atvērtu, demokrātisku struktūru un noteikti ir viena no tām iespējām, kuru es aicinu apsvērt tiem cilvēkiem, kuri vēlas iesaistīties valsts politiskās dzīves procesos.”
  Politiskajam spēkam, kas gatavojas parlamenta vēlēšanām, viens no būtiskākajiem faktoriem, kas norāda uz tā spēju augt un attīstīties, ir jaunu biedru piesaiste. Pēdējos mēnešos, kad Latvijas politiskās organizācijas jau aktīvi sāk gatavoties 13.Saeimas vēlēšanām, LRA spēki arvien pieaug. Pagājušajā gadā ar partiju apvienību līgumu noslēdza tādas politiskās organizācijas kā 12.Saeimas deputāta Edvarda Smiltēna vadītā “Sabiedrība Centriskai Politikai” un Liepājas domes deputāta Jāņa Vilnīša vadītā “Liepājniekiem”. Tāpat LRA iestājušies arī Saeimas deputāti Arvīds Platpers un Silvija Šimfa.
  …Ingo avots: http://www.leta.lv/press_releases/C413E3F0-892E-43A0-9799-560D101D5A19/

  LRA mēģinājusi pārvilināt Kūtri, ļaujot viņam saglabāt vietu Saeimas Prezidijā

  Rīga, 29.janv., LETA. Latvijas Reģionu apvienība (LRA) mēģinājusi pārvilināt Saeimas deputātu Gunāru Kūtri (NSL), kuram piedāvāts izstāties no partijas “No sirds Latvijai” (NSL) un iestāties kādā no LRA veidojošajām partijām, ļaujot saglabāt vietu Saeimas Prezidijā, šodien vēsta laikraksts “Neatkarīgā Rīta Avīze”.
  Tomēr Kūtrim piedāvātie darījuma noteikumi neesot bijuši pieņemami, un LRA priekšlikums tika noraidīts.
  Kūtris atteicās komentēt sarunu ar LRA pārstāvjiem vai kaut apstiprināt, ka tā notikusi, taču to nenoliedza NSL priekšsēdētāja Inguna Sudraba, kuru par notikušo bija informējis Kūtris. Sudraba uzskata, ka LRA mēģinājums pārvilināt pie sevis Kūtri ir apliecinājums tam, ka tiek ieguldītas lielas pūles, lai panāktu NSL nokļūšanu vēstures mēslainē.
  “Tas nozīmē tikai to, ka “No sirds Latvijai” kādam ļoti traucē,” sacīja politiķe.
  Savukārt LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga atzinusi, ka ar Kūtri cilvēcīgi aprunājušies. “Ne jau mēs pret Kūtri iestājamies, bet par loģisko norisi – frakcija ir izjukusi, mēs vēlamies redzēt viņu savās rindās, bet viņš atteica, jo apsolījis turpināt darbu ar savu partiju,” stāstīja Kleinberga.
  Jau ziņots, ka Saeima pagājušajā nedēļā nolēma neiekļaut darba kārtībā jautājumu par Kūtra atsaukšanu no parlamenta Prezidija.
  Līdz ar to darba kārtībā netika iekļauts arī jautājums par Kleinbergas ievēlēšanu Prezidijā Kūtra vietā.
  Visticamāk, šis jautājums parlamenta darba kārtībā varētu nonākt nākamnedēļ. Pagaidām vēl nav skaidrs, kāda varētu būt parlamenta vairākuma nostāja. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vairākums sliecas atbalstīt Kleinbergas ievēlēšanu Prezidijā Kūtra vietā, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.
  Arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) varētu atbalstīt izmaiņas Saeimas Prezidijā. Savukārt “Vienotība” savu pozīciju vēl neatklāj.
  “Saskaņas” līderis Jānis Urbanovičs gan uzskata, ka Kūtris “nav pelnījis šādu pazemojumu”. Viņš atzinīgi vērtēja Kūtra līdzšinējo darbību. Urbanovičs, paužot personīgu viedokli, norādīja, ka Kūtris no Prezidija nebūtu jāatsauc.
  Kā ziņots, LRA darba Saeimas Prezidija virza politiskā spēka valdes un frakcijas priekšsēdētājas Nellijas Kleinbergas kandidatūru. Politiskajā spēkā norāda, ka līdz šim LRA frakcija Saeimas Prezidijā nav pārstāvēta, lai gan ir viena no lielākajām partiju apvienībām biedru skaita ziņā.
  Pašlaik Kūtris Prezidijā ieņem Saeimas sekretāra biedra amatu. Tomēr pēc Ringolda Baloža lēmuma pamest NSL frakciju parlamentā aktualizējās jautājums par iespēju NSL aizstāt Prezidijā ar LRA.
  …Ingo avots: http://www.leta.lv/news/latvia/67DB64C3-A516-4A48-ADDA-7DA76FC46447/

  ZZS un “Vienotība” neatbalstīs LRA iecerētās izmaiņas Saeimas Prezidijā; VL-TB/LNNK vēl lems par nostāju

  Rīga, 29.janv., LETA. No koalīcijas partijām Zaļo un zemnieku savienība un “Vienotība” neatbalstīs Latvijas Reģionu apvienības (LRA) piedāvātās personāliju izmaiņas Saeimas Prezidijā, bet apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK par attiecīgo rosinājumu vēl spriedīs frakcijas sēdē.
  Saeimai 1.februāra sēdē būs jālemj par Latvijas Reģionu apvienības (LRA) rosinātajiem jautājumiem – deputāta Gunāra Kūtra (NSL) atsaukšanu no parlamenta Prezidija, viņa vietā ieceļot LRA frakcijas priekšsēdētāju Nelliju Kleinbergu.
  ZZS balsojumā atturēsies, šodien žurnālistiem norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Arī “Vienotība” balsojumā atturēsies, apliecināja partijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.
  Nacionālā apvienība par to, kā rīkoties balsojumā, lems frakcijas sēdē, masu mediju pārstāvjiem norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).
  Kā ziņots, LRA šādas izmaiņas rosinājusi pēc partijas “No sirds Latvijai” frakcijas likvidēšanās, ko līdz šim pārstāvēja Kūtris. Politiskajā spēkā norāda, ka līdz šim LRA frakcija Saeimas Prezidijā nav pārstāvēta, lai gan ir viena no lielākajām partiju apvienībām biedru skaita ziņā.
  …Ingo avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133ECA13-2CE9-42F9-1A8F-C05D248EBCA2/

  LRA mēģinājusi pārvilināt Kūtri, ļaujot viņam saglabāt vietu Saeimas Prezidijā

  Latvijas Reģionu apvienība (LRA) mēģinājusi pārvilināt Saeimas deputātu Gunāru Kūtri (NSL), kuram piedāvāts izstāties no partijas “No sirds Latvijai” (NSL) un iestāties kādā no LRA veidojošajām partijām, ļaujot saglabāt vietu Saeimas Prezidijā, šodien vēsta laikraksts “Neatkarīgā Rīta Avīze”. Tomēr Kūtrim piedāvātie darījuma noteikumi neesot bijuši pieņemami, un LRA priekšlikums tika noraidīts. Kūtris atteicās komentēt sarunu ar LRA pārstāvjiem vai kaut apstiprināt, ka tā notikusi, taču to nenoliedza NSL priekšsēdētāja Inguna Sudraba, kuru par notikušo bija informējis Kūtris. Sudraba uzskata, ka LRA mēģinājums pārvilināt pie sevis Kūtri ir apliecinājums tam, ka tiek ieguldītas lielas pūles, lai panāktu NSL nokļūšanu vēstures mēslainē. “Tas nozīmē tikai to, ka “No sirds Latvijai” kādam ļoti traucē,” sacīja politiķe. Savs viedoklis par notikušo ir arī daudziem tvitera lietotājiem.

  Arhitekts Juris Lipsnis komentē politiķa lēmumu.
  Juris Lipsnis
  @jurissuits
  Kūtris kūtrs uz partijas nomaiņu.
  Mon Jan 29 06:20:39 +0000 2018

  Savas domas par Kūtri izsaka arī Ilze Auzulauka.
  Ilze Auzulauka
  @Ilza4ka
  @DelfiLV Nevar pastāvēt uz savu viedokli, grozās kā vajag citiem, uz tādu nevar paļauties !
  Mon Jan 29 07:03:44 +0000 2018

  Viedokli neslēpj tviterlietotājs ar segvārdu “Chiulju Pussala”.
  Chiulju Pussala
  @ChiuljuPussala
  @DelfiLV Kūtri neapmierināja piedāvātā cena, nevis darījums kā tāds. Acīmredzot būtu pārgājis pie LRA, ja šie solītu ko vairāk. Gan jau SC iedos kāroto.
  Mon Jan 29 06:48:42 +0000 2018
  …Ingo avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/400e1291-d255-4c51-afae-5c23f47dcdd2