Elksniņš “profilakses pēc pāris nostādītu pie sienas”, jo “valsts iebraukusi, atvainojiet, pakaļā”

  0
  1045

  Saeimas kolēģu kritiku izpelnījās opozīcijas deputāts Andrejs Elksniņš (S) par debatēs teikto, ka dažu cilvēku “pielikšana pie sienas” veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu.
  Elksniņš debatēs par opozīcijas rosināto finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) demisiju kritizēja valdību un koalīcijas pārstāvjus, kas, viņaprāt, šodien sēžot klusi un nedebatē, jo viņiem esot kauns.
  “Šādos brīžos man ir žēl, ka mēs, piemēram, neesam Ķīnā. Paņemtu profilakses pēc pāris nostādītu pie sienas, un mēs sāktu būvēt ceļus, sāktu būvēt rūpnīcas, un viss būtu pilnīgākā kārtībā. Mums būtu izaugsme,” turpināja deputāts.
  Viņš runāja arī par pašvaldības finansēšanas izlīdzināšanas fondu, kur Rīgas pašvaldība iemaksājot būtiskas summas, tātad netieši uzturot koalīcijas vadītās pašvaldības.
  “Tikmēr visa valsts (…) ir tiešām iebraukusi, atvainojiet, pakaļā. Vārda tiešākajā nozīmē,” turpināja deputāts. Elksniņš arī piebilda, ka būtu jāaiziet visai valdībai, nevis atsevišķiem ministriem.
  Koalīcijas politiķis Ingmārs Līdaka (ZZS), uzrunājot Saeimu pēc Elksniņa, sacīja: “Izskatās, ka pilnmēness atkal uzplaucis.”
  Viņš turpināja ar jautājumu par to, vai gribētu, lai šeit būtu kā Ķīnā.
  “Dažubrīd pēc Elksniņa kunga uzrunas, jā. Jo Ķīnā, cik es zinu, ar opozīciju ir gauži švaki un tie, kurus liek pie sienas, ko Elksniņa kungs minējis, parasti ir tie, kas mēģina būt opozīcija,” teica Līdaka.
  Deputāte Ilze Viņķele (V) vēlāk aizrādīja, ka šodienas diskusijās tiek pārkāptas robežas, ko nevar darīt, neskatoties uz pašvaldību vēlēšanu tuvumu un to, “lai cik mums būtu pilna sirds”.
  “Ja jurists, deputāts, mūsu kolēģis, Daugavpils mēra kandidāts, sociāldemokrātu partijas jaunā zvaigzne var iznākt un no tribīnes aicināt tiešāk vai netiešāk kā metodi politikas lēmumu kvalitātes uzlabošanai izmantot pielikšanu pie sienas, kas nepārprotami nozīmē nošaušanu, tad acīmredzot Elksniņam ir ļoti dīvaina izpratne par ētiku jeb tās nav,” klāstīja Viņķele.
  Viņa akcentēja, ka šādas diskusijas ir nepieļaujamas un ir netiešs aicinājums uz vardarbību.
  Kā ziņots, Saeimas vairākums nolēma neatbalstīt opozīcijas rosināto finanšu ministres Reiznieces-Ozolas demisijas pieprasījumu. Deputāti noraidīja arī ierosinājumu par neuzticības izteikšanu bijušajām finanšu ministram, pašreizējām labklājības ministram Jānim Reiram (V).
  …Info avots: http://nozagts.com/news/elksnins-sanikno-deputatus-valsts-iebraukusi-atvainojiet-pakala?9906