Finanšu un zemkopības ministru kandidātu angļu valodas zināšanas var kavēt Latvijas interešu aizstāvību

  0
  140

  Potenciālā finanšu ministra Jāņa Reira (JV) un zemkopības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) nepietiekamās angļu valodas zināšanas var traucēt Latvijas interešu aizstāvībai Eiropā, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš.
  Gobiņš skaidroja, ka ir svarīgi, lai ministrs Eiropas līmenī ir spējīgs labi darboties, jo Eiropas kopējo politiku veido valdības ministri, Eiropas Parlaments, kā arī Eiropas Komisija.
  “Ja skatāmies uz spējām un iemaņām, kas ir nepieciešamas, lai kāds ministrs varētu kvalitatīvi pārstāvēt Latvijas intereses Eiropā kopā ar citiem ministriem, es redzu divus ļoti vājus posmus valodu zināšanu dēļ,” teica Gobiņš.
  Biedrības prezidents pauda pārliecību, ka visiem ministriem, īpaši, finanšu un zemkopības ministriem, būtu jābūt ļoti kompetentiem valodās, jo šie ministri no savas puses atbild par ļoti svarīgu Eiropas Savienības (ES) darbības jomu.
  “Es ļoti ceru, ka maldos, bet cilvēki saka, ka nevienam no šiem ministru kandidātiem angļu valodas zināšanu nav. Ja skatāmies uz esošo zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS), viņam nekādas spējas sarunāties angļu valodā nebija, un tas tagad diemžēl atspoguļosies negatīvos sarunu rezultātos par lauksaimniecības tiešmaksājumiem, ko lauksaimnieki vēl nejutīs šogad vai nākamgad, bet vēlāk,” apgalvoja Gobiņš.
  Gobiņš piebilda, ka sarunas par daudzgadu budžetu turpinās, tādēļ liela nozīme būs arī nākamo ministru spējām, tomēr visvairāk situācija esot “aizlaista” iepriekšējās valdības laikā, kad arī Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZSS) nespēja atrast sev Eiropas līmeņa partiju grupu, kurā darboties, lai no savas puses uzliktu pareizos akcentus sarunās.
  “Tur nav veiktas iestrādes, lai panāktu to rezultātu, ko lauksaimnieki jau sen ir pelnījuši,” paziņoja Gobiņš.
  Organizācijas pārstāvis pauda cerību, ka viņa priekšstats par abu ministru kandidātu valodas zināšanām ir maldīgs, taču “neko labu prognozēt nevar”, ja angļu valodas zināšanas šiem politiķiem patiešām esot zemā līmenī.
  Lai gan premjera kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) izpratne un zināšanas Eiropas jautājumos esot lielas, proti, viņš esot spējīgs, atpazīstams un ietekmīgs, tomēr darbs pamatā jādara ministriem.
  “Daudzi lēmumi šajās jomās tiek pieņemti sadarbībā ar citu valstu ministriem, un tur bez šīm iemaņām nav iespējams iztikt,” piebilda Gobiņš.
  Jau vēstīts, ka “Jaunā Vienotība” jaunajā valdībā bez premjera amata varētu vadīt Finanšu ministriju, amatam virzot Reiru, savukārt VL-TB/LNNK zemkopības ministra amatam virzītu Gerhardu.
  …Info avots: http://www.la.lv/biedriba-finansu-un-zemkopibas-ministru-kandidatu-anglu-valodas-zinasanas-var-kavet-latvijas-interesu-aizstavibu

  FOTO avots: https://nra.lv/latvija/269565-biedriba-kritize-divu-potencialo-ministru-anglu-valodas-zinasanas.htm