FOTO: 17.12.2017. Čiekurkalnā atklāta Latvijai visdraudzīgākā akmens “eglīte”

0
2526

Čiekurkalna tērauda un akmens egle jau mirdz naksnīgajā apkaimē! Egles izskats raisa ļaužu diskusijas, kas ir lieliski! Jo pats sliktākais ir vienaldzība.
Mūsuprāt egle ir lielisks mākslas darbs, kas labi iekļaujas vidē, un ar saviem granīta ‘čiekuriem’ ir tik ļoti Čiekurkalnam piestāvīgs! Robusts, moderns, spēcīgs.
Vienlaikus ir paplašināts arī #egļuceļš areāls! Šis laikam ir no Rīgas centra vistālākais egles vides objekts.
…Info avots: https://www.facebook.com/Shreienbusha/photos/gm.376748129445671/1556086821113886/?type=3&theater

Šo svētdien, 17.decembrī no pulksten 10.00 – 16.00 Čiekurkalna krustcelēs (Rusova ielā 9 pie Ezerparka Namiem) notika jau trīspadsmitais pasākums apkaimes iedzīvotājiem un viesiem – “Čiekurkalnam sava egle”. Pasākuma nosaukums iezīmē neapmierinošo situāciju, ka Rīgas apkaimes parasti tiek atstātas bez īpašiem svētku rotājumiem. Tāds ir arī Čiekurkalns. Tāpēc Čiekurkalna attīstības biedrība nesamierinās ar šo situāciju un apkaimes iedzīvotājiem rīko svētkus ar savu – oriģinālu Ziemassvētku egli, mājražotāju tirdziņu un citām jautrām izklaidēm!
Vērienīgais vides objekts “Akmens egle” top sadarbībā ar biedrību „Latvijas Mākslinieku savienība” un tās apakšstruktūru LMS Radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA”. Darba autors ir mākslinieks Ansis Dobičins. Egle būs vairāk kā 5 m augsta, veidota no tērauda un granīta, un svērs vairākas tonnas. Diennakts tumšajā laikā mākslas darbs būs izgaismots ar elektriskajām spuldzēm, kļūstot par skaistu gaismas objektu. Turklāt pasākuma norises dienā, 17.decembrī pirmajiem viesiem būs iespēja papildināt egli ar saviem nelieliem akmens rotājumiem, iekarinot tos tērauda “zaros”, un vienlaikus iedomājoties kādu savu īpašu vēlēšanos (un tas noteikti piepildīsies)! Egle būs apskatāma līdz 31. janvārim.
Svinības Čiekurkalna krustcelēs sākās jau pulksten 10.00, kad tika atklāts Latvijas mājražotāju, amatnieku un zemnieku tirdziņš, kurā savus darinājumus un produkciju piedāvāja ap 40 tirgotāju no visas Latvijas. Bija iespēja iegādāties Ziemassvētku dāvanas sev un saviem mīļajiem. Te bija nopērkamas arī Latvijā īpaši audzētās Ziemassvētku eglītes.
Par muzikālo svētku noskaņu rūpējās folkloras kopa – bija gan mūzika, gan danči un rotaļas – viss īsteni latviskā garā! Darbojās vairākas darbnīcas bērnu un pieaugušo priekam. Īpaši tika padomāts par ģimenēm ar bērniem, jo “LabiMeistari.lv” sarūpētajās “Mazo meistaru darbnīcās” bija iespējams izveidot Ziemassvētku rotājumus no dabas materiāliem. Darbojās arī piparkūku rotāšanas un lāpu darināšanas darbnīcas.
Interesenti savas zināšanas par bagāto Čiekurkalna vēsturi varēja papildināt ekskursijas laikā, kuru vadīja apkaimi pārzinošs gids. Ekskursijas sākās pulksten 12.00, un tā bija bez maksas.
Pusdienlaikā, ap pulksten 14.00 visus pasākuma apmeklētājus Čiekurkalna attīstības biedrība jau tradicionāli cienāja ar zirņiem un speķi no lielā katla virs ugunskura. Cienasts bija gatavots no izdaudzinātajiem ZS “Zutiņi” lielajiem pelēkajiem zirņiem, bet tiem klāt liktais sātīgais speķis – no Mārupes novada “Turaidas Pils” kūpinājumiem.
Šogad Čiekurkalna attīstības biedrība bija sarūpējusi vēl kādu īpašu pārsteigumu – Čiekurkalna mākslas kalendāru 2018. gadam, kurš tapis sadarbībā ar atzītu mākslinieku, čiekurkalnieti Aleksandru Ņeberekutinu. Kalendārā iekļautas četrpadsmit mākslinieka akvareļu reprodukcijas. Kalendārus pret ziedojumu varēs saņemt biedrības teltī.
Čiekurkalna krustcelēs iespējams ērti nokļūt ar 11.tramvaju (Rusova ielas pietura) vai 9.autobusu (Čiekurkalna 5.šķērslīnijas pietura, braucot no centra). Pasākuma norises vietas tuvumā bija iespējams bez maksas novietot auto. Visi bija mīļi gaidīti!
Vērienīgo pasākumu Čiekurkalna attīstības biedrība rīko sadarbībā ar pastāvīgajiem partneriem – Latvijas Mājražotāju un Mazo ražotāju Informācijas un Atbalsta Biedrību un “Ezerparka Nami”. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Organizatori saka lielu paldies visiem draugiem un atbalstītājiem!
…Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/59454866-8D52-4EF4-B330-C31328F0F7BF/