FOTO: Sanaidot “ar domu”, lai būtu ko “dzelteni” integrēt-“Par” mārketings Jāņa Poļa variantā

  3
  1917

  Reģistrējoties teju 300 biedriem, nodibina partiju “Kustība Par!”

  Rīga, 26.aug., LETA. Sestdien Rīgā tika nodibināta partija “Kustība Par!”, kas sevi pozicionē kā proeiropeisks liberāli centrisks politiskais spēks.
  Partijas nodibināšanai bija reģistrējušies 298 biedri, no kuriem par dibināšanu nobalsoja 274. Neviens nebalsoja “pret” vai “atturas”.
  Politiskā spēka pamatvērtības ir brīvs cilvēks, saliedēta sabiedrība, tiesiska valsts un Eiropas vienotība, un partijas mērķis ir nodrošināt vienādas iespējas visiem Latvijas cilvēkiem modernā, tiesiskā Eiropas valstī, norāda tā pārstāvji.
  “Kustība Par!” par saviem uzdevumiem izvirzījusi saliedētas sabiedrības veidošanu, demokrātijas un tiesiskuma nodrošināšanu parlamentārā republikā, kā arī uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides radīšanu, lai veicinātu dinamisku un ilgtspējīgu Latvijas attīstību.
  Starp partijas dibinātājiem ir arī fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs un matemātiķis Andris Ambainis, kuri gan iepriekš pauda, ka partijā stāties neplāno.
  Jau ziņots, ka jaunajā politiskajā kustībā apvienojušies pieci no partijas “Vienotība” aizgājušie Saeimas deputāti – Ilze Viņķele, Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis.
  Tāpat kustībā darbosies bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, politikas analītiķe Marija Golubeva, uzņēmējs, “Innocent Coffee Masters” un “Innocent Pro” īpašnieks Mārtiņš Staķis, bijušais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs, mediju eksperts Ainārs Dimants, režisors Dmitrijs Petrenko, vēsturnieks Gustavs Strenga, advokāts Indulis Balmaks, bijušais “Sabiedrības par atklātību “Delna”” vadītājs Kristaps Petermanis, Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes (V) padomnieks Pēteris Viņķelis, valsts pārvaldes eksperte, viena no sabiedriskās politikas centra “Providus” dibinātājām Vita Tērauda un citi.
  Kustības manifestu parakstījuši arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Pavļuts gan iepriekš tika atzinis, ka ne visi manifesta parakstītāji būs arī starp partijas dibinātājiem.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/3F92CCEC-ADE4-45CA-8719-CAB97C4A5AF7/ un http://ardomu.lv

  Kustība Par!” sola iestāties par vispārējā pamatienākuma ieviešanu un ekonomikas modernizēšanu

  Rīga, 26.aug., LETA. Jaundibinātā partija “Kustība Par!” iestāsies arī par vispārējā pamatienākuma ieviešanu, ekonomikas modernizēšanu, pieejamu veselības aprūpi un valsti, “kuru nenozog”, teiks politiskā spēka apstiprinātajā īsajā programmā.
  “Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles, un atbildībai par paša lēmumiem. Mēs esam par saliedētu sabiedrību, kurā novērš nabadzību un sekmē izcilību. Par atbalstu, kas iedrošina grūtībās nonākušos un ļauj viņiem atsperties,” teikts partijas programmā.
  “Kustība Par!” uzskata, ka pašreizējā sociālo pabalstu sistēma ir sarežģīta, tās pārvaldīšana izmaksā dārgi un tā neveicina cilvēku atgriešanos darba tirgū. Tāpēc politiskais spēks iestājas par pabalstu pakāpenisku aizstāšanu ar vispārējo pamatienākumu.
  Politiskais spēks tāpat sola iestāties par visiem pieejamu sabiedrisko veselības aprūpi, par cienīgām vecumdienām, izcilu izglītību, kas attīsta radošumu, kritisko domāšanu un emocionālo inteliģenci.
  Partijas programmā norādīts, ka kvalitatīvu augstāko izglītību varēs panākt tikai tad, ja augstskolas kļūs lielākas, varēs veltīt vairāk resursu zinātnei, un pasniedzēji būs starptautiski konkurētspējīgi.
  Programmā arī solīts reformēt tiesu sistēmu, lai panāktu efektīvu un prognozējamu tiesas procesu.
  “Kustība Par!” uzsver, ka iestājas par valsti, kuru nenozog. “Politikas procesiem jābūt brīviem no slepenas šauru ekonomisko interešu ietekmes. Novērsīsim politisko partiju atkarību no sponsoriem, palielinot tām valsts budžeta finansējumu,” teikts programmā.
  Politiskais spēks arī iestājas par “slaidu” publisko pārvaldi, lielākiem novadiem un spēcīgiem attīstības centriem, kā arī par valsts mērķtiecīgu atbalstu izcilai un globāli ilgtspējīgai uzņēmējdarbībai.
  Partijas programmā arī pausts atbalsts zemākam enerģijas patēriņam, kas palīdz apturēt klimata izmaiņas.
  Partija arī sola piedāvāt Latvijas Ekonomikas modernizācijas programmu, kas būs balstīta uz mērķtiecīgu valsts atbalstu ekonomikas struktūras maiņai, ekonomikas atbrīvošanu no neproduktīvām privilēģijām, un taisnīgu, caurspīdīgu un ekonomikas attīstību veicinoša nodokļu politiku.
  Partija arī tiekšoties uz kopdzīves un partnerattiecību reģistrācijas un regulējuma ieviešanu.
  Vēl viens no programmā norādītajiem mērķiem ir nodrošināt stabilu finansējumu sabiedriskajiem medijiem. Tāpat partija vēlas izveidot profesionālu un nepolitizētu sabiedrisko mediju padomi, kā sniegt satura kvalitātes garantijas mediju piedāvājumam ne tikai latviešu, bet arī mazākumtautību valodās.
  Politiskais spēks arī norāda, ka ir par kultūru, kurā tradīcija rada izcilību. “Mēs esam par stipru Latviju aizvien ciešākā Eiropas valstu apvienībā. Par NATO sabiedrotajiem uz mūsu robežām. Par drošību, kas balstās gudrā aizsardzībā un sabiedrības izturētspējā,” teikts apstiprinātajā dokumentā.
  Dibināšanas sapulcē tika apstiprināta partijas programmas īsā versija, savukārt pēc sapulces, sanākot kopā jaunās partijas dibinātājiem, tiks pilnveidota programmas pilnā versija, norāda politiskā spēka pārstāvji.
  Kā ziņots, partija sevi pozicionē kā proeiropeisks liberāli centrisks politiskais spēks.
  Jaunajā sabiedriski politiskajā kustībā apvienojušies pieci no partijas “Vienotība” aizgājušie Saeimas deputāti – Ilze Viņķele, Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis.
  Tāpat kustībā darbosies bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, politikas analītiķe Marija Golubeva, uzņēmējs, “Innocent Coffee Masters” un “Innocent Pro” īpašnieks Mārtiņš Staķis, bijušais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs, mediju eksperts Ainārs Dimants, režisors Dmitrijs Petrenko, vēsturnieks Gustavs Strenga, advokāts Indulis Balmaks, bijušais “Sabiedrības par atklātību “Delna”” vadītājs Kristaps Petermanis, Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes (V) padomnieks Pēteris Viņķelis, valsts pārvaldes eksperte, viena no sabiedriskās politikas centra “Providus” dibinātājām Vita Tērauda un citi.
  Kustības manifestu parakstījuši arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Pavļuts gan iepriekš tika atzinis, ka ne visi manifesta parakstītāji būs arī starp partijas dibinātājiem.
  Starp partijas dibinātājiem ir arī fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs un matemātiķis Andris Ambainis.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133C84A1-07B1-318C-A606-AC6BD554C5E3/

  Partiju “Kustība Par!” vadīs Pavļuts; valdē ievēlē arī Viņķeli un Dālderi

  Rīga, 26.aug., LETA. Jaundibinātās partijas “Kustība Par!” valdes priekšsēdētāja amatā sestdien ievēlēts bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, savukārt valdē ievēlēti arī Saeimas deputāti Ilze Viņķele un Ints Dālderis.
  Partijas nodibināšanai bija reģistrējušies 298 biedri. Par Pavļuta ievēlēšanu politiskā spēka valdes priekšsēdētāja amatā balsoja 241 cilvēks, viens bija pret, bet divi atturējās.
  Tāpat valdē ievēlēta politikas analītiķe, SIA”RHC Consulting” valdes locekle Marija Golubeva, biznesa tiesību juriste Evita Goša, AS “RB Rail” biznesa attīstības menedžeris, lidsabiedrības “airBaltic” padomes vadītāja vietnieks, ekonomikas maģistrs Kaspars Briškens, Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas direktores vietnieks Oskars Kaulēns, uzņēmumu grupas “Innocent” un reliģijas un ētikas raidījuma “Saknes debesīs” vadītājs Mārtiņš Staķis un Ozolnieku novada izpilddirektors, ekonomikas maģistrs Andulis Židkovs.
  Valde tika ievēlēta elektroniskā balsojumā, kas paredzēja balss nodošanu attiecīgā interneta vietnē.
  Partijas Pārskata padomē tika ievēlēti kvalitātes vadības speciāliste Ilze Kurme, labas pārvaldības speciāliste, bijusī “Sorosa fonds – Latvija” izpilddirektore Vita Tērauda, grāmatvedības speciālists, kādreizējais Rīgas domes deputāts Māris Puriņš, reklāmas speciālists, literāts un žurnālists Pēteris Pūrītis un Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes (V) padomnieks Pēteris Viņķelis.
  Starp partijas biedriem būs arī mārketinga speciālists Jānis Polis. Viņš kandidēja uz valdi, bet netika ievēlēts. Tāpat plānots, ka partijas biedri būs projektu vadītāja Elīna Klīve, komunikācijas speciāliste Marta Krivade un tēlnieks Ivars Drulle.
  Pēc diskusijām par valdes sēžu atklātību, tika apstiprināti partijas statūti. Tie neparedz teritoriālo nodaļu veidošanu, bet būs iespējams veidot arī nodaļas, lai strādātu pie konkrētu jomu jautājumiem, skaidroja partijas biedrs Viņķelis.
  Partijas biedra nauda tika noteikta 10 eiro mēnesī. Personām ar lielākiem ienākumiem tā būs 15 vai 25 eiro.
  Kā ziņots, partijas nodibināšanai bija reģistrējušies 298 biedri, no kuriem par dibināšanu nobalsoja 274. Neviens nebalsoja “pret” vai “atturas”.
  Starp partijas dibinātājiem ir arī fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs un matemātiķis Andris Ambainis.
  Iepriekš vēstīts, ka jaunajā sabiedriski politiskajā kustībā apvienojušies pieci no partijas “Vienotība” aizgājušie Saeimas deputāti – Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Dālderis.
  Tāpat tika norādīts, ka kustībā darbosies bijušais ekonomikas ministrs Pavļuts, politikas analītiķe Golubeva, uzņēmējs, “Innocent Coffee Masters” un “Innocent Pro” īpašnieks Staķis, bijušais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs, mediju eksperts Ainārs Dimants, režisors Dmitrijs Petrenko, vēsturnieks Gustavs Strenga, advokāts Indulis Balmaks, bijušais “Sabiedrības par atklātību “Delna”” vadītājs Kristaps Petermanis, Eiropas Parlamenta deputātes Kalnietes padomnieks Viņķelis, valsts pārvaldes eksperte, viena no sabiedriskās politikas centra “Providus” dibinātājām Vita Tērauda un citi.
  Kustības manifestu parakstījuši arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Pavļuts gan iepriekš tika atzinis, ka ne visi manifesta parakstītāji būs arī starp partijas dibinātājiem.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/DCB3D1CA-901E-4CAE-AD3C-8C15E4F7FC0D/

  “Kustība Par” nebūšot “parasta partija”

  Jaunajā liberālās partijas “Kustība Par” dibināšanā šodien piedalījās 298 dalībnieki. Tā ir gandrīz puse no tiem, kas parakstījuši iepriekš pieteikto manifestu.
  “Šā gada 25. janvārī es saņēmos un uzrakstīju vēstuli 25 cilvēkiem. Varēju tikai sapņot, ka šajā zālē būs tik daudz cilvēku,” priecājās Saeimas deputāte Ilze Viņķele. Viņai un vairākiem citiem bijušajiem “Vienotības” biedriem dibināšanas sapucē bija būtiska loma. Piemēram, Lolita Čigāne vadīja balsu skaitīšanas komisiju, bet Pēteris Viņķelis iepazīstināja ar topošās partijas statūtiem. Lai gan partija sevi pozicionē ka liberālu, starp sapulces dalībniekiem bija arī, piemēram, Juris Vidiņš, kurš pazīstams ar saviem stingrajiem nacionālajiem uzskatiem.
  Vairums biedru tomēr ir bez iepriekšējas pieredzes aktīvajā politkā. Partijā izlēmuši iesaistīties arī zinātnieki Vjačeslavs Kaščejevs un Andris Ambainis, kuri iepriekš bija izteikušies, ka viņu līdzdalība aprobežosies tikai ar manifesta parakstīšanu. Partijas dibināšanā piedalās arī daudzi cilvēki, kurus varētu raksturot, kā sociālo tīklu (Twitter, Facebook) aktīvistus, piemēram, mārketinga specālists Jānis Polis, rakstnieks Pēteris Purītis, psihologs Reinis Lazda un daži citi.
  P. Viņķelis savā uzrunā sacīja, ka “Kustība Par” atšķiršoties no “parastajām partijām”. Piemēram, partijas priekšsēdētājs būšot “viens no līdzīgajiem”. Partija izraudzīšot valdi, bet tā vēlāk pati no savas vidus izvēlēsies priekšsēdētāju. Nebūšot revīzijas un ētikas komisijas, kā citās partijās, bet “pārskatu padome”.
  Biedru nauda tikšot aprēķināta pēc progresīvās likmes – tiem, kuru ienākumi ir līdz 1500 eiro, būs jāmaksā 10 eiro mēnesī, tiem, kuriem virs – 15 eiro, bet, ja ienākumi pārsniedz 2000 eiro – būs jāmaksā 20 eiro. Par šo jautājumu izcēlās nelielas debates, tomēr ideja tika atbalstīta.
  …Info avots: http://www.la.lv/kustiba-par-nebusot-parasta-partija/

  Pavļuts: Ticu, ka varam uzbūvēt izcilu valsti un to pārvaldīt

  Rīga, 26.aug., LETA. Latvijas iedzīvotāji spēj uzbūvēt izcilu valsti un to pārvaldīt, tā partijas “Kustība Par!” dibināšanas sapulcē teica politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
  Viņš pauda, ka situācijā, kad sabiedrība ir atsvešinājusies no politikas, politiskā elite ir atrāvusies no cilvēkiem un “lielvaras aiz mūsu robežām” cenšas iedvest domu, ka neesam pelnījuši savu valsti, “mūsu pašu rokās” ir turēties tam pretī un to mainīt.
  “Varam būt izcili, kopā sarunājoties, sadarbojoties un līdzinot atšķirīgo,” pauda Pavļuts, uzsverot, ka tādējādi var tikt radīta valsts, “kas ir iespēja visiem, nepieder dažiem un kas sastāv no daudziem”.
  Politiķis uzsvēra, ka svarīgs jautājums ir, kāda Latvija tiks veidota nākamajā valsts simtgadē un atstāta mūsu bērniem.
  Viņš norādīja, ka vēl tiks izstrādāta programma, ar ko politiskais spēks startēs nākamgad gaidāmajās Saeimas vēlēšanām. Pēc dažiem mēnešiem partija rīkos biedru konferenci par šo jautājumu. Viņš arī sacīja, ka partijas biedru skaitam jāsasniedz 500, kas ir minimālais skaits, lai partija varētu piedalīties parlamenta vēlēšanās.
  Pavļuts klātesošos nodēvēja par “parlatviešiem”.
  Kā ziņots, partijas valdē bez Pavļuta ievēlēti arī Saeimas deputāti Ilze Viņķele un Ints Dālderis.
  Tāpat valdē ievēlēta politikas analītiķe Marija Golubeva, biznesa tiesību juriste Evita Goša, ekonomikas maģistrs Kaspars Briškens, Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas direktores vietnieks Oskars Kaulēns, uzņēmējs Mārtiņš Staķis un ekonomikas maģistrs Andulis Židkovs.
  Partijas nodibināšanai bija reģistrējušies 298 biedri.
  Partija sevi pozicionē kā proeiropeisks liberāli centrisks politiskais spēks.
  Jaunajā sabiedriski politiskajā kustībā apvienojušies arī pieci no partijas “Vienotība” aizgājušie Saeimas deputāti – Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Dālderis.
  …Info avots:
  http://www.leta.lv/news/latvia/133C84AE-DCE9-11B5-1552-2D56E4A70B57/

  Politologs: Lai sasniegtu rezultātus, “Kustībai Par!” jādomā par pārstāvniecību reģionos

  Rīga, 26.aug., LETA. Lai sasniegtu rezultātus Saeimas vēlēšanās, jaundibinātajai partijai “Kustība Par!” jādomā par reģioniem, aģentūrai LETA norādīja sabiedrisko attiecību aģentūras “Mediju tilts” līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.
  Rajevska ieskatā jaunās partijas fundamentāla problēma saistāma ar tās pārstāvniecības neesamību reģionos. “Partijai ir galva – Rīga, bet nav kāju – reģionu bāzes,” uzsvēra Rajevskis.
  Eksperta ieskatā tieši pārstāvniecība reģionos jaunai partijai var nest nepieciešamo atbalstu, lai cīnītos gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, jo partijai jādomā par vēlēšanu sarakstu ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.
  Tāpat plašāks reģionālais tvērums varētu padarīt ticamākus partijas solījumus, jo pagaidām “tie ir tikai politikā jau bijušu cilvēku solījumi”, teica Rajevskis. Politologa ieskatā tieši solījumu realizēšana varētu būt jaunās partijas klupšanas akmens, jo sola tie, kas jau ir bijuši aktīvajā politikā.
  Vienlaikus Rajevskis atzinīgi novērtēja to, ka partijā kā dibinātāji parādījās arī tie cilvēki, kas vēl pirms mēneša, parakstot manifestu, solīja partijā nestāties. “Tas ir taktiski pareizi panākt to, lai šie cilvēki iestājas partijā, jo radusies situācija, pašiem manifesta atbalstītājiem atsakoties stāties partijā, bija neveikla,” atzina Rajevskis.
  Kā ziņots, partijas “Kustība Par” nodibināšanai bija reģistrējušies 298 biedri, no kuriem par dibināšanu nobalsoja 274. Neviens nebalsoja “pret” vai “atturas”.
  Jaundibinātās partijas valdes priekšsēdētāja amatā ievēlēts bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, savukārt valdē ievēlēti arī Saeimas deputāti Ilze Viņķele un Ints Dālderis.
  Tāpat valdē ievēlēta politikas analītiķe, SIA”RHC Consulting” valdes locekle Marija Golubeva, biznesa tiesību juriste Evita Goša, AS “RB Rail” biznesa attīstības menedžeris, lidsabiedrības “airBaltic” padomes vadītāja vietnieks, ekonomikas maģistrs Kaspars Briškens, Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas direktores vietnieks Oskars Kaulēns, uzņēmumu grupas “Innocent” un reliģijas un ētikas raidījuma “Saknes debesīs” vadītājs Mārtiņš Staķis un Ozolnieku novada izpilddirektors, ekonomikas maģistrs Andulis Židkovs.
  Jaunajā sabiedriski politiskajā kustībā apvienojušies arī pieci no partijas “Vienotība” aizgājušie Saeimas deputāti – Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis.
  Starp partijas dibinātājiem ir arī fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs un matemātiķis Andris Ambainis, kuri gan iepriekš pauda, ka partijā stāties neplāno.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133C84AD-1118-8EE7-D2E1-EAC9E02A1F53/