FOTO: “Skaldot un valdot” Darba svētkiem “nozagtā” solidaritāte

  1
  1501

  2017. gada 1. maijā plkst. 11:00, Grīziņkalnā, 1905. gada parkā notika Latvijas Sociālistiskās partijas mītiņš. Ziņu aģentūras LETA interneta mājaslapā apzināti vai neapzināti šī Latvijas Sociālistiskās partijas mītiņa laiks tika norādīts nepareizs t.i. plkst. 10, tāpēc plkst. 10 uz šo mītiņu ieradušās 2 televīzijas un LETAs fotogrāfs, kuri nokonstatēja, nofilmēja un nofotografēja to, ka pasākumā nav cilvēku, lai sabiedrība, skatoties uzfilmēto reportāžu, arī nokonstastētu, ka Latvijas sabiedrībā ar darbu un darba ņēmēju solidaritāti saistītie jautājumi nav aktuāli.
  Protesti.lv bija ieradušies uz pasākumu plkst. 11 un konstatēja, ka uz šis pasākums pulcējis ap 100 cilvēku. Un tur tika pārrunāti Latvijā ļoti aktuāli jautājumi.
  …Info avots: www.protesti.lv

  Kapitālisma restaurācija Latvijai atnesusi ne tikai pārmaiņas ekonomiskajā sistēmā, bet arī valsts pārvaldē, kas izriet no tās valdošās ideoloģijas mērķiem un orientieriem. Sarkanie latviešu strēlnieki nu vairs nav cieņā, turpretī kolaboracionisti, kuri sadarbojušies ar hitleriešu okupantiem, tiek dēvēti par ‘’neatkarības cīnītājiem.’’ Starptautiskā Strādnieku Solidaritātes diena pārdēvēta par abstraktiem ‘’Darba svētkiem.’’ Šo sarakstu varētu vēl ilgi turpināt, taču mums, Latvijas darba ņēmējiem, aktuālāks ir jautājums, ko mēs vispār šajos svētkos svinam?
  Valstīs, kurās nav tāda-mākslīgi radīta dažādu sabiedrības grupu pretstāve (pēc nacionālās piederības vai mantiskā stāvokļa, vai citām pazīmēm), par svarīgākiem tiek uzskatīti sociālie un ekonomiskie jautājumi: valsts attīstības stratēģija, ekonomiskā izaugsme, cīņa pret sociālo noslāņošanos, zinātnes, kultūras un izglītības jautājumi, kuru risināšana ir jebkura normāla valsts pārvaldes aparāta uzdevums.
  Tajās valstīs, kuras pārstāj uzņemties atbildību par saviem pienākumiem un aizstāvēt savu iedzīvotāju intereses, iedzīvotāji paši spiesti uzņemties savu interešu aizstāvību. Atcerieties masu protestus Francijā, kurus izraisīja pret darba ņēmēju interesēm vērstās reformas! Tajās trīs mēnešus piedalījās simtiem tūkstošu cilvēku! Notika streiki, mītiņi un demonstrācijas. Valdība pieņēma lēmumu bez debatēm un balsojuma parlamentā. Tad kritās Francijas prezidenta un valdošo partiju reitingi, kā rezultātā to izvirzītajam kandidātam acīmredzami nav nekādu iespēju pēc prezidenta vēlēšanām nonākt Elizejas pilī.
  Atkārtotus protestus pret nežēlīgajiem taupības pasākumiem, kurus starptautiskā lielkapitāla interesēs uzspiedis Starptautiskais Valūtas fonds, piemēram, pensijas vecuma paaugstināšanu un nodokļu palielināšanu strādājošajiem, sākusi Grieķijas strādniecība. To, cik dārgi valstij un tās iedzīvotājiem maksā izdabāšana Starptautiskā Valūtas fonda prasībām, Latvijas iedzīvotāji ir smagi izcietuši paši uz savas ādas, bet cik cilvēku izgāja ielās pie mums? Tikmēr vērā ņemami protesti pēdējos gados ir satricinājuši Rumāniju, Poliju, Ungāriju, Beļģiju, Bulgāriju, Nīderlandi, Vāciju, Austriju, Bosniju un Hercegovinu, Itāliju, Spāniju, Portugāli un citas valstis. Tas viss tikai Eiropas Savienības robežās pēdējo dažu gadu laikā! Un tas ir normāli, tā arī jābūt veselā, normālā, pilsoniskā sabiedrībā.
  Nenormāli ir tas, kas notiek Latvijā, kuras ekonomika vairs nespēj pastāvēt bez arvien jauniem aizdevumiem no ārpuses, bet kuri spēj nodrošināt sistēmas funkcionēšanu ne vairāk par pāris mēnešiem. Turpinoties esošajām tendencēm, trīsdesmitgadīgie Latvijas iedzīvotāji var rēķināties, ka vispār nekad nesaņems pensijas, bet sociālās drošības līmenis Latvijā ir viens no pašiem zemākajiem Eiropā, apmēram trešā daļa iedzīvotāju dzīvo nabadzībā, bet vēl simtiem tūkstošu jaunāko un spējīgāko līdzcilvēku devušies ekonomiskajā trimdā uz ārzemēm. Tajā pašā laikā sabiedrība neizrāda nekādu pilsonisko aktivitāti, ne pretestību notiekošajām nejēdzībām.
  Toties mums ir cīņa ar seniem vēstures rēgiem, kas nemitīgi šķeļ sabiedrību, cīņa pret krievu valodu, aizstāvot latviešu valodu, kuru jau sen izspiedusi angļu valoda, nemitīga, mākslīgi uzkūdīta, visu cīņa pret visiem tikai tādēļ, lai mazākums varētu dzīvot bagātībā uz valsts rēķina imitējot strādāšanu tautas labā, bet patiesībā darot visu, lai savai valstij un tautai kaitētu. Vienīgā īstā cīņa, ko mēs redzam pirms katrām vēlēšanām, ir tikai dažādu grupējumu cīņa par iespējām aplaupīt Latvijas iedzīvotājus. Un mums ir Darba svētki, kuru nosaukums skan kā ņirgāšanās par Latvijas bezdarbniekiem, no Latvijas bēgošajiem jauniešiem un darbadevēju patvaļas upuriem, kuri piespiesti strādāt par samaksu, no kuras nespēj izdzīvot un slīgst arvien dziļākos parādos, no kuriem vairs nav iespējams izkļūt. Cik lielam ir jābūt cinismam un ļaunumam, lai šo postažu nodēvētu par ‘’Veiksmes stāstu?’’
  Tās ir sekas tam, ka visu šo gadu laikā Latvijā pie varas nav bijusi neviena sociāldemokrātiska partija, nerunājot par vairāk sociāli orientētiem spēkiem. Vairāk nekā ceturtdaļa gadsimta ir aizritējusi labējo, nacionālo spēku pārvaldībā, kuras graujošās sekas mēs tagad redzam visā godībā. Cik daudzi no Latvijas strādājošajiem 8-12 stundas dienā par algu, kura mazāka nekā minimālā lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu, var pārliecināti teikt, ka jūtas pietiekami nodrošināti un apmierināti ar savu algu un darba apstākļiem, vai pārliecināti par savu un bērnu nākotni? Ko lai pirmajā maijā svin Latvijas darba ņēmēji?
  Pilsoniskā sabiedrībā regulāri tiek izvirzītas iniciatīvas strādājošo interešu aizstāvībai: Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atcelšana apkurei, pārtikas produktiem, komunālajiem maksājumiem, minimālās darba algas paaugstināšana, sociālo pabalstu paaugstināšana, nekustamā īpašuma nodokļa atcelšana u.c. Latvijas Sociālistiskā partija ir iestājusies par lielāko daļu no šiem ierosinājumiem, taču, gluži kā valsts iedzīvotāju vairākumu, arī sociālistus Latvijas valdošie vienkārši ignorē. Valsts iedzīvotājus pārņēmusi bīstama apātija, saskaņā ar socioloģisko aptauju rezultātiem, vairums iedzīvotāju nav ieinteresēti politiskajā līdzdalībā un netic tās jēgai. Kurš tad cīnīsies par jūsu tiesībām, cilvēki, ja ne jūs paši?
  Vai tiešām, dzīvojot no algas līdz algai, nevar atlicināt kaut pāris stundas mēnesī, lai pacīnītos par tās palielināšanu? Uz kādu nākotni sev un saviem bērniem jūs cerat, ja turpināsiet paļauties uz valsts un savu darbadevēju žēlastību? Vai ar 27 gadiem valsts izlaupīšanas un darba ņēmēju pazemošanas politikas ir par maz? Cik ilgi vēl Latviju postīs oligarhi un ārzemju lielkapitāla algotņi, cik ilgi vēl viņi spēlēsies ar jūsu dzīvēm un jūsu bērnu nākotni?
  Latvijas Sociālistiskā partija gaida tos, kuriem apnikusi esošā postaža Latvijā un kuri gatavi cīnīties par labāku dzīvi sev, saviem bērniem un saviem līdzcilvēkiem. Bet pārējos kungus un viņu piekritējus varam vien apsveikt Darba svētkos valstī, kur vairākumam darba vai nu nav, vai arī ar darba algu nav iespējams izdzīvot.
  …Info avots: https://socparty.lv/lv/