FOTO: Zināmi Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2019” nominantu piecinieki: Lielāko nomināciju skaitu saņem “Instrumenti”, “Prāta vētra”, “Raxtu raxti” un “The Sound Poets”

0
557

Lielāko nomināciju skaitu “Zelta mikrofonam” saņem “Instrumenti”, “Prāta vētra”, “Raxtu raxti” un “The Sound Poets”

Rīga, 8.janv., LETA. Visvairāk mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2019” nomināciju saņem grupas “Instrumenti”, “Prāta vētra”, “Raxtu raxti” un “The Sound Poets”.
Grupa “Instrumenti” nominēti kategorijā “Popmūzikas albums”, “”Origo” zelta dziesma” un “Dziesma”. Tāpat mākslinieki nominēti kategorijā “Videoklips” par dziesmām “Tu atvēri mani ar nazīti” un “HES un tu”. “Prāta vētra” nominēta kategorijās “Popmūzikas albums”, “Koncertieraksts” un “Videoklips”, bet “Raxtu raxti” – kategorijās “Albuma dizains”, “Tautas mūzikas albums” un “Koncertieraksts”.
“The Sound Poets” par balvu cīnīsies kategorijās “”Origo” zelta dziesma”, “Popmūzikas albums” un “Dziesma”. Tāpat trīs nominācijas ieguvis Dons un Ozols par dziesmu “Salauzta sirds”.
Tāpat divās balvas kategorijās nominēti Aija Andrejeva, Ansis un Kristīne Pāže, Mārcis Auziņš, kā arī grupas “Rahu the Fool”.
Kategorijā “Popmūzikas albums” līdzās grupas “Instrumenti” ierakstam “Atkala”, Prāta vētras “Par to zēnu, kas sit skārda bungas” un “The Sound Poets” albumam “Trīs” nominēts arī Andrejevas “Mēs pārejam uz tu” un Dona “Namiņš. Kaste. Vārdi”. Savukārt kategorijā “Dziesma” līdzās “Instrumentiem” un “The Sound Poets” nominēts arī Dona un Ozola skaņdarbs “Salauzta sirds”, Reiņa Sējāna un Intara Busuļa “Tu esi labākais”, kā arī Anša un Kristīnes Pāžes “Zemes stunda”.
Par “Hiphop mūzikas albuma” balvu cīnīsies Ozola ieraksts “Neona pilsēta”, repera Bārda “Nakts bērns”, Artura Skuteļa un “Tvērumu” “Nekad nekur”, “Misters&Nospiedumi” albums, kā arī Kontraflova “PPTKD”, savukārt roka vai metāla albumu kategorijā nominēts “Ocheanpath” ieraksts “Elementi”, “The Mary Jane” albums “Elementi”, “Apēdājs” albums “Nāve pieskārās pārbaudīt pulsu”, “Velns viņu zin” ieraksts “Posts”, kā arī “Laime pilnīga” albums “Synergy and Waterlilies”.
Kategorijā “Akadēmiskās mūzikas albums” nominēts Ingas Šļubovskas-Kancēvičas, Agneses Egliņas, Ditas Krenbergas un Ērika Kiršfelda “Gaismā”, Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” albumi “Ivanovs. Simfonijas kamerorķestrim” un “Kamersimfonijas”, Liepājas Simfoniskā orķestra “Liepāja Concerti Vol. I”, kā arī Mārtiņa Brauna “Daugava – Latvijas Radio koris, Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns”.
“Alternatīvās vai indie mūzikas albuma” kategorijai izvirzīts Imanta Dakša “Ass”, “Jāņa Ruņģa klātbūtnes” ieraksts “Ārpus prātus”, “Gupa Sigma” albums “Mitoloģijas”, Evijas Vēberes albums “Sirdsbūt” un grupas “Polifauna” albums “You Look Like a Lost Soul”.
Kategorijā “Džeza, blūza vai soul mūzikas albums” nominēts grupa “Klausies. Slušai. Listen” albums “17”, “Auziņš. Čudars. Arutyunyan” ieraksts “Baltic”, “Jazzatomy” albums “Colors of Summer”, Kaspara Kurdeko, Rūdolfa Macata un Kaspara Vizuļa ieraksts “Klusiklusi”, kā arī “Xylem Trio & Nato Metonidze” albums “Round Giya Kancheli”
Par aizvadītā gada labākā elektroniskās vai deju mūzikas albuma titulu cīnīsies grupa “Brimstone” ar albumu “Eight”, “MMMM” ar albumu “Faking albums”, “Puffin” ar albumu “Home”, “Origo Boys” ar albumu “Origonda un “HA:ZE” ar albumu “Passage”, savukārt “Tautas vai pasaules mūzikas kategorijā” nominēts “Jaunā Jāņu orķestra” albums “Ieviņa!”, “Rahu The Fool” un “Tautumeitas” albumi, Lata Donga “Variācijas”, kā arī “Raxtu Raxti” un grupas “Auļi” ieraksts “Vēstījums rakstos”.
Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albumu kategorijā par balvu sacentīsies Raimonda Paula “Dziedāšanas svētki koncertzālē Lielais Dzintars”, vairāku mūziķu ieraksts “The Pagan King”, Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa “Vēlēšanās”, Kaspara Zemīša “Vētra klusumā” un projekta “Visas taisnības” albums.
Kategorijā “Mūzikas albums bērniem” nominēts grupas “Skandi un bērni” albums “Dziedāt gribu! Dancot gribu!”, Bērnu studijas “Kukaiņi” albums “Mūsos katrā dārgums mīt”, Vinetas Elksnes “Paguli vēl”, Latvijas bērnu vokālo ansambļu un Robertas Kumsāres, Eremija un Andra Sējānu albums “Vilkam tāda dvēselīt”, kā arī folkloras kopas un kapelas “Vīteri” albums “Zalta Puče”.
Šlāgera vai kantrī mūzikas albumu kategorijā nominēti grupas “Zeļļi” albums “Apburtais ceļinieks”, koncertapvienības “Kungi” albums “Dzimtai Zemei”, Ainara Bumbiera “No sirds uz ziedu”, grupas “Crazy Dolls” albums “No visa galva griežas” un Kaspara Markševica “Visam ir savs laiks”.
Savukārt kategorijā “Debija” balvai izvirzīts grupas “Kanisaifa” albums “Atdzīvinot vēju”, Ginta Smukā albums “Flourish”, grupas “Pirmais kurss” albums “Problēmas”, “Mur” albums “Under Allure”, kā arī “Polifauna” albums “You Look Like a Lost Soul”.
Kategorijā “Koncertieraksta video” nominēta dejas izrāde “No zobena saule lēca” Vecāķu pludmalē, grupas “Instrumenti” koncerts “Atkala” Siguldas pilsdrupu estrādē, Mārča Auziņa solo programma “Viens koncertieraksts ‘” Sound Division” studijā, “Prāta vētras” koncerts Mežaparka estrādē, kā arī “Raxtu raxti” un “Auļu” koncerts “Vēstījums rakstos”.
Šogad balvas rīkotāji atklājuši jaunu kategoriju ar nosaukumu “”Origo” zelta dziesma”, kurā nominēts Andrejevas “Blēņas”, “The Sound Poets” dziesma “Ceļš”, grupas “Astro’n’out” dziesma “Dejot trakāk”, “Instrumentu” dziesma “HES un tu”, Raimonda Paula, Kristīnes Prauliņas un Latvijas Radio Bigbenda kopdarbs “Kamēr tev ir mīla”, “Prāta vētras” dziesma “Ogles”, grupas “Bermudu divstūris” dziesma “Roku okeāns”, Dona un Ozola kopdziesma “Salauzta sirds”, Reiņa Sējāna un Intara Busuļa kopdziesma “Tu esi labākais, kā arī Anša un Pāžes kopdziesma “Zemes stunda”.
Kategorijas “Labākais dizains” laureāti ir grupas “Amorālā psihoze”, “Rahu The Fool” un “Raxtu raxti” kopā ar “Auļiem, savukārt par aizvadītā gada labāko skaņu producentu atzīts Gatis Zaķis.
Ikgadējā “Zelta mikrofona” balvas pasniegšanas ceremonija norisināsies 12.februārī Dailes teātrī. Šogad balvai tika iesniegts 271 pieteikums, kas ir par 37 pieteikumiem mazāk nekā pērn.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/6C933ECA-267B-4028-9F5A-B8618BFA2505/

Zināmi Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2019” nominantu piecinieki

Otrdienas pēcpusdienā Latvijas 1.Rokkafejnīcā tika paziņoti visaptverošākās mūzikas nozares balvas “Zelta Mikrofons” nominanti. Uz iekļūšanu pieciniekā šogad pretendēja 121 albumi, 57 dziesmas, 60 videoklipi, 24 debitanti un 9 koncertieraksti video formātā, kopskaitā 271 pieteikums.
Sirsnīgā un jaukā atmosfērā notikušo pasākumu vadīja Mārtiņš Ruskis, un starp nominantu paziņotājiem un apliecību pasniedzējiem bija tādas ētera personības kā Maija Rozīte un Kaspars Breidaks, mūzikas žurnālisti un kritiķi Jānis Žilde, Sandris Vanzovičs, Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports izpilddirektore Agnese Cimuška, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienības direktore Liena Grīna, Latvijas Republikas Kultūras Ministrijas pārstāvis Uldis Zariņš un citi.
Sanākušos viesus priecēja vairāki šī gada nominantu priekšnesumi – jaunie un enerģiskie “Rahu the Fool” ar dziesmu “Šņāci, minna”, viens no lielākajiem šī gada hitiem “Zemes stunda” anša un Kristīnes Pāžes izpildījumā, Ievas Akuteres un Aivara Hermaņa melodiskā “Vēlēšanās”, puišu četrotnes “Pirmais Kurss” pozitīvais apcerējums par problēmām “Internets”, kā arī sapņaini savdabīgā dziesma “Par sašaurināšanos” Evijas Vēberes izpildījumā.
Šogad balvas pretendentu vidū pārliecinoši līderi ir grupa “Instrumenti” ar sešām nominācijām – Popmūzikas albums, Dziesma, Koncertieraksts video, Origo Zelta dziesma, kā arī divi ieraksti kategorijā Videoklips. Ar četriem ierakstiem uz balvu pretendē “Prāta Vētra”, kam, savukārt, seko The Sound Poets, Dons, Ozols un Auļi – katrs startē trīs kategorijās.
“Atbalstīt Mūzikas gada balvu ir liels gods, jo tas nozīmē sniegt savu ieguldījumu Latvijas mūzikas industrijas attīstībā. Tāpēc jau devīto gadu 4finance ir šī notikuma sponsors. Gadu no gada Latvijas mūzikas industrijas spožākie pārstāvji mērķtiecīgi strādā, iegulda savu laiku, spēkus, dvēseli un talantu, lai radītu arvien jaunus muzikālos darbus, ar ko iepriecināt savas daiļrades cienītājus Latvijā un pasaulē. Tas, ka veiksmīgākie mūziķi tiek apbalvoti par gada garumā paveikto darbu un sasniegumiem mūzikā, viennozīmīgi kalpo par spēcīgu motivāciju turpināt iesākto vēl labāk, vērienīgāk un ar lielāku centību. Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons” ir kļuvusi par platformu, kurā dzirdamie mākslinieku vārdi ar laiku var ieskanēties arī starptautiskā mērogā un kļūt par jaunām spilgtām zvaigznēm pasaules mūzikas zvaigznājā. 4finance kolektīva vārdā vēlos novēlēt nominantiem veiksmi un sekmīgu, atziņām un aplausiem pilnu ceļu uz panākumiem!” uzsver “Zelta Mikrofona” ceremonijas partnera “4finance Latvija” izpilddirektors Gvido Endlers.
16 kategorijās nominantus nosaka žūrija 43 nozares ekspertu sastāvā. Vienīgā kategorija, kurā vārds tiek dots tautai, ir šī gada jaunā nominācija “Origo Zelta dziesma 2018”. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad nobalsot par sev tīkamāko dziesmu varēs arī elektroniski – tiešsaistē “origo.lv”, kur pirms balsošanas būs iespējams noklausīties visas 10 dziesmas un izvelēties savu favorītu.
“Mums ir liels prieks atbalstīt pašmāju mūziķus šajā Latvijas mūzikai tik svarīgajā notikumā. “Origo” jau 9 gadus pēc kārtas vasarā pulcē Latvijas atpazīstamākos mūziķus uz “Origo Summer Stage” skatuves. Gadu gaitā uz šīs skatuves ir kāpuši tādi “Zelta Mikrofona” laureāti, kā “Astro’n’out”, “Musiqq”, “The Sound Poets” un daudzi citi. Laukums pie t/c “Origo” ir pilsētas iedzīvotāju un viesu ikdienas ceļu krustpunkts, kuram katru dienu dodas cauri vairāki tūkstoši cilvēku, tādējādi katru gadu mēs popularizējam aktuālāko mūziķu repertuāru, sniedzot iespēju uzstāties lielas auditorijas priekšā,” atklāj tirdzniecības centra “Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.
Divu balvu pretendenti kļūs zināmi tikai februārī – Radio hits, kuru tradicionāli, apkopojot, Latvijas radiostaciju atskaites, nosaka Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Gada albumu vēl mēnesi izvērtēs žūrijas locekļi, jo uz to pretendē pilnīgi visi šogad iesniegtie mūzikas ierakstu albumi, neatkarīgi no žanra. Savukārt balvas par Mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā saņēmējs kļūs zināms janvāra vidū.
Jau 23.Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2019 ceremonija notiks Dailes teātrī 12.februārī. Ceremoniju klātienē apmeklēs visi nominanti, atbalstītāji, žūrijas pārstāvji, bet ikviens interesents Latvijā un citur to varēs vērot tiešraidē Kanālā 2, portālā tvplay.lv, kā arī ar nobīdi kanālā LNT.
“Zelta Mikrofons 2019” organizē LaMPA sadarbībā ar LaIPA, Kultūras ministriju un MicrecPM. Sponsors Ondo.lv un t/c Origo. Informē: skaties.lv, Latvijas Radio, Rīgas Viļņi, TVnet, Radio SWH, Radio Skonto, Star FM, Radio TEV, Kurzemes Radio un draugiem.lv. Atbalsta: Venden, Eveko, Spirits&Wine, Latvijas 1.Rokkafejnīca, Nissan Quashqai, Grant Thornton un Unastyle.
Foto (autors Ritvars Stankevičs): https://failiem.lv/u/2bxr9et5

FOTO: Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2019” nominanti (alfabētiskā secībā):

Akadēmiskās mūzikas albums
Gaismā – Inga Šļubovska-Kancēviča, Agnese Egliņa, Dita Krenberga, Ēriks Kiršfelds
Ivanovs. Simfonijas Kamerorķestrim – Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga
Kamersimfonijas – Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga
Liepāja Concerti Vol. I – Liepājas Simfoniskais orķestris
Mārtiņš Brauns. Daugava – Latvijas Radio koris, Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns

Alternatīvās vai indie mūzikas albums
Ass – Imants Daksis
Ārpus Prātus – Jāņa Ruņģa Klātbūtne
Mitoloģijas – Grupa Sigma
Sirdsbūt – Evija Vēbere
You Look Like a Lost Soul – Polifauna

Mūzikas albums bērniem
Dziedāt gribu! Dancot gribu! – grupa Skandi un bērni
Mūsos katrā dārgums mīt – Bērnu studija Kukaiņi, Māris Grigalis, Ance Krauze, Vineta Elksne, Ainārs Ančevskis
Paguli vēl – Vineta Elksne
Vilkam tāda dvēselīt – 12 Latvijas bērnu vokālie ansambļi un Roberta Kumsāre, Eremijs Sējāns, Andris Sējāns
Zalta Puče – Folkloras kopa un kapela Vīteri

Džeza, blūza vai soul mūzikas albums
17 – Klausies. Ñëóøàé. Listen
Baltic – Auziņš. Čudars. Arutyunyan
Colors of Summer – Jazzatomy
Klusiklusi – Kaspars Kurdeko, Rūdolfs Macats, Kaspars Vizulis
Round Giya Kancheli – Xylem Trio & Nato Metonidze

Elektroniskās vai deju mūzikas albums
Eight – Brimstone
Faking Albums – MMMM
Home – Puffin (pafin)
Origonda – Origo Boys
passage – H A : Z E (heiz)

Hiphop mūzikas albums
Nakts Bērns – Bārda
Nekad nekur – Arturs Skutelis un Tvērumi
Neona pilsēta – Ozols
Nospiedumi – Misters & Nospiedumi
PPTKD (Pasaule Pieder Tiem, Kuri Dara) – Kontraflovs

Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums
Raimonda Paula dziedāšanas svētki koncertzālē Lielais Dzintars – Raimonds Pauls, Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris Latvija, Māris Sirmais
The Pagan King – Dažādi izpildītāji
Vēlēšanās – Ieva Akuratere un Aivars Hermanis
Vētra klusumā – Kaspars Zemītis
Visas taisnības – Projekts Visas taisnības

Popmūzikas albums
Atkala – Instrumenti
Mēs pārejam uz Tu – Aija Andrejeva
Namiņš. Kaste. Vārdi – Dons
Par to zēnu, kas sit skārda bungas – Prāta Vētra
Trīs – The Sound Poets

Roka vai metāla albums
Elementi – Oceanpath
In Jail – The Mary Jane
Nāve pieskārās pārbaudīt pulsu – Apēdājs
Posts – Velns Viņu Zin
Synergy and Waterlilies – Laime Pilnīga

Šlāgera vai kantrī mūzikas albums
Apburtais ceļinieks – Zeļļi
Dzimtai Zemei – Koncertapvienība KUNGI
No Sirds uz Ziedu – Ainars Bumbieris
No visa galva griežas – Crazy Dolls
Visam ir savs laiks – Kaspars Markševics

Tautas vai pasaules mūzikas albums
Ieviņa! – Jauno Jāņu orķestris
Rahu The Fool – Rahu The Fool
Tautumeitas – Tautumeitas
Variācijas – Lata Donga
Vēstījums rakstos – Raxtu Raxti, Auļi

Dziesma
Ceļš – The Sound Poets
HES un tu – Instrumenti
Salauzta sirds – Dons, Ozols
Tu esi labākais – Reinis Sējāns un Intars Busulis
Zemes stunda – ansis, pied. Kristīne Pāže

Debija
Atdzīvinot vēju – Kanisaifa
Flourish – Gints Smukais
Problēmas – Pirmais Kurss
Under Allure – M?r
You Look Like a Lost Soul – Polifauna

Videoklips
HES un tu – Instrumenti
Love is the Answer – Carnival Youth
Nutcracker Rock – DAGAMBA
Ogles – Prāta Vētra
Tu atvēri mani ar nazīti – Instrumenti

Koncertieraksts video
Dejas izrāde No Zobena Saule lēca Vecāķu pludmalē
Instrumenti koncerts Atkala Siguldas pilsdrupu estrādē
Mārcis Auziņš Solo programma “Viens” koncertieraksts Sound Division studijā
Skārda bungu tūre. Koncerts Mežaparkā – Prāta Vētra
Vēstījums rakstos – Raxtu Raxti, Auļi un vairāk kā 1000 dejotāji

Origo Zelta dziesma
Blēņas – Aija Andrejeva
Ceļš – The Sound Poets
Dejot trakāk – Astro’n’out
HES un tu – Instrumenti
Kamēr tev ir mīla – Kristīne Prauliņa, Raimonds Pauls, Latvijas Radio Bigbends
Ogles – Prāta Vētra
Roku Okeāns – Bermudu Divstūris
Salauzta sirds – Dons, Ozols
Tu esi labākais – Reinis Sējāns un Intars Busulis
Zemes stunda – ansis pied. Kristīne Pāže

Labākais dizains – laureāti:
Piena ceļš – Amorālā psihoze
Rahu The Fool – Rahu The Fool
Vēstījums rakstos – Raxtu Raxti, Auļi

Labākais skaņu producents – laureāts:
Gatis Zaķis
…Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/D28196D9-395E-48E6-B2A7-3999EDAB3C64/

Paldies faniņiem un žūrijai par nomināciju!
FOTO avots: https://www.facebook.com/origoboy/photos/a.161799190676085/993934274129235/?type=3&theater