FOTO: Zināmi Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2019” nominantu piecinieki: Lielāko nomināciju skaitu saņem “Instrumenti”, “Prāta vētra”, “Raxtu raxti” un “The Sound Poets”

  0
  514

  Lielāko nomināciju skaitu “Zelta mikrofonam” saņem “Instrumenti”, “Prāta vētra”, “Raxtu raxti” un “The Sound Poets”

  Rīga, 8.janv., LETA. Visvairāk mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2019” nomināciju saņem grupas “Instrumenti”, “Prāta vētra”, “Raxtu raxti” un “The Sound Poets”.
  Grupa “Instrumenti” nominēti kategorijā “Popmūzikas albums”, “”Origo” zelta dziesma” un “Dziesma”. Tāpat mākslinieki nominēti kategorijā “Videoklips” par dziesmām “Tu atvēri mani ar nazīti” un “HES un tu”. “Prāta vētra” nominēta kategorijās “Popmūzikas albums”, “Koncertieraksts” un “Videoklips”, bet “Raxtu raxti” – kategorijās “Albuma dizains”, “Tautas mūzikas albums” un “Koncertieraksts”.
  “The Sound Poets” par balvu cīnīsies kategorijās “”Origo” zelta dziesma”, “Popmūzikas albums” un “Dziesma”. Tāpat trīs nominācijas ieguvis Dons un Ozols par dziesmu “Salauzta sirds”.
  Tāpat divās balvas kategorijās nominēti Aija Andrejeva, Ansis un Kristīne Pāže, Mārcis Auziņš, kā arī grupas “Rahu the Fool”.
  Kategorijā “Popmūzikas albums” līdzās grupas “Instrumenti” ierakstam “Atkala”, Prāta vētras “Par to zēnu, kas sit skārda bungas” un “The Sound Poets” albumam “Trīs” nominēts arī Andrejevas “Mēs pārejam uz tu” un Dona “Namiņš. Kaste. Vārdi”. Savukārt kategorijā “Dziesma” līdzās “Instrumentiem” un “The Sound Poets” nominēts arī Dona un Ozola skaņdarbs “Salauzta sirds”, Reiņa Sējāna un Intara Busuļa “Tu esi labākais”, kā arī Anša un Kristīnes Pāžes “Zemes stunda”.
  Par “Hiphop mūzikas albuma” balvu cīnīsies Ozola ieraksts “Neona pilsēta”, repera Bārda “Nakts bērns”, Artura Skuteļa un “Tvērumu” “Nekad nekur”, “Misters&Nospiedumi” albums, kā arī Kontraflova “PPTKD”, savukārt roka vai metāla albumu kategorijā nominēts “Ocheanpath” ieraksts “Elementi”, “The Mary Jane” albums “Elementi”, “Apēdājs” albums “Nāve pieskārās pārbaudīt pulsu”, “Velns viņu zin” ieraksts “Posts”, kā arī “Laime pilnīga” albums “Synergy and Waterlilies”.
  Kategorijā “Akadēmiskās mūzikas albums” nominēts Ingas Šļubovskas-Kancēvičas, Agneses Egliņas, Ditas Krenbergas un Ērika Kiršfelda “Gaismā”, Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” albumi “Ivanovs. Simfonijas kamerorķestrim” un “Kamersimfonijas”, Liepājas Simfoniskā orķestra “Liepāja Concerti Vol. I”, kā arī Mārtiņa Brauna “Daugava – Latvijas Radio koris, Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns”.
  “Alternatīvās vai indie mūzikas albuma” kategorijai izvirzīts Imanta Dakša “Ass”, “Jāņa Ruņģa klātbūtnes” ieraksts “Ārpus prātus”, “Gupa Sigma” albums “Mitoloģijas”, Evijas Vēberes albums “Sirdsbūt” un grupas “Polifauna” albums “You Look Like a Lost Soul”.
  Kategorijā “Džeza, blūza vai soul mūzikas albums” nominēts grupa “Klausies. Slušai. Listen” albums “17”, “Auziņš. Čudars. Arutyunyan” ieraksts “Baltic”, “Jazzatomy” albums “Colors of Summer”, Kaspara Kurdeko, Rūdolfa Macata un Kaspara Vizuļa ieraksts “Klusiklusi”, kā arī “Xylem Trio & Nato Metonidze” albums “Round Giya Kancheli”
  Par aizvadītā gada labākā elektroniskās vai deju mūzikas albuma titulu cīnīsies grupa “Brimstone” ar albumu “Eight”, “MMMM” ar albumu “Faking albums”, “Puffin” ar albumu “Home”, “Origo Boys” ar albumu “Origonda un “HA:ZE” ar albumu “Passage”, savukārt “Tautas vai pasaules mūzikas kategorijā” nominēts “Jaunā Jāņu orķestra” albums “Ieviņa!”, “Rahu The Fool” un “Tautumeitas” albumi, Lata Donga “Variācijas”, kā arī “Raxtu Raxti” un grupas “Auļi” ieraksts “Vēstījums rakstos”.
  Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albumu kategorijā par balvu sacentīsies Raimonda Paula “Dziedāšanas svētki koncertzālē Lielais Dzintars”, vairāku mūziķu ieraksts “The Pagan King”, Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa “Vēlēšanās”, Kaspara Zemīša “Vētra klusumā” un projekta “Visas taisnības” albums.
  Kategorijā “Mūzikas albums bērniem” nominēts grupas “Skandi un bērni” albums “Dziedāt gribu! Dancot gribu!”, Bērnu studijas “Kukaiņi” albums “Mūsos katrā dārgums mīt”, Vinetas Elksnes “Paguli vēl”, Latvijas bērnu vokālo ansambļu un Robertas Kumsāres, Eremija un Andra Sējānu albums “Vilkam tāda dvēselīt”, kā arī folkloras kopas un kapelas “Vīteri” albums “Zalta Puče”.
  Šlāgera vai kantrī mūzikas albumu kategorijā nominēti grupas “Zeļļi” albums “Apburtais ceļinieks”, koncertapvienības “Kungi” albums “Dzimtai Zemei”, Ainara Bumbiera “No sirds uz ziedu”, grupas “Crazy Dolls” albums “No visa galva griežas” un Kaspara Markševica “Visam ir savs laiks”.
  Savukārt kategorijā “Debija” balvai izvirzīts grupas “Kanisaifa” albums “Atdzīvinot vēju”, Ginta Smukā albums “Flourish”, grupas “Pirmais kurss” albums “Problēmas”, “Mur” albums “Under Allure”, kā arī “Polifauna” albums “You Look Like a Lost Soul”.
  Kategorijā “Koncertieraksta video” nominēta dejas izrāde “No zobena saule lēca” Vecāķu pludmalē, grupas “Instrumenti” koncerts “Atkala” Siguldas pilsdrupu estrādē, Mārča Auziņa solo programma “Viens koncertieraksts ‘” Sound Division” studijā, “Prāta vētras” koncerts Mežaparka estrādē, kā arī “Raxtu raxti” un “Auļu” koncerts “Vēstījums rakstos”.
  Šogad balvas rīkotāji atklājuši jaunu kategoriju ar nosaukumu “”Origo” zelta dziesma”, kurā nominēts Andrejevas “Blēņas”, “The Sound Poets” dziesma “Ceļš”, grupas “Astro’n’out” dziesma “Dejot trakāk”, “Instrumentu” dziesma “HES un tu”, Raimonda Paula, Kristīnes Prauliņas un Latvijas Radio Bigbenda kopdarbs “Kamēr tev ir mīla”, “Prāta vētras” dziesma “Ogles”, grupas “Bermudu divstūris” dziesma “Roku okeāns”, Dona un Ozola kopdziesma “Salauzta sirds”, Reiņa Sējāna un Intara Busuļa kopdziesma “Tu esi labākais, kā arī Anša un Pāžes kopdziesma “Zemes stunda”.
  Kategorijas “Labākais dizains” laureāti ir grupas “Amorālā psihoze”, “Rahu The Fool” un “Raxtu raxti” kopā ar “Auļiem, savukārt par aizvadītā gada labāko skaņu producentu atzīts Gatis Zaķis.
  Ikgadējā “Zelta mikrofona” balvas pasniegšanas ceremonija norisināsies 12.februārī Dailes teātrī. Šogad balvai tika iesniegts 271 pieteikums, kas ir par 37 pieteikumiem mazāk nekā pērn.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/6C933ECA-267B-4028-9F5A-B8618BFA2505/

  Zināmi Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2019” nominantu piecinieki

  Otrdienas pēcpusdienā Latvijas 1.Rokkafejnīcā tika paziņoti visaptverošākās mūzikas nozares balvas “Zelta Mikrofons” nominanti. Uz iekļūšanu pieciniekā šogad pretendēja 121 albumi, 57 dziesmas, 60 videoklipi, 24 debitanti un 9 koncertieraksti video formātā, kopskaitā 271 pieteikums.
  Sirsnīgā un jaukā atmosfērā notikušo pasākumu vadīja Mārtiņš Ruskis, un starp nominantu paziņotājiem un apliecību pasniedzējiem bija tādas ētera personības kā Maija Rozīte un Kaspars Breidaks, mūzikas žurnālisti un kritiķi Jānis Žilde, Sandris Vanzovičs, Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports izpilddirektore Agnese Cimuška, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienības direktore Liena Grīna, Latvijas Republikas Kultūras Ministrijas pārstāvis Uldis Zariņš un citi.
  Sanākušos viesus priecēja vairāki šī gada nominantu priekšnesumi – jaunie un enerģiskie “Rahu the Fool” ar dziesmu “Šņāci, minna”, viens no lielākajiem šī gada hitiem “Zemes stunda” anša un Kristīnes Pāžes izpildījumā, Ievas Akuteres un Aivara Hermaņa melodiskā “Vēlēšanās”, puišu četrotnes “Pirmais Kurss” pozitīvais apcerējums par problēmām “Internets”, kā arī sapņaini savdabīgā dziesma “Par sašaurināšanos” Evijas Vēberes izpildījumā.
  Šogad balvas pretendentu vidū pārliecinoši līderi ir grupa “Instrumenti” ar sešām nominācijām – Popmūzikas albums, Dziesma, Koncertieraksts video, Origo Zelta dziesma, kā arī divi ieraksti kategorijā Videoklips. Ar četriem ierakstiem uz balvu pretendē “Prāta Vētra”, kam, savukārt, seko The Sound Poets, Dons, Ozols un Auļi – katrs startē trīs kategorijās.
  “Atbalstīt Mūzikas gada balvu ir liels gods, jo tas nozīmē sniegt savu ieguldījumu Latvijas mūzikas industrijas attīstībā. Tāpēc jau devīto gadu 4finance ir šī notikuma sponsors. Gadu no gada Latvijas mūzikas industrijas spožākie pārstāvji mērķtiecīgi strādā, iegulda savu laiku, spēkus, dvēseli un talantu, lai radītu arvien jaunus muzikālos darbus, ar ko iepriecināt savas daiļrades cienītājus Latvijā un pasaulē. Tas, ka veiksmīgākie mūziķi tiek apbalvoti par gada garumā paveikto darbu un sasniegumiem mūzikā, viennozīmīgi kalpo par spēcīgu motivāciju turpināt iesākto vēl labāk, vērienīgāk un ar lielāku centību. Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons” ir kļuvusi par platformu, kurā dzirdamie mākslinieku vārdi ar laiku var ieskanēties arī starptautiskā mērogā un kļūt par jaunām spilgtām zvaigznēm pasaules mūzikas zvaigznājā. 4finance kolektīva vārdā vēlos novēlēt nominantiem veiksmi un sekmīgu, atziņām un aplausiem pilnu ceļu uz panākumiem!” uzsver “Zelta Mikrofona” ceremonijas partnera “4finance Latvija” izpilddirektors Gvido Endlers.
  16 kategorijās nominantus nosaka žūrija 43 nozares ekspertu sastāvā. Vienīgā kategorija, kurā vārds tiek dots tautai, ir šī gada jaunā nominācija “Origo Zelta dziesma 2018”. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad nobalsot par sev tīkamāko dziesmu varēs arī elektroniski – tiešsaistē “origo.lv”, kur pirms balsošanas būs iespējams noklausīties visas 10 dziesmas un izvelēties savu favorītu.
  “Mums ir liels prieks atbalstīt pašmāju mūziķus šajā Latvijas mūzikai tik svarīgajā notikumā. “Origo” jau 9 gadus pēc kārtas vasarā pulcē Latvijas atpazīstamākos mūziķus uz “Origo Summer Stage” skatuves. Gadu gaitā uz šīs skatuves ir kāpuši tādi “Zelta Mikrofona” laureāti, kā “Astro’n’out”, “Musiqq”, “The Sound Poets” un daudzi citi. Laukums pie t/c “Origo” ir pilsētas iedzīvotāju un viesu ikdienas ceļu krustpunkts, kuram katru dienu dodas cauri vairāki tūkstoši cilvēku, tādējādi katru gadu mēs popularizējam aktuālāko mūziķu repertuāru, sniedzot iespēju uzstāties lielas auditorijas priekšā,” atklāj tirdzniecības centra “Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.
  Divu balvu pretendenti kļūs zināmi tikai februārī – Radio hits, kuru tradicionāli, apkopojot, Latvijas radiostaciju atskaites, nosaka Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Gada albumu vēl mēnesi izvērtēs žūrijas locekļi, jo uz to pretendē pilnīgi visi šogad iesniegtie mūzikas ierakstu albumi, neatkarīgi no žanra. Savukārt balvas par Mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā saņēmējs kļūs zināms janvāra vidū.
  Jau 23.Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2019 ceremonija notiks Dailes teātrī 12.februārī. Ceremoniju klātienē apmeklēs visi nominanti, atbalstītāji, žūrijas pārstāvji, bet ikviens interesents Latvijā un citur to varēs vērot tiešraidē Kanālā 2, portālā tvplay.lv, kā arī ar nobīdi kanālā LNT.
  “Zelta Mikrofons 2019” organizē LaMPA sadarbībā ar LaIPA, Kultūras ministriju un MicrecPM. Sponsors Ondo.lv un t/c Origo. Informē: skaties.lv, Latvijas Radio, Rīgas Viļņi, TVnet, Radio SWH, Radio Skonto, Star FM, Radio TEV, Kurzemes Radio un draugiem.lv. Atbalsta: Venden, Eveko, Spirits&Wine, Latvijas 1.Rokkafejnīca, Nissan Quashqai, Grant Thornton un Unastyle.
  Foto (autors Ritvars Stankevičs): https://failiem.lv/u/2bxr9et5

  FOTO: Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2019” nominanti (alfabētiskā secībā):

  Akadēmiskās mūzikas albums
  Gaismā – Inga Šļubovska-Kancēviča, Agnese Egliņa, Dita Krenberga, Ēriks Kiršfelds
  Ivanovs. Simfonijas Kamerorķestrim – Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga
  Kamersimfonijas – Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga
  Liepāja Concerti Vol. I – Liepājas Simfoniskais orķestris
  Mārtiņš Brauns. Daugava – Latvijas Radio koris, Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns

  Alternatīvās vai indie mūzikas albums
  Ass – Imants Daksis
  Ārpus Prātus – Jāņa Ruņģa Klātbūtne
  Mitoloģijas – Grupa Sigma
  Sirdsbūt – Evija Vēbere
  You Look Like a Lost Soul – Polifauna

  Mūzikas albums bērniem
  Dziedāt gribu! Dancot gribu! – grupa Skandi un bērni
  Mūsos katrā dārgums mīt – Bērnu studija Kukaiņi, Māris Grigalis, Ance Krauze, Vineta Elksne, Ainārs Ančevskis
  Paguli vēl – Vineta Elksne
  Vilkam tāda dvēselīt – 12 Latvijas bērnu vokālie ansambļi un Roberta Kumsāre, Eremijs Sējāns, Andris Sējāns
  Zalta Puče – Folkloras kopa un kapela Vīteri

  Džeza, blūza vai soul mūzikas albums
  17 – Klausies. Ñëóøàé. Listen
  Baltic – Auziņš. Čudars. Arutyunyan
  Colors of Summer – Jazzatomy
  Klusiklusi – Kaspars Kurdeko, Rūdolfs Macats, Kaspars Vizulis
  Round Giya Kancheli – Xylem Trio & Nato Metonidze

  Elektroniskās vai deju mūzikas albums
  Eight – Brimstone
  Faking Albums – MMMM
  Home – Puffin (pafin)
  Origonda – Origo Boys
  passage – H A : Z E (heiz)

  Hiphop mūzikas albums
  Nakts Bērns – Bārda
  Nekad nekur – Arturs Skutelis un Tvērumi
  Neona pilsēta – Ozols
  Nospiedumi – Misters & Nospiedumi
  PPTKD (Pasaule Pieder Tiem, Kuri Dara) – Kontraflovs

  Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums
  Raimonda Paula dziedāšanas svētki koncertzālē Lielais Dzintars – Raimonds Pauls, Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris Latvija, Māris Sirmais
  The Pagan King – Dažādi izpildītāji
  Vēlēšanās – Ieva Akuratere un Aivars Hermanis
  Vētra klusumā – Kaspars Zemītis
  Visas taisnības – Projekts Visas taisnības

  Popmūzikas albums
  Atkala – Instrumenti
  Mēs pārejam uz Tu – Aija Andrejeva
  Namiņš. Kaste. Vārdi – Dons
  Par to zēnu, kas sit skārda bungas – Prāta Vētra
  Trīs – The Sound Poets

  Roka vai metāla albums
  Elementi – Oceanpath
  In Jail – The Mary Jane
  Nāve pieskārās pārbaudīt pulsu – Apēdājs
  Posts – Velns Viņu Zin
  Synergy and Waterlilies – Laime Pilnīga

  Šlāgera vai kantrī mūzikas albums
  Apburtais ceļinieks – Zeļļi
  Dzimtai Zemei – Koncertapvienība KUNGI
  No Sirds uz Ziedu – Ainars Bumbieris
  No visa galva griežas – Crazy Dolls
  Visam ir savs laiks – Kaspars Markševics

  Tautas vai pasaules mūzikas albums
  Ieviņa! – Jauno Jāņu orķestris
  Rahu The Fool – Rahu The Fool
  Tautumeitas – Tautumeitas
  Variācijas – Lata Donga
  Vēstījums rakstos – Raxtu Raxti, Auļi

  Dziesma
  Ceļš – The Sound Poets
  HES un tu – Instrumenti
  Salauzta sirds – Dons, Ozols
  Tu esi labākais – Reinis Sējāns un Intars Busulis
  Zemes stunda – ansis, pied. Kristīne Pāže

  Debija
  Atdzīvinot vēju – Kanisaifa
  Flourish – Gints Smukais
  Problēmas – Pirmais Kurss
  Under Allure – M?r
  You Look Like a Lost Soul – Polifauna

  Videoklips
  HES un tu – Instrumenti
  Love is the Answer – Carnival Youth
  Nutcracker Rock – DAGAMBA
  Ogles – Prāta Vētra
  Tu atvēri mani ar nazīti – Instrumenti

  Koncertieraksts video
  Dejas izrāde No Zobena Saule lēca Vecāķu pludmalē
  Instrumenti koncerts Atkala Siguldas pilsdrupu estrādē
  Mārcis Auziņš Solo programma “Viens” koncertieraksts Sound Division studijā
  Skārda bungu tūre. Koncerts Mežaparkā – Prāta Vētra
  Vēstījums rakstos – Raxtu Raxti, Auļi un vairāk kā 1000 dejotāji

  Origo Zelta dziesma
  Blēņas – Aija Andrejeva
  Ceļš – The Sound Poets
  Dejot trakāk – Astro’n’out
  HES un tu – Instrumenti
  Kamēr tev ir mīla – Kristīne Prauliņa, Raimonds Pauls, Latvijas Radio Bigbends
  Ogles – Prāta Vētra
  Roku Okeāns – Bermudu Divstūris
  Salauzta sirds – Dons, Ozols
  Tu esi labākais – Reinis Sējāns un Intars Busulis
  Zemes stunda – ansis pied. Kristīne Pāže

  Labākais dizains – laureāti:
  Piena ceļš – Amorālā psihoze
  Rahu The Fool – Rahu The Fool
  Vēstījums rakstos – Raxtu Raxti, Auļi

  Labākais skaņu producents – laureāts:
  Gatis Zaķis
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/D28196D9-395E-48E6-B2A7-3999EDAB3C64/

  Paldies faniņiem un žūrijai par nomināciju!
  FOTO avots: https://www.facebook.com/origoboy/photos/a.161799190676085/993934274129235/?type=3&theater