Francija tuvojas digitālā nodokļa ieviešanai

0
166

Parīze, 20.janv., LETA–AFP. Francija turpinās ar ieceri ieviest pati savu digitālo nodokli, izstrādājot likumprojektu, kas ar atpakaļejošu datumu spēkā stāsies 1.janvārī, svētdien paziņoja valsts ekonomikas ministrs Bruno Lemērs.
“Mēs strādāja pie nodokļa, kas ietekmēs interneta pakalpojumu uzņēmumus, kuru tirdzniecības apjoms pasaulē pārsniedz 750 miljonus eiro un 25 miljonus eiro Francijā,” intervijā laikrakstam “Journal du Dimanche” norādīja Lemērs. “Ja šie divi kritēriji netiks sasniegti, nodoklis netiks piemērots.”
Ministrs pavēstīja, ka likumprojekts valdībā tiks prezentēts līdz februāra beigām un straujos tempos nodots izskatīšanai parlamentā.
“Nodoklis spēkā stāsies no 2019.gada 1.janvāra un tā likme būs atkarīga no tirdzniecības apjoma, bet maksimālā likme būs 5%,” skaidro ministrs, piebilstot, ka Francija valsts ienākumos varētu gūt aptuveni 500 miljonus eiro.
Francija aktīvi iestājusies par jaunu tā dēvēto GAFA nodokli, kas nodēvēts pēc uzņēmumiem “Google”, “Apple”, “Facebook” un “Amazon”, lai nodrošinātu, ka globālie lieluzņēmumi maksātu godīgu nodokļu daļu par savām vērienīgajām biznesa darbībām Eiropā.
Zemās nodokļu likmes, kas Eiropā piemērotas ASV tehnoloģiju gigantiem, vairākkārt izraisījušas Eiropas valstu iedzīvotāju neapmierinātību, taču Eiropas Savienībā (ES) valda sašķeltība attiecībā uz šī jautājuma atrisināšanu.
Īrija, kurā atrodas vairāku ASV tehnoloģiju gigantu Eiropas galvenās pārvaldes mītnes, vada nelielu grupu valstu, kas uzskata, ka jaunais nodoklis izraisīs pretreakciju pret Eiropas uzņēmumiem un sadusmos ASV.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/13413A9B-8C88-BCD4-115D-A81A7027E714/

Attēla avots: https://www.worldbulletin.net/europe/france-races-to-save-eu-digital-tax-proposal-h207031.html